LAMOTRYGINA(Lamotrix,Lamitrin,Danoptin,Epiral,Trigidon,Symla

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
41
69%

Nie
13
22%

Zaszkodziła
5
8%

Liczba głosów : 59

przez lew 07 lip 2016, 10:58
Carica Milica,
I co dobrze się to sprawdza?
Bo ja też mam wahania nastroju z bardzo szybkim przebiegiem około tydzień na tydzień, i póki co lamo nie daje rady. Chadu nie mam stwierdzonego jednak te moje wahania mogłyby na to wskazywać. Tylko moja "mania" nie jest aż tak mocna i nie czuje się jak pierdolony Zeus a raczej jak normalny człowiek, samotny, z wieloma problemami ale z wiarą że mogę to wszystko pokonać.
Btw. Ostatnio nie wykupiłem lamo w porę i miałem kilkudniową przerwę w łykaniu i teraz po wznowieniu jedzenia zauważyłem, że poprawia mi nastrój i faktycznie człowiek jest po nim trochę taki przyjebany i myli np. Austrię z Australią :hide:
Poszukiwanie odpowiedniego leku przypomina poszukiwanie świętego Graala lub kamienia filozoficznego.
F40.1
Paroksetyna 20 mg 1-0-0
Lamotrygina 50 mg 1-0-1
lew

przez Carica Milica 07 lip 2016, 15:16
lew, dodatkowo biorę jeszcze neuroleptyki, bo sama pregabalina i levetiracetam by nie zahamowały moich nastrojowych huśtawek. Zresztą u mnie leki są dość często wymienianie, dużo ich już przetestowałam, bo zwyczajnie na mnie nie działają. Obecnie mam jazdy ze zmiennością nastroju i w ciągu dnia mogę kilkukrotnie doświadczyć hipomanii (zaczepiającej o lekką manię) i depresji. Dzisiaj lekarz dołożył mi większą ilość olanzapiny na spacyfikowanie.
Lamo trzepie mózg i myślenie. Całe swoje życie zbudowałam na nauce języków obcych, więc byłam załamana, kiedy po tym leku, nie potrafiłam złożyć poprawnego zdania w jakimkolwiek znanym mi języku. Po polsku też miałam problemy z wyrażaniem swoich myśli. :lol:
Majaki wariata: Dziennik, który stracił równowagę
F31 Vatro hodaj sa mnom.
Lit 625 mg, kwetiapina 100 mg, klonazepam 2 mg doraźnie, kofeina trzy dawki dziennie.
III Miss Forum

przez lew 07 lip 2016, 20:05
Carica Milica napisał(a): Lamo trzepie mózg i myślenie. Całe swoje życie zbudowałam na nauce języków obcych, więc byłam załamana, kiedy po tym leku, nie potrafiłam złożyć poprawnego zdania w jakimkolwiek znanym mi języku. Po polsku też miałam problemy z wyrażaniem swoich myśli. :lol:

To nieźle hehe. Tak na marginesie, ile języków znasz?

Jeszcze na konto lamo muszę dopisać ból pleców (chyba od tego?) i to, że robi mi się ciemno przed oczami jak wstaje po dłuższym czasie siedzenia.
Poszukiwanie odpowiedniego leku przypomina poszukiwanie świętego Graala lub kamienia filozoficznego.
F40.1
Paroksetyna 20 mg 1-0-0
Lamotrygina 50 mg 1-0-1
lew

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Carica Milica 07 lip 2016, 20:17
lew, cztery znam biegle, jeden w dobrym stopniu i obecnie uczę się dwóch kolejnych. :mrgreen:

lew napisał(a):
Jeszcze na konto lamo muszę dopisać ból pleców (chyba od tego?) i to, że robi mi się ciemno przed oczami jak wstaje po dłuższym czasie siedzenia.
[/quote]

