LAMOTRYGINA(Lamotrix,Lamitrin,Danoptin,Epiral,Trigidon,Symla

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
41
69%

Nie
13
22%

Zaszkodziła
5
8%

Liczba głosów : 59

Re: Lamotrygina

przez miko84 24 gru 2010, 14:38
Porównaj możliwe efekty uboczne lamotryginy i innych stabilizatorów. Lamo przy nich to cukierek.
miko84

przez thbthb 24 gru 2010, 14:45
@Lunatic - nie spotkałem się z żadną wysypką, ani żadnymi problemami skórnymi o których tyle piszą w necie i w ulotce. Biorę tą chemię od 3 miesięcy i jak do tej pory albo ona działa, albo... Albo przeszedłem "własną spychoterapię" (praca, własne osiągnięcia itd). Ale na pewno pozwala a powrót do rzeczywistości. O ile oczywiście ktoś nie lezy w łózku cały dzień, tylko faktycznie coś robi, coś chce zdziałać... ma jakieś zainteresowania... Chociaż akurat zima jest trochę trudna... Ciężko jest się gdzieś wyrwać, pojechać, odpocząć od "codzienności".

@miko84 - otototo! Dokładnie. lamo to jest cukiereczk w porównaniu do antydepresantów nie wpsominając o karbie... karba to.... Już zreszta napisałem, nie będę się powtarzał :D
A że Karba jest za darmo? Kopniak w ryj też można zarwać za darmo. Tylko po co? lamo mimo, że kosztuje, to jednak warto za nią płacić. Liczy się stosunek cena/jakość :d
P.S. Uprasza się "moderatora" o nieingerowanie w treść moich postów. Słowa zaczynające się od SPY mają takie być i jest to błąd celowy.

przez miko84 24 gru 2010, 14:55
Mało osób wie, że lamotrygina może być dobrym lekiem antydepresyjnym nie tylko dla osób z bipolarem. Albo dodatkiem do leków antydepresyjnych gdy te nie działają, lub nie działają w pełni. Tu są opinie osób (wiele jest dobrych) o tym leku w przypadku depresji: http://www.revolutionhealth.com/drugs-t ... depression
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Zenonek 24 gru 2010, 14:59
miko84,

Hmm a masz bardziej depresje endogenna czy wiazesz ja z jakimis "rzeczami" z ktorymi nie mozesz sie pogodzic ?

Zastanawiam sie teraz nad Lamo , wlasnie jako dodatek do Sertraliny, gdyz ta poza lekkim wyciszeniem nerwow i somatyki, nie zdzialala nic na nastroj.....

przez miko84 24 gru 2010, 18:36
Moja depresja ma raczej charakter czysto "biologiczny", raczej nie ma podłoża psychologicznego. Wiążę ją bardziej z długotrwałym oddziaływaniem stresu - słabo go znoszę. Ciągle szukam leku który podwinduje mi nastrój do znośnego poziomu. SSRI niby mają na to działać, ale z nimi u mnie do końca nie jest tak jak być powinno - niby potrzeba czasu na ich zadziałanie, ale kiedyś brałem 6 miesięcy sertalinę, bo tak bardzo liczyłem że zadziała...ale nic. Ostatnio brałem 2 tyg fluwoksaminę ale też raczej kiepski efekt. Później zmieniłem na fluoksetynę - tu lepiej, ale jako ciekawostkę powiem Ci, że brałem w tym czasie pozostałości lamotryginy która mi została z kiedyś - i w tym właście czasie odnotowałem podwyższenie nastroju - bardzo fajny efekt. Myślałem, że to fluoksetyna, ale gdy lamotrygina się mi skończyła, a została sama fluo, już nie było tak różowo...w tej lamotryginie drzemie naprawdę duże działanie antydepresyjne. Jak widomo to zadziała u jednych a u innych już nie. Wydaje mi się, że działanie antydepresyjne lamotryginy w moim przypadku ma związek z jej hamującym działaniem na glutaminę - jej nadmiar może być odpowiedzialny za stany depresyjne, a nie wiem czy SSRI działają w jakiś dobry sposób na ten neuroprzekaźnik. Bardzo nie lubię lękotwórczego działania SSRI w moim przypadku.
miko84

