ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

Re: Lexapro.

przez BirdyNamNam 12 wrz 2008, 00:43
siema ludzie

najpierw osobie, cierpie na niesmialosc - nie fobie spol.
bralem

paroksetyne
sertraline
wenlafaksyne
moklobemid

nie czulem ze bralem wogole te leki - dzialaly jak cukierki z marketu, teraz jestem czysty i jakis czas zamierzam byc, ale za jakis czas chce "uderzyc" w lexapro, juz wiele mi do przetestowania nie zostalo

pisac wiecej na temat tego leku bo ciekaw jestem czy mnie to ruszy, z tego co juz naczytalem to chyba jest to w tej chwili najlepszy antydepresant dostepny w aptekach...

yo yo madafaka yo

przez scrat 12 wrz 2008, 01:24
Też dojrzewam do lexapro - niedługo przejdę się do psychiatry i z nim o tym pogadam (teraz biorę seroxat). Głównie przeszkadza mi w seroxacie obniżenie libido i tycie. Po lexapro tego nie będzie?
Przyjaciel forum

przez marymery 13 wrz 2008, 16:45
nie; żadnego tycia, a libido ... z tym gorzej, ale bez porównania lepiej niż z sero. (bez ŻADNEGO! porównania powiedziałabym)
jeśli już tu jestem - zostaję przy lexaprze (dodaję hydrokstzynę) jednego 20 rano, drugiego 100 wieczorem (brak mi cierpliwości do eksperymentów (ostatnio mojej próbie poddawałam wellbutrin - przegrał; z kretesem
po le. - żadna fobia społeczna, nerwy, oderwanie; są chwile przerażenia (, gdy pochmurno - nastrój kiepski, ale to się może zmieni, bo zamierzam znów wyciskać z siebie (sport) siódme poty) pozdrawiam lexaprowo, czyli słonecznie

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez scrat 13 wrz 2008, 18:21
To jeszcze powiedzcie jak dawkować :) Brałem 40mg seroxatu, to teraz 10mg Lexapro?
Przyjaciel forum

przez fobia 15 wrz 2008, 01:44
ja biore 10 lexapro (zaczelam 2 opakowanie ) i do tego wspomagajaco zomiren 0,25 -w zaleznosci od potrzeby ale przewaznie 2 dziennie. Czuje sie duzo lepiej ale ciagle jeszcze miewam napady negatywnych mysli , ze umre albo jestem chora na cos strasznego ;( Ale juz wczesniej leczylam sie lexapro i wiem ze dziala i pomaga tylko trzeba czasu...

przez scrat 29 wrz 2008, 00:44
10mg nie wystarcza. Można zwiększyć? Słyszałem że 10mg to maksymalna dawka...

No i alkohol, piję ciągle, no bo piję, jak to się komponuje? Na razie żyję :) Ale lęki są. Możliwe że to przez picie?
Przyjaciel forum

przez gutek 30 wrz 2008, 16:52
maksymalna dawka to 20 mg, ale najczęsciej przepisywana przez lekarzy to chyba 10 mg,
biorę już piąty tydzień 10mg i czuje znaczna poprawę, prawie w ogole nie miałem efektów ubocznych a zdecydowanie ustapiło mi poczucie bezcelowości, bezsensu i problemy z bezsennością, częściowo odzyskałem zainteresowanie otaczająca mnie rzeczywistością i łatwiej jest mi zapomnieć o kobiecie która przyłożyła się do mojej deprechy
ogolnie to jest coraz lepiej

miewam tylko dziwne huśtawki nastrojów od niczym nie uzasadnionej namiernej euforii do smętnych i ponurych myśli a zmiana ta następuje w przeciągu kilku minut
czy ktos z Was spotkał się z czymś takim?

