MOKLOBEMID (Aurorix,Mobemid,Mocloxil,Moklar)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy moklobemid pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
21
42%

Nie
20
40%

Zaszkodził
9
18%

Liczba głosów : 50

przez klaudi 05 cze 2016, 17:30
A czy bromek też odwraca działanie SSRI ?
Paroksetyna 40 +0+0
Chlorprothixen - 0+0+50
Bromazepam 1.5+0+0
Pernazinum 0+25+0

przez kalikali1 07 cze 2016, 16:29
Czy moklo będzie dobrym lekiem na depresję atypową? Dodam że teraz na klomipraminie odczuwam anhedonie i raczej nastrój nie jest poprawiony,jest taki nijaki ze zobojętnieniem.Na fobie społeczną tez nie dziala.Zastanawiam się nad moklo,bo fobia społęczna przy depresji atypowej którą mam często występuje.I chce skminić jaki lek będzie najlepszy.Mam też do tego ZOK.

przez Monster6 07 cze 2016, 18:36
kalikali1,
Na ZOK niet,ale na fobie społęczną powinien być dobry dodaję odwagi większej pewności siebie na depresje atypową biorąc pod uwagę że klomi nie działa może i by dał radę.Trudno wyczuć.Ze względu na FS myślę że wart wypróbowania :)

-- 07 cze 2016, 18:39 --

Mam pytanie do osób biorących moklo dłuższy czas(wgl są tu tacy? :lol: ) Czy podwyższone tętno przez działanie noradrenergiczne moklo utrzymuję się w czasie czy jednak przechodzi do normalnego? W co wątpie :D
Choroba afektywna dwubiegunowa typ I
''Odważni nie żyją wiecznie lecz ostrożni nie żyją w ogóle.''

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Grabarz666 07 cze 2016, 18:54
Monster6 napisał(a):Mam pytanie do osób biorących moklo dłuższy czas(wgl są tu tacy? :lol: ) Czy podwyższone tętno przez działanie noradrenergiczne moklo utrzymuję się w czasie czy jednak przechodzi do normalnego? W co wątpie :D

Dwa lata brałem moklobemid, jadłem sery, piłem piwo (ogólnie dużo tyraminy), nie podnosił mi ciśnienia (ani nie dał żadnego efektu przeciwdepresyjnego :P ).

Kalikali, odpowiedź otrzymałeś w poprzednich postach, również moich.

przez Monster6 07 cze 2016, 18:57
Grabarz666, Ciśnienie a tętno to co innego 8)

przez Kontrast 07 cze 2016, 19:03
Monster6, Ja mam nadciśnienie i bralem i moklo i tera sele i nigdy nie mialem wyższego ciśnienia niz normalnie. Czasem na poczatku masz jakis dodatkowy skurcz ale to rzadko, na pewno nie tak duzo jak przy wenli. Przy dawce 25mg i dmae troche usta schly ale to juz dawki raczej do wyjebania w powietrze. Jak wszystko to tez sie adaptuje, na poczatku sie jesc nie chce ale to tez mija, choc ja 5 kg zgubiłem bez powrotnie bez niczego.
Nie znam roli którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.

przez kalikali1 07 cze 2016, 19:37
No i w sumie nie wiem co dalej robić.Anafranil nie poprawia mi nastroju,paro tak samo albo nawet jeszcze gorzej od TLPD bo nigdzie nie wychodziłem z domu.Więc jedyna szansa w IMAO-moklobemid.Mam depresję atypową z fobią społeczną i z ZOK.Anafranil z olanzapiną działają u mnie na ZOK tylko.A połączyć TLPD z moklo nie moge zabardzo.Co by do moklobemidu dorzucić na natręctwa jakiś neuro może? Dodam że bardziej chcę zaleczyć fobie społęczną i depresje.Czy będąc na moklo muszę się już pogodzić z niezaleczonym Zokiem? :bezradny:

przez Monster6 07 cze 2016, 19:40
kalikali1, Nie koniecznie,Lord Kapucyn brał moklo m.in na OCD(ZOK) i chwalił sobie jego działanie.

przez Lord Kapucyn 07 cze 2016, 19:47
Moklobemid z reguły nie jest stosowany przy leczeniu OCD, gdyż w OCD zastosowanie mają leki, które w dłuższej perspektywie prowadzą do desensytyzacji/downregulacji autoreceptorów presynaptycznych 5-HT1a. Moklobemid zaś mimo tego, że poprzez inhibicję MAO-A zwiększa poziomy monoamin (w tym 5-HT) nie wpływa na wrażliwość tychże receptorów.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9951563

Monster6 napisał(a):kalikali1, Nie koniecznie,Lord Kapucyn brał moklo m.in na OCD(ZOK) i chwalił sobie jego działanie.

To fakt, oprócz depresji moklobemid paradoksalnie bardzo(!) pomógł mi w OCD - podobnie jak amisulpryd który jest dopaminergikiem, ale mój przypadek jest dość nietypowy - jak przyznał sam lekarz - ale przyznał mi też rację, że (pomimo powyższego^) nie można zupełnie wykluczyć efektywności tego leku w przypadku OCD.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Grabarz666 07 cze 2016, 20:50
Monster6 napisał(a):Grabarz666, Ciśnienie a tętno to co innego 8)

Nie doczytałem, mea culpa. Tętno również było w normie.

przez ladywind 08 cze 2016, 14:47
Lord Kapucyn napisał(a):Tjak przyznał sam lekarz - ale przyznał mi też rację, że (pomimo powyższego^) nie można zupełnie wykluczyć efektywności tego leku w przypadku OCD.

Bo OCD jest tak dziwną i zagadkową chorobą, że stanowi niezłe wyzwanie dla lekarzy psychiatrów i potrafią pomóc leki zupełnie inne, niż te rekomendowane SSRI

przez Grabarz666 08 cze 2016, 15:40
ladywind napisał(a):Bo OCD jest tak dziwną i zagadkową chorobą, że stanowi niezłe wyzwanie dla lekarzy psychiatrów i potrafią pomóc leki zupełnie inne, niż te rekomendowane SSRI

Co nie zmienia faktu, że statystycznie najlepiej w OCD działają leki o silnym działaniu serotoninergicznym: SSRI i klomipramina.

przez ladywind 08 cze 2016, 16:34
Grabarz666 napisał(a):
ladywind napisał(a):Bo OCD jest tak dziwną i zagadkową chorobą, że stanowi niezłe wyzwanie dla lekarzy psychiatrów i potrafią pomóc leki zupełnie inne, niż te rekomendowane SSRI

Co nie zmienia faktu, że statystycznie najlepiej w OCD działają leki o silnym działaniu serotoninergicznym: SSRI i klomipramina.

Tak, zgadza się

przez Lord Kapucyn 08 cze 2016, 16:49
Grabarz666 napisał(a):

Jw.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg