OPIPRAMOL (Pramolan, Sympramol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy opipramol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
64%

Nie
20
33%

Zaszkodził
2
3%

Liczba głosów : 61

przez Grabarz666 19 cze 2015, 11:02
300 mg fluwoksaminy rano może Cię zwalić z nóg, opipramol można brać również rano (jeśli nie spowoduje senności, większą dawkę wieczorem), ponieważ jego t1/2 wynosi ok. 11 h, a jest on również antagonistą receptorów 5-HT2A, których blokada manifestuje działanie przeciwlękowe.

-- 19 cze 2015, 11:08 --

Ad vocem dodać mogę, że fluwoksamina w dawce 100 mg zwalała mnie z nóg (dosłownie) bardziej niż każdy inny antydepresant, właśnie poprzez agonizm receptorów sigma-1. Natomiast dawka 20 mg escytalopramu nie powodowała żadnej senności (a nawet poprawiała napęd).
Grabarz Rocket Fuel:
Fluwoksamina 50 mg (1-0-0)
Mirtazapina 30 mg (0-0-½)
Pregabalina 150 mg (0-0-1)

http://naukowy.eu/

"Głupota jest sprawą prywatną, lecz jej skutki są społeczne." - autor nieznany

przez kalikali1 19 cze 2015, 11:11
W takim razie rano:300mg fevarinu+50mg pramolanu i wieczór 100mg pramolanu.Na dawke 300mg wchodziłbym przez +- miecha,półtora.
Grabarz666, A ty co obecnie bierzesz i na co się leczysz ???

przez Psychopharm 19 cze 2015, 11:15
A ja brałem fluwoksaminę w różnych dawkach (do 200 mg bodajże) i nie czułem sedacji ani senności. To pewnie sprawa indywidualnej reakcji. Tak czy owak poza lekką różnicą w działaniu między fluwo a innymi SSRI nie odczułem niczego szczególnego.

Pramolan jest fajny, ale minusem jest jego wysoka cena i to, że trzeba go brać 3x dziennie. W dodatku jest wyczuwalna na nim sedacja z blokady H1 - trochę to inaczej niż na innych "blokerach" H1 takich jak mirta które bierze się na noc. Chociaż i tak tolerka na blokadę H1 rośnie bardzo szybko.

Poza tym jeśli Tobie kalikali pomagał tak mocno klon, to ja bym szedł w stronę nie zwiększania serotoniny tylko szukania innych leków, właśnie takich jak pramolan (ale solo), on nie ma blokady SERT ani NET. Brałeś kiedyś buspiron solo w wyższych dawkach?
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Grabarz666 19 cze 2015, 11:19
Pierwszą diagnozą były zaburzenia adaptacyjne, aktualna to zaburzenia lękowo-depresyjne. Obecnie jestem w remisji (z czego cieszę się niezmiernie) i biorę 20 mg mianseryny, głównie aby ułatwiać zasypianie.

Chociaż przyznam, że wcale dobrze nie śpię po NaSSA, mam wrażenie bardzo płytkiego snu i wstaję niewyspany. Myślę, że ta grupa działa na mnie za bardzo noradrenergiczne (mimo silnego antagonizmu receptorów 5-HT2a/2c i H1). Tak więc prawdopodobnie wróce do 100 mg trazodonu, który poprawia mój sen najlepiej spośród antydepresantów (pomijam 100 mg fluwoksaminy ;) ).

przez Psychopharm 19 cze 2015, 11:26
Ja świetnie śpię na mircie, ale jest jeszcze jeden lek który działa nawet lepiej nasennie u mnie - olanzapina. Tylko branie go nasennie mija się z celem, za mocna siekiera na takie zabawy.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Grabarz666 19 cze 2015, 11:31
Psychopharm napisał(a):A ja brałem fluwoksaminę w różnych dawkach (do 200 mg bodajże) i nie czułem sedacji ani senności. To pewnie sprawa indywidualnej reakcji.

Bez wątpienia.

Psychopharm napisał(a):Pramolan jest fajny, ale minusem jest jego wysoka cena i to, że trzeba go brać 3x dziennie.

Myślę, że można spokojnie brać 2x dziennie( t1/2 = 11h).

Psychopharm napisał(a):Chociaż i tak tolerka na blokadę H1 rośnie bardzo szybko.

Zgodzę się, w moim przypadku już po 3-4 dniach.

Psychopharm napisał(a):Poza tym jeśli Tobie kalikali pomagał tak mocno klon, to ja bym szedł w stronę nie zwiększania serotoniny tylko szukania innych leków, właśnie takich jak pramolan (ale solo), on nie ma blokady SERT ani NET. Brałeś kiedyś buspiron solo w wyższych dawkach?

Możesz pomyśleć również o pregabalinie, w stanach zarejestrowana jako lek w leczeniu również GAD.

Ja myślę, żę dobra kombinacja przeciwlękowa to SSRI (fluwoksamina, ze względu na agonizm sigma-1 lub escytalopram allosteryczny SSRI) plus mianseryna (antagonizm 5-HT2A/2C, alfa-1) i pregabalina (agonizm podjednostki alpha-2-delta receptora GABA-A).

przez kalikali1 19 cze 2015, 11:37
Psychopharm, No właśnie ta cała serotonina czy z paro czy z anafranilu mnie tylko zamula i łagodzi natręctwa.Na fobie społeczną czy depresje wogóle nie działa.Jeżeli bym już miał wybrać to bardziej myśle o wenli niz fluvoksaminie,plus ten pramolan na lęki lub buspiron.Albo sam buspiron albo łącznie z pramolanem.

