MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez Psychopharm 16 lip 2015, 16:41
Olanzapina+fluoksetyna to coś czego nie próbowałem, ale zostawiam to na całkowity koniec, ze względu na to, że staram się unikać neuroleptyków jak ognia - plus działanie blokujące M3 olanzapiny nie jest "zdrowe" na cukier jeśli miałoby się to brać dłużej.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Grabarz666 16 lip 2015, 16:52
Psychopharm napisał(a):Olanzapina+fluoksetyna to coś czego nie próbowałem, ale zostawiam to na całkowity koniec, ze względu na to, że staram się unikać neuroleptyków jak ognia - plus działanie blokujące M3 olanzapiny nie jest "zdrowe" na cukier jeśli miałoby się to brać dłużej.

Wcale Ci się nie dziwię. Z dwojga "złego" wolałbym już bardziej kwetiapinę, choć trochę się różnią.

przez artur1978 16 lip 2015, 23:02
Psychopharm napisał(a):Olanzapina+fluoksetyna to coś czego nie próbowałem, ale zostawiam to na całkowity koniec, ze względu na to, że staram się unikać neuroleptyków jak ognia - plus działanie blokujące M3 olanzapiny nie jest "zdrowe" na cukier jeśli miałoby się to brać dłużej.

Ja bym sie bardziej bal hiperprolaktynemii i podwyzszonych lipidow, fluoksetyna sama z siebie podwyzsza prolaktyne znacznie razem z olanzapina mozna zapomniec o testosteronie

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lukrowana 18 lip 2015, 16:09
cześć, mam problem :( odstawiłam mirtazapinę po tym jak brałam ją bez przerwy prawie 2 lata, wcześniej też długo bez przerw mianseryne
te dwa leki były jedynymi po których spałam dobrze miesiącami bez tolerancji i konieczności zwiększania dawki
ale chciałam w końcu je odstawić, biorę drugi antydepresant i nie muszę tego
tylko problem jest taki że od paru miesięcy byłam na mikrodawce - ćwiartka z tabletki 15 mg. już chyba 4 noc miałam bez mirty i w dzień jest źle.
w nocy zasypiam prawie tak samo (tak wiem, wmówiłam sobie że taka dawka podprogowa działa nasennie i na mnie działała - wcześniej nie mogłam rzucić nawet tej ćwiartki).
tylko że mam niefajne objawy mdli mnie, nie mogę jeść w ogóle i trochę mi się kręci w głowie i bardzo nasiliły mi się lęki, objawy nerwicy. Jak odstawiałam kiedyś mirtę czy mianserynę miałam tak samo i niedobre było to, że potrafiłam schudnąć wtedy 10 kg w miesiac (zawsze miałam problemy z brakiem apetytu i po tych lekach normalnie jadłam). Ale nie mogę być niewolnikiem tabletek i tego, że będę jeść normalnie tylko je biorąc, bo nie chcę tak całe życie :(
czy to co opisuje to objawy odstawienne? czy to możliwe po zejściu do zera z ćwiartki tabletki?

przez artur1978 18 lip 2015, 16:25
lukrowana napisał(a):cześć, mam problem :( odstawiłam mirtazapinę po tym jak brałam ją bez przerwy prawie 2 lata, wcześniej też długo bez przerw mianseryne
te dwa leki były jedynymi po których spałam dobrze miesiącami bez tolerancji i konieczności zwiększania dawki
ale chciałam w końcu je odstawić, biorę drugi antydepresant i nie muszę tego
tylko problem jest taki że od paru miesięcy byłam na mikrodawce - ćwiartka z tabletki 15 mg. już chyba 4 noc miałam bez mirty i w dzień jest źle.
w nocy zasypiam prawie tak samo (tak wiem, wmówiłam sobie że taka dawka podprogowa działa nasennie i na mnie działała - wcześniej nie mogłam rzucić nawet tej ćwiartki).
tylko że mam niefajne objawy mdli mnie, nie mogę jeść w ogóle i trochę mi się kręci w głowie i bardzo nasiliły mi się lęki, objawy nerwicy. Jak odstawiałam kiedyś mirtę czy mianserynę miałam tak samo i niedobre było to, że potrafiłam schudnąć wtedy 10 kg w miesiac (zawsze miałam problemy z brakiem apetytu i po tych lekach normalnie jadłam). Ale nie mogę być niewolnikiem tabletek i tego, że będę jeść normalnie tylko je biorąc, bo nie chcę tak całe życie :(
czy to co opisuje to objawy odstawienne? czy to możliwe po zejściu do zera z ćwiartki tabletki?

