MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez Psychopharm 28 lip 2015, 08:16
hashim nie masz spadków ciśnienia po nim? Ja jestem dość wrażliwy na antagonizm alfa-1.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Siarlek 28 lip 2015, 15:22
Żegnam się z mirtą, bo pożegnałem się z paro. Podsumowując:
1. Po mirtazepinie będziesz pasł się jak świnie. z dobre 20 kg w 4,5 miesiąca.
2. Efekt przeciwdepresyjny żaden
3. Efekt przeciwlękowy żaden.
4. Najlepszy lek na sen.
Teraz: Ketilept 25 mg
Kiedyś: brałem je wszystkie https://www.youtube.com/watch?v=lqnB_L3YHvE

przez Vengence 28 lip 2015, 16:37
Siarlek napisał(a):Żegnam się z mirtą, bo pożegnałem się z paro. Podsumowując:
1. Po mirtazepinie będziesz pasł się jak świnie. z dobre 20 kg w 4,5 miesiąca.
2. Efekt przeciwdepresyjny żaden
3. Efekt przeciwlękowy żaden.
4. Najlepszy lek na sen.

Dobry lek na silownie jak ktos za huja pana nie moze przytyc Obrazek
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Grabarz666 28 lip 2015, 16:51
Poniżej informacje dotyczące porównanie mirtazapiny i cytalopramu po kątem zwiększania/zmniejszania neuroprzekaźników w poszczególnych obszarach mózgu:

Mirtazapine showed negligible affinity for 5-HT reuptake sites, in contrast to the selective 5-HT reuptake inhibitor, citalopram. In freely moving rats, in the dorsal hippocampus, frontal cortex (FCX), nucleus accumbens and striatum, citalopram increased dialysate levels of 5-HT, but not dopamine (DA) and NA. On the contrary, mirtazapine markedly elevated dialysate levels of NA and, in FCX, DA, whereas 5-HT was not affected. Citalopram inhibited the firing rate of serotonergic neurons in dorsal raphe nucleus, but not of dopaminergic neurons in the ventral tegmental area, nor adrenergic neurons in the locus coeruleus. Mirtazapine, in contrast, enhanced the firing rate of dopaminergic and adrenergic, but not serotonergic, neurons. Following 2 weeks administration, the facilitatory influence of mirtazapine upon dialysate levels of DA and NA versus 5-HT in FCX was maintained, and the influence of citalopram upon FCX levels of 5-HT versus DA and NA was also unchanged. Moreover, citalopram still inhibited, and mirtazapine still failed to influence, dorsal raphe serotonergic neurons. In conclusion, in contrast to citalopram, mirtazapine reinforces frontocortical dopaminergic and corticolimbic adrenergic, but not serotonergic, transmission. These actions reflect antagonist properties at α2A-AR and 5-HT2C receptors.

http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1 ... edMessage=

-- 28 lip 2015, 17:23 --

No i może jeszcze tutaj, z uwzględnieniem różnego wpływu na transmisję noradrenergiczną mianseryny i mirtazapiny:

http://jpet.aspetjournals.org/content/277/2/852.short
Grabarz Rocket Fuel:
Fluwoksamina 50 mg (1-0-0)
Mirtazapina 30 mg (0-0-½)
Pregabalina 150 mg (0-0-1)

http://naukowy.eu/

"Głupota jest sprawą prywatną, lecz jej skutki są społeczne." - autor nieznany

przez Psychopharm 28 lip 2015, 18:30
Tak, mirtazapina zwiększa ostrzał LC, VTA i mimo tego co w tym badaniu jest większość badań podaje, że zwiększa też ostrzał DRN.

