Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez malenstwo31 10 sty 2015, 22:29
D@ri@nk@, własnie w tym roku jakoś wyjatkowa osłabiona jestm, w marcu grypa, w lipcu angina po 14 latatch, i teraz znowu w ciągu dwoch tygodni to samo. Zaczyna sie kichaniem , ból stawów, jednodniowa gorączka i wszytsko siada na oskrzela. poprzednia lata cały czas biegałam na zewatrz, z racji pracy, teraz wiekszośc siedzę w biurze i wychodże na papierosa albo jak coś się dzieje:)w ogóle jak pomyslałam to maskara ciągle w domu a jak mam gdzieś się wybrać to autem, prawie w ogóle nie spaceruje, zero ruchu! tylko dlaczego w ciągu dwóch tygodni przeziebienie. wiecie o czym pomyslałam BIAŁACZKA

przez nefretis 10 sty 2015, 22:33
malenstwo ja mam alergie pokarmowe, wykryte kilka mcy temu, byc moze wtedy chorowałam przez to, nie wiedząc, ze mam te alergie

martini - nie mogę, jestem bezglutenowa i beznabiałowa. Ja mam po prostu jedne lepsze dni inne gorsze, i nie wiem jak na to patrzeć i jaka jest zalezność - czy przez to, ze mam niewielkie objawy somatyczne automatycznie mam mniejsze lęki i jest lepiej, czy mam mniejsze lęki i napięcie psych. więc objawy fizyczne są słabsze. Chyba nigdy tego nie odgadnę bo co chwila samą siebie zaskakuję. Wydaje mi się, ze jestem spokojna a tu nagle zaczyna boleć. Rzadko jest odwrotnie co juz kiedyś pisałam. Dlatego mam wrażenie, ze nieważne co jem. Bo raz się źle czuję od samego rana po lekkostrawnej jaglance na wodzie z bananem a a dobrze po bigosie z górą ziemniaków (tak jak dziś - mam gazy i minimalne pobolewania).

przez pralinka1 10 sty 2015, 22:39

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez nefretis 10 sty 2015, 23:01
pralinka , super wywiad. doszłam z męzem do wniosku, ze mam osobowość histeryczną.

przez martini123 10 sty 2015, 23:17
nefretis, to szkoda, bo pewnie tez Tobie by pomoglo. ja mam tak, ze mija dzien i pod koniec dnia pomysle sobie o jest fajnie nic mnie nie bolalo i od razu zaczyna cos bolec, gazy, klucie, przelewanie. ta nerwica jest tak glupia ze nawet jesli pomysli sie pozytywnie to i tak sa objawy. tak jak wczesniej pisano, chodzi chyba w tym o to zeby w ogole nie myslec. wczesnije tez mialam lepsze i gorsze dnia z tymi jelitami ale od dwoch dni jest lepiej, wlasnie po bardzo zdrowej diecie, mam nadzieje, ze tak sie utrzyma. moze to tez przez to ze jest weekend i chlopak jest ze mna i mam zajecie. zobaczymy ;)

-- 10 sty 2015, 22:18 --

malenstwo31, naprawde polecam alertec, ja sie bardzo martwilam o mojego chlopaka, caly czas przeziebiony i slaby, ale mial badania krwi i byly w normie, zaczal brac alertec i jest lepiej

-- 10 sty 2015, 22:21 --

malenstwo nie uwazasz, ze smieszne jest to ze palisz mimo ze jestes hipochondryczka? ja jestem w tej samej sytuacji. nigdy nie chcialam czytac o tym jak szkodza papierosy az w koncu przeczytalam i jestem w trakcie rzucania, co jest bardzo ciezkie

przez malenstwo31 10 sty 2015, 23:43
martini123, no ładna głupota ale jakoś nie motywuje się do rzucenia myślę że jak choć trochę ustąpi mi nerwica to rzucę. Taki mam plan.
W poniedziałek oddam krew na bank będą trochę zaburzone przez przeziębienie ale boję się

przez martini123 11 sty 2015, 00:32
malenstwo31, no wlasnie ja tez tak myslalam, ze teraz denerwuje sie moimi obajawami wiec nie rzucam, ale w sumie zanim moja nerwica sie skonczy to mze troche potrwac, wiec staram sie rzucic. ja tez musze sie wybrac na badanie krwi, moja hematolog kazala, a nie robilam tego od sierpnia (wtedy mialam bardzo silna anemie) i jesli sie okaze ze mimo brania zelaza sie nie polepszylo to bedzie problem. za tydzien mam to badanie. a staralas sie kiedys rzucic? ile juz palisz?

