ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

Re: Lexapro.

przez Ineska 09 gru 2008, 21:16
masz racje kurcze i wiecie co jest najgorsze ze mam w domu córke ma 7 lat jest niepelnosprawna (mózgowe porażenie dzieciece) i ja faszeruje psychotropami na epilepsje a sama boje sie wziąść a chyba bardziej nad lekiem podanym dziecku powinnam sie zastanowic
zaczne brac te tabletki , chce je zaczac brac moze odpuszcze sobie ten wspomagacz (??) i bede go brała gdy poczuje sie gorzej jak myslicie , wiem wiem nie do was powinnam kierowac te pytania ale wam bardziej chyba ufam nie lekarzowi bo to my jestesmy "chore" i to my sie zrozumiemy najlepiej

dzis dopadła mnie angina i samopoczucie mam okropne

przez no_sense 10 gru 2008, 14:55
Witajcie!! 8)

Jestem nowa. Mam 24 lata. Leczę się na depresję od ponad roku. Miałam różne leki, dopiero Lexapro toleruję. Z tym, że dawka 10 mg nie pomagała. Miałam chwilowo Anafranil 2x75, na którym wytrzymałam jakiś tydzień.
Do tego na lęki dostałam cloranxen. Wziełam go kiedys 10 tabletek naraz. Chyba zaczyna sie jakas nerwica. Na ulicy trzesa mi sie rece i nogi, boje sie ze upadne, do tego czasem nudnosci. Brałąm Bioxetin, efectin, cital, mirtastad, anafranil, lexapro 10mg.

Teraz znowu Lexapro z tym że - DAWKA 20 mg [jeszcze jestem na 10 mg]

Czy komuś pomogło??

BARDZO PROSZĘ O ODPOWIEDŹ!!!! :arrow: :arrow: :arrow:
LEXAPRO 20 - komu pomogło??

Re: Cipralex

przez Qbson 11 gru 2008, 17:54
Witam serdecznie - pierwszy raz jestem na tym forum i mam takie pytanie. Od paru dni biorę właśnie lexapro(czyli polska nazwa cipralexu) i w ulotce przeczytałem ze zachodzi on w interakcje z omaprazolem, ja natomiast biore controloc (który jest na żoladek i zawiera pantoprazol czyli cos bardzo podobnego) I teraz moje pytanie :) czy ktos stosował takie połaczenie?? Bo jest napisane ze zwieksza to stęzenie lexapro we krwi i chciałem sie tylko dowiedziec czy ktos z was miał moze zwiększenie sie efektów ubocznych

Pozdrawiam :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez pati ;) 12 gru 2008, 16:34
Witam Was :smile: Ineska znalazlas juz wlasciwy moment ? Wspölczuje ci z powodu choroby twojej cöreczki te leki na epilepsje ktöre bierze twoja cörka nie sä bardzo szkodliwe ja jako dziecko mialam 2 ataki epilepsji i bralam te leki 7 lat i potem bylo wszystko o.k oczywiscie az mnie ta nerwica nie dopadla.Aco do twojej mamy napisalas ze juz sie dobrze czuje a nadal bierze leki to tak jest niestety u niektörych osöb ale te tabletki juz napewno po tylu latach i przy takiej malej dawce nie dzialajä na twoja mame najlepiej bylo by zebys zamienila twojej mamie te tabletki na jakies witaminki ale zeby ona o tym nie wiedziala i wtedy najprawdopodobniej bedzie sie tak samo dobrze czula bo to siedzi w psychice.Oczywiscie my potrzebujemy tych tabletek narazie zeby "stanäc na nogi" a mloda 12 ma racje recepta ci niestety nie pomoze i im wczesniej wezmiesz lexapro tym szybciej zacznie dzialac ja tez biore od nie dawna mialam pare sködköw ubocznych ale nie bede sugerowac ci jakich zebys tez ich nie miala :smile: ale juz jest lepiej zacznij brac i pisz jak sie czujesz to bedziemy w kontakcie i zawsze ci pomozemy to przetrwac mi bardzo pomaga pisanie tu na forum z wami poniewaz nie mam kontaktu z lekarzem a ci lekarze nieraz to tez nie zabardzo dogadani sä.Wez dzisiaj wieczorem pierwsza tabletke i jutro napisz do nas pozdrawiam i trzymam kciuki

