leki na fobie społeczną

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

leki na fobie społeczną

przez bax 04 lis 2007, 22:54
Witam serdecznie!Jedyne co mi na razie pomaga to klonazepam(nie mam tików,mniej się czerwienie,staje się pewniejszy)Jednak za jaką cenę-ogólnie blokuje,zanika słownictwo,świat jest szary,nie czuć uczuć wyższych.Kiedyś w szpitalu brałem wysoką dawkę seroxatu,który w połączeniu z terapią grupową wydobył mnie z depresji.Fobia natomiast pozostała:-(
bax

przez .Tomek 08 lis 2007, 23:37
nie wiem czy w ogóle są na to leki. Na to może pomóc terapia, a myślę, że można by ją wspomóc jakimiś lekami uspokajającymi [tylko nie benzo i jakieś uzależniające] żebyś czuł się spokojniejszy w tłumie. Ale to łatwe raczej nie jest. Wiem co mówię bo sam przez to przechodzę. FS i paranoje :roll:
...to tylko kolejne rozwiązanie.
ExModerator

przez terka 09 lis 2007, 15:23
najlepiej psychoterapie

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez AnioLL 28 mar 2008, 12:19
A czy psychoterapie są odpłatne czy prowadzone bezpłatnie? Dajcie jakiś znak, bo ja zamierzam sie do skorzystania z tej metody psychoterapii.

przez samotniczka 28 mar 2008, 12:47
Psychoterapie są zarówno płatne jak i bezpłatne, zależy w jakim mieście i na jaką trafisz. Jeśli nie cierpisz na brak funduszy to lepiej będzie wybrać się do prywatnego psychoterapeuty, mam wrażenie że tacy bardziej przykładają się do pracy niźli psycholodzy z publicznych placówek.

przez maiev 28 mar 2008, 15:18
Ja na to brałam: seroxat (pomagał), , mobemid (zero efektu, a ponoć miał działać na fobię lepiej niż seroxat), rexetin (trochę pomagał), teraz effectin (na razie spisuje się świetnie). Oczywiście po odstawieniu wszystko wracało po paru miesiącach. Jednak potrzebna psychoterapia.
Pozdrawiam!!
"I need a new version of me..."

Sortuj wg