FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez Ashton 30 kwi 2016, 11:48
Z uboków wróciło mi pocenie dłoni i stóp. Nie wiem czym to jest spowodowane, może tym, że robi się cieplej na dworze. W każdym razie miałem tak na początku brania fluo i zacząłem używać Medispirant więc teraz też tak zrobię.

-- 01 maja 2016, 18:55 --

Zaczynam 10 tydzień na 20mg fluoksetyny.
Dziś zamieniam 30 mg Miansaryny na 30 mg Mirtazapiny.
Niby jest w miarę ok, ale czegoś mi brakuje...

-- 01 maja 2016, 20:04 --

Żeby nie skakać z leku na lek podniosę jednak dawkę Mianseryny z 30mg do 60mg czyli równowartość 30mg Mirtazapiny jak chciałem zrobić.
Wenlafeksyna 150mg
Mirtazapina 30mg

przez absolulu 03 maja 2016, 00:39
Może to kogoś zainteresuje:
Thus, fluoxetine and related congeners facilitate GABAA receptor neurotransmission and effectively ameliorate emotional and anxiety disorders and depression by acting as selective brain steroidogenic stimulants (SBSSs).

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2670606/
Odstąpię leki (WWa) - priv. Uprzedzam pytania - żadnych benzo.

przez lukardo84 06 maja 2016, 13:49
Biorę Seronil od 1,5 miesiąca. Przez pierwszy miesiąc 20mg. Nie miałem żadnych działań ubocznych może poza trochę dłuższym dochodzeniem do orgazmu. Po ok 2 tyg na 20mg pojawiło się pożądane działanie w postaci poprawy nastroju i zaprzestaniu objadania się, jednak po ok tygodniu wszystko praktycznie wróciło do normy, czyli lipa. Więc kiedy poszedłem na wizytę po 1 miesiącu dostałem 30 mg. I muszę przyznać, że teraz po 2 tygodniach na 30mg czuję się na prawdę dobrze. Nie objadam się i chudnę :mrgreen: Jeśli chodzi o działania pożądane - super. Niestety pojawił się również skutek uboczny w postaci bardzo utrudnionego i "przytłumionego" (acz osiągalnego) orgazmu. Jeśli chodzi o samo libido to spoko. Z erekcją też nie ma problemu. Ale jakoś nie umiem się tak wczuć w seks jak wcześniej. Nie porywa mnie tak. Czuję się tak jakby trochę "obok" i dlatego chyba ciężko jest mi osiągnąć orgazm. Tak czy inaczej zamierzam brać jeszcze fluo przez kilka miesięcy. Korzyści przewyższają straty. Boję się tylko o to, o czym tu i ówdzie piszą, że w sporadycznych przypadkach te zaburzenia seksualne pozostają długo (kilka miesięcy, lub lat) po zaprzestaniu brania leku... Czy ktoś z Was tak miał?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ashton 06 maja 2016, 14:28
Na co bierzesz fluoksetynę? Spisz po niej?
Wenlafeksyna 150mg
Mirtazapina 30mg

