Moja nerwica lękowa ? Proszę o pomoc..

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez villah 26 lip 2012, 15:06
A to nie zrozumiałem, ja to podzielam teraz zdanie pewnego filozofa, że 9/10 naszego życia, to zdrowie.

przez martka717 26 lip 2012, 15:18
no zgadzam się. A to zdzrowie, a szczególnie nasz mózg, to jest dla mnie wielka zagadka.. żeby miec takie problemy. a nerwica lękowa teraz coraz częściej dotyka niestety młodych osób.. A powiedz mi jeszcze jak jest z Twoimi atakami? Codziennie je miałeś/masz czy są jakies określone sytuacje w których występują częściej ?
Zaw­sze trze­ba po­dej­mo­wać ry­zyko. Tyl­ko wte­dy uda nam się pojąć, jak wiel­kim cu­dem jest życie, gdy będziemy go­towi przyjąć nies­podzian­ki, ja­kie niesie nam los.

przez beti31 26 lip 2012, 15:27
Czesc wlasnie wrocilam z terapii jest troche lepiej ale dziwne jest to że człowiek za swój mały sukces uwaza jazde autem wysiedzenie tam godzinki i powrót do domu masakra. Ja miałam dluższy czas spokój z lękami a teraz znowu są silne i coraz częstrze. A nie chce wracac do leków wiec też mi strasznie cięzko. Pozdr.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez martka717 26 lip 2012, 15:33
no to dobrze, że trochę lepiej jest.. ja się własnie już zaczęłam bać wsiadać za kółko.. ogólnie cały czas czuję jakiś taki wewnętrzny niepokój, chyba jestem spokojna tylko jak śpie:) To może jednak, jeśli ta terapia nie przynosi takich skutków jakich byś oczekiwała, to leki są ostatnią deską ratunku.. nie wiem nie znam się, więc też nie chce Ci źle doradzić, ale jeśli masz się męczyć to z dwojga złego..
Zaw­sze trze­ba po­dej­mo­wać ry­zyko. Tyl­ko wte­dy uda nam się pojąć, jak wiel­kim cu­dem jest życie, gdy będziemy go­towi przyjąć nies­podzian­ki, ja­kie niesie nam los.

przez beti31 26 lip 2012, 15:52
To racja ale z doświadczenia wiem że leki tylko to zagłuszą no cóż zobacze może spróbuje jeszcze czegoś innego nie wiem już sama ile można próbować różnych rzeczy w najgorszym przypadku szpital zostaje niestety.

przez villah 26 lip 2012, 15:55
Wypluj to słowo->leki. Leki są dla tych co nie potrafią z łóżka wstać. My musimy walczyć :)))

przez beti31 26 lip 2012, 16:09
Dzięki za słowa otuchy już sama nie wiem czasem co mam ze sobą zrobić najgorsze że dłuższy czas nie miałam silnych ataków radziłam sobie a teraz kurde znowu źle :) straszny mam dzisiaj ból głowy i ucisk w gardle jakby mnie dusiło. Ja wiem że to mój umysl tak działa i że nic mi sie tak naprawde nie dzieje ale łatwo powiedzieć trudniej zrobić.

przez martka717 26 lip 2012, 16:09
no tak, ale każdy człowiek ma swoją cierpliwość i jakieś granice wytrzymałości. Nikt nie jest ze stali. Ja na przykład jestem słabą psychicznie osobą..

przez beti31 26 lip 2012, 17:24
Ja też i to bardzo, ale też bardzo wrażliwą owszem nikt nie chce brać tego świństwa bo wiadomo jakie szkody wyrabia w organizmie ale cóż nieraz trzeba i tak sobie pomóc.
Ale inne metody są wiadomo lepsze i nie niszczą nam organizmu tylko nie każdego na nie stać trzeba samemu kombinować.

przez villah 26 lip 2012, 17:50
Ja jestem wrażliwym introwertykiem, bóg mnie skarał :D

przez martka717 26 lip 2012, 21:52
właśnie to jest moja udręka, branie wszystkiego do siebie, nie umiem być stanowcza i cierpliwa. W przeciwieństwie do mojego chłopaka, któremu zazdroszcze podejścia do życia, bo ma krótko mówiąc wyjeb... na innych, oczywiście prócz mnie :mrgreen: tłumienie w sobie emocji, to moja specjalność, chociaż czasami wybucham, albo płaczę bez powodu, myślę że to jest właśnie odreagowanie.. z tego też względu chciałam udać się do psychologa, żeby poprawić swoją samoocene, molże jakieś warsztaty podnoszące pewność siebie. Sama już nie wiem i o dziwo, dzisiaj nie miałam żadnego ataku, byłam na rolkach, myśli zajęte czymś innym. Ale jednak niepokój gdzieś tam cały czas był ze mną i takie ogólne uczucie nie wiem senności albo "rozregulowania" A Wam jak minął ten dzień?

przez villah 26 lip 2012, 22:48
Ja uważam, że wrażliwy człowiek jest bliżej serca- tzn bardziej kieruje się uczuciami na przykład miłością pokojem,taki człowiek widzi więcej niż tylko pogoń za wrażeniami i własnymi pociechami, za to serce jest bezbronne i łatwo je skrzywdzić. Z drugie strony mamy egocentryka, który kieruje się swoimi pragnieniami, żądzami i używa do tego umysłu, żeby realizować cele, więc jest bliżej umysł, a umysł sam w sobie jest tępy :D tzn interesuje go zaspokojenie żadzy, nie widzi po za tym czegoś więcej, żeby zrealizować własne cele może zburzyć pokój, tacy ludzie mają klapki na oczach, widzą jedynie swoje pragnienie, nie widzą ludzi, dlatego trudno ich skrzywdzić.

Wydaje mi się, ze najlepiej być gdzieś w środku :P

Mi minął dzień bardzo dobrze, byłem niedawno na dłuuuuuuuuuuugim spacerze, rozmyślałem o życiu, pozytywnie.

przez martka717 27 lip 2012, 11:47
villah jaki Ty jesteś mądry :D dzisiaj jechałam samochodem sama, nic mi się nie stało, nie myślałam o niczym, o dziwo byłam w miarę spokojna, chyba zaczynam sobie coraz lepiej z tym wszystkim radzic. miejmy nadzieje :) a może tak jak inni pisali, to tylko jakieś chwilowe podłamanie.. zobaczymy co czas pokaże

przez beti31 27 lip 2012, 13:44
Wsparcie to ogromna sprawa,ja dzisiaj jechałam dość duży kawałek samochodem do babci i z powrotem, zrobiłam sama zakupy bylam z psem na spacerze wiem to dziwne małe rzeczy ale człowiek z fobią społeczną cieszy się bardzo z takich choćby małych rzeczy życze wszystkim zdrowia i miłego dnia

Sortuj wg