Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez malenstwo31 25 lis 2014, 12:11
angie1989, Kochana na bank nie nowotwór. jestem pewna na milon procent bo to też przechodziłam. nie jest to guz , podejrzewam ,że nie wątroba. Kochana pij dwa razy dziennie herbatę z kopru włoskiego. to działa rozkurczowo na woreczek zólciowy i czyści go.
Stokrotk@, też przerabiałam chłoniaki , ziarnice itp. im bardziej zaczniesz męczyć węzły tym bardziej będą rosły i powiększały się i dłużej one będą powiększone. skąd wiem bo miałam powiększony pod żuchwą i męczyłam go codziennie aż lekarz( mam ich troche w rodzinie i wśród znajomych) nie ochrzanił mnie:)
nefretis, a wiesz ,że wdęcia też są na tle nerwicowym. Pewnego razu rano obudziłam się i bolał mnie brzuch prawa strona i okolice pępka. zaczełam sprawdzać ten brzuch i pouczyłam jakby guzy w okolicy pępka i rozsiane po lewej stronie. Poleciałam do mamy ,żeby dotknęła, potem siostra i obie zbladły bo też to czuły.
umyłam tylko zęby i do lekarza. byłam pewna ,że wyląduje w szpitalu. ale zrobił usg i powiedział ,że moje jelita to jeden wielki gaz:) :lol:
dostałem lek Deputir ( lek na jelito drażliwe) i coś tam jeszcze. Dodatkow piłam COlonC i po 3 dniach minęło.

przez nefretis 25 lis 2014, 13:13
malenstwo31 napisał(a):
[b]nefretis
, a wiesz ,że wdęcia też są na tle nerwicowym. Pewnego razu rano obudziłam się i bolał mnie brzuch prawa strona i okolice pępka. zaczełam sprawdzać ten brzuch i pouczyłam jakby guzy w okolicy pępka i rozsiane po lewej stronie. Poleciałam do mamy ,żeby dotknęła, potem siostra i obie zbladły bo też to czuły.
umyłam tylko zęby i do lekarza. byłam pewna ,że wyląduje w szpitalu. ale zrobił usg i powiedział ,że moje jelita to jeden wielki gaz:) :lol:
dostałem lek Deputir ( lek na jelito drażliwe) i coś tam jeszcze. Dodatkow piłam COlonC i po 3 dniach minęło.

Tak wiem, jestem ciekawa czy moga byc długotrwałe. Ja cały czas mam wrażenie, że z prawej strony mam taką gulę, jestem szczupła więc bdb to czuć. No ja włąśnie nic nie biorę, jedynie Espumisan czasem, najgorsze jest to, że nie zauważam zbytniej poprawy po niczym.
Malenstwo, jak się czujesz? Widzę, że jesteś w dobrym humorze, teraz będziesz takim dobrym duszkiem-pocieszycielem dla nas:) O ile nie znudzi Ci sie ta tematyka;)

przez malenstwo31 25 lis 2014, 13:19
nefretis, będę Was wspierać. czuje się wspaniale:) jak zawsze po dobrych wynikach:) ale naprawdę postanowiłam zmienić swoje zycie na pozytywne myślenie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez angie1989 25 lis 2014, 13:46
Pokusiło mnie znowu i weszłam na forum o raku nerki...W sumie u wiekszosci zostal wykryty przez przypadek w usg...
Masakra z czego ten bol boje sie

przez malenstwo31 25 lis 2014, 13:49
angie1989, idz do lekarza bo naprawdę do Ciebie nic nie "przemówi" jedz na sor i powiedz ,że złapało Ci w samochodzie i boli Cię cała prawa strona.a zobaczysz ,że badnie nic nie wykaże

przez Alice in wonderland 25 lis 2014, 13:53
Nefretis, pytałaś o przeczulicę. Ja mam na szyi , czyli tam gdzie moje objawy. Cała szyja dookoła, z tyłu potylica i cała obręcz barkowa a także żuchwa. Przeszkadza mi dosłownie wszystko, większość bluzek (zwłaszcza w łódkę), szalik, kurtka, metki, muśnięcie pędzlem do pudru, wklepywanie podkładu, włosy a nawet smyrnięcie ogonem przez kota :shock: NIby kąpiel rozluxnia ale nie mam wanny, za to pod prysznicem do szału doprowadza mnie woda, która spływa z głowy po bokach szyi aaaaaaaa!!!!!!!!!!!

