Nerwica lękowa - Co zrobić? Moja historia część 1, zamknięta

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez hetman76 04 sty 2007, 00:26
skorzystaj z pomocy psychiatry a najlepiej idz do psychoterapełty i jescze lepiej zrobisz jak pójdziesz do prywatnej kliniki

przez Niteczka 04 sty 2007, 13:35
jejku tez tak mam!! dlatego jestem sceptycznie nastawiona do wszystkich leków, boje sie brac czego kolwiek nawet zwykłych na przeziebienie bo skad wiem ze lekarz sie nie pomylił??albo zle mu co wytłumaczyłam czy cos innego...ciezko mi z tym zyc.Ja sie boje cały czas :(
I am alone at a crossroads
I'm not at home in my own home
And I've tried and tried to say what's on my mind
I'm so tired of pretending...

przez Kejsi 04 sty 2007, 14:05
hmm może rzeczywiscie leki były nietrafione? A chodziłaś do specjalisty np psychologa? Przyznam szczerze ze i ja np dzis jestem sparaliżowana strachem do tego stopnia, że nie wyszłam rano do szkoły. :(
'Na pewno jesteś, bo wierze, ukrywasz skrzydła wtulone...'

Kocham..'

Obrazek

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez bechante 04 sty 2007, 16:03
Od od okolo 9 miesiecy chodze do psychologa. Wiem,ze mi to pomaga,ale kiedy jestem po kolejnym niespodziewanym ataku czuje,ze sie cofam do pewnego punktu. Podobno robie postepy,bo podczas ataku jestem przytomna i dosc realnie postepuje ale to dla mnie troche marne pocieszenie.A co takiego sie dzieje,ze nie idziesz do szkoly?. Jakies problemy i lek zwiazany z nia czy cos poza?.
bechanna

przez janeczka84 04 sty 2007, 18:27
Carloss23 przeczytalam twojego posta i zwrocily moja uwage czerwone plamy na ciele.....To zupelnie nie paswuje do nerwicy...Ciekawi mnie co ci lekarze na to powiedzieli....Jesli to bylo w jednym miejscu to moze to bolerioza?Bo pozostale objawy tez pasuja, ja bym zrobila test WB zeby to wykluczyc.
A Paulinka zeby sie uspokoic zrob sobie MRI glowy, oczywisicie prywatnie bo lekarz ci skierowania pewnie nie da.

anormalnie zmęczona

przez Iga 05 sty 2007, 04:20
Hej, nerwice mam 3 lata i chyba juz sobie z nia poradzilam. Jedyny skutek uboczny, ktory mi po niej pozostal to anormalne zmęczenie. Czasami czuje się tak skrajnie wyczerpana, że nie mam siły normalnie egzystować. Doslownie nie mam siły ruszyc reką, nie mowiąc juz o pójściu do pracy. Trwa to zazwyczaj 2-3 dni, nieraz dłużej, pożniej znowu długo długo spokój. Nie mam juz napadów lękowych ani typowych objawów nerwicy i dlatego nie wiem ale może źle szukam, może tym razem to nie nerwica:)moj psychiatra twierdzi,że to nerwica ale ja tak sobie myśle, że przecież nie mogę wszytskiego pod nią podpinać. Ma ktos podobny problem?pozdrawiam
Iga

Nerwica czy depresja...

przez bike'o'holic 05 sty 2007, 14:53
Witam,

Od kilku lat mam objawy, które wskazują na to, że mam depresję czy tez nerwicę. Zdałem sobie z tego sprawe calkiem niedawno, m.in. przegladajac to forum, czytajac artykuły czy tez listy osob chorych, ktore opowiadaly o swoich problemach. W moim przypadku najwiekszym problemem jest:

1. Strach przed ludzmi. W miejscach zatloczonych mam wrazenie, ze wszyscy mnie obserwuja, smieja sie.

2. Lęk. Uczucie ciaglego napiecia. Strach przed smiercia swoja czy tez bliskich.

3. Brak koncentracji, problemy z pamięcią, przygnębienie, brak chęci do życia, do działania. Te szczególnie się teraz nasiliły. Może ze wzgledu na pore roku. :?

