METYLOFENIDAT (Concerta, Medikinet, Ritalin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
30
81%

Nie
6
16%

Zaszkodził
1
3%

Liczba głosów : 37

przez potfur z bagien 24 sty 2013, 12:09
Midnattsola napisał(a):Zapytuje tym samym czy ktos moze dac namiary na psychiatre ktory zna sie na tej tematyce i przynajmniej i rozwazy przepisanie metylofenidatu, strattery badz wellbutrinu ...

Z Wellbutrinem nie powinno byc najmniejszych problemów bo to to przede wszystkim antydepresant a na dodatek, jak piszesz leczysz sie na depresje, Strattera nie jest na rózową recepte i jest pełnopłatne wiec chyba nie żaden psychiatra nie bedzie sie obawiał wypisania recepty.
Wg paru badań reboksetyna tez może być skuteczna w leczeniu ADHD, szczególnie u tych co słabo reagują na metylofenidad. No jeszcze jedna opcja - selegilina gł. w niskich dawkach 20 mg/dzień, która wydaje sie dobra przede wszystkim na typ ADHD z przewagą zaburzeń uwagi.

przez Kalebx3 24 sty 2013, 15:30
Potfur z bagien z tego co wymieniasz wszystko brałem na ADHD , oprócz Strattery.
Nic ,nawet w najmniejszym stopniu mi nie pomogło , ulżyło. O kant dupy potłuc. Już lepiej działał Ropinirol ( tyle,że na początku tylko),a nawet Moklobemid. Te wszystkie leki( co wymieniasz) razem wzięte i wsadzone do jednego wora nawet do pięt nie podskoczą Metylofenidatowi. Takie jest moje zdanie.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez frustrated 19 lut 2013, 18:23
zdrowymozg.pl

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kalebx3 19 lut 2013, 18:51
Frustrated, przepraszam ten opis to Twoja osobista opinia o Mph, czy Ty tylko dałeś namiar na stronkę?

przez frustrated 19 lut 2013, 20:49
osobista
zdrowymozg.pl

przez Kalebx3 20 lut 2013, 00:06
Cytuję:" Krokiem do poprawny funkcji poznawczych jest doprowadzenie się do normalnego stanu i danie czasu organizmowi na „naprawę”, a nie ładowanie w siebie stymulantów."
"Doprowadzenie się do normalnego stanu" Brzmi naprawdę zachęcająco i prawie bajkowo.
Jak te naprawę przeprowadzić , nie ładując w siebie?
24 lata po tym psycholach latam i ostatnio jeden sie kapnął ,że mam ADHD ( oprócz NN) i dał mi lek , który wydobył mnie z chaosu. Przecież ja nie biorę tego ,żeby sobie ksiązke poczytać ,ale żeby względnie spokojnie żyć-( jeśli to w czym tkwię można w ogóle nazwać spokojem,). No co ty.
A tolerancja. przez prawie 2 lata na " narkotyku" doszedłem do 15mg średnio i starcza. Robię często przerwy.
Ale z Twojego opisu jestem chyba ritalinowym narkonamen. No cóż, jesli tak to mogę być.
Fajny opis Frustrated, dla mnie jednak za bardzo na NIE >Pomyśl może są osoby , którym ten lek każdego dnia " ratuje życie" i daje choć trochę wewnętrznego spokoju.

przez Marek1977 20 lut 2013, 02:00
Wszystko jest dla ludzi tylko z głową,równiez stymulanty ,depresanty itd-po coś w końcu natura wydała na Świat liście koki,maku czy choćby tytoniu.Zapewne nie po to by ludzi zniewolić(narkomania) ale raczej wyzwolić z codziennych bolączek.Używając nomenklatury medycznej conajmniej 50% ludzkości to ludzie którzy niemal codziennie się "narkotyzują" bo czyż wypicie kawy(kofeina) to nie codzienny rytuał wielu z nas nie pisząc o uzależnionych od cukru,alkoholu czy tytoniu.
Metylofenidat podobnie jak amfetamina,kokaina czy heroina może być lekiem lub gwoździem do trumny.Zależy jaka jest intencja osoby która dane specyfik zażywa.Heroina jest doskonałym lekiem przeciwbólowym u osób z bólami nowotworowymi,amfetamina świetnie sprawdza się w określonych dawkach u osób z ADHD czy też jako okazjonalny stymulant dla kierowców itp,nikotyna ma ponoć właściwości przeciwdepresyjne i nie tylko a alkohol w niskich dawkach nawet regularnie spożywany może przynosić więcej pożytku niż szkód.Nie zachęcam nikogo do tego by eksperymentowali z używkami co kłóciło by się z resztą z charakterem mego wywodu i intencjami w imię których go tu spisałem;
Conscientia est, necesse est

