PERAZYNA (Peragal,Perazin,Pernazinum)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy perazyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
27
63%

Nie
8
19%

Zaszkodziła
8
19%

Liczba głosów : 43

przez BladzacyAniolek 01 lut 2013, 20:09
Biorę perazynę od 8 miesięcy, działa wspaniale, 25 mg rano i popołudniu, setkę wieczorem, usypia się po niej doskonale, w dzień wycisza. polecam.
F34.1, F43.2, F60.3

BladzacyAniolek = pssyche

http://samotnadusza-psyche.blogspot.com/

przez blue space years 01 lut 2013, 20:40
BladzacyAniolek, to prawda bardzo dobry lek i sprawdzony bralem na spanie pozdr ;)

przez Saraj 05 lut 2013, 11:38
Czy zmiana koloru oczu na Perazynie jest trwała? Nie rozumiem, dlaczego wystąpił u mnie skutek modyfikacji pigmentacji, skoro zażywam najmniejszą dawkę (25mg, parę dni 50, ale już z niej schodzę).. Z czym związana jest zmiana barwnika - coś się wypłukuje czy odkłada?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Stifler19 22 lut 2013, 23:45
a jak pernazyna sprawdza sie w obsesyjnych myślach?
Paroksetyna 60 mg Nikotyna
Clonazepam 0.5 mg

przez Majkel86 23 lut 2013, 00:57
Mi tam coś ta perazyna chyba pomogła, poprawę oceniam tak na 80%, umysł mi się zrobił jaśniejszy, nie mam już tego silnego odrealnienia, dziwnych myśli, że wariuje. Czasem jeszcze to wraca ale nie jest tak silne i mija po jakimś czasie. A ogólnie to poprawę samopoczucia po braniu leków oceniam na może 60%, nie wiem czy jest możliwe, żeby czuć się po nich całkowicie wyleczonym, chyba nie... brak mi wiary, że z tego da się całkowicie wyjść.

Perazyna (Perazin,Peregal,Pernazinum)

przez JERZY62 17 maja 2013, 09:58
Kalbex3
Kalebx3 napisał(a):perazynę biorę sporadycznie i tylko wtedy jak mnie za bardzo nosi w dawkach 25-50mg.

Kiedy bierzesz tą pernazyne w dzień czy na noc na sen? Czy może ją bierzesz na uspokojenie, lęki? Jak na Ciebie działa?
Pytam bo nią jestem zainteresowany jako lek na sen, wyciszający.

Jak biorę Tisercin na noc na sen to odstawiłem 100mg Sulpirydu branego w dzień.
♪♪♪

przez Dżejmson 14 lip 2013, 20:57
Dostałem Pernazinum jakoś w październiku 2012, na silną derealizację. Nie pomógł, ale nadal mam jej spory zapas i czasami się nią ratuję. Właśnie wziąłem 75mg, umysł jaśniejszy, zapachy czuję mocniej... Zastanawiam się, czy nie jestem już przeładowany serotoninowcami, skoro dobrze działają na mnie dopaminowe leki.
Dżejmson

przez Stifler19 03 sie 2013, 00:07
a ja jak chce wrócić do pernazyny to mnie strasznie zamula i po 4 dniach odstawiam...może dlatego że nasila sie działanie paroksetyny poprzez zmniejszony metabolizm...kiedys spoko działała z paroksetyną ale nie wiem po jakim czasie, uspokajała przyjemnie
Paroksetyna 60 mg Nikotyna
Clonazepam 0.5 mg

przez frank2 05 sie 2013, 20:48
Ja dzisiaj Perazin 25mg na noc wezmę pierwszy raz. Biorę to z powodu bardzo silnej deralizacji i bardzo ogólnie silnych objawów PTSD, co nie pozwala mi spać. Noc to od kilku tygodni dla mnie katorga. Liczę, że to mi pomoże.

przez Dżejmson 05 sie 2013, 22:25
frank2, jeśli jedna tabletka nie pomoże, możesz śmiało podbić dawkę. Też dostałem ten lek kiedyś na silną derealizację. Wielu osobom perazyna na derealkę pomaga. Mnie na derealizację i PTSD pomogła paroksetyna - miałem wyjebkę na wszystko.
Dżejmson

przez olcha 07 sie 2013, 16:09
Co ze skutkami ubocznymi ? Pozapiramidowymi ?
CHAD, OCD, zaburzenia osobowości
Wenlafaksyna 150 mg
Lamotrygina 100 mg
Okskarbazepina 300 mg

przez ladywind 07 sie 2013, 16:17
olcha, mój lekarz mówił, że jest to bardzo słaby neuroleptyk, można brać go w większych dawkach i stosuje się go doraźnie. Nie jest to lek do codziennej kuracji jak np Abilify czy SSRI.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Dżejmson 15 sie 2013, 21:35
Leki przeciwpsychotyczne a depresja

Ostatnio stwierdziłem, że pernazinum w dawce 75-100mg działa na mnie lepiej, niż wszelkie serotoninowce typu SSRI. Co najdziwniejsze - taka dawka wcale mnie nie muli, nie powoduje senności, a wręcz przeciwnie - jest we mnie więcej życia, myśli są spokojniejsze i objawy depresji ustępują i co dziwne, dociera do mnie więcej bodźców. Czy na tej podstawie mogę PRZYPUSZCZAĆ, że u mnie za depresję odpowiedzialna jest dopamina? Jeśli pernazinum ma na mnie takie działanie, jaki jeszcze neuroleptyk mógłby się u mnie sprawdzić?