-- 19 cze 2015, 11:39 --

Grabarz666, Pregabalina jest kozacka ale weź płać za nią 300zl na miecha :D W 2018r mają wejść zamienniki to cena spadnie sporo i wtedy się na nią skusze.

przez Psychopharm 19 cze 2015, 11:45
No właśnie, ja bym na Twoim miejscu najpierw spróbował buspironu w wysokiej dawce solo - łatwo dostępny i w miarę tani. Jego działanie przeciwlękowe przez wielu naukowców jest postrzegane przez mechanizm obniżający serotoninę (serotonina mimo powszechnej opinii jest lękotwórcza, patrz nasilenie lęku przez SSRI początkowo), podobnie jak klon - też przez pewnych naukowców jego działanie przeciwlękowe bierze się z obniżania serotoniny.

Ja bym też uderzał później bardziej w wenlę, przez jej ew. działanie na opioidy i wzrost dopaminy w PFC. SSRI są mdłe. Jak Ty brałeś wysokie dawki paro i bierzesz dość wysoką dawkę klomi to serotonina Ci raczej długoterminowo nie pomoże.

przez Grabarz666 19 cze 2015, 12:34
Za fobię społeczną i zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne odpowiada układ serotoninowy, więc nie dziwie się lekarzom, że stosują SSRI i klomipraminę.
Przykro mi, że Tobie nie pomaga.

Może warto dodać do klomipraminy mianserynę lub lepiej mirtazapinę, jako potencjalizację działania przeciwdepresyjnego. Lub zamienić klomipraminę bądź SSRI na SNRI (np. wenlafaksynę, w dawce powyżej 150 mg lub duloksetynę).

-- 19 cze 2015, 12:38 --

Psychopharm napisał(a):Ja bym też uderzał później bardziej w wenlę, przez jej ew. działanie na opioidy i wzrost dopaminy w PFC. SSRI są mdłe. Jak Ty brałeś wysokie dawki paro i bierzesz dość wysoką dawkę klomi to serotonina Ci raczej długoterminowo nie pomoże.

Wenlafaksyna i układ opioidowy?Wzrost dopaminy w PFC? Możesz napisać więcej?

przez Kalebx3 19 cze 2015, 12:40
No właśnie, ja bym na Twoim miejscu najpierw spróbował buspironu w wysokiej dawce solo - łatwo dostępny i w miarę tani. Jego działanie przeciwlękowe przez wielu naukowców jest postrzegane przez mechanizm obniżający serotoninę (serotonina mimo powszechnej opinii jest lękotwórcza, patrz nasilenie lęku przez SSRI początkowo), podobnie jak klon - też przez pewnych naukowców jego działanie przeciwlękowe bierze się z obniżania serotoniny.

Miko , to jak wytłumaczysz ,że lakarze często każą łączyć SSRI z Buspironem ? Według Twoich słów wynika jakoby SSRI I Buspiron działały do siebie przeciwstawnie .
Akurat dziś jestem 14 dzień na Buspironie 2X 10mg ( zaczynałem od 3X5 mg ) . Efekt antylękowy jest zdecydowany , wręcz spektakularny . Jedna tabletka Buspi działa ( z zegarkiem na ręku ) 9 godzin , po tym znów pojawia sie łagodny lęk .
Jak myslicie ,czy po powiedzmy 3 miesięcznej kuracji tym lekim i jego odstawce lęk powróci , czy zostanie zagojony ?
Do Buspi biorę 10 mg Paro+ 10 metylo . Idzie przetrwać ;)
Ostatnio edytowano 19 cze 2015, 12:41 przez Kalebx3, łącznie edytowano 1 raz
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Psychopharm 19 cze 2015, 12:41
Jest też sporo teorii na temat fobii społecznej i układu dopaminergicznego - do czego osobiście po spróbowaniu leków serotoninowych i dopaminergicznych bym się bardziej skłaniał.

Tu do poczytania na temat opioidów i dopaminy:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3171132/

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11931344

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15358984

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24561044

Kalebx3 łączą wg zasady, że częściowy agonista/antagonista 5-HT1a augmentuje działanie SSRI. Ale z jakim skutkiem? Nie jest to zbyt częsta kombinacja w dzisiejszych czasach. Ja pisałem, że część naukowców skłania się do tego, że obniżenie serotoniny jest głównym mechanizmem przeciwlękowym buspironu i dlatego radzę ten lek kalikali, bo miał dobrą reakcję na klona (a bierze serotoninowce bez efektu).

przez kalikali1 19 cze 2015, 12:43
Grabarz666, Nie powiedziałbym że za fobie społeczną odpowiada serotonina.Brałem i paro wysokie dawki i klomi i niestety nie ma takiej poprawy po której bym normalnie funkcjonował na co dzień.Bardziej na fobie liczy sie układ opioidowy,gaba ew.dopamina.
Serotonina jest dobra na ataki paniki i natręctwa.Takie jest moje zdanie.

Okej przemyślałem sprawe.Niedługo wskakuje już ostatni raz na 600mg moklobemidu plus mianseryna i olanzapina na sen.Daje mu 3 miesiące i przechodzę na 200mg fluwoksaminy+150mg pramolanu,jeśli te połączenie również da dupy to pozostaje Wenla 300mg+Mirta 45mg+Buspiron 30mg.

przez Psychopharm 19 cze 2015, 12:47
A brałeś moklobemid wcześniej?

przez kalikali1 19 cze 2015, 12:50
Psychopharm, Tak,4 tyg w dawce 300mg,zadziałał trochę na depresje.Teraz zamierzam dać mu 3 miesiące w dawce max czyli 600mg.

Sortuj wg