KLOMIPRAMINA (Anafranil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
59
62%

Nie
18
19%

Zaszkodziła
18
19%

Liczba głosów : 95

anafranil

przez monika___24 06 gru 2006, 23:05
właśnie dostałam u lekarza Anafranil SR 75
czy ten lek jest niebezpieczny?
czytałam, że w przypadku antydepresantów trójpierścieniowych dawka niewiele większa od dziennej może wywołać śmierć
czy to prawda?
do tej pory brałam Bioxetin, ale był za słaby
pozdrawiam
[/list]

[ Dodano: Sro Gru 06, 2006 10:07 pm ]
właśnie dostałam u lekarza Anafranil SR 75
czy ten lek jest niebezpieczny?
czytałam, że w przypadku antydepresantów trójpierścieniowych dawka niewiele większa od dziennej może wywołać śmierć
czy to prawda?
do tej pory brałam Bioxetin, ale był za słaby
pozdrawiam

[ Dodano: Sro Gru 06, 2006 10:24 pm ]
co to znaczy, że ma silne działanie serotoninergiczne ???

przeciwcholinergiczne? dopaminergiczne?

proszę o odpowiedź, jeśli ktoś wie coś na ten temat

Hydiphen

przez remi 17 gru 2006, 15:24
Nie znalazlem takiego tematu wiec zakładam nowy wątek. Chodzi mi o to że po zażywaniu tego leku zacząłem tyć. Jeżdżę rowerem chodzę na siłownie i nic nie pomaga. Mój kolega z medycyny mówi że ten lek moze powodować zmiany metagboliczne. Dodam że biorę jeszcze halloperidol. Czy znacie moze jakiś sposób może lek który spowoduje że będę chódł.
Pozdrawiam

przez Lucy86 12 sty 2007, 14:05
Biorę Anafranil od miesiąca. Przez ten czas coraz bardziej nasilały się efekty uboczne: wymioty, zatwardzenia, bóle brzucha, senność. Od wczoraj lekarz zalecił mi odstawienie leku, ponieważ wyraźnie źle na niego reaguję. Poprawa była mała.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Jożik 26 sty 2007, 21:12
Ja zażywam 150 mg SR rano i 150 wieczorem.
Zaczynałem oczywiście od mniejszych dawek. Wcześniej brałem SSRI, które przynosiły poprawę. Trochę nie wierzyłem, że anafranil zadziała lepiej. Na początku miałem skutki uboczne, z których najgorsze było poczucie odrealnienia, towarzyszące mi w trakcie wchodzenia na wyższe dawki w pierwszych 2 tygodniach. Może miała na nie wpływ aura? Zażywałem wtedy również xanax. Zmieniłem go jednak na cloranxen i - być może to przypadek - zaczęło być lepiej. Stopniowo mijały lęki, wracałem do życia, zwiększył mi się apetyt. Uregulowały się kwestie snu.
Zeby zwalczyć "matrixy", polecam spacery (najlepiej z kimś i na jak najbardziej otwartych przestrzeniach), kontakt z przyjaznymi osobami, sport , obejrzenie czegoś relaksującego i pogodnego.
Bałem się, że stany odrealnienia wrócą. Gdy doszedłem do obecnej dawki, po kilku tygodniach zdecydowałem sie na psychoterapię - najpierw indywidualną, którą zawiesiłem; zainaugurowałem grupową i mam na razie mieszane uczucia.
W tej chwili jest nieżle, choc nie mogę jeszcze odtrąbić calkowitego zwycięstwa. Zażywam anafranil już 4 m-ce, ale natrectwa zaczęły się u mnie pojawiać już 11 lat temu, więc nie powinienem narzekać.
Pijam alkohol w niewielkich, ale nowu nie tak małych ilościach. Mój psychiatra zezwolił na to z zastrzeżeniem, aby zachować odpowiedni upływ czasu od rannej i wieczornej dawki.
Powodzenia!

[ Dodano: Pią Sty 26, 2007 8:12 pm ]
Pisząc "matrixy",miałem na myśli stany odrealnienia,byc może wcześniejsi dyskutanci mieli na myśli co innego i pochopnie powtórzyłem termin w innym znaczeniu,jesli tak - przepraszam.

przez Ania1987 11 lut 2007, 21:28
To był pierwszy lek jaki dostałam od psychiatry. Biorąc tydzień Anafranil 2 razy wylądowałam w szpitalu. To chyba nie był lek dla mnie, uczulił mnie. :(

przez ewelina1802 13 lut 2007, 15:52
czesc jestem nowa mam pytanie czy tyjecie po anafranilu i czy efectin jest równie dobry jak on

przez silesiaster 14 lut 2007, 23:11
biore juz od ponad miesiaca 75 sr - i 2 tygodnie temu odczuwalem dużą poprawe - natomiast teraz - juz nie widze działąnia leku - po prostu juz na mnie nie oddziaływuje - dodam ze to którys z kolei, który nie działa na mnie:/ - lekarz nie chce mi zwiekszyc dawki - myslicie ze zwiekszenie mogło by cos dac? i czy ktoś z Was też miał podobnie ze na poczatku działal anafranil na niego a potem przestawał - moze mój organizm sie uodparnia na te leki w pewien sposób?

