MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez miko84 22 gru 2014, 19:08
Sprawa jest prosta, jeśli dajesz rady bez leków to ich nie bierzesz, jeśli nie to bierzesz a zamartwianie się tym, że się je bierze jest bez sensu. Uzależniają benzodiazepiny, nie mirtazapina. Chyba, że uzależnieniem nazwiesz to, że nie możesz bez niej spać. Nie ma magicznych pigułek, są za to leki które mogą Ci pomóc, jeśli będziesz mieć to szczęście, że trafisz na odpowiedni. Ja ciągle szukam.
miko84

przez Arasha 22 gru 2014, 19:52
estera1, ja bym się na Twoim miejscu cieszyła, że wystarcza Ci 15 mg ... bo pamiętam, jak nie pomagało Ci nawet 45 mg i musiałaś brać dodatkowo Ketrel. To jest bardzo duży progres :great: I tego się trzymaj. Nie można mieć wszystkiego od razu, zwł. że masz problemy ze spaniem nie od wczoraj. Jak będziesz miała kiedyś spać bez leków, to nadejdzie taki moment, zapewniam Cię, ale niczego nie da się przyspieszyć na siłę. Buziaki :*
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez estera1 22 gru 2014, 21:54
w 2013 nie brałam leków .Problemy ze snem pojawiły sie na koniec grudnia a zpoczątkiem stycznia brałam mirte.Zamiast walczyc poszłam na łatwizne i zaczełam brac te przeklęte tabsy.Branie co wieczor utrudnia mi zycie.Czas pokaze jak to dalej bedzie ze mna.Zaczarowanej udało wyjsc sie z bezsennosci i mirty :)

Arasha a ty jak tam z mirtą zmniejszasz ją?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ricah 22 gru 2014, 22:05
estera1, a jakie masz warunki zasypiania? Gdy zasypiasz, powinno byc ciemno[zeby np. nie swiecila latarnia na wprost Ciebie], bylo w miare chlodno[organizm przed snem zmniejsza nieco temperature], oraz nie powinno sie uzywac sztucznego oswietlenia przed snem[lampa, tv, komputer]. Warto tez zmeczyc sie.
Wiem, ze ameryki nie odkrywam, ale moze akurat gdzies tu lezy problem:).
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

przez estera1 22 gru 2014, 22:44
wymieniłam rolety bo latarnia świeciła mi prosto na wyro także teraz mam ciemno jak w dupie :) mąż chrapie ale wymienić sie go nie da ani naprawic :)
co do zmeczenia guzik to pomagalo a dwa czasem z tego zmęczenia spac nie szlo mimo tego iz to bylo ok 3-4h przed snem.
Od 22 ide spac codziennie leżąc w łózku nie grzebie w telefonie.Staram sie tez ok 21,30 wylaczyc wszystkie swiatla,czesto puszczam sobie muzyke relaksacyjna(akurat mnie uspokaja burza z piorunami)Próbowałam wszystkiego,nawet tabletki nie pomagały.Żeby zasnąc potrzebowałam niezłego zestawu a i tak spałam do 3-5h.Często miałam tak ,że nie potrafiłam wyłączyc mózgu aby nie myślał o pierdołach a jak juz mi sie to udalo to i tak nici ze snu.Śpie w zatyczkach.

Pamiętam czasy kiedy latarnia mi nie przeszkadzala,siedzialam na necie do pozna,za scianą sąsiedzi mogli sie kłócic ,chłop chrapał a jak padłam na wyro to zasnelam w 5min :)nic mi nie przeszkadzalo aby zasnac :)

przez mio85 22 gru 2014, 23:12
estera1 napisał(a):miko to co mam zrobic mam brac leki na sanie do konca zycia?leki uzalezniają psychicznie i fizycznie.

