TRAZODON (Trittico CR/XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
101
64%

Nie
38
24%

Zaszkodził
18
11%

Liczba głosów : 157

TRAZODON (Trittico CR)

przez Lord Kapucyn 26 mar 2014, 22:16
Jak widać są mocno sprzeczne wersje, bo jedna mówi, że kozłek jest inhibitorem GABA transaminazy(GABA-T) czyli tego enzymu co rozkłada GABA, a druga, że niektóre zwiazki w nim(np. kwas walerenowy) są analogami GABA i bezpośrednio pobudzają rec. GABA-A. Która jest bliższa prawdy- pojęcia zielonego nie mam.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

TRAZODON (Trittico CR)

przez estera1 26 mar 2014, 22:22
Bralam kozlek lekarski 750mg spalam po nim po ponad dwoch tyg bylo coraz ciezej zasnac :( pstchotropka bralam tritico 75mg nie spalam ani minuty po nim za to na drugi dzien bylam nie do zycia.Ten lek wspomiam najgorzej z wszystkich lekow przepisanych na bezsennosc

TRAZODON (Trittico CR)

przez comatom 26 mar 2014, 23:20
jak z piciem alko podczas brania triticco :?:
comatom

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

TRAZODON (Trittico CR)

przez Lord Kapucyn 26 mar 2014, 23:24
comatom, Podobnie jak w przypadku SSRI czyli-

Generalnie SSRI są dość bezpieczne jeżeli chodzi o łączenie z alkoholem, nie wchodzą w interakcje z alkoholem per se. Natomiast na wszystkich znajduje się ostrzeżenie, że nie zaleca się ich łączyć z alkoholem, ponieważ alkohol może nasilać ich działanie czy powodować upośledzenie zdolności oceny sytuacji, myślenia oraz zdolności psychomotorycznych= ta zasada tyczy się ogólnie wszystkich leków wpływających w jakiś sposób na ośrodkowy układ nerwowy.

Ale Trittico dodatkowo posiada jednak do pewnego stopnia działanie sedatywne/anksjolityczne, i alkohol może nasilać to działanie. Trzeba uważać, żeby nie zaliczyć "zgona"(w sensie zaśnięcia/urwania filmu, nie zejścia śmiertelnego :P ) szybciej niż ustawa przewiduje.

Moderator/ R2 - D2

TRAZODON (Trittico CR)

przez comatom 26 mar 2014, 23:27
Dark Passenger, dzieki bracie-czyli 3 piwa moge wychylic
pozdrawiam :papa:
comatom

TRAZODON (Trittico CR)

przez Lord Kapucyn 26 mar 2014, 23:28
Miałem bardziej na myśli gdzieś 1-2, ale myślę że 3 nie powinny jeszcze stanowić problemu choć za to nie ręczę. :P

Moderator/ R2 - D2

TRAZODON (Trittico CR)

przez comatom 26 mar 2014, 23:30
Dark Passenger, dzieki
juz po 3
comatom

TRAZODON (Trittico CR)

przez Lord Kapucyn 26 mar 2014, 23:32
To szybki jesteś jak już wychyliłeś 3. :lol:

Moderator/ R2 - D2

TRAZODON (Trittico CR)

przez comatom 26 mar 2014, 23:37
Dark Passenger, :papa:
comatom

TRAZODON (Trittico CR)

przez one-half 26 mar 2014, 23:39
hehe to ze leki wchodza w inerakcje to male miki, ja zreszta na wielu lekach pilem i zadnych interakcji nie bylo. caly problem rozbija sie o to ze alc niszczy dzialanie leku.. 1-2 grubsze picia i zjazd przez pare dni, lekj sie na nowo laduje.. no ale pij bracie pij na starosc torba i kij :D

TRAZODON (Trittico CR)

przez uzytkownik 27 mar 2014, 09:49
Ja po ostrej bibie mam klapę na jakieś +/- tydzień, dwa...
Klapa. Kiedyś kac to tylko ból głowy, człowiek wieczorem jak nowy, a teraz tydzień wycięty z kalendarza.
sertralina 50 mg
metoprolol 100 mg

