MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez artur1978 22 lip 2015, 21:52
Tak tak wielki Pan farmaceuta a nie potrafi odroznic agonisty od antagonisty :D

Co do receptora 5ht2c to tak sie skalda ze jak BRALEM wiele lekow ktore na ten receptor dzialaja (agomelatyna,fluoksetyna,mianseryna,klomipramina,mirtazapina) i wzrost apetytu mialem jedynie przy jednoczesnym antagonizmie H1.
Co do tego ze badania na szczurach nie modeluja dobrze zachowan ludzkich to ze rzecz oczywista i nie tylko przeze mnie podnoszona.W wielu srodowiskach naukowych nawet tak prosty mechanizm jak reakcja lekowa u szczurow bywa czesto kwestionowany, a Ty na tej podstawie wysuwasz nie wiadomo jakie wnioski teoretyku od siedmiu bolesci.

Jesli chcesz sobie o czyms poczytac (na przyklad syntezie dopaminy) to proponuje googla, godzina mojej pracy kosztuje pewnie wiecej niz polowa twojej pensji, nie mam czasu uzerac sie z zakompleksionymi i histeryzujacymi sprzedawcami szamponow na lysienie.
SZEROKIEJ DROGI :D
Ostatnio edytowano 22 lip 2015, 21:54 przez artur1978, łącznie edytowano 1 raz

przez Bode Miller 22 lip 2015, 21:53
Najgorsze gówno. Trochę nie rozumiem po co ludzie się w ten lek pakują.20 kg w pakiecie w przeciągu kilku miesięcy to nie dla mnie. Nigdy więcej czteropierścieniowych leków.
Bode Miller

przez Vengence 22 lip 2015, 22:11
Grabarz666, Celowo napisalem /cenzura/ przez samo h, ty nawet nie zaslugujesz by pisac to slowo poprawnie, tak wiec pomysl sobie jakie ja mam o tobie zdanie, z reszta nie ja jeden jak widac tutaj na tym forum. Wiesz w czym jestes dobry w wyrywaniu zdan z kontekstu i odpowiadanie na nie w hujowy sposob i atakowaniem drugiej osoby, rzeczywiscie z twoim obyciem nadajesz sie tylko do wydawania leków i reszty klientowi.

-- 22 lip 2015, 22:12 --

Bode Miller napisał(a):Najgorsze gówno. Trochę nie rozumiem po co ludzie się w ten lek pakują.20 kg w pakiecie w przeciągu kilku miesięcy to nie dla mnie. Nigdy więcej czteropierścieniowych leków.

A zarles duzo ?
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez estera1 22 lip 2015, 22:27
Bode Miller napisał(a):Najgorsze gówno. Trochę nie rozumiem po co ludzie się w ten lek pakują.20 kg w pakiecie w przeciągu kilku miesięcy to nie dla mnie. Nigdy więcej czteropierścieniowych leków.

Gowno?a co znasz lepszego na sen?

przez Vengence 22 lip 2015, 22:31
estera1 napisał(a):

Jemu chodzi o tycie, na sen mirta i miansa sa zajebiste, ale fakt tycie i zamulka na 2 dzien troche lipa, fakt, ze to zamulenie z czasem mija, ale tycie jest po prostu skandaliczne.

Co do czegos dobrego na sen to ja dostalem tisercin, wczoraj to wzialem przed snem, o japierdole jaka to jest kosa, masakra, mirta i miansa to przy tym nimm2 :pirate:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez estera1 23 lip 2015, 09:16
Vengence napisał(a):
estera1 napisał(a):

Jemu chodzi o tycie, na sen mirta i miansa sa zajebiste, ale fakt tycie i zamulka na 2 dzien troche lipa, fakt, ze to zamulenie z czasem mija, ale tycie jest po prostu skandaliczne.

Co do czegos dobrego na sen to ja dostalem tisercin, wczoraj to wzialem przed snem, o japierdole jaka to jest kosa, masakra, mirta i miansa to przy tym nimm2 :pirate:

Trudno dupa urosnie ale bede spac.Ciekawe jak to gowno odstawie ;)

przez Psychopharm 23 lip 2015, 09:51
Vengence mirtazapina zwiększa dopaminę tylko w korze przedczołowej, ale wg. mnie sama robi to średnio (zgodnie z tym, że średnio zwiększają dopaminę antagoniści alfa-2) - w połączeniu np. z SNRI powinno być lepiej - następuje synergia we wzrośnie dopaminy PFC. Mirta może pobudzać przez wzrost noradrenaliny.

artur1978 no właśnie, te badania były z SSRI a więc antydepresantem, więc solo będzie jeszcze gorzej, przecież deplin ma zalecenie jako augmentacja właśnie a nie do brania solo. Nie ma zbyt dużo ludzi którym to pomogło bez żadnego antydepresanta a Ty chcesz brać jeszcze niższe dawki? Upieram się, że dawka nie jest sprawą drugorzędną, bo 7,5 mg w połączeniu z SSRI nie miało działania, więc po co brać niższe dawki - tzn. inaczej - wiadomo, że zaczyna się od niskich dawek, ale nie spróbowanie 15 mg i orzeczenie, że to nie działa byłoby błędem.

