KLORAZEPAN/KLORAZEPAT (Cloranxen,Tranxene)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klorazepan pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
23
70%

Nie
6
18%

Zaszkodził
4
12%

Liczba głosów : 33

Cloranxen na problemy ze snem

przez martens. 08 maja 2014, 10:05
O rany, bardzo dziękuję za to, że ktoś się w ogóle odezwał! :)
ala1983 - z Hydroxyzyną problem jest taki, iż gdy tylko mówię jakiemukolwiek lekarzowi, że brałam ją prawie dwa miesiące, automatycznie słyszę "A to nie nie nie, za długo, za często, trzeba odstawić". Dodatkowo całkiem niedawno znalazłam w domu jeszcze dwie tabletki i już mi nie pomogły. Może przyzwyczaiłam organizm. Nie mam obaw związanych z Nasen, bo napisałam nawet w poście, że biorę go tylko wtedy, gdy mam już naprawdę dosyć. Chodzę do szkoły, o szóstej wstaję, siedzę tam zazwyczaj do siedemnastej, muszę się względnie wysypiać. Dodatkowo w całą sprawę jest zaangażowana moja mama, która skrupulatnie chowa przede mną wszelkie leki. By mnie nie kusiło :D Zatem o to wyjątkowo się nie martwię :)
Dzisiaj sytuacja się powtórzyła, tzn. wzięłam Clo i pojawiły się bóle brzucha, dodatkowo potliwość i ogólne spięcie psychiczne. Po ósmej szłam na pobranie krwi, zatem zaczepiłam mojego lekarza i rozjaśniłam mu sytuację. Zalecił mi doraźnie Nasen (maksymalnie dwa razy w tygodniu), odstawienie Clo na pewien czas - potem mam ponownie spróbować - i duży wysiłek fizyczny. Taaaaa, po czterech godzinach snu na pewno chce mi się wysilać...
BTW dzisiaj w aptece usłyszałam, że wiele osób źle znosi Clo i pomaga tylko w skrajnych przypadkach.

Cloranxen na problemy ze snem

przez ala1983 08 maja 2014, 14:28
martens., Jaka dawka tej Hydroksyzyny i czy brałaś codziennie?

-- 08 maja 2014, 13:42 --

z Hydroxyzyną problem jest taki, iż gdy tylko mówię jakiemukolwiek lekarzowi, że brałam ją prawie dwa miesiące, automatycznie słyszę "A to nie nie nie, za długo, za często, trzeba odstawić".

Dziwne, bo hydroksyzyna to lek z grupy przeciwhistaminowych, i wprawdzie też anksjolityk ale nieuzależniający. Najczęściej stosowany lek na bezsenność w oddziałach terapeutycznych.
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

przez razor 05 sie 2014, 22:24
witam,
jeśli wziąłem na raz 4 tabletki 5mg cloranxenu mogłem uszkodzić sobie układ nerwowy? Po tym wszystkim mialem objawy senności, czułem się otumaniony, ciśnienie waliło.

z gory dziekuje za odpowiedź

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kimek 06 sie 2014, 07:31
Witam ja od 19.07.2014 zmieniłem lek tzn lekarka mi zmieniłą na EFEKTIN 75MG .Druga lekarka dołożyłą mi Tranxene 5mg na jakiś czas ponieważ dopadł mnie potworny lęk i uczucie jakbym nie poznawał siebie.Po tyhogdniu mam zwiększyć dawke efektinu do 15mg( 1 tabl rano druga w południe).Wczorja na noc wziąłem Tranxene pierwszy raz, w sumie nic przespałem dobrze, teraz trochę zmulony jestem po tmy leku ale lęk się obniżył z pewnością.Jka się czuliście na początku przyjmowania?

przez cytrynka84 08 sie 2014, 18:41
razor, Spokojnie nie uszkodziles sobie nic,tylko po prostu przesadziłeś z dawka.
Nie rob tak więcej i tyle.Nic dziwnego,ze czułeś się otumaniony.Bierz tyle ile lekarz zalecil,bo inaczej moze sie Tobie spodobać ten stan po leku,tzn brak lęku,uspokojenie i po jakimś czasie możesz sie uzależnić.

-- 08 sie 2014, 18:15 --

Kimek, Dostalam pierwszy raz ten lek ,jak trafiłam do psychiatry na dyżur,z napadem lęku,kiedy byłam cala roztrzęsiona i nie mogłam spać Lekarz wtedy powiedział ,ze pomoże mi zasnąć i uspokoi ,trochę pomógł się uspokoić,nasennie nie działał w ogóle.Kazał brać 5 mg wieczorem przez 10 dni,tak też brałam ,trochę pomógł,ale myślałam ze zadziała lepiej.Kimek to prawidłowo zadziałał ten lek na Ciebie,zmulony możesz byc to normalne,ważne,ze lęk odpuścił.
A Efectin jest b. dobry na lęki.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez 2004borys 13 paź 2014, 19:47
Clorazepas to jeden z najsłabszych benzo. Czuć po nim tylko lekkie zamulenie i nic więcej. Ja od listopada przesiadam się na Clonazepam - to jest lek, który ma prawdziwą moc.
sulpiryd 200 mg
fluoksetyna 40 mg
wenlafaksyna 112,5 mg
olanzapina 7,5 mg
klorazepan 20 mg

przez ala1983 13 paź 2014, 20:28
2004borys, A bron Cie Boze :nono: :time:
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

przez Patryk29 13 paź 2014, 20:57
Borys dobrze gada :mrgreen:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Pablo5HT1 13 paź 2014, 21:25
Kimek,
Kimek bierzesz Efectin75 mg od lipca i jeszcze Ci nie usunął lęków?

przez Arasha 13 paź 2014, 21:58
2004borys napisał(a):Clorazepas to jeden z najsłabszych benzo. Czuć po nim tylko lekkie zamulenie i nic więcej. Ja od listopada przesiadam się na Clonazepam - to jest lek, który ma prawdziwą moc.

No, ma moc i to jeszcze jaką :great: Pacyfikuje nawet Arashę ( która zdążyła się już uzależnić ) :pirate: A Tranxene nie dość, że słabiutki ( brałam może ze 3 razy ), to jeszcze mi nasilił lęki i musiałam ratować się ziołowymi, żeby nie mieszać benzo. Ale to dawno było, chyba już mi się nawet zdążył przeterminować :roll:
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez ladywind 13 paź 2014, 22:01
A po klonie lorafen ;)
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez funk7 21 paź 2014, 12:50
Czy ktoś z Was miałby na sprzedaż kilka tabletek tranxene? Zostały mi 2 tabletki a do psychiatry idę dopiero za 2 i pół tygodnia i nie da rady szybciej.. Bardzo proszę o pomoc! :( :why:
Podobno los zsyła nam tylko takie problemy, z którymi możemy sobie poradzić,
więc są dwie możliwości: albo sobie poradzisz, albo to nie jest Twój problem.

przez 2004borys 22 paź 2014, 21:25
Po dłuższym czasie zażywania zwracam honor klorazepatowi :uklon: . Po zażyciu tranxene czuję coś dziwnego i podoba mi się to :D . Może na tą chwilę odpuszczę sobie klona.
sulpiryd 200 mg
fluoksetyna 40 mg
wenlafaksyna 112,5 mg
olanzapina 7,5 mg
klorazepan 20 mg

przez slow_down 23 paź 2014, 00:50
E tam, klon to mistrz. Spokój ciała i ducha.
slow_down

Sortuj wg