MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez Psychopharm 29 lip 2015, 16:27
Brałem też niższe dawki mirtazapiny.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Holy Diver 29 lip 2015, 23:44
Ehh też borykam się z anhedonią od 4 lat. prawie 2 lata temu zacząłem brać mirtę+sertralinę i aktualnie jestem na 45 pierwszego i 100 drugiego, pomogła mi ta mieszanka, zacząłem coś czuć i miałem w pewnym momencie górkę i jakąś poprawę jednakże znów anhedonia zaatakowała z pełną siłą po doraźnym zastosowaniu alprazolamu 0,25mg i już miesiąc jestem w stanie tej kompletnej beznadziei. Szczerze nie wiem co zrobić, czy zwiększyć aktualną dawkę czy zmienić leki na coś dopaminergicznego. Przydałby się jakiś promyk nadziei całkowitego wyjścia z tego stanu. Mogę iść dalej, skończyć studia itp. ale co z tego jak właściwie z niczego nie mam satysfakcji ani radości? Jedynie muzyka mnie jako tako trzyma w ryzach... Co powinienem zrobić? Jakie jest wasze zdanie?

przez bmwfan 29 lip 2015, 23:49
Holy Diver napisał(a):Ehh też borykam się z anhedonią od 4 lat. prawie 2 lata temu zacząłem brać mirtę+sertralinę i aktualnie jestem na 45 pierwszego i 100 drugiego, pomogła mi ta mieszanka, zacząłem coś czuć i miałem w pewnym momencie górkę i jakąś poprawę jednakże znów anhedonia zaatakowała z pełną siłą i po doraźnym zastosowaniu alprazolamu 0,25mg i już miesiąc jestem w stanie tej kompletnej beznadziei. Szczerze nie wiem co zrobić, czy zwiększyć aktualną dawkę czy zmienić leki na coś dopaminergicznego. Przydałby się jakiś promyk nadziei całkowitego wyjścia z tego stanu. Mogę iść dalej, skończyć studia itp. ale co z tego jak właściwie z niczego nie mam satysfakcji ani radości? Jedynie muzyka mnie jako tako trzyma w ryzach... Co powinienem zrobić? Jakie jest wasze zdanie?

Możesz spróbować neuroleptyków w niskich dawkach: rispolept, abilify, solian. Z metod tradycyjnych mogę polecić muzykoterapię.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Vengence 29 lip 2015, 23:52
Holy Diver napisał(a):Ehh też borykam się z anhedonią od 4 lat. prawie 2 lata temu zacząłem brać mirtę+sertralinę i aktualnie jestem na 45 pierwszego i 100 drugiego, pomogła mi ta mieszanka, zacząłem coś czuć i miałem w pewnym momencie górkę i jakąś poprawę jednakże znów anhedonia zaatakowała z pełną siłą po doraźnym zastosowaniu alprazolamu 0,25mg i już miesiąc jestem w stanie tej kompletnej beznadziei. Szczerze nie wiem co zrobić, czy zwiększyć aktualną dawkę czy zmienić leki na coś dopaminergicznego. Przydałby się jakiś promyk nadziei całkowitego wyjścia z tego stanu. Mogę iść dalej, skończyć studia itp. ale co z tego jak właściwie z niczego nie mam satysfakcji ani radości? Jedynie muzyka mnie jako tako trzyma w ryzach... Co powinienem zrobić? Jakie jest wasze zdanie?

Metylofenidat/etylofenidat, lub mocniejsze stymulanty, moze selegilina, agomelatyna tez ponoc moze pomóc na anhedonie, o ile bedzie na ciebie dzialac, bo niektórzy twierdza, ze to placebo.
Albo odstaw ssri to samo ci przejdzie.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Holy Diver 30 lip 2015, 00:01
Dzięki za szybkie odpowiedzi.
A co z mirtą bo to jest tzw. NaSSa? Dodam, że przez pierwsze dwa lata lekarz na nfz najpierw mi przepisal mao (aurorix) a potem wenlę (efectin 150mg) i później fluoxetynę 30mg do wenli i nic nie pomogło. Przez dwa lata w sumie też mogły mnie trochę znieczulić te specyfiki. A co sądzicie o bupropionie?

przez Vengence 30 lip 2015, 00:12
Holy Diver napisał(a):Dzięki za szybkie odpowiedzi.
A co z mirtą bo to jest tzw. NaSSa? Dodam, że przez pierwsze dwa lata lekarz na nfz najpierw mi przepisal mao (aurorix) a potem wenlę (efectin 150mg) i później fluoxetynę 30mg do wenli i nic nie pomogło. Przez dwa lata w sumie też mogły mnie trochę znieczulić te specyfiki. A co sądzicie o bupropionie?

bupropion, tez w sumie moze pomóc, zapomnialem o nim, mirta cos tam pomoze, ale ten lek dziala na bardzo duzo receptorów, i to dzialanie na anhedonie nie bedzie tak wyrazne, poczytaj tutaj watek to bedziesz mniej wiecej wiedzial o co biega, to jest trudna sprawa, powiedz mi jak na ciebie dzialal ten aurorix(moclobemid) w jakiej dawce go brales i przez ile czasu??