Apropo jeszcze 5-HT3 mirtazapiny, to jest badanie gdzie zwiększenie dopaminy w PFC przez paroksetynę było zablokowane przez antagonistę 5-HT3, a więc mirtazapina przez blokadę 5-HT3 może niwelować pewne pozytywne działanie leków z grupy SSRI.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez hashim 28 lip 2015, 18:52
Psychopharm napisał(a):hashim nie masz spadków ciśnienia po nim? Ja jestem dość wrażliwy na antagonizm alfa-1.

mam, ale poza tym to co pisałem działanie mi się podoba

no i przy lekach to z twardością różnie, więc czasem się przydaje przy bliskich spotkaniach ;)

przez Grabarz666 28 lip 2015, 19:30
Psychopharm napisał(a):Apropo jeszcze 5-HT3 mirtazapiny, to jest badanie gdzie zwiększenie dopaminy w PFC przez paroksetynę było zablokowane przez antagonistę 5-HT3, a więc mirtazapina przez blokadę 5-HT3 może niwelować pewne pozytywne działanie leków z grupy SSRI.

SSRI zwiększają dopaminę w PFC?
Myślałem, że tylko antagoniści i odwrotni agoniści receptora 5-HT2C tak działają?
Inne SSRI, też ją mogą zwiększać (poza fluoksetyną)?

Już znalazłem w/w publikację:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11819027

Tylko nie wiem, czy można to również odnieść do mirtazapiny w oderwaniu od antagonizmu wobec innych receptorów innych niż 5-HT3.
Ostatnio edytowano 28 lip 2015, 19:37 przez Grabarz666, łącznie edytowano 1 raz

przez elan 28 lip 2015, 19:32
Serotonina zawiaduje układem kary w mózgu,SSRI tłumią ten układ dzięki czemu niedoświadczamy przykrości ,dobrze by było pobudzic takze układ nagrody za który odpowiedzialna jest dopamina wtedy takze zintensyfikowane były by pozytywne doznania.Dlatego czasem do SSRI dodawany jest atypowy neuroleptyk by troche pobudzic wydzielanie dopaminy.Bez tego czesto na SSRI jest niepełna remisja poniewaz stłumiony jest przezeń układ nagrody.
elan

przez Psychopharm 28 lip 2015, 20:18
Grabarz666 właśnie prawie każdy lek antydepresyjny zwiększa dopaminę w korze przedczołowej - to tylko kwestia dawki (i badań bo tu dane są sprzeczne) - z SSRI np. są badania potwierdzające wzrost dopaminy z: fluoksetyną (tu nie ma zaskoczenia), paroksetyną, fluwoksaminą i citalopramem.

Ja myślę, że można to odnieść: po prostu antagonizm 5-HT3 (silny ma mirtazapina) blokuje wzrost dopaminy z SSRI (było parę innych badań i to potwierdzają - nie jest to korzystne jeśli chodzi o wzrost dopaminy). No mirtazapina powoduje wzrost dopaminy przez antagonizm alfa-2, ale bez tego antagonizmu 5-HT3 np. w połączeniu mirty z SSRI wzrost dopaminy w PFC byłby większy. Dlatego buspiron w wyższej dawce (którego metabolit jest antagonistą alfa-2) w połączeniu z SSRI/SNRI może dać teoretycznie większy wzrost dopaminy.

To jest świetny artykuł na temat działania przeciwdepresyjnego i wzrostu dopaminy w PFC. Są tam wyszczególnione prawie wszystkie badania jakie były i podany jest procentowy wzrost dopaminy w PFC pod wpływem leków przeciwdepresyjnych i innych:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2995552/

przez Vengence 28 lip 2015, 21:13
Psychopharm napisał(a):Grabarz666 właśnie prawie każdy lek antydepresyjny zwiększa dopaminę w korze przedczołowej - to tylko kwestia dawki (i badań bo tu dane są sprzeczne) - z SSRI np. są badania potwierdzające wzrost dopaminy z: fluoksetyną (tu nie ma zaskoczenia), paroksetyną, fluwoksaminą i citalopramem.

Ja myślę, że można to odnieść: po prostu antagonizm 5-HT3 (silny ma mirtazapina) blokuje wzrost dopaminy z SSRI (było parę innych badań i to potwierdzają - nie jest to korzystne jeśli chodzi o wzrost dopaminy). No mirtazapina powoduje wzrost dopaminy przez antagonizm alfa-2, ale bez tego antagonizmu 5-HT3 np. w połączeniu mirty z SSRI wzrost dopaminy w PFC byłby większy. Dlatego buspiron w wyższej dawce (którego metabolit jest antagonistą alfa-2) w połączeniu z SSRI/SNRI może dać teoretycznie większy wzrost dopaminy.