przez frustrated 20 lut 2013, 11:31
Kalebx3, kurde no może fakt, troche za bardzo na nie. Nie mam Cie za "ritalinowego narkomana". Calkiem inna sytuacja jak chodziles po lekarzarz przez tak długi okres czasu i w końcu trafiłeś na lek, który dał Ci względnie spokojne życie! W takich przypadkach to jak najbardziej uzasadnione i zalecane. Widzisz bierzesz 15mg, robisz przerwy, nie narzekasz na słabnięcie leku... ale wiesz chodziło mi bardziej o to, że często zdesperowani ludzie chwytają się ritalinu, nie przerabiając wcześniej innych leków! Jeśli ktoś nie ma ADHD jak np. ja to ten lek nie jest taki świetny w działaniu. Mi tolerka rosła szybko, a brałem go tylko ok. 3 miesięcy. Moim zdaniem ritalin jest dobry ale jak już na prawdę nic innego nie działa. Spójrz na ten temat... wiele ludzi tylko się pyta jak go zdobyc, uwarza, że ten lek to jakieś pieprzone błogosławieństwo i cudo na funkcje poznawcze. Ja myślałem dokładnie tak samo i chodziłem do psychola, a jak mi przepisywał co innego wychodziłem nieźle wkurzony ;) Uważam po prostu, że wcześniej trzeba przerobic antydepresanty i że one też mogą nam poprawic pamiec koncentracje itp. A w mało jest takich opini, że one działają wgl. na funkcjonowanie intelektualne.... czytając to wszystko, zwątpiłem, że co kolwiek ruszy w tej kwestii bez jakiegoś dobrego stymulanta, a jednak teraz, na samych antydepresantach jest o niebo lepiej niż na metylofenidacie.
zdrowymozg.pl

przez cytrynka84 22 lut 2013, 18:09
frustrated, a jakie antydepy obecnie bierzesz?
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez frustrated 22 lut 2013, 21:14
Mirta + Wenla
zdrowymozg.pl

przez cytrynka84 22 lut 2013, 21:47
I ten zestaw działa u Ciebie dobrze na funkcje poznawcze?Masz szczęście.Wenla u mnie zaburza f.poznawcze,a to mam pecha :(
Mirta też usypia.Jestem na sertralinie i nie zaburza poznawczych,ale powoduje bezsenność,co na dluzsza metę jest też b.męczące.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez parabolan 02 mar 2013, 17:23
co sadzicie o doraznym zazywaniu metylo, bez zadnej rekreacji tylko profilaktycznie na poprawe funkcjonowania, mam lekkie deficyty uwagi stwierdzone lekarsko ale nic jakos z tym nie robimy jedyne co ostatnio dostalem to piracetam ktory wogole nie dziala i sprzedalem, nie jest zle jakos co nie da sie zyc ale czasem rozkojzanie przeszkadza gdy trzeba cos mega szybko policzyc sprawdzic itp, jedyne co to wystraszylo mnie to ze ciagle stosowanie metyla moze zmenijszyc calkowita ilosc dopaminy po odstawieniu i spadnie na niski poziom ze bedzie gozej niz przed kuracja, wiec myslalem zeby np miesiac lykac miesiac przerwa miesiac lykac miech przerwy itp, cz do dupy pomysl /? mam juz pudelko 36mg w szufladzie wiec musze to zjsc tak czy siak, tylko jak najefektowneij-ekonomicznej-najzdrowiej ??

przez Kalebx3 02 mar 2013, 18:38
Hej ,
Parabolan ,
przy twardej opcji " jedno opakowanie Concerty 36mg" trzymaj się tylko tej zasady by nie brać więcej niż jedna kapsułka dziennie i tylko z rana. Reszta sama dobrze wyjdzie.

przez parabolan 02 mar 2013, 21:43
a nie dzielic tabletek na polowe ? 36mg to najwysza dawka a chcialbym zaczac chociaz od 12 albo 24 poco strzelac do komara z armaty

Sortuj wg