TRAZODON (Trittico CR)

przez one-half 27 mar 2014, 10:05
no u mnie konsekwencja picia jest wzrost stanow lękowych i powrot mysli depr. jak sie zdarzylo dwa-trzy razy w krotkim odstepie czasu mocniej napic to pare dni przynajmniej do siebie musialem dochodzic, a czasem zdarza sie podobno, ze lek w ogole przestaje dzialac. moim zdaniem nie warto. na tianeptynie nawet male piwo spowodowalo, ze na drugi dzien czulem sie nieswojo. hehe a najciekawsze jest to, ze jak na ssri ciagnelo mnie do picia (tak samo jak do obzerania sie scierwem, to chyba ogolnie troche wynika z tumiwisizmu na ssri, takie wytlumaczenie znajduje), tak teraz na alko nie moge patrzec :bezradny:

TRAZODON (Trittico CR)

przez Prosiaczek 27 mar 2014, 20:35
hejka :)
Biorę trazodon 50mg od 4 dni. docelowo mam brac 150mg - ale na ten moment boje sie zwiększać dawkę z racji ubocznych...
Pierwszy dzień po zażyciu był mega koszmarem, spałam jak zabita ponad 11 godzin, po wstaniu z łóżka helikopter w głowie tak ostry ze ledwo doszłam do łazienki :hide: do tego coś mi się porobiło z ciśnieniem ( ogólnie jestem niskociśnieniowcem a pierwsze ciśnienie skoczyło mi mega wysoko), do tego łupiący ból głowy przez cały dzień, ból oczodołów plus światłowstręt tak ostry ze w domu musiałam chodzić w okularach p/słonecznych....
drugi dzień 50mg: helikopter w dalszym ciągu, zawroty głowy, ból głowy przy pochylaniu sie i ruszaniu ciałem, spowolnienie ruchu, roztrzęsienie ogólne plus mega ból nóg - spuchły mi jak balony - to chyba zatrzymanie wody :cry: ogolnie byłam wycofana i zawieszona...
trzeci dzień - fizycznie jakby lepiej został ból nóg , mięśni pleców i karku ale napad agresji tak ostry, ze chłopak postanowił się wyprowadzić.... :why:

Zima - jak Ty to robisz ze po tym leku masz lepszą koncentrację??? ja się czuje jakbym z mózgu miała papkę, o dziurach w pamięci nie wspominam nawet...
przeczytałam 106 stron tego wątku i nie widziałam żeby bracia niedoli mieli aż takie skutki uboczne....
dajcie znac, co robić?? dalej brać 50mg i czekać na efekty czy zwiększyć dawkę....?????
czy ktoś z was miał napady agresji po trittico??????

odnośnie spania to pierwsze 2 noce byly ok - dzisiejsza standard jak wcześniej czyli 4 rano i oczy jak 5 złotych... tak jak i przed lekiem.. :zonk:
Nadzieja umiera ostatnia...

TRAZODON (Trittico CR)

przez uzytkownik 27 mar 2014, 20:49
Co Ty wypisujesz tutaj. Drugiego dnia nogi spuchnięte, aby trzeciego został ból nóg? To się kupy nie trzyma pod względem medycznym. A trzeciego dnia chłopak się wyprowadza? No sorry...
coś tutaj jest nie tak.

Trittico jest jednym z najsłabszych antydepresantów, a dawki, które bierzesz, to na sen... więc się nie dziw, że jesteś skołowana i śpisz 11h. Powiem Ci więcej. Zazdrości Ci niejeden depresant, który ma problemy ze snem.

Moje subiektywne zdanie - zalatuje hipochondryzmem i nakręcaniem się po przeczytaniu ulotki ;)
sertralina 50 mg
metoprolol 100 mg

Sortuj wg