Nerwica lękowa - Co zrobić? Moja historia część 1, zamknięta

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez bibi 08 lut 2006, 18:41
fragnent ksiązki" Wolni od lęku" Josepha Wolpe&Dawida Wolpe
" Maria twierdziła że traci zmysły, powiedziała że przebywanie w samotności wywołało uczucie omdlenia, napiecia w głowie, poczucie nierzeczywistości, i drzenie kończyn. Była przekonana , że gdyby te symptomy nasiliły się , to doznałaby umysłowego załamania.
W pierwszym rzędzie nalezało znaleść przyczyny tych symptomów.. Powszechnie wiadomo , że hiperwentylacja (intensywne oddychanie prowadzące do nadmiernego wydalania dwutlenku węgla z krwi) jest najczestrzympowodem takich objawów, Poprosiłem Marię , aby usiadłaWygodnie w fotelu i oddychała intensywnie szybko i głęboko. W ciągu minuty pojawiły sie kolejno nastepujące symptomy: zawroty głowy, pocenie dłoni, przyspieszone bicie serca, uczucie oszołomienia w głowie, drzenie, i poczucie nierealności. Im dłużej tak oddychała , tym silniejsze były te objawy i większy był niepokój. Tak jak jej wczesniej powiedziałem, cwiczenie to potwierdziło, że niepokojace symptomybyły jedynie wynikiem, jej głębszego niz zazwyczaj oddychania, którego nie była świadoma, naprzykład poprzez wzdychanie.
Było też jasne że głębokie oddychanie nie jest w stanie doprowadzić jej do utraty zmysłów.
Odkrycie to miało dwie natychmiastowe terapeutyczne konsekwencje.
Po pierwsze usuneło jej obawy ze nadchodzi niebezpieczeństwo, , a po drugie umożliwiło mi przekazanie Marii metody bezpośredniego kontrolowania hiperwentylacjii jej nieprzyjemnych skutków.
Metoda jest prosta ---doprowadzenie do hiperwentylacji przez nos jest niemozliwe(!!!) więc podczas występowania pierwszych obiawów hiperwentylacji Maria powinna poprostu zamknąć usta i oddychac przez nos."
Nikt nie jest bezużyteczny na świecie, jeśli pomaga w trudnościach komukolwiek innemu.

przez innge 08 lut 2006, 19:03
osia nie dam sie pokonac! napisał(a):a ja myslalam ze to od psychotropkow bo wczesniej tego nie mialam:)

no wlasnie: efekt psychotropow, czy symptom nerwicy?
...a ty... badz... ze mna..., ktory jestes...,
zanim splosze cie mych powiek... zlym... szelestem...

Ja juz mam dość chcem zacząć z tym walczyc!

przez juradj 08 lut 2006, 21:24
Mnie tez nekają takie ataki nerwicy...byłem w szpitalu...gdzie jak mysle pogłebiło mi sie to wszystko (Ataki)w szpitalu nie leczyłem swoich lekow bo to był szpital ortopedyczny mimo to tam mnie tez łaapało:/.Postanowiłem ,ze jak tylko wroce do domu zaczne to leczyc.ale nie wiem od czego zaczac wstydze sie tego bo mam 22 lata i jak do tej pory byłem 100%zdrowy bez zadnych dolegliwosci a z tymi atakami czuje sie bardzo źle.Gdzie moge zaczac sie, leczyc u jakiego lekarza, czy sa jakies inne sposoby ?wiem ,ze ciezko jest sobie z tym radzic ale mimo wszystko prosze o jakies rady..z gory dziekuje:)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez atrucha 08 lut 2006, 21:27
Poczytaj posty na forum :) Masę informacji zawierają.. A wstydzić to się można pryszcza giganta na czole,a nie swojej choroby ;).. Działaj by wyjść z tego :) Pozdrówki.
Przyjaciel forum

