PRZYCZYNY NERWICY

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

PRZYCZYNY NERWICY

przez Adam Smith 13 maja 2012, 14:50
Rindpvp, u mnie jest ten sam problem , w ogóle się tym nie przejmuje , że ludzie tak ingerują w moje życie . Tak samo nie robi to na mnie wrażenia , a jednak z tego powodu mam nerwice.
Adam Smith

PRZYCZYNY NERWICY

przez Rindpvp 13 maja 2012, 15:06
I rozumiem że wszystkie objawy nerwicy mają prawo być z tego powodu, dzięki tobie nabieram optymizmu, mam nadzieje że da sie mnie naprawić tą terapią psychodynamiczną :) Mam myśli o np. sensie życia co mnie osobiście dołuje i budzi lęk, mam nadzieje że znikną :<
"I cicho cię proszę chroń przed ścieżką ciemną. Nawet najtwardsi mają chwile,kiedy potrzebują klęknąć"
Grammatik - Każdy ma chwilę ft. Fenomen

DDA

PRZYCZYNY NERWICY

przez Adam Smith 13 maja 2012, 15:21
Bo prawda jest taka , że terapia behawioralno-poznawcza ma dużo plusów , uczy popranie postrzegać rzeczywistość , kontrolować swoje lęki i objawy , ale brakuje jej czegoś do pełnego wyleczenia pacjenta . I tu zaczynają się konflikty wewnętrzne , gdzie jednym z objawów poznawczych , są myśli egzystencjalne . Dlatego mogę cię uspokoić , że to minie , pamiętam sam gdy codziennie myślałem nad sensem życia i zadawałem sobie pytanie typu " czy jest coś po śmierć ? po co w ogóle to wszystko ? po co żyjemy ? " i wiele innych . Teraz korzystam z terapii psychodynamicznej i nie mam problemu z tymi myślami :)

Można to opisać na przykładzie , że terapia behawioralna potrafi przyciąć ten kwiat jakim jest nerwica , ale psychodynamiczna jest po to by wyrwać też korzenie :)
Adam Smith

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

PRZYCZYNY NERWICY

przez Rindpvp 13 maja 2012, 15:30
Super, dzięki bardzo fajna informacja. We wtorek ide do mojej psycholog to sobie z nią na ten temat porozmawiam. Bardzo mi pomogłes bo wczoraj już stanu lękowego dostawalem przez te myśli gówniane, na szczęście powstrzymałem :D

-- 13 maja 2012, 15:42 --

Jeszcze mi powiedz na czym mniej więcej polega taka terapia i po jakim czasie tobie pomogła :).
"I cicho cię proszę chroń przed ścieżką ciemną. Nawet najtwardsi mają chwile,kiedy potrzebują klęknąć"

DDA

PRZYCZYNY NERWICY

przez Adam Smith 13 maja 2012, 16:03
Na terapii psychodynamicznej wspólnie z terapeutą starasz się znależć konflikty wewnętrzne , musisz opowiedzieć o swoim dzieciństwie , bo często tam znajdują się przyczyny nerwicy . Sam żdziwiłem się jak wielką role , odgrywa okres dzieciństwa , w naszym póżniejszym funkcjonowaniu . Czyli uświadamia ci o węwnętrznopsychicznych nieświadomych konfliktach , które mają wpływ na twój rozwój. Do tego być może , masz jakieś niezaspokojone potrzeby , czyli nie żyjesz tak jakbyś chciał żyć . Musisz się też nastawić na to , że będzie taki okres podczas terapii , gdy poczujesz się gorzej , bo wszystkie konflikty, które tkwiły w twojej podświadomość przez lata wychodzą na wierzch . A okres terapii , zależy od pacjenta , u mnie to trwa pół roku , gdzieś po dwóch miesiącach , zacząłem się czuć lepiej , dzięki świadomość , że teraz na dobre , moge rozprawić się z demonami przeszłość :)
Adam Smith

PRZYCZYNY NERWICY

przez Rindpvp 13 maja 2012, 16:26
Kurde, ale ja pamiętam fragmenty z dzieciństwa i naprawde nie wiem gdzie tam mogą być konflikty wewnętrzne. Czuje sie teraz jak gówno wogole bez powodu, miałem juz 3 miesiące spokoju i nagle mi to wraca. Coś dziwnego. A od dzieciństwa minęło aż 6 lat - wtedy uwolniłem się od ojca przemocowca. A co jeśli im więcej myśle lub im więcej odkrywam w sobie tym bardziej się boje i dostaje częstszych stanów lękowych? Na dłuższą mete powinno to pomóc jednak bo uświadamiam sobie konflikty wewnętrzne które powodowaly nerwicę.

