ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

Re: Lexapro.

przez izaiza111 08 lis 2010, 15:04
A ja Ci życzę,żeby były tylko te dobre dni :smile: I tak będzie

przez Moolik 08 lis 2010, 15:06
Armadon, 10 mg to mało ogolnie lek lipa nie mowie ze tobie nie pomoze ale trosze przereklmowany w tym temacie to chyba jednej osobie narazie pomaga :d ja biore 7 miesiecy i bez jakis cudow
Moolik

przez Armadon 08 lis 2010, 15:07
fobia napisał(a):Armadon, po 2 tygodniach na pewno nie poczujesz poprawy bo lek się dopiero wkręca ;) bierz 10mg jednorazowo, od rana.

[Dodane po edycji:]

izaiza111, jak się czujesz na asentrze?

Dziekuje Ci bardzo za szybką odpowiedz ... Kurcze czytajac ten temat troszke sie przestraszylem jak piszecie ze ten lek sie okolo roku bierze , a ja liczylem na szybka poprawe :/ Wczesniej bralem Cloranxen to lepiej na mnie dzialal ale ponoc nie mozna go brac za dlugo. No coz musze uzbroic sie w cierpliwosc... Jeszcze raz wielkie dzieki za szybka odpowiedz :great:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez fobia 08 lis 2010, 15:30
Armadon, to zależy w jakim stanie jesteś ;) ja 2 lata temu miałam cięzki nawrót nerwicy to poprawę dopiero po 3 mies. widziałam, teraz nawrót jest łagodniejszy i poprawę widzę po ok. miesiącu.

przez Badziak 08 lis 2010, 18:38
Moolik napisał(a):Armadon, 10 mg to mało ogolnie lek lipa nie mowie ze tobie nie pomoze ale trosze przereklmowany w tym temacie to chyba jednej osobie narazie pomaga :d ja biore 7 miesiecy i bez jakis cudow

Mi bardzo pomógł. Działanie przeciwdepresyjne - rewelacyjne! Aktywizujące? Zauważalne. Przeciwlękowe? Niestety nikłe. :( No i ta cena... Ale jeśli tyle jest warte dobre samopoczucie to będę w stanie tyle płacić. ;)
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

przez fobia 08 lis 2010, 21:56
więc jednak pomógł więcej niz jednej osobie ;) Ten lek naprawdę działa jeśli jest dobrze dobrany

przez Pamiętliwy 08 lis 2010, 22:09
Witam.Biore Lexapro 6 dzień pierwsze 2-3 dni były fatalne ogólne otępienie umysłu dosłowne "zwiechy" wpatrywanie się w jakiś przedmiot itd. Lekkie bóle głowy i odruchy wymiotne na szczęście to minęło. Z kolei wczoraj i dziś pojawiły się wręcz "ekstremalne" huśtawki nastroju raz jestem wesoły szczęśliwy radosny pełny życia i planów a zaraz czar pryska i jest zamuła... Myśli żeby sobie coś zrobić okaleczyć itd ( Wiem że tego nie zrobię ale pojawiają się takie myśli... ) I mam pytanie czy ktoś z Was miał takie stany? Czy to normalne przy wszystkich takich lekach noi czy to mija? Pozdrawiam :)

przez fobia 08 lis 2010, 23:45
Pamiętliwy, ja takich huśtawek nastroju nie miałam, jednak u mnie pojawiły się większe lęki na początku brania leku, które zaczęly mijać po około 2-3 tyg.

przez Moolik 08 lis 2010, 23:46
własnie działanie przeciw lekowe słabe ;/ bo antryderesyjne jest
Moolik

przez zaqzax 17 lis 2010, 02:17
po 14 dniach dawki 40mg zmniejszam ją do 30mg - z powodu zbyt duzych problemow z sennoscia w ciagu dnia,
efekt antydepresyjny dobry, ale sproboje nizszej dawki, bo tutaj jestem zniecierpliwiony a biore jeszcze Solian.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Moolik 17 lis 2010, 17:09
i jak solian dobry lek ??
Moolik

przez Badziak 17 lis 2010, 17:18
Moolik napisał(a):własnie działanie przeciw lekowe słabe ;/ bo antryderesyjne jest

U mnie to samo. Działanie przeciwdepresyjne świetne, za to przeciwlękowe nikłe.
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

przez zaqzax 17 lis 2010, 17:39
Moolik napisał(a):i jak solian dobry lek ??

na razie bez wiekszej zmiany, chociaz 1 dnia wyczułem roznice.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Moolik 18 lis 2010, 11:54
Jak odstawic to lexapro ?? czy moge zmniejszyc dawke o 5 mg aktualnie biore 10 chce zejsc do 5 potem wcale bo zmieniam lek czy to jest dobre rozwiazanie ?? i powiedzcie mi czy fluoksetyna daje rade np w Fobi społecznej ?? czy jest czesto przepisywana na to schorzenie czy lepiej siegnac po seroxat
Moolik

Sortuj wg