Co do 5-HT2c, to o ago już pisałem - za słaba na 5-HT2c by zwiększać apetyt, fluo i klomi to dodatkowo SRI a więc jednocześnie agonista jak i antagonista 5-HT2c. Żeby był wzrost apetytu z blokady 5-HT2c to lek musi być stosunkowo mocny w blokadzie 5-HT2c w stosunku do SRI - tak jak amitryptylina i doksepina - silny antagonista 5-HT2c przy średnim działaniu na SRI. Albo jak mirtazapina/mianseryna - blokada 5-HT2c bez SRI - wtedy wzrost apetytu jest największy. Przy SSRI też może być wzrost apetytu ale po dłuższym czasie, największy po 6 miesiącach - ale to przez downregulację receptorów 5-HT2c.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez artur1978 23 lip 2015, 11:00
Psychopharm napisał(a):Vengence mirtazapina zwiększa dopaminę tylko w korze przedczołowej, ale wg. mnie sama robi to średnio (zgodnie z tym, że średnio zwiększają dopaminę antagoniści alfa-2) - w połączeniu np. z SNRI powinno być lepiej - następuje synergia we wzrośnie dopaminy PFC. Mirta może pobudzać przez wzrost noradrenaliny.

artur1978 no właśnie, te badania były z SSRI a więc antydepresantem, więc solo będzie jeszcze gorzej, przecież deplin ma zalecenie jako augmentacja właśnie a nie do brania solo. Nie ma zbyt dużo ludzi którym to pomogło bez żadnego antydepresanta a Ty chcesz brać jeszcze niższe dawki? Upieram się, że dawka nie jest sprawą drugorzędną, bo 7,5 mg w połączeniu z SSRI nie miało działania, więc po co brać niższe dawki - tzn. inaczej - wiadomo, że zaczyna się od niskich dawek, ale nie spróbowanie 15 mg i orzeczenie, że to nie działa byłoby błędem.

Co do 5-HT2c, to o ago już pisałem - za słaba na 5-HT2c by zwiększać apetyt, fluo i klomi to dodatkowo SRI a więc jednocześnie agonista jak i antagonista 5-HT2c. Żeby był wzrost apetytu z blokady 5-HT2c to lek musi być stosunkowo mocny w blokadzie 5-HT2c w stosunku do SRI - tak jak amitryptylina i doksepina - silny antagonista 5-HT2c przy średnim działaniu na SRI. Albo jak mirtazapina/mianseryna - blokada 5-HT2c bez SRI - wtedy wzrost apetytu jest największy. Przy SSRI też może być wzrost apetytu ale po dłuższym czasie, największy po 6 miesiącach - ale to przez downregulację receptorów 5-HT2c.

Tyle ze amitryptylina,doksepina,mirtazapina i mianseryna to tez antagonisci H1 wiec nie mozna na podstawie tego przykladu niczego wykazac.

To tylko jedno badanie, ja poczytalem sporo bezposrednich relacji ludzi bioracych folian i czesto dawki powyzej 1mg daja bardzo mocne efekty uboczne.Pewnie to zalezy od konkretnych mutacji w obrebie roznych enzymow.
To tylko jako informacja zeby byc ostroznym, przeciez wezmiesz ile bedziesz chcial nikt cie do niczego nie zmusza.

Co do ago jesli byla wystarczajaco silna zeby dawac mi euforie i stan prawie hipomaniakalny to jak mialaby byc za slaba na wzrost apetytu?
Istnieje oczywiscie mozliwosc ze dzialanie wyniak z innego,nieznanego mechanizmu ale tez szukalem sporo na roznych forach i u tych osob ktore mialy odpowiedz na ago tak jak ja bylo podobnie, dzialanie stymulujace raczej i anorektyczne jelsi juz niz zwiekszajace apetyt.

Ostatecznie te kwestie moze rozstrzygnac tylko test czystego antagonisty 5ht2c na ludziach, ktory nie blokowalby h1 i nie bylby SRI

przez Psychopharm 23 lip 2015, 11:11
Bo antagonizm 5-HT2c zawsze idzie w parze z blokadą H1. To, że 5-HT2c wpływa na apetyt można wykazać na prostym przykładzie Lorkaseryny - agonisty 5-HT2c, który jest stosowany na odchudzanie. Jego główny mechanizm to obniżenie apetytu.

Wiadomo, że zaczyna się od niskiej dawki i obserwuje czy są skutki uboczne. Jednak niższe dawki będą prawdopodobnie nieskuteczne.

Masz jakiś bardzo wrażliwy organizm na działanie dopaminowe. Większość osób nie czuje nic po ago ani tianeptynie. Widać blokada 5-HT2c wystarczyła by dać Ci te objawy ale nie była wystarczająco mocna by zwiększyć apetyt. Poza tym ago to też agonista rec. melatoniny - nie wiadomo ile z tego też daje efekty. To, że ludzie nie mają wzrostu apetytu na ago tylko potwierdza, że to słaby antagonista 5-HT2c - gdyby był silny to uwierz mi, ludzie by tyli.

