FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez arnibarni 22 gru 2014, 14:19
zaneta434

No fajnie że tobie pomaga.Ja znowu mam mieszane uczucia bo chyba organizm sie przyzwyczaił do 40 mg i znowu praktycznie nic nie czuje,chociaż na pewno jakoś tam działa bo nie mam takiego natłoku myśli,można sie bardziej skupić itd. Ale ja to chyba jednak lubie jak lek mocno klepie i czuć że jest dobrze :mrgreen: ale to znowu by było pewnie kosztem serotoninowego zamulenia ehhh.... :105:
'Gdy gra się kończy, król i pionek wracają do tego samego pudełka'.
Włoskie przysłowie

przez gallop 23 gru 2014, 20:25
Witam!
Zostal mi przepisany seronil 10mg. Chcialam sie spyatc czy ktos moze juz bral ten lek i czy pomagal.
Dopiero jestem na poczatku swojej kuracji, wiec jestem ciekawa jak dziala :)
Byloby mi bardzo milo jakby ktos sie znalazl i chcial sie podzielic swoja historia :)
Pozdrawiam!

przez Arasha 23 gru 2014, 20:35
gallop, 10 mg to bardzo malutka dawka. Dobra na sam początek leczenia, żeby nie odczuwać ewentualnych skutków ubocznych, ale zdecydowanie za słaba do wyleczenia depresji ( zależy jeszcze, jak silna ta depresja jest ). Ja brałam wiele lat temu przez parę miesięcy Seronil - przez pierwsze dni 10 mg, potem 20 mg, a docelowo 40 mg. Zrezygnowałam sama bez konsultacji z lekarzem, bo nie widziałam długotrwałego efektu. Mnie osobiście pomógł na miesiąc :bezradny: Ale każdy przypadek jest inny. Nie jest też powiedziane, że akurat u Ciebie ten lek zaskoczy. Oczywiście z całego serca Ci życzę, żeby ten pierwszy lek okazał się u Ciebie skuteczny :great: Jeżeli chcesz sobie poczytać więcej opinii o fluoksetynie ( substancja czynna Seronilu ), to odsyłam tutaj fluoksetyna-andepin-bioxetin-deprexetin-salipax-seronil-t2527.html
Pozdrawiam ;)
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez gallop 23 gru 2014, 20:38
Wczesniej mialam Nexpram, ale po nim to juz w ogole nie czulam poprawy ;)
No wlasnie wiem, ze malutka dawka, ponoc mam brac 10mg przez miesiac, a pozniej pewnie wieksza.
Dziekuje poczytam napewno :)
A po jakim czasie poczulas pierwszy efekt Arasha ?:)
Pzdr!

przez slow_down 23 gru 2014, 20:51
O leku który bierzesz jest kilkusetstronowy wątek na forum. Seronil to najsłabszy antydepresant, na działanie trzeba czekać nie raz 6-8 tygodni (oczywiście u innych może to być krócej). Ja brałem 60mg bez żadnego efektu.
Nexpram jest wiele, wiele silniejszy od Seronilu.
slow_down

przez gallop 23 gru 2014, 20:54
Kuzwa no co Ty :(
No to nie kumam... Czemu nagle z Nexpramu na Seronil ? ...
Ja piernicze... zalamujecie mnie ;P
myslicie ze ile powinnam brac dawke 10mg przy dosyc sporym zalamaniu nerwowym ?
wiem, ze nikt nie jest lekarzem, ale moze warto sie czasem dorwadzic kogos bardziej doswiadcznego w tych sprawach ;)

SERONIL 10mg - ktos bral, skuteczny?

przez Arasha 23 gru 2014, 20:56
gallop, po jakichś 3 tygodniach, ale ja to miałam przepisane razem z mirtazapiną wieczorem ( przy czym mirta była niby na sen, ale to też jest antydepresant ). Ja osobiście wolę mniejsze dawki, bo wiadomo, że wtedy mniejsze ryzyko działań niepożądanych, ale też efekty lecznicze są jakie są. Popróbuj na razie z tą dawką i sama zobaczysz. Zwiększyć zawsze można ;)

Jeżeli po paru dniach nie będziesz czuła dolegliwości ze strony żołądka ani żadnych innych, to możesz spokojnie wejść na 20 mg ( to i tak słabizna )
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez Kalebx3 23 gru 2014, 21:01
Gallop spokojnie , u Ciebie ten lek może być strzałem w 10 . I być może to własnie poprzedni lek ( Nexpram )przygotował mu najlepszy grunt do przyszłej skutecznośći . To nie jest do końca tak ,że ten wcześniejszy lek nic dobrego nie poczynił , swoje zrobił , naweet jeśli tego nie poczułaś .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez gallop 23 gru 2014, 21:15
TRZYMAJCIE ZA MNIE KCIUKI!!!!!!

Kurde tylko jak ja tego sylwka wytrzymam na trzezwo hehe ;D
Mozna z taka mala dawka pic alkohol czy 0 ?

przez slow_down 23 gru 2014, 21:17
gallop, nie wiem, może warto iść na konsultację do innego lekarza. Mnie najbardziej na załamanie nerwowe pomógł Paroxinor, a gdy już było lepiej, przeszedłem na nieco słabszy Asertin.
Nexpram to prawie najsilniejszy lek z tej grupy, a Seronil to najsłabszy. Najmocniejszy jest Paroxinor (paroksetyna), sprawdza się też Asertin (sertralina).
slow_down

przez Kalebx3 23 gru 2014, 21:18
Mozna z taka mala dawka pic alkohol czy 0 ?

niby można ,,, ale na wejściu z lekiem to bym się raczej oszczędzał . Byli Tu tacy co przez takie MIX-y narobili sobie biedy .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez slow_down 23 gru 2014, 21:19
Teoretycznie można, w praktyce bywa różnie. Każdy reaguje inaczej. Mnie przy lekach tego typu wypicie alko nasilało objawy nerwicowe i osłabiało na 2 dni działanie leku. Mimo że było to jedno piwo. Obecnie od 2 lat nie piję chyba ani kropli. Wcześniej też nie przesadzałem - chodzi mi tylko o to, że alko do szczęścia nie jest potrzebny.
slow_down

przez zaneta434 23 gru 2014, 21:45
Ja się raz napiłam ,może nie konkretnie ale jednak ;) Nic się nie działo i moralniaka rano nie było :) Pół piwka raz na jakiś czas też chlapnę :great:

przez gallop 23 gru 2014, 21:47
Lepiej nie bede ryzykowac ;)
Przypinuje innych hehe ;D
A sobie odrobie jak sie wylecze o! :D

A czy Nexpram byl tez z fluoksetyna? Wiem, ze tak jak Seronil to SSRI.
Wydaje mi sie ze Nexpram jest z paro - cos tam... ale nie jestem pewna...

Tylko teraz sie wystraszylam, ze Nexpram jest silniejszy, a nie pomogl, a Seronil slaby i nie wiem czy pomoze... hmmmmm...
Trzymajcie mocno kciuki za mnie! :)

Teraz mam inne pytanko:
Czy po prostu jak bylam kiedys radosna i wgl, a teraz mam wrazenie , ze moja osobowosc sie zmienila i czy wlasnie po tabletkach i po wyleczeniu wszystko wroci? Cala ta osobowsc, moj charakter i wszystko ???

Buziaki pozdrawiam ;*

Sortuj wg