Tak mozliwe minie po jakims czasie,ewentualnie mozesz kupic w aptece gilotynke do tabletek i dzielic na 8 i wtedy schodzic ale jak jzu 4 dni wytrzymalas to lepiej jzu normalnie poczekac wedlug mnie.

przez lukrowana 18 lip 2015, 16:48
Właśnie tą ćwiartke robiłam przez to że cięłam sobie gilotynką, ale ciężko by mi było chyba to pociąć na 8 choć nie próbowałam. Ale czuję się fatalnie, nawet jak wzięłam coś na uspokojenie to tylko zamulam a lęki są dalej i niefajne objawy :( i mam ochotę znowu wrócić do mirty, bo nawet z domu mi się wyjść nie chce z takim samopoczuciem. Ale nie chcę całe życie tego brać.
Czuję się jakbym miała jakieś zatrucie pokarmowe połączone z lękami (nie strułam się niczym). A ile to może trwać? Po jakim czasie lek, który przyjmowałam 3 lata wypłucze się całkiem z organizmu i nie bedzie juz mój organizm ''wołał'' o mirte?

przez artur1978 18 lip 2015, 23:01
lukrowana napisał(a):Właśnie tą ćwiartke robiłam przez to że cięłam sobie gilotynką, ale ciężko by mi było chyba to pociąć na 8 choć nie próbowałam. Ale czuję się fatalnie, nawet jak wzięłam coś na uspokojenie to tylko zamulam a lęki są dalej i niefajne objawy :( i mam ochotę znowu wrócić do mirty, bo nawet z domu mi się wyjść nie chce z takim samopoczuciem. Ale nie chcę całe życie tego brać.
Czuję się jakbym miała jakieś zatrucie pokarmowe połączone z lękami (nie strułam się niczym). A ile to może trwać? Po jakim czasie lek, który przyjmowałam 3 lata wypłucze się całkiem z organizmu i nie bedzie juz mój organizm ''wołał'' o mirte?

Moze potrwac nawet z miesiac ale powinno slabnac z dnai na dzien, jakies rezydualne objawy pewnie moga i dluzej pozostac.
Pomysl jakbys sie czula jakbys brala Xanax 3 lata na przyklad, nie ma nic za darmo lek byl wbudowany w gospodarke hormonalna mozgu i teraz trzeba czasu zeby sie przestawil.
Mirte mozna brac praktycznie ciagle o ile nie masz jakichs zagrazajacych zdrowiu ubokow (cukier,glicerydy)

przez Psychopharm 20 lip 2015, 10:14
Apropo kombinacji mirtazapiny z innymi lekami, to to badanie pokazuje, że jeśli lek ma dodatkowo działanie blokujące alfa-1 (jak mianseryna zamiast mirtazapiny czy klomipramina dołożona do mirtazapiny) to wzrost dopaminy w PFC będzie ograniczony (a przez to i ew. działanie przeciwdepresyjne):

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15358984

"The role of alpha1- and alpha2-adrenoreceptors on venlafaxine-induced elevation of extracellular serotonin, noradrenaline and dopamine levels in the rat prefrontal cortex and hippocampus"

Powyższe badanie pokazuje synergizm we wzroście dopaminy w korze przedczołowej przy użyciu antagonisty alfa-2 z wenlafaksyną (jakim jest mirtazapina).

Badanie poniżej pokazuje, że synergizm zachodzi też przy użyciu SNRI i buspironu (tu buspiron plus duloksetyna, ale wenla powinna zadziałać podobnie), dlatego, że metabolit buspironu to 1-PP czyli antagonista alfa-2 (jak mirtazapina ale bez zmuły):

"Buspirone enhances duloxetine- and fluoxetine-induced increases in dialysate levels of dopamine and noradrenaline, but not serotonin, in the frontal cortex of freely moving rats"

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9048781

Wzrost dopaminy w PFC przy użyciu duloksetyny jest dwa razy większy niż przy użyciu fluoksetyny, przez to, że dulo blokuje NET - dlatego SNRI lepiej nadają się do łączenia z mirtazapiną i buspironem niż SSRI.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez artur1978 20 lip 2015, 11:55
Ja nie czulem i nie czuje zadnego wzrostu dopaminy przy laczeniu wenli z mirta, widocznie inne mechanizmy maja tez zastosowanie,
A dodam ze generalnie na dopaminergiki jestem na maksa czuly, cwiartka agomelatyny czy polowka tabletki tianeptyny mnie zdrowo euforyzuje bez tolerancji, podobnie ze stymulantami.
Faktycznie mirta znosi troche uczucie "plaskosci" na wenli ale to tak jakby sie maly lufcik otwieral tylko.