przez thbthb 24 gru 2010, 23:46
@Miko84 - ja bym uważał na te SSRI. W moim przypadku akurat był to citalopram, lękotwórzy nie był, wręcz przeciwnie, ale za to ma powazną wadę (poza sennością i pierwszymi typowymi skutkami ubocznymi jak problemy z koncentracją, zawroty głowy) - mianowicie hamuje emocje. O ile samemu sie jest jak beton, tak i innych bardzo trudno wyczuć i można coś chlapnąć... A skutki chlapnięcia są czasami opłakane...
P.S. Uprasza się "moderatora" o nieingerowanie w treść moich postów. Słowa zaczynające się od SPY mają takie być i jest to błąd celowy.

przez aree1987 25 gru 2010, 00:32
Ja mysle o lamo.. chociaż podchodze teraz z rezerwa do stabilizatorów po nieudanym romansie z depakiną..
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez lunatic 25 gru 2010, 11:32
thbthb, miko84
A czy słyszeliście coś na temat wpływu lamotryginy na zaburzenia rytmu serca. Nic w ulotce nie pisze, ale znalazłem jeden artykuł o tym i teraz panicznie boje się przez to brać tego leku.
http://www.forumginekologiczne.pl/txt/a,4911,0,Lamotrygina%20w%20padaczce%20idiopatycznej-%20wi%C4%99ksze%20ryzyko%20nag%C5%82ego%20zgonu%20sercowego

przez miko84 25 gru 2010, 11:43
Nie słyszałem o tym, ale pewnie odnośnie wielu leków można coś takiego znaleźć.
miko84

przez thbthb 26 gru 2010, 14:54
Interesujące jest, że o takim leku piszą "specjaliści" na forum ginekologicznym ;) Dla mnie to już jest coś, co by nie brać tego na poważnie...
Proponuję, abys poszukał _rzetelnej_ wiedzy nt tego leku co najmniej na www.drugs.com (mam nadzieję, że nikt tego nie zmoderuje, bo owa strona to prawdziwa kopalnia wiedzy).
Oosbiście nic takiego nie odczułem, jak zaburzenia rytmu serca. I na pewno bym coś takiego wyczuł, zresztą jakiś czas temu przebadałem się kompletnie w tym kierunku, lekarze nic nie wykryli, więc w grę wchodzi tylko nerwica... A ta jest u mnie na pewno.

przez lunatic 26 gru 2010, 21:26

Lamotrygina (Lamotrix,Lamitrin,Trigidon,Symla)

przez kurka 02 lut 2011, 13:08
biorę od ok. dwóch tygodni 25 mg na dobę. Mam zwiększyć niedługo do 50. Dzisiaj jednak zauważyłam niewielką aftę w ustach. Wiem, że to nie musi być skutek uboczny lamo.., ale mimo to wpadłam w lekką panikę, bo boję się tego zespołu stevensa-kogośtam. U mnie wystarczy nawet coś takiego, żebym zaczęła wkręcać sobie różne rzeczy... Co o tym myślicie? Mam wizytę za ok 3 tygodnie, a jak do tej pory coś się wydarzy? Mam zwiększyć dawkę? To takie niby nic, ale jeśli to jest pierwszy objaw? Będę wdzięczna za odpowiedź, bo dochodzę od zmysłów.
Strach jest jak zwierz. Jeży się na plecach, oplata i dusi, i wbija kły.

Lamotrygina

przez Korba 14 lut 2011, 13:12
4 miesiące lamo - 62,5 mg. słabo stabilizuje. jest albo nijak, albo emocjonalny szał.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

Lamotrygina

przez Anna R. 17 lut 2011, 23:38
Dołączam do osób biorących lamotryginę. Dwa tygodnie mam być na 25 mg, potem tydzień na 50 mg, a następnie 100 mg. Zobaczymy, czy to coś da. Na razie okropne zmiany nastroju, mam nadzieje, ze lamo to wyreguluje.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

Sortuj wg