FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez Patryk29 11 lut 2015, 21:17
benzowiec84, Ja bralem wellbutrin, ale wytrzymalem 3 tygodnie na tym leku, strasznie bylem rozjebany po tym leku, ale ja wtedy bylem w duzo gorszym stanie niz obecnie jestem, takze to na pewno mialo duzy wplyw, z ssri to mysle ze wlasnie tak jest ze po silnym serotoninowcu, nastepny lek z tej samej grupy juz nie podziala za dobrze, przez to ze receptory sa powypalane, ale /cenzura/ wie czy tak na prawde jest, wiem ze nie powinno sie brac tych leków latami, bo wychodzi z tego bajzel konkretny. :roll:
Po latach na ssri, zeby mózg doszedl do jakiejs równowagi to trzeba tyle samo nie brac leków przynajmniej, sadze tez ze te nawroty nie sa spowodowane depresja, tylko /cenzura/ tymi lekami ze robia duzy burdel w glowie, i te leki /cenzura/ uzalezniaja normalnie, moze nie w taki sposób jak narkotyk po nie wprowadzaja euforii wiec nie ma sie jak uzaleznic, ale zespól odstawienny w niektórych przypadkach jest o wiele gorszy niz po niejednym narkotyku

-- 11 lut 2015, 21:19 --

benzowiec84, To ja sie zastanawiam na /cenzura/ ja to fluo biore, jak ono da mi to samo co inne ssri, ona nie napedza troche?? nie daje jakiejs checi do zycia??
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez benzowiec84 11 lut 2015, 21:23
Patryk29 napisał(a):benzowiec84, Ja bralem wellbutrin, ale wytrzymalem 3 tygodnie na tym leku, strasznie bylem rozjebany po tym leku, ale ja wtedy bylem w duzo gorszym stanie niz obecnie jestem, takze to na pewno mialo duzy wplyw, z ssri to mysle ze wlasnie tak jest ze po silnym serotoninowcu, nastepny lek z tej samej grupy juz nie podziala za dobrze, przez to ze receptory sa powypalane, ale /cenzura/ wie czy tak na prawde jest, wiem ze nie powinno sie brac tych leków latami, bo wychodzi z tego bajzel konkretny. :roll:
Po latach na ssri, zeby mózg doszedl do jakiejs równowagi to trzeba tyle samo nie brac leków przynajmniej, sadze tez ze te nawroty nie sa spowodowane depresja, tylko /cenzura/ tymi lekami ze robia duzy burdel w glowie, i te leki /cenzura/ uzalezniaja normalnie, moze nie w taki sposób jak narkotyk po nie wprowadzaja euforii wiec nie ma sie jak uzaleznic, ale zespól odstawienny w niektórych przypadkach jest o wiele gorszy niz po niejednym narkotyku

podpisuję się pod każdym zdaniem! ludzie latami po odstawce SSRI nie mogą dojść do siebie. Czytałem na amerykańskich stronach jakiś , odstawili po wielu latach i mają problem z aktywacją nadal,z anhedonia z libido.
moje nawroty nie są spowodowane depresja tylko braniem tego gówna w nieskończoność. Postanowiłem że ostatni raz spróbuję fluo no i tak robię. jak się nic nie zmieni to robię jak mówiłem. miałem nadzieje że mnie lekko zaktywizuję. Fakt jak pisałem wyżej humor mam dobry nie ważne co się dzieje , mimo tego że jestem w dupie i mam gorączke humor jest. Ale właśnie przez takie coś obudziłem się z ręką w nocniku , bo nic nie robiłem z moim zyciem ,no bo po co , jest fajnie,nawet jak się zamkne w domu.
http://www.psychologia.net.pl/artykul.php?level=60 coraz bardziej do mnie ten artykuł trafia

-- 11 lut 2015, 20:25 --

Patryk29, no właśnie liczyłem na jakąs aktywację,na to samo co ty , chęci ale nic nie zauważam na razie , ale mówie po miesiącu się zaczyna coś dziać dopiero więc jeszcze się nie zniechęcam . Zauważyłem tylko lepszy humor , ale jest to ogłupiający humor , bez powodu , tak z dupy .

-- 11 lut 2015, 20:26 --

Patryk29, faktem jest tylko to że fluo nie zamula tak jak sertalina i paro , to fakt , ale aktywizacji nie czuję.

