KLOMIPRAMINA (Anafranil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
59
62%

Nie
18
19%

Zaszkodziła
18
19%

Liczba głosów : 95

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Makabra 08 sie 2014, 18:17
Mam tylko nadzieję, że pomoże ;)
Makabra

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez psychiatryk 15 sie 2014, 16:46
Witam

Biorę anafranil sr 75 mg rano 75 i wieczorem 75 do tego tegretol karbamazepina 200 mg rano 200 i wieczór 200.
Od jakiegoś miesiąca biore tegretol kilka dni nawet zwiększyłem dawke dobową do 800 mg jednak po dołączeniu anafranilu 11 dni temu w celu tchnięcia we mnie życia zmniejszyłem do 400 mg na dobe.
Anafranil początkowo brałem 75 mg raz dziennie rano po 6 dniach zwiększyłem do 150 mg na dobe.

Przerabiałem już paroksetyne, wenlafaksyne, olanzapine, mirtazapine...

Mam 24 lata po co to pisze ? Pisze bo na chwile obecną czuje sie ujowo otępienie, zahukanie, pżyjebanie. Wyjde gdzieś zalewa mnie potem, we łbie czarne myśli, lęki, fobia społeczna. Cóż bywało gorzej ale tak się zastanawiam czy ten anafranil ma szanse u mnie zadziałać ? Rozjaśnić mi głowe? wyostrzyć spojrzenie? zmniejszyć lęki i fobie? Prosze o jakąś odpowiedź.
psychiatryk

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez elfrid 15 sie 2014, 16:53
psychiatryk, a jakieś lek przeciwdepresyjny już Ci kiedyś pomógł? na co przepisano karbamazepinę?
pregabalina, wenlafaksyna

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez psychiatryk 15 sie 2014, 16:58
Paroksetyna która brałem 2 lata temu mi bardzo pomogła. Jednak zmarnowałem to piciem alkoholu powroty do niej były już tylko rozczarowaniem. Wenlafaksyna tez mi pomogła choć uważam że nie do końca był to trafiony lek brałem jakieś 4 miesiące. A Karbamazepina została mi przepisana "na wyrównanie nastroju" tyle sie właściwie dowiedziałem ale myśle że jest dobrym wsparciem.
psychiatryk

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez elfrid 15 sie 2014, 17:42
psychiatryk, klomipramina jest starym, ale podobno bardzo dobrym i skutecznym lekiem. Trochę podobna do wenlafaksyny, równie skuteczna przeciwlękowo co paroksetyna. Warto dać jej szansę i czas na zadziałanie.
A co Ci daje karbamazepina?

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez psychiatryk 15 sie 2014, 17:54
Ręce mi nie drżą wcześniej drżały. Jestem też troche spokojniejszy niż przed braniem no ale to niewielka różnica. Z anafranilem jest troche gorzej jak na samej karbamazepinie. Nie mam czasu na próbowanie ze zmianą na np. sertraline której nie brałem a w takie leki celuje na depresje, nerwice lękową. No nic dzięki za odpowiedzi i tak nie mam wyjścia jak dać temu czas
psychiatryk

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez elfrid 15 sie 2014, 18:41
psychiatryk, ja też początkowo gorzej się czułem po dołączeniu wenlafaksyny. Dopiero po dwóch miesiącach brania (w tym miesiąc na 150mg) widać poprawę. Ale dużo lepszy efekt - zwłaszcza co do nastroju - daje w połączeniu z karbamazepiną albo kwetiapiną.

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez amelia83 15 sie 2014, 21:12
w czwartek uderze do mojej doktor, zaproponuje jej anafranil,
kilka lat temu ładnie wyciągnął mnie z bardzo ciężkiego stanu, pamietam, że na samym początku dostawałam od doktor malutkie tableteczki rózowe serdusza, byłam wtedy bliska próby samobójczej a anafranil mi pomógł ogromnie i nawet szybko była poprawa
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez elfrid 15 sie 2014, 21:21
amelia83, a obecna kombinacja leków Ci nie służy? Podobno połączenie fluoksetyny z olanzapiną ma ogromny potencjał, do tego lamotrygina też podobno dobry lek. Wszystkie o potencjale przeciwdepresyjnym.

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez amelia83 15 sie 2014, 21:25
elfrid, fluo biore drugi rok bardzo dobrze sie czułam na tym zestawie a odkąd dołączony mam lamitrin to depresje sa krótsze, płytsze bym powiedziała...ale ostatnio jest ze mną gorzej niz zle moze fluo przestało juz działać?? :?
ratuję się lorafenem w ciężkich chwilach i mam hydroksyzynke na lęki

-- 15 sie 2014, 20:29 --

oprócz anafranilu to jeszcze nad wenlafaksyna myslę, wenla wyciągneła mnie z mega depresji w szpitalu zaczęli mnie leczyć i były efekty, była chęć do życia, więcej pozytywnych mysli, chcialo mi sie coś robić
wenlę brałam kilka lat :105:
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez elfrid 15 sie 2014, 22:54
amelia83, wenlafaksyna ma jednak mniej uboków niż klomipramina, może warto spróbować. Ewentualnie jeszcze podnieść lamitrin do 300mg lub olanzapine do 10mg

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez psychiatryk 16 sie 2014, 12:50
12 dzień na anafranilu głowa przygnieciona z tyłu niewyraźna z przodu. Brak bystrości i rześkości żeby przekierować myślenie na optymistyczniejsze. To by było tyle z dnia dwunastego.
psychiatryk

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez buszujacywtrawie 20 sie 2014, 15:57
Przestał na mnie działać. Mam mysli samobójcze

-- 20 sie 2014, 15:58 --

I powiem to psychiatrze przy najblizszej nieodleglej juz wizycie, najlepiej zeby sama żarła ten lek

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez psychiatryk 20 sie 2014, 20:22
Odstawiłem wczoraj z dnia na dzień karbamazepine bo to przymulacz. Dzień 16 brania anafranilu w dawce 150 mg. Drugi dzień bez tegretolu ponoć dzialanie utrzymuje sie do 24 godzin więc go już nie odczuwam. Na korzyść mniejsza zmuła tak to wciąż fobicznie, nerwowo ale już nigdy wiecej nie tkne zamulaczy na psychozy, wyrownanie nastroju czy na spanie a takie już brałem. Już dawno sobie to obiecałem ale jakiś czas temu trafiając do psychiatryka dostałem neuroleptyk na psychozy chlorophixten który po wyjściu zaraz odstawiłem i przecipadaczkowy tegretol na nastroj do ktorego dolozylem anafranil po wyjsciu. Nigdy więcej psychiatryka gdzie wiedzialem 5/10 o tym co biore, na co i po co. Zlego wywiadu udzielilem ale chje i tak wiedzieli najlepiej. Stracony czas.
psychiatryk

Sortuj wg