CHLORPROTIKSEN (Chlorprothixen Zentiva)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy chlorprotiksen pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
35
59%

Nie
12
20%

Zaszkodził
12
20%

Liczba głosów : 59

przez CórkaNocy 12 wrz 2013, 10:43
MalaMi1001, też nie jestem w stanie wybaczyć tego ludziom, którzy przez lata gotowali mi takie życie, oni nie biorą teraz takich leków, za to ja muszę :( i co najgorsze, obserwując siebie odkąd biorę te leki, stępił mi się intelekt, zaczęłam mieć problemy z pamięcią, koncentracją, motywacją - coś czego nie miałam wcześniej, nawet będąc w depresji potrafiłam mieć osiągnięcia naukowe, a teraz zostało ze mnie próchno i boję się, że przez to wszystko będę nikim w życiu a mogłam zajść wysoko.
CórkaNocy

przez MalaMi1001 12 wrz 2013, 12:02
CórkaNocy ja sama po sobie widzę, że przez to wszystko stałam się niewyobrażalnie zawzięta, ale też pojawił się jeden plus. Zawziętość doprowadziła to tego, że nie tłumię w sobie emocji tylko walę prosto z mostu. Z resztą nie uważam, żeby ludzie, którzy nas ranią zasługiwali na więcej, nie ważne czy zrobili to celowo czy myśleli "że sądzili, że będzie inaczej".

przez Anna P. 12 wrz 2013, 14:13
Brałam chlorpothixen 50mg (na noc 2 tab. i 1 tab. o godz. 15) przez 2 lata i było super. Spałam całą noc a rano nie byłam zamulona (no może pierwsze 2 dni). W dzień brałam bo zmniejszał mi lęki i nie da się po nim wymiotować - mam bulimię.
Potem niestety sięgnęłam po stilnox i chloprothixen przestał już wystarczać. Szkoda bo to dobry lek
rano - 60mg fluoxetyny
wieczór - mirtagen 45mg + promazyna 100mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez MalaMi1001 13 wrz 2013, 08:03
Odważyłam się. Wzięłam 15mg przed snem i .... zaspałam do pracy 8) Fakt, ładnie usypia :P

przez Anna P. 13 wrz 2013, 09:22
MalaMi1001 napisał(a):Odważyłam się. Wzięłam 15mg przed snem i .... zaspałam do pracy 8) Fakt, ładnie usypia :P

Nic się nie martw. Tak będzie tylko przez kilka pierwszych dni. Potem wszystko się unormuje. Ja brałam 2x50mg na noc i nie miałam żadnych problemów ze wstawanie o 6
rano - 60mg fluoxetyny

przez MalaMi1001 13 wrz 2013, 12:26
Anna P. napisał(a):
MalaMi1001 napisał(a):Odważyłam się. Wzięłam 15mg przed snem i .... zaspałam do pracy 8) Fakt, ładnie usypia :P

Nic się nie martw. Tak będzie tylko przez kilka pierwszych dni. Potem wszystko się unormuje. Ja brałam 2x50mg na noc i nie miałam żadnych problemów ze wstawanie o 6

Myslisz, że to przejdzie? Na razie jestem okropnie senna (znów!) pomimo fluoksetyny i reboksetyny, unormuje się to?

przez CórkaNocy 13 wrz 2013, 12:37
MalaMi1001, u mnie po kilku dniach przeszła ta senność w dzień, potem to znowu nawet zasnąć nie mogłam, ale pamiętam ten pierwszy dzień jak przez pół dnia chodziłam skacowana jakbym się nie wiadomo czego najadła
CórkaNocy

przez MalaMi1001 13 wrz 2013, 13:08
A powiedzcie mi jak właściwie działa ten lek? Czy biorąc go tylko na noc pomoże mi na fantazjowanie czy będzie działał typowo nasennie?

przez Anna P. 13 wrz 2013, 13:14
MalaMi1001 napisał(a):A powiedzcie mi jak właściwie działa ten lek? Czy biorąc go tylko na noc pomoże mi na fantazjowanie czy będzie działał typowo nasennie?

Mi pomagał zasnąć i wydłużał sen oraz zapobiegał wybudzeniom nocnym. Nie miałam po nim żadnych fantazji
rano - 60mg fluoxetyny

przez MalaMi1001 13 wrz 2013, 13:23
Ale nie miałaś po leku czy przed nim? Bo ja mam tak na co dzień, a skoro to lek przeciwpsychotyczny to może coś zdziała w tej materii.

przez Anna P. 13 wrz 2013, 15:46
MalaMi1001 napisał(a):
Anna P. napisał(a):

Myslisz, że to przejdzie? Na razie jestem okropnie senna (znów!) pomimo fluoksetyny i reboksetyny, unormuje się to?

Na 100% przejdzie. Ja również łączyłam go z fluoksetyną. Moja siostra też bierze chloprothixen 50mg (ja brałam 100mg - czyli dużo więcej niż Ty) i wszystko było ok. Najlepiej zacząć brać w piątek żeby mieć cały weekend na dojście do siebie

-- 13 wrz 2013, 15:48 --

MalaMi1001 napisał(a):Ale nie miałaś po leku czy przed nim? Bo ja mam tak na co dzień, a skoro to lek przeciwpsychotyczny to może coś zdziała w tej materii.

Miałam różne sny czasem bardziej realne czasem mniej ale nie nazwałabym ich fantazjowaniem. Chlorpothixen nic nie zmienił w tej materii.
rano - 60mg fluoxetyny

przez CórkaNocy 13 wrz 2013, 15:59
MalaMi1001, jeśli chodzi o fantazjowanie to nie wiem, nie miałam takiego problemu, może kiedyś miałam coś raczej bardziej dotyczącego myślenia, analizowania czegoś przed snem jak nie mogłam zasnąć, a leki na spanie pomogły mi w tym, żebym tak nie przewracała się z boku na bok i nie myślała o problemach, bo szybko zasypiam. Choć sam chlorp. szybko przestał mnie usypiać i musiałam wrócić do sprawdzonego mirtagenu, który od ponad pół roku sprawdza się na spanie doskonale, tylko niestety, bądź stety zależy jak dla kogo, zwiększa apetyt, więc wiele osób nie chce go brać, ale na spanie mi bardzo pomaga, najlepiej spośród wszystkiego po czym próbowałam zasnąć
CórkaNocy

przez Dark Knight 13 wrz 2013, 16:32
MalaMi1001, to ty na avatarze ??

przez MalaMi1001 13 wrz 2013, 19:17
Nie nie ja :P Czyli ten lek oprocz zasypiania w niczym mi nie pomoze? Szkoda bo skoro to neuroleptyk wiązałam z nimwieksze nadzieje niż tylko zamulenie...

Sortuj wg