Tu masz badanie gdzie selektywny antagonista 5-HT2c odwrócił anorektyczne działanie Sibutraminy:

"Reversal of sibutramine-induced anorexia with a selective 5-HT(2C) receptor antagonist"

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21140257
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez artur1978 23 lip 2015, 11:20
No niech Ci bedzie chociaz zawsze jak to jest z lekami nic do konca nie wiadomo;)
"Lorcaserin is believed to decrease food consumption and promote satiety by selectively activating 5-HT2C receptors on anorexigenic pro-opiomelanocortin neurons located in the hypothalamus. The exact mechanism of action is not known."

Ja juz pozamawialem te wszystkie preparaty ale musze sie wstrzymac przy schodzeniu z wenli bo samo to powoduje rozne zaburzenia goospodarki hormonalnej.

Co do wrazliwosci na dopaminergiki to fakt i moze miec zwiazek z lekka forma BP jaka mam. Pewnie albo wolno metabolizuje dopamine albo mam wyjatkowo czule receptory wlasnie ze wzgledu na naturalnie niski poziom dopaminy (czyli w sumie nie wiadomo :D)

przez Psychopharm 23 lip 2015, 11:43
Będziesz ten folian łykał sam czy z jakimś lekiem? Jak to zrobisz, najpierw folian, później SAM-e? Ja planuje po upłynięciu 8 tygodni na samej mirtazapinie dołożyć do niej folian na 2 tyg. a później przy braku reakcji sprawdzę przez 2 tyg. SAM-e. Później spróbuję augmentować mirtę reboksetyną a na końcu buspironem. Przy braku reakcji żegnam się w mirtazapiną braną solo - rozważę ją później jako dodatek do wenli. Jest to ciężki lek jak się go bierze samego, zmuła i osłabienie jest ogromne.

przez artur1978 23 lip 2015, 11:54
Psychopharm napisał(a):Będziesz ten folian łykał sam czy z jakimś lekiem? Jak to zrobisz, najpierw folian, później SAM-e? Ja planuje po upłynięciu 8 tygodni na samej mirtazapinie dołożyć do niej folian na 2 tyg. a później przy braku reakcji sprawdzę przez 2 tyg. SAM-e. Później spróbuję augmentować mirtę reboksetyną a na końcu buspironem. Przy braku reakcji żegnam się w mirtazapiną braną solo - rozważę ją później jako dodatek do wenli. Jest to ciężki lek jak się go bierze samego, zmuła i osłabienie jest ogromne.

Plan jest taki, schodze ze wszystkich antydepresantow czyli z mirty gdzies za 4 dni po redukcji, wenla mi zejdzie dluzej pewnie do konca sierpnia.
Najpierw sprobuje pojedyncze dawki zarowno SAMe jak i folian. Dodatkowo zamowilem tez forskoline ktora tez ma wplyw na dopamine. Po tescie pojedynczych dawek zalezy od odpowiedzi, jesli brak odpowiedzi to wtedy pewnie sprobuje co najmniej miesiac z rosnacymi dawkami, dodatkowo suplementacja methyl b12 podjezykowo od razu. Jelsi bedzie odpowiedz to sprobuje ustalic najmneijsza skuteczna dawke, ktora nadaje sie do dlugotrwalego stosowania.
Sprobuje to wszystko sobie rozpisac, na pewno nei ma sensu brac SAMe razem z folianem wiec bede to dzielil w zaleznosci od odpowiedzi.

Przy suplementach jest ten komfort ze nie mozna narobic za duzo szkod

przez Psychopharm 23 lip 2015, 12:21
No jasne, nie dość że nie ma sensu brać folianu z SAM-e to dość drogi interes. A będziesz robić test mutacji genetycznej MTHFR? (madafaka gen :mrgreen:) Branie folianu jest tak czy owak zdrowe bo obniża homocysteinę.

przez Grabarz666 23 lip 2015, 13:08
artur1978 napisał(a):Tyle ze amitryptylina,doksepina,mirtazapina i mianseryna to tez antagonisci H1 wiec nie mozna na podstawie tego przykladu niczego wykazac.

A co z hydroksyzyną, Silny antagonista H1, Ki = 2 nM a przyrost masy w porównaniu z placebo to tylko 2% i nie jest stosowany w anoreksji:
http://europepmc.org/abstract/med/7875114

Co z resztą leków przeciwhistaminowych nie blokujących receptora 5-HT2C?

Natomiast cyproheptadyna, lek przeciwhistaminowy jest stosowany w anoreksji dlatego,że blokuje 5-HT2C dla Ki = 2.23 nM, H1 Ki = 0.06 nM

artur1978 napisał(a):Co do ago jesli byla wystarczajaco silna zeby dawac mi euforie i stan prawie hipomaniakalny to jak mialaby byc za słaba na wzrost apetytu?

Agomelatyna blokuje receptory 5-HT2C dla K i = 710 nM, to co to za antagonista.

Sortuj wg