przez Moniczka 08 lut 2006, 21:34
Oj akurat ostatnio u mnie na uczelni dwie osoby mialy wylew,jedna zmarla...Wiec nie wmawiajmy sobie,ze jestesmy za mlodzi w tych czasach.
Czy wasze bole tez sa takie,ze nie mozecie sie ruszyc,ze glowa odmawia posluszenstwa,ze goraco i przerazliwy jednomiejscowy bol napiera od srodka,ze sadzicie ze za chwile sie przewrocicie i umrzecie,a jak probujecie mimiki i podnoszenia brwi sila miesni twarzy to boli jeszcze przerazliwiej...?
No widzicie!A ja tak mam!
Moniczka

przez Tygryska 08 lut 2006, 22:03
Tak, tak nie ma się czego wstydzić. do dzieła :D
Powodzenia

przez cicha woda 08 lut 2006, 23:13
To może być nerwica natręctw ale tak jak już Ci radzili koleżanki i koledzy, skonsultuj to z lekarzem.
...ogólnie mówiąc "life is brutal"
poza tym wszystko doskonale...

przez Mada 09 lut 2006, 01:27
Przeciez jeszcze zyjesz! nie mialas wylewu! Sprobuj moze relanium na rozluznienie.
Czesto kaldac sie spac tak sie fatalnie czuje ze mysle ze juz sie nie obudze. Na poczatku nie moglam przez to zasnac, teraz mysle sobie: trudno, najwyzej i... spie lepiej.

przez Mada 09 lut 2006, 01:33
W sumie to nie wiem czy mozna to zaliczyc do szumow ale czasami czuje ze nie mam wyostrzonego sluchu, tak jakbym miala sluchawki na uszach.

Rece i Nogi

przez Mada 09 lut 2006, 01:36
Moniczka mnie troche nakrecila tym stwardnieniem rozsianym i zaczelam o tym czytac.
Wiec zeby sie upewnic pytam, czy u Was tez to wystepuje?:
czuje ze nie mam 100% czucia w rekach (zwlaszcza w okolicach nadgarstka), nogach i stopach, lekki zanik miesni. Nie opuszcza mnie to wrazenie nigdy od kilku miesiecy.

przez Mada 09 lut 2006, 06:54
Ja ogolnie zle sie czuje, jest mi ciagle slabo, czesto czuje jakbym tracila czucie w rekach zupelnie bez powodu. Nie mam zadnych lekow ktore moglabym nazwac... nie boje sie zamknietych pomieszczen, tlumow. Na poczatku jak mialam ataki, balam sie ze umre, balam sie zasnac, myslac o tym ze juz sie nie obudze... teraz to przeszlo. Za to czuje jakis dziwny wewnetrzny lek (nawet nie wiem czy mozna to nazwac lekiem). Kolatanie serca i brak oddechu non-stop.
Sytuacje stresowe wrecz pobudzaja mnie. Dzis mialam konfrontacje z osoba w pracy i cieszylam sie z tego, dostalam po tym kopa energii, adrenalinka mi podskoczyla, wrecz poczulam ze zyje. Dziwne....

przez janek 09 lut 2006, 08:04
innge napisał(a):
osia nie dam sie pokonac! napisał(a):a ja myslalam ze to od psychotropkow bo wczesniej tego nie mialam:)

no wlasnie: efekt psychotropow, czy symptom nerwicy?

a ja mysle, że może to być efektem i tego i tego.. są leki, których działaniem ubocznym mogą być szumy ale mi się one zaczeły kiedy nie brałem jeszcze leków a uaktywniła sie choroba..

przez agnes635 09 lut 2006, 09:27
Przez pewien czas myslałam,że to u sąsiada na górze coś cichutko szura i zastanawiałam się co to może być,tak jakby kręciło się jakieś kółko i w jednym miejscu o coś obcierało.Sama już nie pamiętam jak dokonałam wielkiego odkrycia,że to nie u sasiada tylko w moim lewym uchu.
Bardzo mi to przeszkadza jak są gorsze dni,ale najczęściej nie zwracam na to uwagi.
Muszę wypróbować sposób Marlowa ten z muzyką.

przez BulletproofCupid 09 lut 2006, 09:31
Wtedy "wszystko zależy od Ciebie".
:|

Sortuj wg