Jezeli chcesz zrobic cos z ta anhedonia to obczaj to: https://hyperreal.info/talk/anhedonia-t ... 35957.html

-- 30 lip 2015, 00:14 --

Holy Diver, Bieganie moze ci tez pomoc w walce z tym, silownie tez, ale bieganie jest lepsze bo pracuje caly organizm, biegajac zmuszamy swój organizm do niesamowitego obciazenia a organizm i mózg nam sie odwdzieczaja ta praca, bieganie leczy depresje!!
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Holy Diver 30 lip 2015, 00:26
Metylofenidat/etylofenidat, lub mocniejsze stymulanty, moze selegilina, agomelatyna tez ponoc moze pomóc na anhedonie, o ile bedzie na ciebie dzialac, bo niektórzy twierdza, ze to placebo.

Od kilku miesięcy chodzę na siłownię i w czasie roku akademickiego biegam na bieżni a teraz w wakacje jeżdżę na rowerze. Mówisz żebym odstawił SSRI to może mi to pomóc, tylko nie widzę w tym logiki skoro dostałem SSRI na anhedonię. :bezradny:

Edit:
Co do aurorixu brałem chyba 150mg, miałem straszne problemy gastryczne po tym leku.

przez Vengence 30 lip 2015, 00:33
Holy Diver napisał(a):

Od kilku miesięcy chodzę na siłownię i w czasie roku akademickiego biegam na bieżni a teraz w wakacje jeżdżę na rowerze. Mówisz żebym odstawił SSRI to może mi to pomóc, tylko nie widzę w tym logiki skoro dostałem SSRI na anhedonię. :bezradny:

Ssri moga powodowac anhedonie, a w najlepszym wypadku nie pogarszaja stanu, ssri moga powodowac apatie, anhedonie i brak motywacji oraz ciagle zmeczenie, poprzez blokada dopaminy, po prostu serotonina jest zwiekszana a dopamina pomijana, jak to sie dzieje jest mniej istotne, ale tak niestety jest.

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Holy Diver 30 lip 2015, 00:48
No tak tylko czy wyjściem w takim razie jest SSRI+ np.bupropion? Czy raczej definitywne odstawienie wszelkich SSRI?

przez Vengence 30 lip 2015, 00:52
Holy Diver napisał(a):No tak tylko czy wyjściem w takim razie jest SSRI+ np.bupropion? Czy raczej definitywne odstawienie wszelkich SSRI?

Nie mam zamiaru ci nic doradzac w kwestiach odstawiania czy nie, mozesz spróbowac dodac bupropion powinno, sie poprawic w tej kwestii, powiem ci tak, bardzo dlugie branie leków ssri nie jest dobre dla mózgu, pogadaj z lekarzem i cos wykombinujcie.

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Psychopharm 30 lip 2015, 10:15
Holy Diver jeśli dobrze zrozumiałem Twojego pierwszego posta to pomogło Ci na anhedonię połączenie sertraliny z mirtazapiną? Czy pomogło na coś innego ale nie na anhedonię. Jeśli próbowałeś innych leków i nie działały a to połączenie zadziałało to bym się tego trzymał, bo równie dobrze możesz przejść przez wszystkie dostępne leki i nic nie pomoże. Tą wenlę brałeś samą, czy z mirtazapiną?
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Vengence 30 lip 2015, 10:24
Psychopharm napisał(a):Holy Diver jeśli dobrze zrozumiałem Twojego pierwszego posta to pomogło Ci na anhedonię połączenie sertraliny z mirtazapiną? Czy pomogło na coś innego ale nie na anhedonię. Jeśli próbowałeś innych leków i nie działały a to połączenie zadziałało to bym się tego trzymał, bo równie dobrze możesz przejść przez wszystkie dostępne leki i nic nie pomoże. Tą wenlę brałeś samą, czy z mirtazapiną?

Napisal, ze mu pomagalo, ale przestalo, dlatego szuka innego rozwiazania niz dotychczasowe.

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Psychopharm 30 lip 2015, 10:31
Ale jeśli nie brał wenli z mirtą to może zadziałać lepiej niż sertra z mirtą, stąd pytanie. Może równie dobrze przejść przez wszystkie leki dopaminowe tak jak ja bez efektu, a mieć działanie z sertry z mirtą (zresztą podobnie jak ja).

przez jetodik 30 lip 2015, 10:35
wiadomo dobrze lekami się wspomóc, ale Psychopharm, takie pytanko, jeszcze się nie zorientowałeś, że te sprawy są głębsze niż farmakologia i rozne szkoly psychoterapii twierdzą?
przecież ja tu widzę na każdym kroku kombinacje alpejskie, sami znawcy (nie przeczę jest to wiedza godna podziwu), ale mało kto pisze, jestem na tym i na tym, dobrze się czuję już rok przykładowo.

odnośnie mirty coby nie spamować, brałem, tyłem, suty mi rosły, jadłem co tylko sie nadało do jedzenia, jednak noradrenalina to nie mój klimat :]
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Sortuj wg