P.S.
Moją pierwszą myślą po dobrej reakcji na neuroleptyk był strach o źle postawioną diagnozę... :roll:
Ostatnio edytowano 19 sie 2013, 14:41 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z w/w wątkiem z uwagi na treść postu
Dżejmson

przez *Monika* 19 sie 2013, 14:51
Dżejmson, Większość leków przeciwpsychotycznych działa przez ograniczanie w mózgu aktywności neuroprzekaźnika dopaminy (receptor D2), choć nie jest znany do końca powód, dla którego hamowanie dopaminy miałoby mieć efekt antypsychotyczny. Wiadomo, że chlorpromazyna i haloperidol blokują receptory dopaminowe w synapsie między komórkami nerwowymi. Nowszy lek przeciwpsychotyczny – klozapina, jednocześnie zmniejsza aktywność dopaminy i zwiększa aktywność innego neurotransmitera – serotoniny, która również działa hamująco na układ dopaminowy. Chociaż leki te ograniczają ogólną aktywność mózgu, ich działanie nie sprowadza się tylko do uspokajania pacjenta.

Neuroleptyki redukują raczej pozytywne (wytwórcze) objawy schizofrenii, czyli omamy, urojenia, zakłócenia emocjonalne i pobudzone zachowanie, ale niewiele robią w zakresie negatywnych (deficytowych) objawów w postaci dystansu społecznego, pogmatwanych myśli i wąskiego zakresu uwagi, widocznych u wielu pacjentów schizofrenicznych. Niedawno przeprowadzone badania sugerują, że leki antypsychotyczne drugiej generacji, promowane przez firmy farmaceutyczne, mogą wcale nie być bardziej skuteczne w redukowaniu objawów psychotycznych niż te starsze. Jakie rodzaje neuroleptyków daje się wyróżnić? Zasadniczo wymienia się klasyczne (typowe) leki antypsychotyczne I generacji i nowsze leki antypsychotyczne II generacji, czyli tzw. neuroleptyki atypowe.

Leki przeciwpsychotyczne I generacji

pochodne fenotiazyny, np. chlorpromazyna, perazyna, lewomepromazyna;
pochodne tioksantenu, np. klopentiksol, flupentiksol, chlorprotiksen;
pochodne butyrofenonu, np. haloperidol;
benzamidy, np. tiapryd
Leki przeciwpsychotyczne II generacji
olanzapina;
klozapina;
almisulpryd;
arypiprazol;
kwetiapina

Skutki uboczne neuroleptyków
Niestety, długotrwałe przyjmowanie leków antypsychotycznych może mieć niepożądane skutki uboczne. Odnotowano np. fizyczne zmiany w mózgu. Najbardziej niepokojąca jest dyskineza późna, która wywołuje nieuleczalne zakłócenia kontroli motorycznej, zwłaszcza mięśni twarzy. Choć niektóre z nowych leków, jak klozapina, ograniczyły motoryczne efekty uboczne w związku ze swoim bardziej selektywnym blokowaniem dopaminy, one również mogą powodować poważne problemy. Długotrwałe zażywanie leków antypsychotycznych wywołuje objawy podobne do choroby Parkinsona (np. parestezje kończyn, drżenie spoczynkowe, sztywność mięśni, ślinotok itp.), co określa się mianem parkinsonowskiego zespołu poneuroleptycznego.

Klasyczne leki przeciwpsychotyczne I generacji powodują też szereg negatywnych objawów wegetatywnych, jak: zaburzenia akomodacji, nadmierną senność, zaburzenia w sferze seksualnej, zaburzenia funkcji wątroby, suchość w jamie ustnej. Czy zatem leki antypsychotyczne są warte ryzyka? Nie ma tutaj prostej odpowiedzi. Należy oszacować prawdopodobieństwo niebezpieczeństw, biorąc pod uwagę nasilenie rzeczywistego cierpienia pacjenta psychotycznego.

Bibliografia
Jarema M., (red.), Schizofrenia. Pierwszy epizod, Via Medica, Gdańsk 2008, ISBN 978-83-7555-036-8.
Liberski P.P., Kozubski W., (red.), Neurologia. Podręcznik dla studentów medycyny, PZWL, Warszawa 2008, ISBN 978-83-20037-54-8.
Zimbardo P.G., Johnson R.L., McCann V., Psychologia. Kluczowe koncepcje. Psychologia osobowości, PWN, Warszawa 2010, ISBN 978-83-01-16396-9.
Obrazek
Główny Moderator

Sortuj wg