BAKLOFEN (Baclofen Polpharma, Kemstro, Lioresal)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy baklofen pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
18
82%

Nie
3
14%

Zaszkodził
1
5%

Liczba głosów : 22

przez Kalebx3 21 paź 2013, 17:57
ten lek z zagranicy za miliony monet.

baclofen z zagranicy za miliony monet :shock:
przestań ;)
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez lost voyager 21 paź 2013, 19:53
no wiem wiem, porozmawiam jeszcze z lekarką. Mam pytanie jeszcze odnosnie ważnej dla mnie kwestii. czy lek powodował u was wzrost wagi, zwiększenie apetytu?

przez Mason44 26 paź 2013, 19:55
Witam, czy baclofen uzależnia? Czy można go stosować doraznie?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez depas 30 sty 2014, 16:56
Lekarz przepisał mi dzisiaj baklofen na zmniejszenie głodu alkoholowego. Zaczynam od dawki 2x2,5mg, po miesiącu mam dojść do 3x5mg. Zobaczymy co i jak, potem ewentualnie będzie dawka podnoszona jeśli nie będzie przeciwwskazań. Jestem optymistycznie nastawiony, choć trochę obawiam się stosować baklofen przez dłuższy okres czasu, bo uzależnia podobnie do benzo, a nie daje takich sympatycznych efektów rekreacyjnych.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez elfrid 30 sty 2014, 19:55
depas, a jak zareagował na samowolkę z paroksetyną?
pregabalina, wenlafaksyna

przez depas 30 sty 2014, 21:54
Całkiem dobrze, trochę tylko się zmarszczył kiedy mu o tym opowiadałem, ale nie robił scen. Bardziej interesowało go dlaczego akurat na paro się uparłem. Wyjaśniłem, trochę się śmiał bo i powody nie do końca poważne, ale zgodził się. Z reguły tak bywało - o ile nie wymyślałem jakichs głupot, przystawał na moje propozycje, no a tym razem postawiłem go przed faktem dokonanym. Ale skoro czuję się dobrze, uznał że nie ma powodu się oburzać.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez elfrid 31 sty 2014, 18:32
depas napisał(a):Całkiem dobrze, trochę tylko się zmarszczył kiedy mu o tym opowiadałem, ale nie robił scen. Bardziej interesowało go dlaczego akurat na paro się uparłem. Wyjaśniłem, trochę się śmiał bo i powody nie do końca poważne, ale zgodził się. Z reguły tak bywało - o ile nie wymyślałem jakichs głupot, przystawał na moje propozycje, no a tym razem postawiłem go przed faktem dokonanym. Ale skoro czuję się dobrze, uznał że nie ma powodu się oburzać.

A ja wracam do paroksetyny. Jednak LPD powodują, że czuję się lekko, zwłaszcza fizycznie. Nie ma uczucia ciężaru, zmęczenia czy przygnębienia. Oczywiście w połączeniu z kwetiapiną. Kiedyś pewnie odstawie LPD i spróbuję na samej kwetiapinie, jak się porządnie rozkręci. Ale teraz za dużo się dzieje w moim życiu, nie mogę sobie pozwolić na bierność, uczucie fizycznego wyczerpania i brak inicjatywy. Na LPD jestem bardziej dynamiczny i zaangażowany w to swoje coraz już dłuższe życie.

przez depas 03 lut 2014, 10:48
Już odstawiłeś paroksetynę znowu..?
Ja tymczasem pomyliłem się, dostałem jednak baklofenu 10mg i biorę już 3x1. Przyznaję że zaskoczył mnie doktor przepisując mi ten lek, ewidentnie baklofen ma potencjał rekreacyjny...
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez elfrid 03 lut 2014, 14:55
Nie. Ale jak przejdę na kwetiapine o przedłużonym uwalnianiu chciałbym spróbować bez LPD. Po prostu najwyżej dołącze jak już na prawdę będzie źle. Sam stabilizator ma zapobiegać nawrotom bez konieczności ciągłego stosowania LPD. Więc jeśli już paro, to na krótko

Wysłane z mojego GT-I8190N przy użyciu Tapatalka

przez depas 03 lut 2014, 16:35
Ale dlaczego tak się bronisz przed LPD? Niedawno pisałeś parokrotnie że jest lepiej na paro..?
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez Marian_Paździoch 03 lut 2014, 16:42
depas, w ChAD LPD mogą powodować zmiany faz.
Marian_Paździoch

przez depas 03 lut 2014, 16:52
Tak, elfrid wspominał o takich doświadczeniach z fluoksetyną między innymi i również paroksetyną braną solo. Tyle że niedawno pisał dużo dobrego o jej działaniu w niskiej dawce branej razem z kwetiapiną, stąd moje zaskoczenie z powodu odstawienia.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez elfrid 03 lut 2014, 20:31
depas, bo uważam, że wszystkie leki przeciwdepresyjne działają w moim przypadku sztucznie, zwłaszcza jeśli chodzi o pobudzenie psychofizyczne. Oczywiście paroksetyna brana z kwetiapiną nie wywołuje takich efektów jak brana solo. Mimo to nie chcę brać antydepresantów. Od jutra zacznę brać kwetiapinę SR w jednej dawce i chyba odstawię paro, ewentualnie zmniejszę do 10mg. Sam jeszcze nie wiem. Cały czas się tu waham, bo luty i marzec zapowiada się pracowicie.

przez depas 05 lut 2014, 17:25
Trzeba powiedzieć że baklofen się sprawdza w swwojej off-labelowej roli, to znaczy zmniejsza a właściwie znosi ochotę na alkohol. Inna rzecz że tak mi zasmakował, że przyjmuję go 3 razy więcej niż zalecono. Wiem że uzależnia podobnie do benzo, jednak nie chcąc wchodzić lekarzowi w paradę zapytałem go nieśmiało tylko czy przypadkiem baklo nie uzależnia. Stwierdził stanowczo że nie ma na to dowodów... Ha, a to ciekawe. Albo zna baklofen tylko z ulotki producenta, albo udaje głupa. No ale nic, przepisali to biorę, jak zwykle będę się martwił później.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

Sortuj wg