przez weronika 02 mar 2007, 22:29
calkiem możliwe że masz za małą dawkę z tego co wiem to konkretne leczenie zaczyna się od 150 ja miałam tak z effectinem, najpierw cudowne odrodzenie, potem znowu trochę zjazd no i uparłam się zeby lekarz mi zwiększył dawke i to pomogło

przez papaveryna 18 mar 2007, 15:34
Witam,

lekarz przepisał mi anafranil 25 mg 1 mam dziwne poczucie odrętwienia i apatii oraz co najgorsze to jakby kołatanie serca, mam wrażenie ze bije szybko. Czy ktoś z was tez miał takie skutki uboczne? Czy one miną po jakimś czasie? Mnie wydaje się, że powinnam poinformować o tym lekarza i zwrócić się z prośbą o inny lek.
Pozdrawiam

przez mariolka85 22 mar 2007, 21:40
Hej! miesiąc temu psychiatra przepisał mi Anafranil 75 SR. Pierwszą tabletkę wzięłam na następny dzień w pracy, a pół godziny później koleżanka musiała odwieźć mnie do domu. Miałam m.in. podobne objawy tzn zaburzenia rytmu serca, uderzenie gorąca, drętwienie kończyn, sztywnienie mięśni, drżenie, mdłości, ogólne osłabienie. W domu miałam odruchy wymiotne i lekką biegunkę. Po konsultacji z pielęgniarką z poradni psychiatrycznej dowiedziałąm się, że ta dawka jest zbyt silna jak na mój wiek, wagę i na fakt, że to pierwsza tabletka. Męczyłam się tak ok 3 godz a do końca dnia nie chciałam nic jeść.
...łzy na policzkach, a w główce marzeń sto..

Anafranil

przez Olka666 23 mar 2007, 14:07
hej,jestem tu nowa!odwiedzałam to forum już wiele razy,ale nie miałam odwagi nic napisać, wręcz czytając posty bardziej się denerwowałam!ale w końcu się przełamałam!no i jestem!choruję na zaburzenia lękowo-depresyjne od ok. pół roku, odkąd tylko pamiętam zawsze miałam lęki przed różnymi sytuacjami, np. nie mogłam jeździć windą, wchodzić do małych pomieszczeń itp., ale nie były one tak bardzo nasilone!prawdziwa jazda zaczęła sie u mnie w momencie wyjazdu do Anglii do pracy!miałam bardzo stresującą pracę, byłam tam 2msc i dzień w dzień bałam sie wychodzić do pracy!opiekowałam się ludźmi w hospicjum-to był koszmar, robiłam wszystko przy nich, od mycia, zmieniania pampersów, ubierania i karmienia-wszystkozaparłam sie ,ze sobie dam z tym radę i że musze to wytrzymać!no i wytrzymłam resztką sił, wróciłam do polski samolotem-myślałam, że w nim umrę, że wyskoczę z niego, ale jakoś doleciałam,myślałam, ze jak znajdę sie już w domu to wszystko minie,no to sie myliłam!jazda dobiero się zaczęła!z dnia na dzień byłam coraz bardziej zestresowana,myślałam że umieram,dusiłam się,wszystko mi drętwiało, serce mnie bolało,miałam straszne zawroty głowy-poprostu masakra!szukalam pomocy u zwykłego lekarza,wyniki krwi wyszły oki,ekg tez, wiec okazało sie ze może to być sprawa emocjilekarz przepisał mi afobam,który nic nie pomógł, potem atarax-tez nic nie dał, w koncu zostalam skierowana do psychiatry-dół na maksa-miałam wrażenie ze biora mnie za wariatke!psychiatra zapisał mi setaloft 50mg i dorażnie clonazepam, i wyjasnil mi ze jestem chora na nerwice lękową-jakos to przyjęłam!miałam czuc poprawe juz po 2 tygodniach, a tu dupa,bylo coraz gorzej, clonazepam tylko działal-ale balam sie go brac bo uzaleznia!pogorszylo mi sie kiedy przyszedl czas wyjazdu do poznania na studia-5 rok i praca mgr! w poznaniu znalazlam innego psychiatre no i chodze do niego do dzis, nie byl zachwycony lekiem setalof,ale ja sie uparlam na niego, balam sie tez innych mocniejszych no i bralam go dalej!wydaje mi sie ze po tym setalofcie srtałam sie płaczliwa, z dnia na dzien bylo corz gorzej i do tego doszla depresja, balam sie wyjsc z domu, mimo tego ze w domu tez bylo straszne!caly czas mialam ataki leku, piękący ból w klatce piersiowej, gorąco i zimno na porzemian, dreszcze, a w głowie mętlik z pędzącymi myślami!jeszcze mogłabym dużo o swoich odczuciach pisac,ale i tak przesadzilam juz z dlugościa postu!w koncu lekarz z poznania zmusila mnie zebym zmienial lek skoro po pół roku tamten mi nic nie dał, zgodziłam się!od tygodnia biorę anafranil 75sr- 1 tabletke na noc!plusem jest fakt,ze tak jakby lęki mnie opuściły i nie płaczę, ale skutki uboczne troche mnie dobijają- przy kazdym wiekszym ruchu robi mi sie ciemno przed oczami-niby ze po tym leku spada cisnienie i spowalnia sie akcja serca,organizm musi sie przyzwyczaic!poza tym mam okropne drżenie mięśni, suchość w ustach no i jestem bardziej senna, ale chyba to lepsze od ciągłych ataków lęku!czy ktoś też ma takie objawy po anafranilu?ogólnie myślę ze to skuteczny lek na tego typu zaburzenia, tylko gdyby nie te skutki uboczne- najgorsze dl mnie drżenie mięśni!czy to minie??dobra na razie kończę!buziaki dla was wszystkich - zlęknionych!dobrze,ze mamy siebie nawzajem i świadomość ze nie jesteśmy sami!jakby ktoś chciał pogadać na temat zaburzeń na gg to jestem chętna!tylko dajcie znać!!sorry za długość postu!!! :twisted: :D

