ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

LEXAPRO (Escitalopram-Elicea,Depralin)

przez mephion 11 lut 2012, 02:06
Magnolia1, Depralin w początkowym okresie może nasilać lęki. Odbicie zazwyczaj następuje po około 2-3 tygodniach. Ja tak przynajmniej miałem.

przez Magnolia1 11 lut 2012, 09:15
mephion, jeszcze tydzień wytrwam, tzn przeleżę w łóżku, ale na dłuższą metę nie widzę tego "leczenia". co będzie jak wcale nie zadziała? dzisiaj nie spałam wcale, nawet własnego pulsu na szyi ani nadgarstkach nie czuję. do grobu wpędzą mnie te tabletki... :evil:

przez mephion 11 lut 2012, 12:04
Magnolia1, ja przez pierwsze dwa tygodnie miałem masakrę: lęki, spałem po 1-2 godziny na dobę, ale po 4 nie odczuwałem już żadnych perturbacji. Niektórzy twierdzą że im mocniejsze pogorszenie w pierwszych tygodniach brania SSRI, tym później lepszy efekt terapeutyczny.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez depresyjny 11 lut 2012, 14:12
Z tym ciśnieniem to trzeba do lekarza pójść, żeby to faktycznie coś złego z tego nie było. A co to pozostałych objawów to lekarz stwierdzi to samo co mephion, . Czas..

-- 11 lut 2012, 14:18 --

mephion napisał(a):Na Depralinie 10 mg jestem od 3 mieisęcy. Jest lepiej, ale jeszcze daleko do normy. Czy po takim czasie można liczyć jeszcze na progres samopoczucia, czy może to już tylko kwesta utrzymywania przez lek stanu w jakim jestem?

Nie no , coś ty.....Ja jestem na 30 mg escitalopramu i jeszcze do tego mam dorzucony sulpiryd 50 mg. będzie już dobijać półtora roku brania. Tak że wiesz, masz perspektywy. To zależy od tego jak to widzi lekarz , który cię prowadzi. Ale ja po 3 mc na 10 mg też się chhhhholerrrnie kijowo czułem. Tak jak mówisz , lepiej w stosunku do punktu wyjściowego ale.....ataczki były z tego co pamiętam bólu.
depresyjny

przez mephion 11 lut 2012, 19:21
depresyjny, kurcze, w porównaniu z tobą to mam lajtową dawkę. A jak się teraz czujesz?

przez depresyjny 13 lut 2012, 12:23
Wiesz co jakoś tak na samym escitalku to była taka sytuacja , że czułem się powiecmy pośrednio, czyli lepiej,..ale..
I za każdym razem jak już miałem zjazd do dołu utrzymujący się na tyle długo, że moja irytacja była bardzo duża to wtedy lekarz zwiększał mi o 5 mg. Takim to sposobem doszedłem do 30 mg. Na 30 mg również dopadło mnie pogorszenie, w moim odczuciu trwałe. Broniłem się przed tą myślą żeby co kolwiek dodawać, ponieważ się bałem. Lekarz mi zalecił dorzucić sulpiryd, ale mimo wszystko nie dokładałem go przez ok 2 m-ce. Dopiero na tydzień przed następną wizytą dorzuciłem, bo pogorszenie się utrzymywało. Moje przypuszczenie że się polepszy samo z siebię nie sprawdziło się.
Po dorzuceniu sulpirydu byłem senny przez jakiś miesiąc, dopiero od niedawna ta senność zaczęła mijać( może jeszcze troszeczkę jej jest), ale mimo wszystko nie jest źle . W skrócie przedstawiłem ci moją historię na escitalku..:)
N a dzień dzisiejszy jak się jeszczę troszeczkę poprawi w tym sensie że będę trochę świeższy, taki wyraźniejszy to na pewno będzie dobrze. Obserwuję innych ludzi i w moim odczuciu tego mi jeszcze brakuję. Ale jeszcze z miesiąc i jestem dobrej myśli.
depresyjny

przez mephion 13 lut 2012, 14:13
depresyjny, no ja w sumie biorę równolegle Miansec 60 mg, tak więc ciężko powiedzieć który z leków odpowiada za poprawę mojego stanu. Mianseryna miała być głownie nasennie, ale to przecież również środek przeciwdepresyjny.

przez QueenForever 16 lut 2012, 18:34
Być moze wkrótce zamienie sertraline na escitalopram poniewaz po 17 dniach jej stosowania w dawce 100 mg nie odczuwam nawet zwiastunów zmian na lepsze.
QueenForever

przez Michuj 16 lut 2012, 19:04
ja w 4 tygodniu nie poczułem najmniejszego zwiastunu na lepsze. Dopiero po 6 tygodniach.
Loża szyderców

przez miko84 17 lut 2012, 10:47
QueenForever 17 dni to stanowczo za wcześnie by zmieniać lek, niektórzy potrzebują dłuższego czasu. Pozatym rozczaruję Cię ale escitalopram nie różni się wiele od sertraliny.
miko84

przez Michuj 17 lut 2012, 10:52
QueenForever, co więcej, sertralina jest najszybciej działającym SSRI.
Loża szyderców

przez QueenForever 17 lut 2012, 11:06
Dziękuje Wam za wskazówki,moze faktycznie to za krótki okres by oczekiwac jakichkolwiek zmian na plus,jesli po 4 tyg nic nie drgnie to zwiększe dawke,sądze ze to lepsze rozwiązanie anizeli zmiana leku.
QueenForever

przez Michuj 17 lut 2012, 11:15
QueenForever, często drga dopiero w 5,6 tygodniu. Żeby obiektywnie ocenić, czy lek działa, trzeba brać do 2 miesięcy.
Loża szyderców

przez QueenForever 17 lut 2012, 11:19
wujekEgonDaCiKlapsa czyli przede mną jeszcze długa droga,nie mam doswiadczenia praktycznego w stosowaniu tych leków ..w teorii piszą ze statystycznie po 2 tyg mozna odczuc pierwsze zmiany na plus w praktyce widze jednak ze różnie z tym bywa.
QueenForever

Sortuj wg