To jest świetny artykuł na temat działania przeciwdepresyjnego i wzrostu dopaminy w PFC. Są tam wyszczególnione prawie wszystkie badania jakie były i podany jest procentowy wzrost dopaminy w PFC pod wpływem leków przeciwdepresyjnych i innych:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2995552/

Czyli z tego co napisales, wynika, ze lepiej brac mirte osobno, bez ssri i na odwrót? by uzyskac wiecej dopaminy w mózgu, to jak to sie ma do wszystkich wczesniejszych teorii, ze najlepiej laczyc ssri/snri z miansa i mirta by uzyskac najwiekszy poziom dopaminy w korze przedczolowej. :bezradny:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez artur1978 28 lip 2015, 22:28
O ile wzr8ost poziomu dopaminy w PFC ma dzialanie przeciwdepresyjne w ogole.
Do tego zreszta lepsze bylyby inne srodki dzialajace natychmiast bez dlugiego ladowania i bez wiekszosci przykrych ubokow (czytaj niektore stymulanty)

przez Vengence 28 lip 2015, 23:05
Moze nalezy zrobic bilans zysków i strat i zdecydowac sie na jakis zestaw leków, który kiedys pomagal w jakiejs chociaz czesci póki co i brac go odpowiednio dlugo, ale nie /cenzura/ 8 czy 12 tygodni, jeszcze nie slyszalem zeby ktos wyleczyl depresje w 3 miechy!? tylko pobrac odpowiednio dlugo 6-12 miesiecy, w tym czasie próbowac dolaczac jakis inny lek, pozostajac caly czas na tym jednym leku bazowym, utrzymywac jakas stabilizacje i cos dodac co mogloby zadzialac w synergii, jaki to juz kazdy musi wiedziec, albo sam albo niech lekarz decyduje, stymulant, neuroleptyk jakis konkretny, tylko nie jakies stare scierwa typu perazyna czy haloperidol czy inne badziewia, których nie chce mi sie juz nawet wymieniac i moze przestac czytac i podniecac sie kazda informacja, ze agonizm tego czy antagonizm tamtego moze powalac efektami, nawet w tych badaniach widac, ze oni nie sa pewni, ta sa tylko zalozenia w durzej mierze, nie zebym negowal calkowicie te badania, ale uzywaja tam sformulowan w stylu z jednej strony jest tak, ale juz z drugiej inaczej, byc moze jest tak a nie tak, czaicie baze nie. :mrgreen:

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez artur1978 28 lip 2015, 23:13
To dziala w ten spsob ze naukowcy zauwazaja ze podanie leku A powoduje jakas zmiane w mozgu typu B i jednoczesnie w zwiazku z tym ze lek dziala antydepresyjnie postuluja ze to ta zmiana B jest mechanizmme dzialanai antydepresyjnego.
Jest to oczywiscie tylko hipoteza , bo nie zawsze fakt ze dwa zjawiska sa w korelacji zonacza ze sa one w zwiazku przyczynowo skutkowym.

przez Vengence 28 lip 2015, 23:27
artur1978 napisał(a):To dziala w ten spsob ze naukowcy zauwazaja ze podanie leku A powoduje jakas zmiane w mozgu typu B i jednoczesnie w zwiazku z tym ze lek dziala antydepresyjnie postuluja ze to ta zmiana B jest mechanizmme dzialanai antydepresyjnego.
Jest to oczywiscie tylko hipoteza , bo nie zawsze fakt ze dwa zjawiska sa w korelacji zonacza ze sa one w zwiazku przyczynowo skutkowym.

Jestem podobnego zdania. :D

-- 28 lip 2015, 23:30 --

artur1978, Artur jaki wedlug ciebie najlepszy jest nootrop do nauki, na pamiec itd, moze troche stymulowac, masz jakiego faworyta, bo musze sobie troche lepetyne naprostowac.

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Sortuj wg