---- EDIT ----

mloda 12 ja tez sie bardzo ciesze ze znalazlam to forum bo bardzo mi pomaga to pisanie z wami naprawde nie wiem jak bym to przetrwala jak bym z tym wszystkim sama byla a tak wiem ze moge do was napisac chociaz nie codziennie bo nieraz mam duzo pracy albo jestem tak zmeczona ze nie wchodze do komputera ale to nie znaczy ze o was zapominam.U mnie raz postepy a raz dolki mam jeszcze duzo tych gorszych dni ale zauwazam juz male kroczki do przodu.Z tym rowerem to naprawde dobry pomysl mozna sie zkoncentkowac na czyms innym i na chwile zapomniec o tych lenkach.Ja dzisiaj dostalam w sklepie takiego ataku paniki ze myslalam ze juz zemdleje ale tak sobie caly czas tlumaczylam ze to tylko glupie myslenie ze jakos wyszlam z tego i zrobilam zakupy wczesnie bym napewno wszystko rzucila i uciekla do domu a dzisiaj jakos to przetrwalam no to juz chyba jakis postep do przodu.A jak u ciebie zdröwko i samopoczucie? POZDRAWIAM :smile:

---- EDIT ----

A u ciebie Fobia jak zdröwko stres z przeprowadzkä minäl juz ? pozdrawiam

---- EDIT ----

no_sense witam ja biore lexapro 10 mg i nie zapeszajäc chyba pomaga ale biore dopiero 2 opakowanie a na efekty trzeba troche poczekac: LEXAPRO 20 mg to bardzo silna dawka dlaczego musisz tak duzä dawke brac?
wszystko w zyciu ma swöj sens dlatego uwierz w siebie

przez Ineska 12 gru 2008, 17:41
biore juz lek , jest ok ;) mam nadzieje ze tak bedzie dalej mała sennosc do zniesienia liczyłam na cos gorszego z biegiem czasu i to napewno minie nie chce narazie zapeszac bo to drugi dzien wie "cos" wiecej napisze jak troche pobiore

a z mama to jest tak ze ja np nie jestem pewna czy ona juz jakiegos 'placebo" nie bierze :) tzn byly dwie próby przez te lata odstawiania i nie powiodły sie i mysle ze moze lekarz (ten sam od poczatku choroby) pomyślał o tym zeby leki zamienic na witaminki ;P mama faktycznie bierze"niemowlece dawki" ale jak jest u mnie i przypomni sobie ze zapomniała wziasc to panikuje i zgadzam sie te tabletki nie tyle uzalezniaja fizycznie tylko psychicznie grunt ze pomogły i tego zycze kazdej z nas zeby nam pomogły

aha biore 5 jak poprawy nie bedzie zaczne brac cała tabletke ale licze na to ze mi 5 wystarczy tzn połoweczka :)

przez no_sense 12 gru 2008, 22:09
Pati ;) - wiem, dawka końska :] To pewnie dlatego, że nie tolerowałam dużej dawki Anafranilu. I przyznałam się że biorąc Lexapro 10 nadużywałam leków na uspokojenie (np 10 tab+alkohol) siostra nie mogła mnie wybudzić. Na to dostałam takie mocne leki. Lekarz mówi że te poprzednie były za słabe dla mnie
żeby tylko to pomogło. tak bardzo tego potrzebuje

przez mloda12 12 gru 2008, 23:42
no_sense , uważam że nikt przy zdrowych zmysłach nie bierze 10 tabletek +alkohol ! przecież Ty będziesz chorować mając skutki uboczne takiego zażywania leków....
[Strach przed cierpieniem jest gorszy od samego cierpienia. /alchemik/.

przez no_sense 12 gru 2008, 23:48
mloda12 napisał(a):no_sense , uważam że nikt przy zdrowych zmysłach nie bierze 10 tabletek +alkohol ! przecież Ty będziesz chorować mając skutki uboczne takiego zażywania leków....

zrobilam to bo nie chce mi sie juz zyc. wiem ze po cal;ym opakowaniu relanium z alkoholem juz sie nie obudze

przez mloda12 12 gru 2008, 23:51
bierz to lexapro 20 i może jakiś wspomagacz na uspokojenie a mam nadzieję że będzie coraz lepiej i wyjdziesz z tego, lexapro jest w porządku, mnie pomogło bardzo i to w dawce 10 mg

przez no_sense 13 gru 2008, 00:02
A po jakim czasie Ci pomogło?? Bo ja brałam jakieś 2 miesiące, może dłużej.