przez Vengence 06 maja 2016, 14:28
lukardo84 napisał(a):Biorę Seronil od 1,5 miesiąca. Przez pierwszy miesiąc 20mg. Nie miałem żadnych działań ubocznych może poza trochę dłuższym dochodzeniem do orgazmu. Po ok 2 tyg na 20mg pojawiło się pożądane działanie w postaci poprawy nastroju i zaprzestaniu objadania się, jednak po ok tygodniu wszystko praktycznie wróciło do normy, czyli lipa. Więc kiedy poszedłem na wizytę po 1 miesiącu dostałem 30 mg. I muszę przyznać, że teraz po 2 tygodniach na 30mg czuję się na prawdę dobrze. Nie objadam się i chudnę :mrgreen: Jeśli chodzi o działania pożądane - super. Niestety pojawił się również skutek uboczny w postaci bardzo utrudnionego i "przytłumionego" (acz osiągalnego) orgazmu. Jeśli chodzi o samo libido to spoko. Z erekcją też nie ma problemu. Ale jakoś nie umiem się tak wczuć w seks jak wcześniej. Nie porywa mnie tak. Czuję się tak jakby trochę "obok" i dlatego chyba ciężko jest mi osiągnąć orgazm. Tak czy inaczej zamierzam brać jeszcze fluo przez kilka miesięcy. Korzyści przewyższają straty. Boję się tylko o to, o czym tu i ówdzie piszą, że w sporadycznych przypadkach te zaburzenia seksualne pozostają długo (kilka miesięcy, lub lat) po zaprzestaniu brania leku... Czy ktoś z Was tak miał?
To są skrajne przypadki, nie przesadzałbym za bardzo, fajnie, że ten lek na ciebie działa, ja po nim o mało co się nie zabiłem, bardzo mocno obniżony nastrój, myśli depresyjne spotęgowane strasznie, po odstawieniu od razu poczułem ulgę.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez midwinterblod 09 maja 2016, 16:03
Witam wszystkich.

To moj pierwszy post wiec z gory przepraszam za rozpisanie sie. Biore od 4 dni Seronil (10mg) oraz Lerivon na noc (10mg) od dwoch miesiecy. Mam zaburzenia lekowo depresyjne spodowane sytuacja zyciowa, ktora przytrafila mi sie 2 miesiace temu.

Zrezygnowalam z pracy z powodu romansu z szefem. Zakochalam sie, podobno z wzajemnoscia, ale nie bylam w stanie po okolo 1.5 roku zniesc juz bycia 'ta druga'. Doszlam do wniosku, ze nie wytrzymam pracujac z nim w jednej firmie (dodam ze byla to bardzo bliska wspolpraca ze wzgledu na moje stanowisko). Po wielu nieprzespanych nocach zwolnilam sie w nadzieii, ze to pomoze. I pomoglo, ale na miesiac. Po miesiacu postanowilam wrocic do swojego mieszkania (moje wlasne) i do miasta, w ktorym pracowalam (od momentu zwolnienia sie przebywam u rodzicow stale). Niestety nie jestem w stanie spedzic w nim sama nocy - mam ogromne leki i brak poczucia bezpieczenstwa. Prob mialam juz kilka i od ponad miesiaca borykam sie z problemem natarczywych mysli ktore podpowiadaja, zeby mieszkanie sprzedac i wyprowadzic sie za granice. Dodam, ze chodze na terapie. Znalazlam juz nawet nowa praca - rowniez w tym samym miescie (ma sie zaczac za 2 miesiace), w ktorym uprzednio. Nie mam kontaktu z mezczyzna, ktory zlamal mi serce. Niby nie powinnam miec juz problemow ale depresja meczy mnie niesamowicie - stad przepisany Seronil. Glownym stresorem i powodem poglebiajacego sie dola jest nieumiejetnosc powrotu do miasta w ktorym mam mieszkanie ani do samego mieszkania.

Co robic?
Czy fluo moze mnie wyprowadzic na prosta w takiej sytuacji?

przez Ashton 09 maja 2016, 16:13
Może Cię wyprowadzić na prostą, ale nie musi, leki plus terapia to dobra kombinacja, więc powinno być lepiej z Twoją psychiką. Fluoksetyna bardzo długo się ładuje i może Ci wydawać się, że nie działa, ale trzeba cierpliwości. No i dawkę musisz podnieść do minimum 20mg, ale dobrze, że robisz to powoli.
Powodzenia w każdym razie.
Wenlafeksyna 150mg
Mirtazapina 30mg

przez elunia632 09 maja 2016, 16:23
Witam wszystkich jestem tu nowa i niewiem jak i od czego zaczac za 3 dni mam psychologa prwdopodobnie mam nerwice i depresje biore od 5 dni coaxil i hydroxizinum ale marna poprawa czy ktos moze bral te leki i czy sa skuteczne mam kolatanie serca i ogolne zle samopoczucie pozdrawiam

przez midwinterblod 09 maja 2016, 16:50
Ashton napisał(a):Może Cię wyprowadzić na prostą, ale nie musi, leki plus terapia to dobra kombinacja, więc powinno być lepiej z Twoją psychiką. Fluoksetyna bardzo długo się ładuje i może Ci wydawać się, że nie działa, ale trzeba cierpliwości. No i dawkę musisz podnieść do minimum 20mg, ale dobrze, że robisz to powoli.
Powodzenia w każdym razie.