Takich ubokow nie doświadczyłam.
Majaki wariata: Dziennik, który stracił równowagę
F31 Vatro hodaj sa mnom.
Lit 625 mg, kwetiapina 100 mg, klonazepam 2 mg doraźnie, kofeina trzy dawki dziennie.
III Miss Forum

przez lew 07 lip 2016, 20:28
Carica Milica,
No, no, imponujesz nie powiem. W ramach OT napisz jeszcze jakie konkretnie języki znasz i jakich się uczysz?
F40.1
Paroksetyna 20 mg 1-0-0
Lamotrygina 50 mg 1-0-1
lew

przez fobik123 24 lip 2016, 09:12
Gdzieś czytałem że lamotrygina pomaga w OCD.Są jakieś badania na to ? :bezradny:
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

doraźnie:klony,alpra,baclo

fobia społeczna,nerwica natręctw,depresja

Poznam dziewczynę z Fobią Społeczną lub depresją itp :) nr gg:3948508

https://www.youtube.com/watch?v=9fuCe6W8FUE

przez PETER_ 01 sie 2016, 13:42
Korzystałem z tego leku przez ok.3-4 msc do stycznia tego roku. Przez pierwsze dwa miesiące zupełnie nieźle - dobre działanie antydepresyjne (100 mg) etc. Po ok. dwóch miesiącach ostry zjazd w dół ze stanami depresyjnymi i pojawiającymi się myślami samobójczymi. Mam za sobą historię leczenia głównie ssri i żaden lek jeszcze nie wywoływał myśli samobójczych. Nawet po odstawieniu kilka miesięcy temu nie jestem w stanie kompletnie jeszcze dojść do siebie.

Lamotrygina co ciekawe, bardzo silnie działa bakteriobójczo i nieźle "czesze" florę bakteryjną jelit.

przez lew 02 sie 2016, 11:34
PETER_, nie jestem pewien, ale w ulotce o tym działaniu bakteriobójczym ani słówkiem nie pisnęli. Musze to sprawdzić.
F40.1
Paroksetyna 20 mg 1-0-0
Lamotrygina 50 mg 1-0-1
lew

przez PETER_ 16 sie 2016, 23:34
Nie napisali nic bo nikt o czymś takim nie napisze. Wygooglaj lamotrigine antibacterial. Możesz się zdziwić ile leków zmienia florę, nawet deprim jedzie po jelitach. Google it.

przez wisnia80 09 wrz 2016, 14:44
Czy ten lek może powodować zaburzenia libido?

przez fobik123 09 wrz 2016, 15:36
wisnia80, Nie.
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

przez wisnia80 09 wrz 2016, 17:17
fobik123 napisał(a):wisnia80, Nie.

A czy jest szansa że zadziała jakoś przeciwlękowo? Czytałem że działa na receptory dopaminy.

Dostałem ten lek od lekarza ale nie zacząłem brać bo się boję. Neuroleptyk to tak trochę nie za wesoło brzmi.

przez kofel 09 wrz 2016, 20:04
NEUROLEPTYK? Lamotrygina to normotymik czy jak wolisz - stabilizator nastroju, lek przeciwpadaczkowy. Aktualnie biorę 50mg, ale chyba wejde na 2x50mg. Zero wysypek, zero działań ubocznych. Jest świetnie, czyści zapis z nieprawidłowych wyładowań. Bajeczka. będę sertre chyba zmniejszał na 50mg, bo wstaje zbyt zmulony przez nią z rana.

-- 09 wrz 2016, 20:06 --

No i nie działa na receptory dopaminy. Hamuje wydzielanie się glutaminianu i blokuje kanały sodowe.
Pogłaszcz to podam Ci łapę. ;)

Lakozamid - 2x200mg
Lamotrygina - 2x200mg
Propranolol - doraźnie
Klorazepat, diazepam, klonazepam, oksazepam - doraźnie

'Know your body, know your mind, know your substance.'

przez fobik123 10 wrz 2016, 10:54
wisnia80, Lamo nie działa na lęki.Brałem od 100mg do 200mg.Polecam ci pregabalinę jest świetna na lęki i dodatkowo stablizuje nastrój.
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

Sortuj wg