-- 11 lut 2015, 20:29 --

Mam takie coś na tych ssri że , wiem że źle robię że nic nie robię , ale nic z tym nie robię by to zmienić. hehe trochę zamotane ,ale zrozumiesz

-- 11 lut 2015, 20:37 --

dzisiaj dołączam sobie jeszcze na jakiś okres czasu mirtazepinę , bo mam recke od mamy . i znowu nie bede wiedział czy jak lek zadziała to to dzialanie fluo czy mirtazepiny . kiedyś paro + mirta dobrzę zadziałało i bylo to wtedy efektem dodania mirty. Ale to taki tymczasowy eksperyment sobie robię.
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez depresja24h 11 lut 2015, 21:42
Jesteśmy jak te głupole na których sobie lekarze eksperymentują. Może kiedyś bedą nam wyplacać odszkodowania jak tym od lobotomii. Dziś jesteśmy tylko królikami doświadczalnymi. Dobrze, że zostały mi wspomnienia z lat gdy byłam zdrowa. Dobrze, że choć mogę sobie posłuchać muzyki z tamtych czasów, która mi o tym przypomina, ale trzeba wzmocnić alkoholem, bo inaczej nic nie czuje... Żałosne. Jutro wizyta u dilera.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez benzowiec84 11 lut 2015, 21:49
depresja24h, taa ,. dokładnie , ja też często słucham muzy co przypomina mi o starych czasach i oglądam fotki , gdy z wyrazu twarzy biły prawdziwe emocje,uśmiech i nie był on skamielony w jedną i ta samą minę, niezaleznie od tego co się dzieje. Już o tym mówiłem że podstawił bym przed sąd co niektórych "lekarzy".
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez Patryk29 11 lut 2015, 21:58
Ja sadze ze w ciagu kilku lat rozpierdola depresje i bedzie ona leczona od reki, ze tak powiem, bo zaczeli szukac innych rozwiazan niz ssri, jeszce bedziecie zdrowi, zobaczycie, /cenzura/ skad we mnie ten optymizm :bezradny: :mrgreen:

przez depresja24h 11 lut 2015, 22:01
Moje lata to było Manieczki, Energy 2000, pamiętam jak szykowałam się, jak słuchało się muzyki to przechodził dreszcz i ekscytacja. Ta ciekawość gdy poznawało się nowych ludzi. Motyle po pierwszym pocałunku. Te emocje na klasówce i radość po zdanej maturze. Bardzo lubiłam jeździć autem, a teraz od 3 lat już nie siadłam za kółko. Dziś nie czuje nic, martwica emocjonalna. Nie wiem co to znaczy mieć chęci, coś lubić, coś mi się podoba. Jedna wielka pustka. Jutro opowiem o anhedonii, ale wiem, że jednym uchem wpuści, a drugim wypuści. Skieruje na terapię... nic nowego

przez Ricah 11 lut 2015, 23:01
depresja24h, zagadaj moze o terapie grupowa - intensywniejsza jest. Nie chodzi mi o to, ze Ci pomoze, bo tak sie nie stanie[beda Ci probowali wmowic, ze odczuwasz emocje, tylko nie masz kontaktu z nimi czy cokolwiek], ale mysle, ze jest to dostatecznie duza wymowka, by nie musiec zapisywac sie na kolejne i kolejne bezcelowe terapie[skoro terapia grupowa - czyli to intensywniejsze cos, nie podniosla Twojego odczuwania emocji chocby i na 1%, to chyba wyraznie nie jest tedy droga, prawda?]. Tak wlasnie ja robie, mecze sie juz na tej terapii po to, by nie musiec wiecej juz chodzic[mam ten sam problem].
Agomelatyna 25mg
some shit

przez sylvek 12 lut 2015, 00:28
depresja24h napisał(a):Moje lata to było Manieczki, Energy 2000, pamiętam jak szykowałam się, jak słuchało się muzyki to przechodził dreszcz i ekscytacja. Ta ciekawość gdy poznawało się nowych ludzi. Motyle po pierwszym pocałunku. Te emocje na klasówce i radość po zdanej maturze. Bardzo lubiłam jeździć autem, a teraz od 3 lat już nie siadłam za kółko. Dziś nie czuje nic, martwica emocjonalna. Nie wiem co to znaczy mieć chęci, coś lubić, coś mi się podoba. Jedna wielka pustka. Jutro opowiem o anhedonii, ale wiem, że jednym uchem wpuści, a drugim wypuści. Skieruje na terapię... nic nowego