przez papaveryna 23 mar 2007, 17:19
Witam Was,

Ja już kiedyś brałam Anafranil z tym że początkowo dawkę najmniejszą bo 10 ml, potem stopniowo przechodziłam w wyższe dawki aż do 100ml na dobę.
Teraz znowu muszę sie leczyć i tym razem lekarz przepisał do razu dawkę 25 ml, czułam się po niej tragicznie - senność, suchość w ustach, kołatanie serca i nudności. Po konsultacji z lekarzem zaczęłam przyjmować przez kilka dni po 10 ml dwa razy na dobę, dziś zaczynam brać znowu 25 ml dwa razy na dobę. Musze przyznać, że czuję się dobrze, poza ciągłym uczuciem pragnienia . Widocznie organizm musiał się przystosować teraz jest już w porządku.
Pozdrawiam ciepło :smile:

przez weronika 23 mar 2007, 21:40
Olka , ja ci gratuluje moim zdaniem mądrej decyzji podjęcia konkretnego leczenia porządnymi lekami, teraz przed Tobą jakiś ciężki miesiąc przyzwyczajenia a potem.....będzie coraz lepiej, ja też na początku nie chciałam brać silnych leków, brałam coaxil przez pół roku i gówno mi dał ale też słyszałam ciągle od ludzi że mam nie brać leków i przez to mój stan bardzo się pogorszył a choroba rozwineła się, wyleczyłam się z potwornych lęków dzięki efektinowi i anafranilowi, jeśli mogę ci coś doradzić.....wiesz jeśli twój stan był ciężki a z tego co piszesz był to te 0, 75 mg może nie wystarczyć nie mówie że na pewno nie wystarczy ale może być tak że poczujesz wkrótce poprawe to sie jakby unormuje poprawi się ale jeszcze ci może to gówno życie uprzykrzać, u ,mnie tak było, chce ci powiedzieć, że jeśli jeszcze cie bedzie coś męczyć to nie rezygnuj z tego leku i nie zwlekaj ze zwiększeniem do 150mg bo to jak na lek antydepresyjny nie jest jeszcze tak dużo a w moim przypadku takie zwiększenie zdziałało cuda, dzieki temu że zdecydowałam się brać leki i nawet duże dawki wyleczyłam się z lęków ...czasami leki wystarczą ale możesz też pomyśleć o psychoterapii bo dobrze podobno jest stosować te metody razem, ja chociaż już się nie boje poszłam na psychoterapie bo bardzo nie chce żeby to piekło się kiedykolwiek powtórzyło, życzę ci powodzenia i moim przykładem potwierdzam że czasem dobrze jest korzystać z postępów farmakologii i nie bać się tego

[size=9:][ [i:][b:]Dodano[/b:]: Dzisiaj o godz. 9:46 pm[/i:] ][/size:]
aha skutki uboczne będą coraz słabsze ale mi ta ogromna suchość w ustach utrzymywała się około 3 miesięcy,możesz też mieć problemy z wypróżnianiem ,ale wszystko przetrzymam, żeby już się nie bać, poczytaj posty na ten temat pewnie będzie dużo o skutkach ubocznych

Sortuj wg