Dzieki Ashton,
Trace cierpliwosc juz. Doly jak byly, tak sa. Mam wrazenie, ze leki mi nie pomoga. Moze sprzedam mieszkanie (ma 3 lata :((), spakuje walizki i wyjade w sina dal?

Lerivon poki co pomaga na spanie. Wszystkim tutaj polecam ten lek jesli problem z zasypianiem maja.

przez Ashton 09 maja 2016, 17:06
Najważniejsze, że odciełaś się od swojego problemu(mężczyzny). Musisz schować wszystko co z nim związane, pokasować zdjęcia, maile, numery telefonów, pochować prezenty itp.
Resztę zrobi terapia i leki. Fluoksetyna powinna zadziałać na nadmierną wrażliwość na krytykę i stratę, nadmierną potrzebe aprobaty, lęk przed upokorzeniem, stany lękowe,
niska samoocenę, zmniejszyć wrażliwość, powinnaś nie doświadczać stanów melancholii. Jak zadziała na Ciebie czas pokaże. Człowiek zaczyna żyć gdy przestaje męczyć przeszłość.

przez midwinterblod 09 maja 2016, 17:14
Ashton napisał(a):Najważniejsze, że odciełaś się od swojego problemu(mężczyzny). Musisz schować wszystko co z nim związane, pokasować zdjęcia, maile, numery telefonów, pochować prezenty itp.
Resztę zrobi terapia i leki. Fluoksetyna powinna zadziałać na nadmierną wrażliwość na krytykę i stratę, nadmierną potrzebe aprobaty, lęk przed upokorzeniem, stany lękowe,
niska samoocenę, zmniejszyć wrażliwość, powinnaś nie doświadczać stanów melancholii. Jak zadziała na Ciebie czas pokaże. Człowiek zaczyna żyć gdy przestaje męczyć przeszłość.

Co do ostatniego zdania to zgadzam sie z kazdym slowem.
Pamiatki powyrzucane, zdjecia tez. Kontaktu zero. Jednak mieszkanie i miasto to cala mapa wspomnien.

Po Seronilu nie mam stanow wiekszej melancholii, uspokoil sie placz. Ale ile mozna czytac ksiazki siedzac u rodzicow?

przez benzowiec84 09 maja 2016, 18:05
Vengence napisał(a):
lukardo84 napisał(a):Biorę Seronil od 1,5 miesiąca. Przez pierwszy miesiąc 20mg. Nie miałem żadnych działań ubocznych może poza trochę dłuższym dochodzeniem do orgazmu. Po ok 2 tyg na 20mg pojawiło się pożądane działanie w postaci poprawy nastroju i zaprzestaniu objadania się, jednak po ok tygodniu wszystko praktycznie wróciło do normy, czyli lipa. Więc kiedy poszedłem na wizytę po 1 miesiącu dostałem 30 mg. I muszę przyznać, że teraz po 2 tygodniach na 30mg czuję się na prawdę dobrze. Nie objadam się i chudnę :mrgreen: Jeśli chodzi o działania pożądane - super. Niestety pojawił się również skutek uboczny w postaci bardzo utrudnionego i "przytłumionego" (acz osiągalnego) orgazmu. Jeśli chodzi o samo libido to spoko. Z erekcją też nie ma problemu. Ale jakoś nie umiem się tak wczuć w seks jak wcześniej. Nie porywa mnie tak. Czuję się tak jakby trochę "obok" i dlatego chyba ciężko jest mi osiągnąć orgazm. Tak czy inaczej zamierzam brać jeszcze fluo przez kilka miesięcy. Korzyści przewyższają straty. Boję się tylko o to, o czym tu i ówdzie piszą, że w sporadycznych przypadkach te zaburzenia seksualne pozostają długo (kilka miesięcy, lub lat) po zaprzestaniu brania leku... Czy ktoś z Was tak miał?
To są skrajne przypadki, nie przesadzałbym za bardzo, fajnie, że ten lek na ciebie działa, ja po nim o mało co się nie zabiłem, bardzo mocno obniżony nastrój, myśli depresyjne spotęgowane strasznie, po odstawieniu od razu poczułem ulgę.

