MEMANTYNA (Ebixa,Axura)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy memantyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
0
Brak głosów

Nie
1
100%

Zaszkodziła
0
Brak głosów

Liczba głosów : 1

MEMANTYNA (Ebixa,Axura)

przez Kalebx3 26 cze 2013, 20:43
dzięki.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

MEMANTYNA (Ebixa,Axura)

przez Marek1977 26 cze 2013, 20:45
;)
Conscientia est, necesse est

MEMANTYNA (Ebixa,Axura)

przez tiktalk 26 cze 2013, 21:10
Marek1977, a masz więcej informacji jak ta blokada wpływa na psychikę zachowania i emocje? czy są jakieś znaczące relacje między NMDA a 5ht i receptorami dopaminy?
tianeptyna 4x12,5 / wiadro supli ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

MEMANTYNA (Ebixa,Axura)

przez sylvek 26 cze 2013, 21:45
NMDA i AMPA są ważniejsze od receptorów innych neurotransmiterów. Można to przedstawić w ten sposób. Jeśli równocześnie zablokujesz oba receptory glutaminianu (jonotropowe) to stracisz niemal wszystkie wyższe funkcje poznawcze i nie pomoże tutaj jakakolwiek ilość DA i 5-HT.

Memantyna, jesli się nie mylę, wykazuje słaby antagonizm NMDA czyli pogorszy szeroko pojętą umiejętność uczenia, pamięć i część funkcji wyższych

Upraszczająć
Silny antagonizm NMDA - pożadany, ale jedynie krótkotrwale. Wtedy dziala jak nietypowa AMPA-kina i leczy depresje, lęk. Sprawdza się przy znacznym niedotlenieniu mózgu i niedługo (jesli juz nie jest) bedzie uzywany przy reanimacji aby chronić mózg przed ekscytoksycznoscią
Słaby antagonizm NMDA - zdecydowanie pogorszy funkcje wyższe
Silny agonizm NMDA - szkodliwy
Słaby agonizm NMDA - użyteczny, juz testuje sie pierwsze leki, zastosowania - poprawa pamieci, add, depresje, lęk, objawy negatywne schizofrenii
Silny agonizm AMPA - korzystny, niedlugo pojawi się pierwsza AMPAkina, czyli agonista AMPA. Zastosowanie - tak jak w przypadku slabego agonizmu NMDA ale skuteczność jest znacznie większa
slaby agonizm AMPA - charakterystyczny dla racetamów, najbardziej widoczny w przypadku aniracetamu (allosteryczny pozytwny modulator receptora AMPA )
glutaminian to bardzo ciekawy temat, znacznie ciekawszy od tematu pozostalych neurotransmiterów.

na poczatek
http://en.wikipedia.org/wiki/Glutamate_ ... izophrenia

MEMANTYNA (Ebixa,Axura)

przez Marek1977 26 cze 2013, 21:51
tiktalk masz odp powyżej,tianeptyna oddziałuje również na receptory NMDA i AMPA.
Conscientia est, necesse est

MEMANTYNA (Ebixa,Axura)

przez tiktalk 26 cze 2013, 21:52
sylvek, dzięki za info;) ta AMPAkina nowy lek możesz podrzucić jakiś link
tianeptyna 4x12,5 / wiadro supli ;)

MEMANTYNA (Ebixa,Axura)

przez Lord Kapucyn 26 cze 2013, 22:26
Są w zastosowaniu jakieś inhibitory transporterów glutaminianu vGluTs? Czytałem kiedyś, że nadaktywność vGluT może mieć związek ze schizofrenią.

Ogólnie temat glutaminianu też mnie bardzo interesuje. Na tzw. "forach dla ćpunów" ludzie posiadają zdecydowanie większą wiedzę na ten temat niż tu.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

MEMANTYNA (Ebixa,Axura)

przez sylvek 26 cze 2013, 22:35
bromokryptyna blokuje vGlut2 - nic dobrego z tego nie wynika.

"vglutów" jest duzo i narazie niewiele z tego rozumiem. Niedawno czytałem ze znalezli vgluta (chyba wersja nr 3) w niektórych neuronach 5-ht i to w tych których nie ma glutaminianu. I co on tam robi do cholery ?

