FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez aree1987 27 lis 2012, 00:38
46tabletek fluo a ja dalej mam zwiekszone lęki.. coś się nie sprawdza u mnie ta fluoksetyna tak jak sertralina z reszta.. chyba wrócę na 300mg wenli i odstawię fluo w cholere
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez symphony 27 lis 2012, 00:49
cytrynka84 napisał(a):Chcialabym wyluzować,zapomnieć,przeszłości przecież nie zmienię,a ona ciągle wraca jak ,bumerang,wspomnienia jakieś,gonitwa myśli,akurat dziś mi to wyjątkowo przeszkadza,tak działa na mnie fluo.Nie ma mowy o relaksie,dystansie do problemów,świata,ludzi.A czasem przydałoby się trochę odpoczynku.

Żeby osiągnąć taki efekt u mnie doskonale sprawdziła sie paroksetyna... pełen luz, zwis totalny na wszystko, żadnych stresów, lęków, martwienia się tym co było, jest, albo będzie... i dobrze było mi z tym wszystkim i tan stan dla mnie mógłby trwać jak najdłużej... gdyby nie towarzyszyła mi przy tym okropna senność, niemoc, brak jakiejkolwiek motywacji do działania, brak koncentracji, kreatywności, mój umysł bronił się przed jakimkolwiek wysiłkiem, a moim ulubionym zajęciem stało się bezmyślne gapienie się w TV.

Także jeżeli nie pracujesz, nie uczysz się i możesz sobie pozwolić na "nic nie robienie" - paroksetyna Cie wyluzuje; jeżeli masz jednak być aktywna i działać, to może nie być to najlepsze rozwiązanie.

przez majaks 27 lis 2012, 10:08
czy coś poza fluo działa też pobudzająco??

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Strzyga 27 lis 2012, 14:31
Seronil - dzisiaj mi przepisano. A jak się ma do tego libido? Co właściwie powoduje niedobrego ten lek? Bo ja właśnie jestem ospała, zmęczona... To będę jescze bardziej?
Strzyga

przez lalulala 30 lis 2012, 18:25
Strzyga, dla mnie to lek genialny - tzn. dobrze zadziałał i nie mam po nim jakichkolwiek skutków ubocznych (a biorę 40mg). O libido się obawiałam przed rozpoczęciem - ale jak się okazało bezpodstawnie - bo ono wzrosło a nie zmalało :) (może to być skutek nie samej fluo bezpośrednio, tylko tego że zaczęłam się lepiej czuć). oczywiście to nie jest gwarancja że ty też nie zauważysz skutków ubocznych - ale żeby się tego dowiedzieć trzeba spróbować. Fluo to SSRI który wywołuje zazwyczaj najmniej dotkliwe uboki. Aha ... i jeśli jesteś lękowcem to na początku mogą ci się te lęki nasilić.

przez cytrynka84 01 gru 2012, 21:50
Strzyga, to właśnie fluo Ciebie zmotywuje,doda chęci do działania. Nie będziesz senna jak teraz.

-- 01 gru 2012, 20:59 --

symphony, nie mogę sobie pozwolić na paro,bo mam egzaminy.Dlatego właśnie zmieniłam leki na fluo+reboxetyne.Ogolnie jest ok,czasami tylko przeszkadza mi trochę to pobudzenie. Strzyga, z ubocznych,brak apetytu,schudłam,ale to dla mnie plus.
Wypadają mi włosy to jest trochę uciążliwe.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez elfrid 01 gru 2012, 21:59
Tańczący z lękami, Fluoksetyna jest dobra na depresję, mobilizację, chęć do działania. Można nawet zapomnieć od tego działania o lękach. Ale przeciwlękowo się nie sprawdza, już bardziej wtedy w połączeniu z mianseryną. Swoją drogą dziwny psychiatra, skoro masz lęki i wyłącznie lęki, chcesz czegoś tonizującego to fluwoksamina wydaje się ok. Ale może rzadko stosuje, albo nie stosuje, a escitalopram i fluoksetynę pisze hurtowo.
A brałeś na lęki paroksetynę? Sprawdziła się u Ciebie. Podobno to najbardziej popularny SSRI, właśnie dla lękowców.

aree1987, Wenla jest rewelacyjna i na depresję i na lęki. Czemu w ogóle zmieniałeś, skoro było ok?
pregabalina, wenlafaksyna

przez cytrynka84 01 gru 2012, 22:07
Tańczący z lękami, tak jak Elfrid napisał,na lęki najlepsza paroxetyna.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez elfrid 01 gru 2012, 22:14
cytrynka84, w moim przypadku to się dopiero okaże...

-- 01 gru 2012, 22:15 --

symphony napisał(a):Żeby osiągnąć taki efekt u mnie doskonale sprawdziła sie paroksetyna... pełen luz, zwis totalny na wszystko, żadnych stresów, lęków, martwienia się tym co było, jest, albo będzie... i dobrze było mi z tym wszystkim i tan stan dla mnie mógłby trwać jak najdłużej... .

Ojj jak chciałbym teraz czuć doś takiego.

przez cytrynka84 02 gru 2012, 12:42
elfrid, wiem,ze u Ciebie sie dopiero okaze,bo za krotko bierzesz .Mowie,ze teoretycznie to najlepszy SSRI na lęki.
Zycze Tobie,zebys doznal tego wyluzowania jak najwczesniej.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Tańczący z lękami 02 gru 2012, 17:05
cytrynka 84, elfrid, brałem "paro" non stop przez 7 lat, to był mój pierwszy antydepresant. Pierwszy rok zero lęków, a później przyzwyczaiłem się chyba do nich, ale brałem kolejne 6 lat. Później psychiatra kazała odstawic no i się zaczął koszmar i 3 letnie błąkanie trwające do dnia dzisiejszego. Teraz się waham i waham jak baba, myśląc o fluo, fluwo i wenli, ale dosyc mam juz tych zmian i pudłowania. Po każdych coś jest nie tak, nawet na paro nie czułem się sobą. Myśle o stabilizatorach. Obecnie biorę połówkę Citabaxu (plus na noc Mirta) i co wieczór mam zimne ręce i odczuwam niepokój od jakis 2 tyg. Po zwiększeniu SSRI jeszcze gorzej. Wiem, że trzeba cos zmienic, ale zawse może byc...gorzej, więc czekam :?
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez err 02 gru 2012, 17:08
Co myślicie o połączeniu Fluo 40mg + Paro 60mg? Można łączyć leki z tej samej grupy? Jest w ogóle sens?
err

przez cytrynka84 02 gru 2012, 17:25
err, za duze dawki obu ,zwlaszcza paro.Nie ma sensu laczyc za duze ryzyko moim zdaniem.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez elfrid 02 gru 2012, 22:15
Tańczący z lękami, Stabilizatory mogą jakoś wewnętrznie wyciszać i tonizować, ale czy działają stricte przeciwlękowo? Poza tym chyba wywołują więcej skutków ubocznych...
Ale z tego co można wyczytać dużo osób bierze połączenie normotymiku z tymoleptykiem.

Sortuj wg