Angie, a w którym dniu cyklu teraz jesteś? może to okres okołoowulacyjny? interesowałam się tym by zajść w ciążę i dziewczyny potrafią zwijać się z bólu kilka dni gdy pęcherzyk owulacyjny jest już duży lub po pęknięciu, czasem trwa to kilka dni nawet. Wiadomo, że osoby nadmiernie wrażliwe (czyli MY) czują to o wiele mocniej. Zapisuj sobie kiedy Cię boli, może będzie jakaś zależnosc. U mnie po 3 miesiacach okazalo sie ze kuulminacje bolu brzucha mam zawsze 15-16 dnia cyklu, czyli w owulację. Noi sie wyjasnilo. A druga rzecz to tak jak pisze Maleństwo czyli wzdęcia. Ja mam niewielkie ale bardzo bolesne. Na usg wyszly mi rozdęte jelita. To ze stresu i braku ruchu. Najgorzej mam w pozycji siedzącej. Jesli chodzi o stres to osoby z nerwica łapia duzo powietrza, łykają go za dużo i potem są wzdęcia. Często też łapią za dużo powietrza w trakcie mówienia lub jedzenia. Trzymaj się MOja Droga! Jestem pewan ze to nie żaden rak, buzka!
Ostatnio edytowano 25 lis 2014, 14:00 przez Alice in wonderland, łącznie edytowano 1 raz
Moje objawy: Ucisk w szyji, napięcia mięśni szyi, flegma w gardle

przez angie1989 25 lis 2014, 13:56
malenstwo31, Coś ty nie jade...Do szpitala mnie jeszcze wezma. Zobacze co moja rodzina na to powie...Moze poczekam jeszcze w sumie objaawy mi sie nie zgadzaja. Wiec moze watroba? Choc proby watrobowe mialam dobre...lub woreczek zlociowy a moze tylko zapalenie zwykle? Nie musi byc od razu najgorsze czyz nie?

-- 25 lis 2014, 12:59 --

Wiecie ze jest nawet rak pecherzyka zółciowego?

przez nefretis 25 lis 2014, 14:45
Alice in wonderland napisał(a):Nefretis, pytałaś o przeczulicę. Ja mam na szyi , czyli tam gdzie moje objawy. Cała szyja dookoła, z tyłu potylica i cała obręcz barkowa a także żuchwa. Przeszkadza mi dosłownie wszystko, większość bluzek (zwłaszcza w łódkę), szalik, kurtka, metki, muśnięcie pędzlem do pudru, wklepywanie podkładu, włosy a nawet smyrnięcie ogonem przez kota :shock: NIby kąpiel rozluxnia ale nie mam wanny, za to pod prysznicem do szału doprowadza mnie woda, która spływa z głowy po bokach szyi aaaaaaaa!!!!!!!!!!!

No dokładnie to taki ból. dzieki, ze opisałaś, u mnie szczególnie po prawej stronie tułowia, czyli tam gdzie moje dolegliwości.
Boli mnie bluzka na ciele, ze tak to ujmę. U mnie pomaga ciepła kapiel i od razu do łózka, na drugi dzień, zwykle tak koło południa uczucie wraca i trwa do wieczora.

-- 25 lis 2014, 13:50 --

angie1989 napisał(a):malenstwo31, Coś ty nie jade...Do szpitala mnie jeszcze wezma. Zobacze co moja rodzina na to powie...Moze poczekam jeszcze w sumie objaawy mi sie nie zgadzaja. Wiec moze watroba? Choc proby watrobowe mialam dobre...lub woreczek zlociowy a moze tylko zapalenie zwykle? Nie musi byc od razu najgorsze czyz nie?
Wiecie ze jest nawet rak pecherzyka zółciowego?