przez Grubcia 30 wrz 2008, 18:41
Jesli moge cos doradzic to jeszcze raz dokladnie przeczytaj ulotke,jak ja bralam efectin,a teraz anafranil na obu tych lekach jest napisane,ze sa mozliwe hustawki nastrojow.Powiedz o tym lekarzowi,ja dostalam na to stabilizator nastroju,tegretol i pomoglo.To czasem wystepuje przy antydepresantach
Grubcia

przez scrat 01 paź 2008, 02:59
Huśtawki też mam, a przede wszystkim więcej agresji - tyle że trudno powiedzieć, czy to powrót do normy po seroxacie, czy właśnie więcej agresji niż normalnie mam. Wiem tylko że wszystko i wszyscy mnie dookoła denerwują, najchętniej zerwałbym wszystkie znajomości i wyjechał gdzieś daleko. To nie jest fajne :/ I zaczęło się po zamianie seroxatu na lexapro...
Przyjaciel forum

przez gutek 01 paź 2008, 10:34
moja pani doktor powiedziała mi, ze lexapro ma nieco mniejsze efekty uboczne niż seroxat, który częściej przepisuje się przy towarzyszących depresji stanach lękowych, ja takich nie miałem, chyba zależy to od indywidualnej reakcji na lek
Scrat jak długo juz bieżesz lexapro może musisz poczekac na efekty?
Huśtawki nastroju mam głównie po alko (ale nie zawsze), na szczęscie nie są zbyt częste więc chyba nie będę na razie brał innych świństw :-), na mojej ulotce nie ma nic o huśtawkach nastrojów

przez scrat 01 paź 2008, 22:44
Psychiatra mówiła żeby nie przekraczać dawki 10mg, ale nic mi to nie daje, niestety, skoro nawet czekając na pizzę dostaję ataków, to znaczy że jutro bierzemy 15mg...

Biorę 2 tygodnie. A alko - no nie żałuję sobie, chociaż nie jest to to co kiedyś, bo generalnie od paru m-cy śmigam skuterem. Więc co najwyżej kilka browarów na noc...

A jutro mam egzamin na prawko...
Przyjaciel forum

przez fobia 09 paź 2008, 00:43
poczekaj jeszcze ze zwiekszeniem dawki, lexapro zaczyna dzialac przewaznie po 3 tygodniu a i tak nie odrazu bedzie "jak reka odjal" a alkohal akurat przy lexapro nie ma zbyt wielkiego wplywu byle nie przesadzac z iloscia, tak mi psyhiatrka powiedziala

przez marymery 10 paź 2008, 22:12
tu bym się nie zgodziła - u mnie wszystkie dragi działają po kilku sekundach / ewentualnie minutach (po prostu momentalnie) kiedy biorę - działają, czyli odrywają - totalny odlot - Bóg, nuda, pustka, Wszechwiedza lub nie, czyli - lęk i rozpieprzanie się (umysł i ciało), ot co - KAŻDY reaguje IMACZEJ i NIKT nie jest w stanie przewidzieć tego jak - na tego lub owego ...
przy tym dziadostwie - gdy wezmę sobie jedną setną, wiem że przynajmniej wieczorem przez godzinę będę sobą, a nie cholernie mądrze gadającą (chociaż totalnie pustą) głową

LEXAPRO

przez libra32 11 paź 2008, 12:42
Witam! Od 4 miesięcy mam nerwicę lękową nie dopuszczałam tej myśli do siebie robiąc najróżniejsze badania, których wyniki okazywały się dobre. Kiedy nie mogłam poradzic sobie z kolejnym atakiem postanowiłam odwiedzic psychiatrę i dziś niemam już żadnych wątpliwości to co mam to właśnie TO! Dostałam Lexapro + Alprox. Boję się jednak leków jak ognia ale niestety pozytywne myślenie i wizyty u psychologa pomogły tylko do następnęgo ataku. Czy braliście kiedyś to cudo i jak działa na organizm? Boję się otumanienia. Proszę pomóżcie :roll:

Sortuj wg