-- 26 cze 2013, 21:45 --

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21700019

-- 26 cze 2013, 21:59 --

kolejna ciekawa recz

http://en.wikipedia.org/wiki/Cycloserine

Cykloseryna

odkryto ze ten stary antybiotyk na gruzlice to czesciowy agonista NMDA (glicyna)

zwieksza szeroko rozumiane mozliwosci uczenia sie (nie chodzi tu o nauke w szkole, bardziej o wspomaganie warunkowania reakcji na bodźce - leczenie lęku, moze i nawet anhedonii)

w przypisach na wiki sa linki do badan

-- 26 cze 2013, 22:39 --

no i jeszcze jedno

w sprzyjających warunkach AMPA jak i NMDA wywolają taką nerwice (lub nawet cos gorszego, zalezy od sytuacji) z ktorej malo kto wyjdzie. LTP odpowiada m.in za warunkowanie, a to mozna bardzo latwo spieprzyć.

Niektórym piracetam (jest nędzny, ale cos tam robi) leczy lęk u innych go zwiększa. Czynniki srodowiskowe maja tu ogromna role . To sie tyczy wszystkich glutaminergikow i dlatego ich narazie nie ma.

MEMANTYNA (Ebixa,Axura)

przez depresyjny 27 lip 2013, 15:08
ja wlasnie mialem takie dolegliwosci z ktorych malo kto by wyszedl.a teraz jest taka proznia w piersiach, wycofanie z zycia, w najgorszych warunkach nie da sie tego opisac.Niesamowite cierpienie. Bardzo prosze o info o lekach jak takowe beda(ampa kina np.) Zaden lekarz tego nie rozumie, tej nienaturalnosci. Musze brac anafranil zeby funkcjonowac, ale nie jest po nim dobrze. Piszcie na bierzaco jak cos bedzie wchodzic. Licze na was.
depresyjny

MEMANTYNA (Ebixa,Axura)

przez Kitex120 31 paź 2013, 12:15
Memantyna faktycznie bardzo mocno poprawia pamięc? bo czytałem na zachodnich forach ( tak jak to już ktoś wcześniej wspomniał) że ktoś zaczął sobie przypominać wiele wydarzeń z dzieciństwa. Jak na was działała?

MEMANTYNA (Ebixa,Axura)

przez Vizir 14 lut 2014, 00:59
Dobra, szef zaczyna kurację.
Jako że Polska bez fikcji to lekarz psychiatra po wnikliwym wywiadzie i zapoznaniu się z dokumentacją medyczną niezwłocznie wprowadził kontynuacje leczenia w swojej placówce i tak o to stałem się posiadaczem ekskluzywnej memantyny w dawce dobowej 20mg. Do tego tam buspironu dorzucił ile fabryka dała :P Dziś 4ty dzień kuracji , na razie 5mg memantyny z wieczora i jeszcze buspironu nie ruszałem. Schodzę równolegle z sertraliny, obecnie na 50mg jestem i planuję ją trochę pobrać. Wszystko musi być taktycznie tu zaplanowane.
Poniżej wrzucam fotki z mojego nabytku, żeby nie było że wch… i nikt nie widział, bo miałem w szafie, ale drę ryja najgłośniej o skutkach specyfiku. Będę co jakiś również zapodawał update’a mojej kuracji :D
Obrazek

MEMANTYNA (Ebixa,Axura)

przez miko84 14 lut 2014, 08:25
Na jakie działanie liczysz?
miko84

MEMANTYNA (Ebixa,Axura)

przez elfrid 14 lut 2014, 11:51
Vizir, na receptor NMDA działa też pregabalina, która w żaden sposób nie działa na nastrój na plus, minus czy stabilizację. Ewentualnie pojawiało się delikatne działanie przeciwlękowe. Pomijam fakt, że memantyna jest na Alzheimera.
pregabalina, wenlafaksyna

MEMANTYNA (Ebixa,Axura)

przez sylvek 14 lut 2014, 12:54
o ile się nie mylę to Vizir, chce nią leczyć OCD co wcale nie jest głupie bo memantyna rzeczywiscie ma pewną skutecznośc w tym zaburzeniu

Vizir, na receptor NMDA działa też pregabalina, która w żaden sposób nie działa na nastrój na plus, minus czy stabilizację

pregabalina nie ma powinnowactwa do NMDA ani do żadnej z jego podjednostek czyli na niego bezposrednio nie oddziaływuje. To jedynie bloker pewnej podjednostki kanału wapniowego, zmniejszający transport neurotransmiterów (głownie glutaminianiu bo jest go najwięcej) do pęcherzyków synaptycznych.

Sortuj wg