KLOMIPRAMINA (Anafranil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
59
62%

Nie
18
19%

Zaszkodziła
18
19%

Liczba głosów : 95

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez kalikali1 24 gru 2014, 20:09
depresyjny098 napisał(a):kalikali1 ja tobie nie powiem kiedy zaczą działać, bo dla mnie to jest szajs i tyle. Ciągle gubie jebaną kartę sim do telefonu. Najchętniej bym leżał i sie gapił w sufit. To jest ubóstwo intelektualne i emocjonalne. Nigdy w życiu żaden jebak leśny mi nie wmówi, że jest git. W dupie mam taki przerost zysków nad stratami. Dlatego nie powiem ci kiedy zacza dzialac, bo nie wiem. Spróbuje to gówno odstawić i zacząc wenle. Slow_down powiedz mi jak bierzesz wenle, w 1 dawce, podzielonej, rano, wieczorem? , długo już bierzesz, jak ci jest?

Stary,jakby mi ten lek skasował tą skurwiałą fobie społeczną to byłbym w niebie,nie przeszkadzało by mi to że się pocę,krew mi z dupy leci podczas srania,czy nie mam śliny w buzi.FS mi tak uniemożliwia normalne życie że oddałbym wszystko żeby to gówno wyplenić.Ciągle licze ze franek pokaze klase czy to miałoby być po 3,4 czy 6 miesiącach.Jedyne co mi teraz pomaga to klon 4mg lub xanax 2mg najlepiej.

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Zbychu 1977 24 gru 2014, 20:12
Trójpierścionowce statystycznie rzecz ujmójąc szyciej zaczynają działać niz np SSRI prawdopodobnie przez mechanizm działania tj,połączenia WZ serotoniny przy jednoczesnym blokowaniu receptorów 5HT 2.
Zbychu 1977

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez miko84 24 gru 2014, 20:42
kalikali1 tego klona 4 mg to tak doraźnie stosujesz czy już jesteś od niego zależny?
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez slow_down 24 gru 2014, 22:45
depresyjny098, biorę kilka dni. Z SSRI wskoczyłem od razu na pełną dawkę wenli. Po co się pieprzyć ze stopniowym schodzeniem i wchodzeniem, to tylko wydłuża czas oczekiwania na efekt terapeutyczny i wywołuje cierpienie.
Już raz kiedyś brałem wenlę, kilka miesięcy. Odstawiłem, bo serce waliło jak oszalałe a ręce się trzęsły. Biorę 2x20mg propranololu i jest ok. Dawkę dzielę: 150-0-75mg.
Anafranil intelektualnie też mnie sprowadzał na dno. Do tego totalny brak koordynacji ruchowej. Przy okazji przez przyspieszony kosmicznie puls zdarzyło mi się zemdleć. Choć przeciwdepresyjne działanie w moim odczuciu genialne.
Wiem, jakie to gówno mieć FS. Mnie pomogła paroksetyna - wyszedłem do ludzi, potem już tylko z górki i nie musiałem brać tak mocnego serotoninowo leku. Podstawą leczenia zaburzeń uniemożliwiających funkcjonowanie jest dobrze dobrany lek, bo terapia jest o dupę rozbić. Może niektórym pomaga, ale po długim długim czasie. Zresztą, jak tu rozmawiać z terapeutą mając FS czy wielką deprechę? Nie da się i już.
Możesz spróbować jakieś SSRI + mirtazapina, która obniża kortyzol (pomocne w walce z lękami).
slow_down

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez miko84 25 gru 2014, 10:17
slow_down widzę, że poszerzasz wiedzę, dobrze :mrgreen: Mirtazapina obniża kortyzol, z kolei SSRI słabo, albo mogą go nawet zwiększać.
miko84