DDA

PRZYCZYNY NERWICY

przez Adam Smith 13 maja 2012, 16:43
Moja terapeutka mówiła mi o tym , że częstym błędem , u terapeutów jest to , że skupiają się tylko na tu i teraz , nie sięgając wstecz . Przed terapią sam myślałem , że jak mam opowiadać o swoim dzieciństwie , skoro pamiętam to wszystko jak przez mgłę . Jednak terapeuta , na pewno dojdzie gdzie leżą te konflikty , u mnie to wyglądało w ten sposób , że doszliśmy skąd się wzięła np . moja fobia społeczna . Jej powodem było to , że często w dzieciństwie słyszałem , że robię coś gorzej od innych albo , że ogólnie jestem beznadziejny i nie poradze sobie w życiu . Wiec widzisz to co dzieje się w dzieciństwie ma wpływ na nasze zachowanie , postrzeganie różnych spraw czy lęki . A jak się pozbędziesz tych konfliktów , czyli w końcu dojdzie do twojej konfrontacji z nimi , to stany lękowe miną . Można to opisać na takim przykładzie , troche kiepskim ale to nieważne , że z psychiką jest trochę jak z szambem , zbierają się w niej odpady , przychodzi pora gdy jest ich za dużo , zaczyna nam przeszkadzać ten smród , gdy wyciągamy je na zewnątrz , jeszcze gorzej śmierdzi , ale za jakiś czas przestanie , bo wreszcie to wszystko oczyszczamy.
Adam Smith

PRZYCZYNY NERWICY

przez Rindpvp 13 maja 2012, 16:48
Nie ma to jak gówniane porównanie :D Może wraz z tym przypomne sobie dużo rzeczy, już sobie troche przypomniałem. Powiedz mi jeszcze czy każdy psycholog / psychoterapeuta może prowadzic taką psychoterapie? Rozumiem że wyglada to poprostu jak rozmowa?

DDA

PRZYCZYNY NERWICY

przez Adam Smith 13 maja 2012, 17:01
Takie porównania są najlepsze , dlatego że siedzimy w tym gównie po uszy i czasem trudno znależć inne :D , a co do terapii to zwykły psycholog jej nie poprowadzi , bo psycholodzy też się raczej skupiają na tu i teraz . A reszta terapeutów , oprócz tych co się zajmują behawioryzmem , skupia się na przeszłość , obojętnie czy to będzie psychodynamiczna , psychoanalityczna , czy terapia skoncentrowana na rozwiązaniach . Mają podobne założenia i ich celem jest dojście do konfliktów , które biorą się z przeszłości .
Adam Smith

PRZYCZYNY NERWICY

przez Rindpvp 13 maja 2012, 17:13
Może za krótko chodze do mojej psycholog bo narazie skupiliśmy się na tym żebym mógł normalnie żyć. Wraz z odkryciem koła nerwicowego stany lękowe minęły na 3-4 miesiące, teraz znowu sie dzieje ze mną nienajlepiej a psycholog juz chciała mnie widziec raz na 2 tyg. Zapomniała o przyczynie chociaz o tym rozmawialismy dosyc długo :P

-- 13 maja 2012, 17:16 --

Powiedz mi jeszcze ile masz lat? Ja mam 18 i 6 lat u mnie to nie dawało znaku życia czy objawów. Dziwne ze to wychodzi w okresie dojrzewania.

DDA

PRZYCZYNY NERWICY

przez Adam Smith 13 maja 2012, 17:23
Rindpvp, Ja mam 18 , a zaczęło się rok temu , a dlaczego to wychodzi w okresie dojrzewania ? nie wiem może dlatego , że jesteśmy bardziej świadomi syfu w jakim przyszło nam żyć . Trudno odpowiedzieć na to pytanie , muszę się spytać terapeutki , bo ona też chorowała w tym samym wieku co my na nerwice lękową :)
Adam Smith

PRZYCZYNY NERWICY

przez Rindpvp 13 maja 2012, 17:35
Wyzdrowiała? Fajnie że mamy podobny problem :) Mam takie gówniane myśli, że sie zabijam, po co jest życie a najfajniejsza jest, dająca najwięcej strachu myśl o tym że zaraz sie zabije :D Trzeba podchodzić do tego z zasranym dystansem bo będzie lipa :D

-- 13 maja 2012, 17:38 --

Zaraz zaraz, też jestem z wawy - można sie spiknąć lub jakby moja psycholog sie nie podjęła to może pójde do twojej :D Bo moja to młoda i taka jakby troche nieogarnięta, pomogła mi bardzo wyjść z nerwicy objawowo ale przyczyn sie nie domyśla...

DDA

PRZYCZYNY NERWICY

przez Adam Smith 13 maja 2012, 17:48
Rindpvp, też miałem taką myśl , że zaraz coś mi odbije i wyskocze przez okno :D albo jakieś myśli że kogoś mogę zabić , masz racje trzeba mieć do tego dystans , ja teraz mam to w dupie , bo wiem , że to tylko myśli :D

A gdzie chodzisz do psychologa ? bo żeby się nie okazało , że chodzimy do tej samej :D
Adam Smith

PRZYCZYNY NERWICY

przez Rindpvp 13 maja 2012, 17:54
Aslan - Marta Koładzka niedaleko kina femina. Jestem z Ursynowa :)

-- 13 maja 2012, 18:03 --

Ale nadal masz takie myśli? Czy możesz je sobie przywołać i tylko tyle? One sie u mnie czasami pojawiają a jak sie pojawiają to sieją spustoszenie w emocjach.

DDA

Sortuj wg