TOPIRAMAT (Topamax,Epitomax,Topiramat-ratiopharm)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

przez faeton 17 sty 2014, 19:32
No i jak u Was postępy w leczeniu Topiramatem, waga spada? Ja biorę 200mg i na razie nie mam żadnych skutków ubocznych, a apetyt może trochę spadł, a może to efekt placebo, ale chyba spadł albo mogę go bardziej kontrolować. I jest jeszcze coś dziwnego, bo po topiramacie dostrzegam więcej szczegółów otoczenia, fakt parę pierwszych dni byłem przymulony ale przeszło. Specjalnie chciałem topiramat, bo to jedyny lek potencjalnie anorektyczny na polskim rynku, poza bisakodylem po którym można nabawić się protezy odbytu :mrgreen: .

przez depas 18 sty 2014, 11:02
Biorę setkę topiramatu już jakieś 3 miesiące i jestem bardzo zadowolony, tyle że nie chodziło mi zupełnie o działanie anorektyczne. Przy wprowadzaniu leku, od dawki 25mg w górę, był jadłowstręt i żarcie na siłę, które na dodatek smakowało jak mokry karton. W tamtym okresie na pewno schudłem, ale nie ważyłem się. Teraz smak i apetyt wróciły do normy, chociaż mam wrażenie że jem mniej niż kiedyś, mniejsze porcje mi wystarczają żeby się zaspokoić, jem też rzadziej. Ale kiedy ostatnio się ważyłem, wyszło mi 94 kilo, także od początku brania topiramatu straciłem na wadze 3, może 4 kilo, zatem niewiele. Jednak na wszystko inne czego oczekiwałem naprawdę pomógł.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez Kalebx3 18 sty 2014, 13:06
Jednak na wszystko inne czego oczekiwałem naprawdę pomógł.

Depas , czyli na co ?
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez depas 18 sty 2014, 13:13
Po pierwsze ustabilizował, nie mam wachań nastroju w dół (w górę i tak raczej nie miałem). Nabrałem po nim większego dystansu do siebie i świata zewnętrznego i w jakiś dziwny, nieznany mi wcześniej sposób uspokoił, a może raczej spowolnił mnie w środku, wygładził jakby. A jako bonus jeszcze odrobinę zmniejszył się lęk społeczny. Bardzo chciałbym go podnieść do 200mg, ale cena jaka jest, każdy widzi...
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

Odp: Re: TOPIRAMAT (Topamax,Epitomax,Topiramat-ratiopharm)

przez elfrid 18 sty 2014, 15:01
depas napisał(a):Po pierwsze ustabilizował, nie mam wachań nastroju w dół (w górę i tak raczej nie miałem). Nabrałem po nim większego dystansu do siebie i świata zewnętrznego i w jakiś dziwny, nieznany mi wcześniej sposób uspokoił, a może raczej spowolnił mnie w środku, wygładził jakby. A jako bonus jeszcze odrobinę zmniejszył się lęk społeczny. Bardzo chciałbym go podnieść do 200mg, ale cena jaka jest, każdy widzi...

Dokładnie topiramat potrafi wewnętrznie wyciszyć, znika jakiś szalony pęd wewnętrzny. Ale uboki tj. upośledzenie f.poznawczych jest bardzo duże.

Wysłane z mojego GT-I8190N przy użyciu Tapatalka
pregabalina, wenlafaksyna

przez depas 18 sty 2014, 15:26
U mnie upośledzenia funkcji poznawczych brak, w najmniejszym stopniu, chyba mam szczęście do tego leku.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez elfrid 18 sty 2014, 17:21
depas, jak się go bierze z LPD aktywizującym to uboki zwykle są mniejsze. Na fluo z topi było w miarę, ale przy podejściu do topi bez LPD wysiadałem już przy 25 mg.

przez Weiss 16 mar 2014, 22:38
depas pozbyles sie juz skutkow ubocznych na tej setce? tak patrze, to bierzesz juz ok 5 miesiecy i chcialam zapytac czy dalej dziala jak pisales?
Ja biore narazie 2 tygodnie 25 mg ale "mieli" mnie nieprzyzwoicie. Nie dosc ze mam napady obrzarstwa :shock: czego w zyciu nie mialam, to jeszcze albo mi slabo i niedobrze albo mnie nakreca niemozliwie ... nie mowiac ze nastroj jest w forumie wahadlowego zegara stojacego ;)

przez faeton 27 kwi 2014, 08:48
Biorę 200mg na rano i 200mg na wieczór i czuję się świetnie żadnych działań ubocznych, ale zamierzam zmniejszyć o połowę bo nie widzę już działania anorektycznego, jedyne działanie jakiego się nie spodziewałem to to że moje obsesje znikły i teraz czuję się lightowo :105: , poza tym 400mg dziennie sporo kosztuje a biorę Topiran on jest najtańszy.

przez freya 18 cze 2014, 23:32
Brał ktoś z Was topiramat w połączeniu z mirtą?
'Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?'

Venlectine
Symla
Topamax
Ketrel
doraźnie Afobam

przez elfrid 19 cze 2014, 00:56
freya, biorę topi w połączeniu z wenlą. masz go do mirty na spadek wagi?

przez freya 19 cze 2014, 23:58
elfrid, dokładnie... Mam zapisany ten leki na napady obżarstwa, wyciszenie, stabilizację. Jeszcze go nie wykupiłam z powodów finansowych.
Jak u Ciebie z apetytem po topiramacie?
'Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?'

Venlectine
Symla
Topamax
Ketrel
doraźnie Afobam

przez depas 23 cze 2014, 22:34
elfrid napisał(a):freya, biorę topi w połączeniu z wenlą.

Też brałem taki zestaw wiele miesięcy i bardzo sobie chwaliłem. Oczywiście, kiedy już ustabilizowałem się na docelowej dawce 100mg topi, bo miesiąc wchodzenia na tą dawkę od 25mg wspominam bardzo ciężko, żaden lek tak mnie nie wymęczył na starcie jak topiramat właśnie. Mimo wszystko na stabilizację nastroju i delikatne uspokojenie (ale nie doraźnie) jak najbardziej polecam.

przez elfrid 24 cze 2014, 17:37
depas, no właśnie ja nie potrafię przez ten pierwszy miesiąc przejść. Spadek nastroju i ogłupienie na topiramacie jest wyraźne. Chyba będę musiał zostać z karbamazepiną na dłużej (już kilka razy ją odstawiałem bo sądziłem, że będzie inny nowszy lepszy lek). Samej wenli nie dam rady brać, pobudzenie ruchowe i kocioł pod kopułą jest zbyt duży.

Sortuj wg