TOPIRAMAT (Topamax,Epitomax,Topiramat-ratiopharm)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

przez lost voyager 09 paź 2013, 22:16
Depas u mnie jesli chodzi o alkohol to jest to samo. Topamax biore od 2.5 tyg a od dwóch dni jestm na 100 mg. Nadal mam ciagla ochote na alkohol. Jeśli chodzi o apetyt to już bylo super bo mało jadlam ale to chyba był jakis efekt placebo. od trzech dni znow jem więcej. A jak to teraz u Ciebie wyglada? Doszedles do docelowej dawki? pozdrawiam

przez depas 10 paź 2013, 18:05
lost voyager, ja póki co szamam 75mg i chyba tak zostanie do nastepnej wizyty u doktoru, potwornie mnie zjadajo uboki. Owszem jem o wiele mniej, a nawet to co jem mi nie smakuje, wydaje się jakieś takie kartonowe jak zgrzewka jajek, jeśli jem to na siłę i ciężko przełykam litrem kawy z mlekiem, bleee. Poważnie, jeśli już muszę jeść, to coś tam żuję w pysku od niechcenia, ale i tak nie mogę się doczekać się aż wypluję. K.rwa mać, uboki tego medykamentu dobijają mnie do linoleum w dawce 75mg, what the fook..?
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez lost voyager 10 paź 2013, 19:15
o jaa masakra moze jednak za duza dawka? no nic niech lekarz sie wypowie. brzmi nieciekawie :/ ale z drugiej strony jakby mialby w poz niejszym czasie pomoc Ci z alkoholem to tez szkoda odstawiac.. ehh ciezka sprawa

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elfrid 10 paź 2013, 21:37
depas, to nie zwiekszaj i poczekaj aż uboki na tej dawce przejdą. W końcu muszą...
pregabalina, wenlafaksyna

przez depas 10 paź 2013, 22:26
elfrid, no tak, mi się nigdzie nie śpieszy, i do uboków jestem przyzwyczajony, także spokojnie, nie jestem jednym z tych co porzucają lek po pierwszym wyboju. Zamierzam topi dać przynajmniej dać jeszcze jeden miesiąc w dawce 100mg, inaczej całe przedsięwzięcie nie miałoby sensu. Od 25mg męczą mnie uboki, zbyt liczne żeby je teraz wymieniać, ale jeśli jest jakiś plus mimo wszystko, to chyba mimo wszytsko jakaś pewność siebie się pojawiła, odrobinę zwolnione obroty - co u mnie jest dobrą rzeczą - jakaś łatwiejszość w obyciu na codzień, mniejsze napięcie między ludźmi, i jakieś takie większe "wyjebanie". O nieprzyjemnych ubokach w tym dziale nie będę wspominał, mimo że jest ich dużo.

-- 10 paź 2013, 22:28 --

elfrid, PS A jakbyś musiał, jakbyś porównał topi do gaba?
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez elfrid 10 paź 2013, 23:33
depas, nie biorę gabapentyny póki co. Mogę jedynie porównać topiramat do pregabaliny. Pregabalina bardziej rozluźnia, szybciej działa przeciwlękowo, topiramat bardziej wycisza, wręcz zahamowuje, co również bywa dobre. Plusem, że na topi się nie tyje, ja tymczasem nie mogę na pregabalinie schudnąć.

przez depas 13 paź 2013, 00:57
Od jutra mimo wszystko zaczynam brać 100mg, ale nie dam rady w pojedynczej dawce dlatego będę brał 2 razy po 50mg dziennie. W sumie doktor tak sugerował że jakby było źle, to można dzielić. A skoro źle jest, to czemu nie. Nie wiem jak ludzie w potrzebie (padaczka) dają radę brać tego cholerstwa kilkaset gram, zupełnie sobie tego nie wyobrażam. Przemęczyłem się mięsiąc, to przemęczę się i drugi, ale jeśli nic się nie poprawi, to odkładam Topamax na półeczkę z napisem "nie dla mnie".
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez elfrid 13 paź 2013, 06:17
Ale przez ten miesiąc cały czas zwiększałeś dawkę. Może jak od teraz będziesz brał topiramat w stałych 100mg uboki odpuszczą.

przez depas 14 paź 2013, 16:29
Ten lek nie przestaje mnie zaskakiwać. Dzisiaj pierwszy raz, wbrew temu co pisałem/planowałem wziąłem w pojedynczej dawce 100mg i uboki ani trochę nie są gorsze niż przy 75. Pozostał jadłowstręt (wmuszam w siebie skrawki pokarmów), fobia społeczna póki co bez zmian, czyli jednak odrobinę lepsza niż przed braniem Topamaxu. Utrzymuje się nieznana dotąd agresja wewnętrzna. Nastrój pozostaje na stałym, niskim poziomie i nic go nie rusza, zmuszam się do uśmiechu. Plus mrowienie twarzy czy innych członków. Jeśli miałbym oceniać w skali 1-10 Topamax, biorąc pod uwagę to co już biorę, w docelowej dawce 100mg dałbym 5/10. Biorąc pod uwagę całą paletę skutków ubocznych jest to i tak stronnicza ocena. Ale są i plusy :)
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez elfrid 14 paź 2013, 19:04
A jak funkcje poznawcze: koncentracja, kojarzenie, myślenie?

przez depas 14 paź 2013, 20:57
Wiesz co, wbrew temu co czytałem, głównie na tym forum, nie zauważyłem pogorszenia choćby o jeden procent, poważnie. Nastawiałem się na nieawiadomo co, jakieś prawie zidiocenie, kretynizm, ale absolutnie nic takiego się nie dzieje, w najmniejszym stopniu. Czytanie ze zrozumieniem jest nienaruszone, wysławianie się tak samo, pamięć wciąż na 100%. Nie wiem, bo już swoje w życiu zjadłem, wliczając w to nielegalne substancje, ale zdaje się że nic a nic mnie nie rusza. Nie wiem czy to dobrze czy źle, po prostu donoszę. Pozdro.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez lost voyager 14 paź 2013, 21:30
wlaśnie depas moze to jest kwestia podzialu dawki? ja tez biore 100mg, ale rano 50mg i wieczorem 50mg i moze dlatego te uboki tak mnie nie nękają. Nie wiem czy podzial dawki ma na to jakis wplyw czy to juz indywidualna reakcja organizmu

przez Lord Kapucyn 14 paź 2013, 21:32
Ten jadłowstręt po topiramacie zostął wykorzystany w leku przeciwko otyłości Qsyntia- jest to mix 2 składników czynnych mianowicie fenterminy i topiramatu.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez depas 14 paź 2013, 22:34
Ja spożywam od dzisiaj mimo wszystko 100mg w jednej dawce na rano, razem z 225mg wenli i o dziwo jest w porządku, to znaczy wcale nie gorzej niż przy braniu tak samo 75mg. Jasne, dalej się zmuszam do jedzenia, a i wtedy smakuje ono jak karton na deszczu, ale coż. Ważę sobię w okolicach 100 kilo, więc jeśli nawet i 10 zrzucę, czemu nie? A wspomnianej wcześniej fenterminy też bym chętnie spróbował, a jak. Tak utyskiwałem na ten topiramat, ale powolutku czuję że coś może z tego być, i bynajmniej nie mam na myśli zrzucania kilogramów, to mam akurat głęboko.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

Sortuj wg