pokrzywka

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

pokrzywka

przez stx 09 cze 2013, 18:24
witam, od 2 dni mam pokrzywke. jest przy ''bicepsie'' i jest swędząca. czy mogły ją wywołać nerwy?
stx

pokrzywka

przez *Monika* 09 cze 2013, 18:42
stx, jesteś pewien, że to pokrzywka?
Może najlepiej udaj się do lekarza bo jej objawów nie wolno lekceważyć.

Pokrzywka może pojawić się raz albo ciągnąć latami. Swędzenie skóry, czerwone plamy, opuchlizna i obrzęki - objawy pokrzywki są dotkliwe i męczące. Mechanizm powstawania swędzącej pokrzywki nie jest dobrze znany, choć wiadomo, że towarzyszy jej wzrost poziomu histaminy we krwi.

Bąble mogą być wynikiem uczulenia na składnik pożywienia (np. pierwsze truskawki, wiśnie czy maliny), lek (np. aspiryna), konserwanty dodawane do żywności, metale, kosmetyki, słońce. Istnieją pokrzywki niealergiczne, wywołane np. przez stres, zimno, gorąco czy wysiłek fizyczny, ale też – jak w przypadku pokrzywki alergicznej – np. przez aspirynę czy słońce.

Leczenie zależy od rodzaju i nasilenia dolegliwości. Na podstawie obserwacji trzeba ustalić przyczynę i jej unikać. Jeżeli pokrzywka powraca, lekarz może przepisać doustne leki przeciwalergiczne, a w ciężkich przypadkach – sterydowe. Zaleci też kremy i maści zmniejszające swędzenie. Ulgę przynosi przykładanie kostek lodu lub okłady z zimnej wody czy soku z cebuli oraz smarowanie bąbli kremem nawilżającym.
Obrazek
Główny Moderator

pokrzywka

przez stx 09 cze 2013, 18:45
jest taki główny plac (średnica 4cm) a dalej już rzadsze ''krostki''. jest to czerwone i jest tylko na bicku
stx

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

pokrzywka

przez tahela 09 cze 2013, 19:00
mnie czesto wysypuje w sumie, w łasnie a jakims miejscu tylko i nie wiem od czego, testowałam różne pokarmy i inne rzeczy,może i nerwy :?
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

pokrzywka

przez Mightman 09 cze 2013, 19:28
Ja nie wiem jak ludzie potrafią do nerwów dopisywać cała liste objawów..... to jest typowy jakiś objaw fizlogiczny idź z tym do rodzinnego albo do dermatologa jak masz możliwość.

pokrzywka

przez *Monika* 09 cze 2013, 19:47
stx napisał(a):jest taki główny plac (średnica 4cm) a dalej już rzadsze ''krostki''. jest to czerwone i jest tylko na bicku

Idź do lekarza, moze uda mu się ustalic przyczynę.
Dostaniesz leki, pokrzywka zniknie.

No i należałoby się przypatrzeć z jakich przyczyn powstaje, jeśli wystąpi nawrót. Oby nie ;)
Obrazek
Główny Moderator

pokrzywka

przez stx 09 cze 2013, 20:10
Mightman zapytałem czy może być to spowodowane nerwami poniewaz nie przychodzą mi do głowy inne powody. a czytałem że jest taka możliwość dlatego chciałem się upewnić
stx

Sortuj wg