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez depresyjny098 25 gru 2014, 14:43
Jam radzicie z sylwestrem zrobić bo popic chce troche...Jak anafral odstawie codziennie po pòl to wyjdzie mi 3 dni bez i sylwester. Pozniej po sylwestrze moge z wenla ruszac. Boje sie ze sobie zaszkodze troche, ze platy w mozgu sie rozejda i kazdy pojdzie w swoja strone ;-)

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez kalikali1 27 gru 2014, 20:01
Jaka dawka 75 czy 150mg będzie lepsza na lęki głównie fobia społeczna,jestem obecnie na 75 ale nie wiem czy nie za mało...help :D

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez slow_down 27 gru 2014, 20:21
możesz śmiało zwiększyć, ale na razie o pół tabletki
slow_down

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Tranx88 27 gru 2014, 21:55
Ja dostałem napadu padaczkowego z utratą przytomności w wigilię. Lekarze mówią że to może zbyt wysoka dawka anafranilu bo brałem 225 i teraz stopniowo schodzę......
Absenor 1500 mg
doraźnie 15 mg Relanium.

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez depresyjny098 27 gru 2014, 22:10
Co ty mówisz Tranx88, piłeś alkohol? 225mg to spora dawka, ale bez przesady, biorą tyle ludziska. Ja już 2 razy na wieczór tylko 37,5. Schodziłem po pół co dzień.

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Tranx88 27 gru 2014, 22:28
depresyjny098, To był napad Grand mal, trwał 3 minuty.2 stycznia idę na badanie eeg. Do tego czasu mam brać relanium 3 razy dziennie i olanzapinę a anafranil stopniowo odstawiać, pol tabletki co tydzień.
Alkoholu nie piłem, nie zdążyłem usiąść do stołu.....
Absenor 1500 mg
doraźnie 15 mg Relanium.

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez depresyjny098 28 gru 2014, 12:43
Tranx88 ja też będę odstawiał tylko muszę to zrobic jakoś właśnie mądrze, bo za każdym razem wracają zaburzenia, dlatego że źle to robie, gdyż odstawiam z dnia na dzień. Jestem trochę uzależniony od tego anafranilu. U mnie są to zaburzenia osobowości nad którymi muszę pracowac, a myślę że leki zaburzając percepcję rzeczywistości nie ułatwiają tej pracy. Zresztą już jestem na takim etapie, że myślę że zaopiekuję się sobą, też będę wyrozumiały w stosunku do siebie. Takie postanowienia noworoczne..;-) Chodzę na terapię grupową, więc nie jestem sam ;-) Tylko obawiaj się trochę sylwestra, bo chce gdzieś pójśc. Pójście gdzieś wiąże się z wypiciem czegoś. No i boje się, że mi rozreguluję korę przedczołową. Od 3 dni już jestem na 37,5 mg.

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez kalikali1 30 gru 2014, 14:51
2,5 miesiąca na anafranilu.Teraz już tylko musi być i w sumie jest.Od paru dni czuję wyraźnie zmniejszenie lęku społecznego,nie wiem czy to zasługa olanzapiny 10mg czy franka ale grunt że jakoś chwyta.Poprawa może nie jest jakas duża ale ja sie cieszę że wogóle coś załapuje.Brak dołów depresyjnych ale zauważyłem że przy 75mg powruciły natręctwa myślowe więc wskakuje na 150mg,ta dawka dobrze kasuje nastrectwa.
Myśle ze franek się w pełni rozkręci tak do 6 miesięcy ju ż bedzie konkret na fobie społeczną.Pożyjemy zobaczymy...

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Tranx88 30 gru 2014, 18:11
Ja niestety muszę odstawić anafranil i robię to mimo poprawy w leczeniu zok ale ten lek być może przyczynił się do mojego ataku grand mal. Zostanę na samej olanzapinie a 21 sttycznia wizyta u lekarza.
Odstawiam po pół tabletki co tydzień
Absenor 1500 mg
doraźnie 15 mg Relanium.

Sortuj wg