4.Strach przed wychodzeniem z domu, przed nowym otoczeniem.

Czy ktos moglby mi poradzic gdzie sie zglosic najpierw: lekarz pierwszego kontalku czy od razu jakis Osrodek Zdrowia Psychicznego a mozepsychiatra?

Czy ktos zna jakies miejsca na Ślasku, najlepiej okolice Katowic, sprawdzonych psychiatrów, u których ktoś leczył, i ktróry pomógł w wyleczeniu?

dzieki wielki
pozdrawiam

przez Carlosss23 05 sty 2007, 14:56
janeczka 84 psychiatra powiedzial ze czerwone plamy na ciele przedweszyatskim na ktatce piersiowej podczas ataku sa normalnym objawem nerwicowym i to nie tylko psychiatra potwierdzal ale tez kardiolog i neurolog wiec chyba maja racje. podobno jest to wynikiem podwyzszonego cisnienia krwi podczas ataku co powoduje nadmierne ukrwienie komorek skory. a poza tym bolerioze przenosza kleszcze a ja nigdy nie bylem przez niego ukaszony.
Carlos

przez Korn 05 sty 2007, 14:57
Mam to samo, zpuelnie jakbys sama spozadzila liste dolegliwosci, tylko swoja musialbym nieco poszerzyc. Ja jestem umowiona do lekarza na przyszly tydzien. Nie mam pojecia gdzie i do jakiego. Mam mi zalatwila po ostatnim wypadku z tabletkami i przedawkowaniem ich. Na razie psycholog chyba a co dalej nie wiem .. nie wiem nawet czy wytrzymam do przyszlego tygodnia boczuje sie na prawde okropnie jak chyba jeszcze nigdy.

przez czarnykot 05 sty 2007, 16:27
Tak mam podobne objawy nawet w trakcie brania leków - 3-4 dni napadów niepokoju, lęku i w trakcie organizm jakby bronąc się mnie przymula.Staję się zmęczony, nadmiernie senny brak mi koncentracji itp.
Niestety nie wiem jak sobie z tym poradzić.[/i]
Przepraszam jestem dysortografem.

przez janeczka84 05 sty 2007, 17:13
ok no to w porzadku :) ja o takim objawie nie slyszalam wiec juz teraz go poznalam :)

przez Doris10 05 sty 2007, 17:48
halo
:P

[ Dodano: Pią Sty 05, 2007 4:48 pm ]
Hej,mam silna nerwice lekowa,biore leki ale nie pomagaja.Chciala bym z kims o tym pogadac.Boje sie ze zwariuje.Mam silne zawroty glowy,boje sie zostac sama w doma,mam wrazenie ze trace kontakt z rzeczywistosia.Moj lekarz mowi,ze to normalne.Strasznie sie tego boje.Pomozcie :!:
Doris

przez toya75 05 sty 2007, 18:31
Witaj Doris :D Jakie leki zażywasz i jak długo?To bardzo wazne bo z własnego doświadczenia mogłabym Ci powiedzieć czy to narmalne czy raczej nie tedy droga.Nie panikuj,nie zwariujesz,tylko się nie nakrecaj bo tylko pogarszasz sprawę :!: Ja potrafiłam sama wyjść z silnego ataku jeśli tylko za wszelką cenę powiesz sobie to tylko w mojej głowie.Pisz jeśli tylko potrzebujesz aię wygadać ,ja chętnie z Ci pomogę. ;)
toya75

przez ewa125 05 sty 2007, 19:35
chroniczne zmeczenie to nic innego jak kolejny objaw nerwicy!!! pamietajcie. jezeli jeszcze ciagle czujecie sie zmeczeni znaczy to ze nie wszystko jest jeszcze ok. pozdrowki

Sortuj wg