Drugie zdanie to w przypadku mirty i SSRI kłamstwo. Pierwsze to takie dziecinne użalanie się w stylu: jezuuuuu czy ja musze codziennie chodzic do pracy? Nikt cie nie zmusza - sama zdecyduj czy lepiej ci na tabletkach, czy bez. Jesli mozesz bez nich funkcjonowac normalnie to gratulacje. Jesli nie to, nie masz co sie zalic, bo jestes w takiej samej sytuacji jak miliony ludzi na swiecie. Skutki uboczne bola, ale mam je w dupie, skoro bez tabletek wegetuję. Sama wybierz mniejsze zlo. Tez chcialbym zyc bez chemii, ale pogodzilem sie z tym ze ciepie na chorobe psychiczna - depresja to nie przeziebienie. Ludzie z zaburzeniai psychicznymi powinni porzucic mysl, ze sa normalni. Według mnie - w tym ja - w 90 % juz nigdy nie bedzie.

przez miko84 23 gru 2014, 09:04
J.w. osoby ciężej chore rozmyślania typu "ale ze mnie ofiara muszę brać leki" schowały już dawno do kieszeni.
miko84

przez estera1 23 gru 2014, 09:39
te komentarze są bez sensu,wy nie użalacie sie nad sobą?zanim mnie skrytykujecie zastanówcie sie czy wy jestescie idealni.Ciekawa jestem czy kazdej osobie to na forum piszecie bo co druga UŻALA sie nad sobą....

A tak na marginesie...Nie użalam sie nad sobą wy to chyba źle odebraliscie.Zreszta nie pisaliście ze mną do tej pory ,nie znacie mnie więc nie rozumiem?a może teraz ja zaczne sie czepiac waszym wypowiedziom na forum?

przez miko84 23 gru 2014, 10:45
A się czepiaj :mrgreen: Tylko merytorycznie proszę.
miko84

przez janek159 23 gru 2014, 10:53
Estera, spoko, ja wiem, że nie użalasz się nad sobą. Rozumiem twój problem ze spaniem jak mało kto. Jak czytam rady o tym żeby zadbać o to żeby latarnia nie świeciła to wydaje mi się, że ktoś mówi do człowieka, który nie zasnął jednej nocy.

Przy prawdziwej przewlekłej bezsenności, spełnienie warunków o których mówi higiena snu - nie zapewni zaśnięcia.

Odnośnie leków, to cieszmy się wszyscy, że są i trzeba je brać jak jest potrzeba to oczywiste. Jednak z tego co tu czytam, wiele osób, które je stosuje jednocześnie ciągle chciałoby z nich zrezygnować, ja też takie pragnienie miałem. To normalne zachowanie i nie zasługuje na krytykę. W moim przypadku udało mi się wyjść, ale oczywistym jest, że są przypadłości poważniejsze, gdzie po prostu trzeba cały czas stosować leki. Wtedy trzeba to zaakceptować. Osoby, które są w tej trudniejszej sytuacji nie powinny się denerwować na osoby, które ze względu na swoją ,,łatwiejszą" przypadłość, widzą nadzieję na wyjście z leków.

przez veni_vidi_vici_80 23 gru 2014, 11:20
Bezsenność to poważny problem, bo można nie przespać jednej nocy, ale po kilku człowiek nie może już normalnie funkcjonować. Zadbanie o higienę snu nic nie da, bo problem siedzi w głowie. Kładąc się spać świadomie lub nie, boisz się tego że nie zaśniesz i oczywiście tak jest. Cały dzień boisz się wieczora i tego, że znów sytuacja się powtórzy. Ciężko wyjść z tego błędnego koła.
Sam to przerabiałem. Wybawieniem był dla mnie chlorprothixen - 15-30 mg. Po ok. 8 m-cach łykania tabletek na spanie, raz zasnąłem przy TV bez tabletek. Wtedy zrozumiałem, że ich nie potrzebuję. Coś się w głowie odblokowało. I teraz śpię bez tabletek, chociaż nie jest to taki nieprzerywany 8-godzinny sen, ale ważne że naturalny, bez tabletek.
Bywałem tu dawniej jako Luki_Nerwusik... Luki_is_Back...

przez janek159 23 gru 2014, 12:06
tak wystarczy jedna noc i cos się odblokowuje, identyk

przez estera1 23 gru 2014, 12:42
Veni i janek dzieki ;)w koncu ktos mnie rozumie :*

przez exodus! 31 gru 2014, 15:01
dzisiaj tak sentymentalnie :) bardzo dobrze wspominam mirte, a był to mirtor, pamiętam ten smak na języku, i co jeszcze to podobało mi się jego działanie, zarzut fik i sleep, ogólnie było mi dobrze na nim. pozdrawiam
exodus!

Sortuj wg