to nie są skrajne przypadki.

"PSSD dotyka zarówno mężczyzn jak i kobiet. Może się zdarzyć, po zaledwie kilku dniach ekspozycji na lek przeciwdepresyjny i może utrzymywać się przez miesiące, lata, albo na czas nieokreślony. Nie jest znane lekarstwo."

"Jak często występuje PSSD?
Nie wiadomo, ilu ludziom odzyskać 100% ich pierwotnej funkcji seksualnych i odczucia po zastosowaniu leków przeciwdepresyjnych. Na podstawie dostępnych danych PSSD może być dość powszechne"

http://rxisk.org/post-ssri-sexual-dysfu ... -stumbles/

raze poczytać i przed podjęciem leku , wziąść jakieś ryzyko . u mnie znaczne osłabienie funckcji seksualnych po zaledwie 7 tygodniach fluoksetyny. fluo nie biorę juz miesiąc.
wczesniej brałem SSRI nieprzerwanie 6 lat i po odstawce wracało do normy , teraz nie.
"w końcu się wpadnie do dziury"

dodam że biore agoniste dopaminy dostinex brałem 1 tabse , teraz 1/2 , po którym wacław powinien stać 24 na 24 , w skutkach ubocznych dostinex ma "hiperseksualność" do tego wellbutrin i dysfukcje nadal są. 0 poprawy . może 300/450mg wella coś da.

żeby nie było , nie chce nikogo straszyć , bierzcie leki jak pomagaja , jak wspomniałem brałem 6 lat SSRI non stop i wszystko wracało do normy , ale po prostu coraz głośniej się o tym robi i coraz więcej osób to ma . wziąłem fluo na 7 tyg i wystąpiło . jadłem 6 lat i nie wystąpiło .

przez midwinterblod 09 maja 2016, 21:39
Mam pytanie odnosnie Seronilu (10 mg rano, 5 dzien) - przepisany ze wzgledu na zaburzenia lekowo-depresyjne wywolane trudna emocjonalnie sytuacja zyciowa.

Czy powinno sie kontynuowac branie Seronilu jesli po 5 dniach nadal wywoluje totalna apatie, sennosc i ogolne pogorszenie stanu? Czy dzialanie sedacyjne to normalna sprawa przy tym leku? Dodam, ze na noc biore Lerivon (10mg) - bez niego problemy zjadaja mi sen.

Dzieki za odpowiedz

przez benzowiec84 09 maja 2016, 21:44
midwinterblod napisał(a):Mam pytanie odnosnie Seronilu (10 mg rano, 5 dzien) - przepisany ze wzgledu na zaburzenia lekowo-depresyjne wywolane trudna emocjonalnie sytuacja zyciowa.

Czy powinno sie kontynuowac branie Seronilu jesli po 5 dniach nadal wywoluje totalna apatie, sennosc i ogolne pogorszenie stanu? Czy dzialanie sedacyjne to normalna sprawa przy tym leku? Dodam, ze na noc biore Lerivon (10mg) - bez niego problemy zjadaja mi sen.

Dzieki za odpowiedz

tak 6 tygodni wyczekuj . jak będzie nadal to wtedy znaczy że lek żle działa , puki co trza poczekać

Sortuj wg