Tak Angie wiem o tym, czytałam. Ja jeszcze myslę o jelicie i jego zagięciu wątrobowym. Lub całkiem w inną stronę - że to coś o czym ja nawet nie wiem a ten ból to jedynie promieniowanie od innego narządu. Bardzo bardzo się boję.
Do tego po porodzie miałam hemoroidy wewnętrzne, ostatnio się ukatywniły, 2 razy miałam odrobinke krwi na papierze po mega zaparciu, czopki pomogły ale lekki ból i łaskotanie mam nadal. Podjrzewałam nawet pasozyty ale na bank ich nie mam.

Ostatnio połaczyłam te bóle jelit, osłabienie i bóle w odbycie z rakiem jelita grubego. Chyba oszaleję. Pocieszam się tym OB(7) i CRP(0,38) które są bardzo niskie. Myślicie, ze gdybym miała coś w brzuchu to wyszło by? Boże pytam o to juz któryś raz az mi głupio:((

przez malenstwo31 25 lis 2014, 14:58
nefretis, Kochana wiem co strach robi z człowiekiem. Nic się nie martw naprawdę nic Ci nie jest.Jelita bolą z gazów , które zbierają sie u nas nerwowoych 2 razy częściej. poza tym brak ruchu robi swoje. Wyłacz kompa i marsz na spacerek:)

przez nefretis 25 lis 2014, 15:03
własnie malenstwo całymi dniami siedze w domu, od rana do wieczora , no moze jakieś zakupy zywnosciowe i tyle.
tak bardzo nie chce mi się wyjść, nie mam siły, najchętniej leżałabym cały dzień pod kocem.
Juz dziś telefonicznie męczyłam mamę o moich dolegliwosciach, chyba zrezygnuję z tej gastroskopii. PO PROSTU ze strachu.
Moja mama mnie poparła. Ale nie wiem czy kiedys tego nie pożałuję. Ale nie mam siły, nie mam siły na to badanie (które swoją drogą sama sobie zleciłam):(

przez malenstwo31 25 lis 2014, 15:18
nefretis, idz zrób to badanie. wiem po sobie jakie myśli miałam przed Tk i po TK. badanie da Ci spokój chociaż troche spokoju a w naszym zyciu spokój jest wazny. idź zrób a później razem będziemy się tu śmiać z Twojego strachu jaki przechodziłaś :yeah:

przez angie1989 25 lis 2014, 17:50
U mnie bez lekarza sie nie obejdzie boli nie przechodzi może nawet bardziej ;(
Nie mam juž sił. Wiecznie coš....:(
Boje sie ze to najgorsze.

przez Alice in wonderland 25 lis 2014, 18:04
Nefretis, moim zdaniem wyszło by w CRP i OB bo to są bardzo czułe wskaźniki stanu zapalnego w organizmie.

Angie, <przytulam>
Moje objawy: Ucisk w szyji, napięcia mięśni szyi, flegma w gardle

przez D@ri@nk@ 25 lis 2014, 18:27
angie1989, spokojnie, minie :)
Na wątrobe możesz brać sobie coś, jakiś esselive czy tym podobny, nie koniecznie pomoże, ale na pewno nie zaszkodzi, o watrobe trzeba dbać ;)

sinister, jak cie lakrze nie mają jeszcze dość to zrób tsh ;)

Mnie dzisiaj ta sraczka zamęczy. Nawet podwojona dawka węgla nic nie pomaga, espumisan tez nie. W brzuchu mam milion pękających baloników, ból jak przy okresie całe podbrzusze i ta woda... :why: Od 6 tygodni tak mam i zaczynam miec powoli dość :/
O nerwica... Witaj, dawno żeśmy się nie widziały... Kawka, herbatka czy od razu wódeczka??

"Bo w tym cały sens istnienia, żeby umieć żyć bez znieczulenia"

Mam jeszcze tyle pięknych planów do spieprzenia...

Sortuj wg