przez Vengence 20 lip 2015, 12:02
artur1978 napisał(a):Ja nie czulem i nie czuje zadnego wzrostu dopaminy przy laczeniu wenli z mirta, widocznie inne mechanizmy maja tez zastosowanie,
A dodam ze generalnie na dopaminergiki jestem na maksa czuly, cwiartka agomelatyny czy polowka tabletki tianeptyny mnie zdrowo euforyzuje bez tolerancji, podobnie ze stymulantami.
Faktycznie mirta znosi troche uczucie "plaskosci" na wenli ale to tak jakby sie maly lufcik otwieral tylko.

To kwestia dawki, trzeba brac duze dawki wenli np: wenla 300mg + mirty 45mg, mozliwe, ze wtedy zajdzie ten synergizm duzo silniej.
Ale na poczatku mul bedzie konkretny, duzo sie pewnie przytyje, jezeli na kogos wenla dziala mocno pobudzajaco, to taki mix ma sens, ale jak ktos ma zmulke na wenli to raczej dolozenie mirty nic tu nie da, choc probowac zawsze mozna, kto wie.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Psychopharm 20 lip 2015, 12:17
Wzrost dopaminy jest w korze przedczołowej więc fajerwerków bym nie oczekiwał - to nie jest jądro półleżące, więc euforia raczej wykluczona - ew. poprawa nastroju, działanie na anhedonię, motywację, poprawa funkcji poznawczych. Ja na tianeptynie czy ago nie czułem dopaminy (na ago nie czułem nic, nawet na dawce 50 mg).

Można dodawać mirtę na uboki, ale tu chodzi o synergiczny wzrost dopaminy w PFC, więc nie jest powiedziane, że będzie zmuła - wielu ludzi to połączenie pobudza.

Jako, że buspiron mniej zamula to lepiej jest spróbować buspironu z SNRI a później dopiero z mirtą. Metabolit buspironu to 1-PP, antagonista alfa-2 o sile 40 nm, czyli około dwa razy słabiej niż mirta, plus okres półtrwania około 6 h ale przez to, że nie ma zmuły i tycia to może być lepiej tolerowany jako dodatek do SNRI.

przez Vengence 20 lip 2015, 12:24
Psychopharm napisał(a):Wzrost dopaminy jest w korze przedczołowej więc fajerwerków bym nie oczekiwał - to nie jest jądro półleżące, więc euforia raczej wykluczona - ew. poprawa nastroju, działanie na anhedonię, motywację, poprawa funkcji poznawczych. Ja na tianeptynie czy ago nie czułem dopaminy.

Można dodawać mirtę na uboki, ale tu chodzi o synergiczny wzrost dopaminy w PFC, więc nie jest powiedziane, że będzie zmuła - wielu ludzi to połączenie pobudza.

Na poczatku zmula bedzie na pewno, za sprawa mirty, ale z czasem powinno byc minimum dobrze.
Ja bym na twoim miejscu, juz dawno sprobowal takiego mixu, ale tu na forum byl watek CRF i dupy nie urywal, z tego co czytalem kiedys.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Psychopharm 20 lip 2015, 12:37
Próbowałem miksu mirty z SSRI, o dziwo zawsze obchodziłem wenlę i połączenie wenli z mirtą, ale na pewno to sprawdzę - chcę tylko wycisnąć z samej mirty to co możliwe - jeśli działanie będzie dobre to nie będę nic dodawać.

Co do zmuły to w połączeniu z SSRI/SNRI jest dużo mniejsza niż na samej mircie.

przez Vengence 20 lip 2015, 12:53
Psychopharm napisał(a):Próbowałem miksu mirty z SSRI, o dziwo zawsze obchodziłem wenlę i połączenie wenli z mirtą, ale na pewno to sprawdzę - chcę tylko wycisnąć z samej mirty to co możliwe - jeśli działanie będzie dobre to nie będę nic dodawać.

Co do zmuły to w połączeniu z SSRI/SNRI jest dużo mniejsza niż na samej mircie.

Zgadza sie, ja tez bralem kiedys paro+mianseryna, escitoplarm+mianseryna, ale w sumie nigdy nie bralem duzych dawek wenli+mirtazapina, wogole nigdy nie bralem mirty, tylko mianseryne.

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Sortuj wg