Jesteś calkowicie pewna czy przyczyna postępującej apatii/ stępienia afektu jest depresja a nie przypadkiem dlugoterminowe leczenie SSRI ktore moga to wywolac a o czym lekarz ci nie wspomni? Bo jesli nie jestes to na powaznie sie zastanow nad ta duloksetyna i bynajmniej nie kieruj sie wylacznie opinia lekarza ktory i tak podejmuje decyzje na podstawie subiektywnych przeslanek podpierajac sie na watpliwym systemie diagnostycznym. Juź pomijajac to ze ten system w najblizej przyszlosci ulegnie calkowitej zmianie [patrz inicjatywa RDOC szefa NIMH]

przez Kot_ 12 lut 2015, 00:38
sylvek, a u Ciebie się coś zmieniło na plus? czy nadal jesteś w tym samym punkcie co kilka miesięcy temu ?
Kot_

przez nobody25 12 lut 2015, 01:19
zamienię 3 opakowania Asentry 100 mg na Seronil, jak komuś został, ale interesują mnie tylko tabletki powlekane 10 mg. Wymianę możemy zrobić na terenie Poznania lub okolic. Gdyby coś to Priv.
"Proszę myśleć pozytywnie..."

przez benzowiec84 12 lut 2015, 01:35
sylvek napisał(a):
depresja24h napisał(a):Moje lata to było Manieczki, Energy 2000, pamiętam jak szykowałam się, jak słuchało się muzyki to przechodził dreszcz i ekscytacja. Ta ciekawość gdy poznawało się nowych ludzi. Motyle po pierwszym pocałunku. Te emocje na klasówce i radość po zdanej maturze. Bardzo lubiłam jeździć autem, a teraz od 3 lat już nie siadłam za kółko. Dziś nie czuje nic, martwica emocjonalna. Nie wiem co to znaczy mieć chęci, coś lubić, coś mi się podoba. Jedna wielka pustka. Jutro opowiem o anhedonii, ale wiem, że jednym uchem wpuści, a drugim wypuści. Skieruje na terapię... nic nowego

Jesteś calkowicie pewna czy przyczyna postępującej apatii/ stępienia afektu jest depresja a nie przypadkiem dlugoterminowe leczenie SSRI ktore moga to wywolac a o czym lekarz ci nie wspomni? Bo jesli nie jestes to na powaznie sie zastanow nad ta duloksetyna i bynajmniej nie kieruj sie wylacznie opinia lekarza ktory i tak podejmuje decyzje na podstawie subiektywnych przeslanek podpierajac sie na watpliwym systemie diagnostycznym. Juź pomijajac to ze ten system w najblizej przyszlosci ulegnie calkowitej zmianie [patrz inicjatywa RDOC szefa NIMH]

No właśnie u mnie anhedonia jest od SSRI. i wsumie depresja też. mam te same objawy a nawet gorsze. Ja będe schodził prawdopodobnie niedługo z SSRI po 6 latach,właśnie z tego powodu , a lekarze to kutwy co wychwalają swoje leki. jak bym ich dłużej słuchał bym już nie żył , terapia depresja24 ci nic nie da , bo ty to pewnie masz od leków , braki w dopaminie , to terapia ci nic nie da.

-- 12 lut 2015, 04:38 --

PS: !Witam chcę ktoś się wymienić na fluoksetynę ? Posiadam świeżę nie używane całe opakowanie mozarinu 10 mg , i posiadam jeszcze 30 tabletek paroksetyny 20 mg [paroxetine aurobindo]!
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez laden 12 lut 2015, 10:30
Jak myslicie fluoxetyna + fluanxol to dobre combo?
F19.2 - F22 / F23

Anafranil 150mg
Speridan 5mg
Chlorprothixen 100mg
Kventiax 400mg
Depakine Chrono 600 - 500 -1000
Alpragen - doraźnie

przez Patryk29 12 lut 2015, 10:53
laden napisał(a):Jak myslicie fluoxetyna + fluanxol to dobre combo?

Hehe a co my wrózki :)
Combo wydaje sie ok, ale zalezy jak reagujesz na fluanxol, ja po nim spie lepiej niz niemowle w kolysce, a wiekszosc ponoc aktywizuje, poza tym neuroleptyki to gówno, te leki sie bierze jak wszystko inne zawodzi, tymbardziej ze one dzialaja dosc szybko i intensywnie, ale szybko konczy sie ich magia dzialania, poczytaj watek o tym leku to bedziesz mial jakis obraz tej substancji.

pozdro

przez benzowiec84 12 lut 2015, 12:01
ja tam nie tykam neuroleptyków , są inne ciekawe leki co jeszcze nie stestowałem, dużo opcji jest w sumie, tylko żeby coś działało dobrze , bo przeważnie i tak się wraca do tego SSRI.
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

Sortuj wg