przez pralinka1 11 sty 2015, 00:37
Od godziny mam atak, chyba paniki. Wiem, że to głupie ale biję się, że to zawał.

przez fuzzystone 11 sty 2015, 00:52
pralinka1 napisał(a):Od godziny mam atak, chyba paniki. Wiem, że to głupie ale biję się, że to zawał.

To pewnie ta koszmarna pogoda. Gdyby to miałby być zawał, to nie byłabyś w stanie pisać na forum :)

przez pralinka1 11 sty 2015, 00:54
Wiem, ale bardzo źle się czuję.

przez fuzzystone 11 sty 2015, 00:56
pralinka1 napisał(a):Wiem, ale bardzo źle się czuję.

Być może masz tak jak ja, tzn. że gwałtowne zmiany pogody i ciśnienia pogłębiają Twoje stany nerwicowe - ja od wczoraj mam kołatania serca, drętwienia i ataki lekkiego lęku.

przez D@ri@nk@ 11 sty 2015, 11:48
Ja palę dużo i nie myślę nawet żeby rzucić. W samochodzie służbowym palić nie mogę to sobie e-papieroska pociągam żeby na fajkę w tą pogodę nie wysiadać :lol:

martini123 napisał(a):malenstwo31, naprawde polecam alertec, ja sie bardzo martwilam o mojego chlopaka, caly czas przeziebiony i slaby, ale mial badania krwi i byly w normie, zaczal brac alertec i jest lepiej

Tylko on nie miał nerwicy, a alertec ma dużo skutków ubocznych które u nas nerwicowców mogą być odebrane jako kolejna choroba :roll:

"Senność, zmęczenie, ból głowy, zawroty głowy, pobudzenie, suchość w jamie ustnej, ból brzucha, nudności, biegunka, zapalenie gardła, zapalenie błony śluzowej nosa"

malenstwo31 napisał(a):W poniedziałek oddam krew na bank będą trochę zaburzone przez przeziębienie ale boję się

Nie idź przeziębiona robić badań, wyjdą popieprzone i znowu będziesz sobie wmawiac że to jakaś białaczka albo inne rak :nono:

pralinka1 napisał(a):Od godziny mam atak, chyba paniki. Wiem, że to głupie ale biję się, że to zawał.

Jakby to był zawał to być nie była w stanie tu pisac ;)
O nerwica... Witaj, dawno żeśmy się nie widziały... Kawka, herbatka czy od razu wódeczka??

"Bo w tym cały sens istnienia, żeby umieć żyć bez znieczulenia"

Mam jeszcze tyle pięknych planów do spieprzenia...

przez malenstwo31 11 sty 2015, 12:37
D@ri@nk@, jab rozmawiałam z moją psychiatrą i powiedziała,żeby na razie nie rzucać bo oczywiste jest to,że będa skutki uboczne. powiedziała ,żeby poczekac az mój stan sie trochę ustabilizuje:)
w samochodzie słuzbowym tez nie palę ale za to jak wyjde na budowę to ho ho:) no jak to z pracownikami rozmawiac bez papieroska:)
haha wiem ,że przy obecnym stanie, tzn cały katar spływa mi na oskrzela nie powinnam palić ale no co zrobić:)
jak byłam na urlopie to wypalałam 2 dziennie albo w ogóle ale tez miałam e papieroska, no bo poranny plus kawa= idealne połaczenie, potem kibelek i mozna zacząć dzień:)

przez martini123 11 sty 2015, 15:13
D@ri@nk@, ja też jem alertec i w sumie nigdy nie myślałam, że może on mieć takie skutki, nie czytałam :) mój chłopak skutków ubocznych nie miał. wiem, że na każdego leki inaczej działają, ale można spróbować

Sortuj wg