przez Ineska 13 gru 2008, 15:05
no_sense napisał(a):
mloda12 napisał(a):no_sense , uważam że nikt przy zdrowych zmysłach nie bierze 10 tabletek +alkohol ! przecież Ty będziesz chorować mając skutki uboczne takiego zażywania leków....

zrobilam to bo nie chce mi sie juz zyc. wiem ze po cal;ym opakowaniu relanium z alkoholem juz sie nie obudze

no_sense jestem w szoku po tym co przeczytałam :/
niewiem ile masz lat i jak wyglada twoje zycie co tak bardzo cie do niego zniechceca ale z takim podejsciem to branie lekow nie bedzie miało sensu
ja mam 7 letnia córke z porazeniem Marysia nie chodzi nie mówi nawet nie siedzi a ja walcze z jej choroba ze swoja mam chwile zwatpienia przez 7 lat bylo ich kilka zeby skonczyc cierpienie bo siły brakowało i wiary ze bedzie lepiej a jednak udawało mi sie wychodzic z tych dołow , mysle ze nerwica i tak dopadła mnie późno i troche sie dziwie teraz ze tyle czasu dawałam rade sama bez pomocy lekarza
ja szukam pozytywów we wszystkim powtarzam sobie ze mam dla kogo zyc ze po cos jestem na tym swiecie ze cos musze jeszcze zrobic ,znajdz moze jakis cel w swoim zyciu i próbój do niego dązyc za wszelka cene i mysl pozytywnie dziewczyno bo smierc to nie jest wyjscie z trudnych sytuacji pomysl ile rozpaczy i cierpienia zostawisz po sobie jak cie nie bedzie ile osób skrzywdzisz , nie badz egoistka !!!!
kurde musiałam to napisac bo az sie zagotowałam jakas wiekowa nie jestem mam 31 lat chore dziecko mase długów które zaciaglam po to zeby leczyc dziecko i wielka wiare w to ze kiedys bedzie lepiej !!! musi byc

przez mloda12 13 gru 2008, 17:44
ineska! jesteś niesamowita i masz wieeelką siłę !! niski pokłon dla Ciebie, przeczytałam Twój post i stwierdzam że problemy moje przynajmniej które urastają do rangi tragedii są niczym w porównaniu z Tobą. zazdroszczę Ci siły, oj chciałabym taką miec ale i życzę szybkiego wyzdrowienia i równie wielkiej siły i wytrwałości na przyszłość.....czego z całego serca Ci życzę.....
pozdrowienia dla wszystkich i udanego z dobrym samopoczuciem weekendu:))

przez pati ;) 13 gru 2008, 22:19
no_sens ja tez jestem w szoku po tym co napisalas i tak szczerz to ja mysle ze ty nie tylko potrzebujesz lexapro ale tez dobrego psychologa zeby cie wyciägnäl z tych mysli ze nie masz po co zyc przeciez wszyscy mamy jakis cel w zyciu wez sie w garsc bierz leki i nie pij przy tym bo sie wykonczysz my wszyscy mamy z nerwica problemy i nie jest nam latwo popatrz na Ineske co ona musi przechodzic ale pomimo tego walczy bo warto a ty dasz sie takiej gupiej nerwicy zniszczyc...........Ineska naprawde podziwiam cie ja mam syna ma 8 lat i wychowuje go sama i jest mi ciezko do tego ta nerwica a ty dzwigasz taki cierzar naprawde wielki podziw dla ciebie pozdrawiam i trzymam kciuki zebys wyszla z tego a wogule to jak sie czujesz po lekach ?
wszystko w zyciu ma swöj sens dlatego uwierz w siebie

przez no_sense 14 gru 2008, 14:30
Inesko masz dla kogo zyc. moze to stad czerpiesz sile
dziecko to jest wszystko
lepiej umrzec wczesniej, mniej zalu po sobie zostawie
chodzilam do psychologa. jeszcze probuje, dzis wzielam cala dawke tego lexapro
mam 23 lata

Sortuj wg