Czy to są objawy nerwicy?-WĄTEK ZBIORCZY

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez melpomena 26 mar 2012, 20:53
Właśnie to jest straszne- mam natłok myśli, analizuję każdy swój krok, każdą najmniejsza myśl i to, co kiedyś wydawało mi się normalne teraz jest pretekstem do tego, żeby coś sobie wmawiać. Nie mogę dziś pozbyć się tego stresu, mam taką okropną ciężkość w klatce piersiowej, jakby coś we mnie siedziało, okropne uczucie(w tym momencie nie znam jego przyczyny). Bardzo dziękuję ci za tę odpowiedź, chociaż jedno mam z głowy, ale teraz "utyrałam sobie", że nie chce mi się żyć i to już jest powód do tego, żeby podjąć jakieś działania.
Bardzo ci dziękuję

przez tahela 26 mar 2012, 20:57
W/g najnowszych doniesień SSRI tez użaleznia tyko nie tak szybko inaczej niż benzo,inny mechanizm działa, benzo szybko i silnie.

-- 26 mar 2012, 20:15 --

2Czarnula napisał(a):Dinzel.Ja mam identycznie pomysle lub widze karetke to juz mi sei wydaje ze zemndleje.A powiedz mi czy prze nerwicy masz tak ze jest Ci niedobrze tak jak bys miala zaraz wymiotowac?Oczy takie ze jak bym widziała az za wyraznie, kręci mi sie w głowie(chyba) ale jak stane prosto chwyce sie za głowe to tak jak by mi sie nie kręciło.:)Nogi mam tak jak by sie uginały same i jak by były pijane.Masz cos takiego tez?

przy nerwicy mozna nawet i wymiotowac w stresie duzym, co ms ie zdarzyło , niestety na studiach czekalismy na wynik jednego egzaminu testowego i jednoczesnie na wpis egzaminu opisowego, który był kilka dni wczesniej także w jeden dizen był egzamin później wpisy z opisówki sprzed paru dni i następnie wpisy z testu, który sprawdzał komputer i nie wytrzymałam , myślałam wtedy ,ze zemdleje i żałądek na supełek miałam i niedobrze i słabo i pot na całe ciało, inne sytuacje stresowe tez potrafią we m ie coś takiego wywołać , kolega wtedy mnie wkręcał,ze jestem w ciazy pewnie a ja myślałam ,ze tam zemdleje i go zabiję za te teksty, z oczami tak nie mam jak ty raczej nie dostrzegam wtedy szczegółów i w ogóle ciezko mi zebrac mysli i zapominam róznych rzeczy zostawiam i jestem roztrzęsiona i takie tam, ogólnie to da sie z tym zyc tylko trzeba wrzucić na luz trochę , przy rozmowach w sprawie pracy potrafie takie coś załapac, nawet na wizycie u prywatnego lekarza lub w urzędzie w sytuacjach oficjalnych, stresowych najczesciej
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez 2Czarnula 26 mar 2012, 21:45
Dziekuje Ci bardzo za odpowiedz:)odrazu mi lepiej.A czy takie stany lękowe itp przed miesiączka nasilają Ci sie?

-- 26 mar 2012, 20:57 --

Dinzel.Wczoraj byłam w kosciele.Stałam na polu stałam jak pijana..a po chwili mroczki przed oczami poty dusznosci suchosc w ustach...myslałam ze zemdleje...i zaczełam biec do domu...i nie zemndałam juz teraz wiem ze to uczucie jest tylko mysla...ze tak naprawde nic mi sie nie stanie...a co do tych zachwian rownowagi to ja mam masakre....tez mam tak jak by mi sie same nogi uginały mam w nich mrowienie, miekkie to znowy ciezkie ze az mnie bola poprostu maskara..

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez cowboy 26 mar 2012, 22:49
tahela

ja się od SSRI nie uzależniłem, przeciwnie unikam jak tylko mogę :) czasami to jedyne wyjście i oceniając po sobie uważam, że mało szkodliwe.

przez dogomaniaczka 26 mar 2012, 22:55
cowboy, dlaczego mówisz że najpierw do psychiatry? moim zdaniem pierwszy krok to psycholog, , a najlepiej i to i to!! wkurza mnie na tym forum to że wysyła się ludzi od razu do psychiatry po leki..same leki sprawy nie załatwią, najpierw psycholog!!

-- 26 mar 2012, 22:55 --

2Czarnula, mi się często przed miesiączką nasilają :P

przez cowboy 26 mar 2012, 23:02
dominika92

jak jest już bardzo źle to trzeba się ratować i szybciej zadziałają środki niż pierwsza wstępna rozmowa z terapeutą - to dlatego. psycholog jest równie potrzebny w terapii długodystansowej, ale jak jest dramat - to jednak najpierw lekarz. tak uważam.

same leki sprawy nie załatwią, to prawda. ale zauważ ile jest osób na tym forum oburzających się, że ktoś gloryfikuje wychodzenie z choroby bez leków. są 2 nurty, najlepiej wyciągać rzeczy wartościowe z obu.

przez dogomaniaczka 26 mar 2012, 23:04
no tak, z tym się zgodzę :)

przez cowboy 26 mar 2012, 23:06
miło :) pozdrawiam.

przez tahela 26 mar 2012, 23:23
cowboy,
wiesz niby nie uzależniają, ale słuchałam programu w radio niedawno na temat uzaleznienia od leków i był poruszany wątek SSRI i padło stwierdzenie,ze w/g najnowszych badań uzależniają po długotrwałym kilkuletnim przyjmowaniu tylko nie fizycznie a psychicznie bardziej, ze mozg się już zupełnie rozleniwia i przestaje produkować sero i człowiek bez tych leków już w ogóle nie potrafi żyć,
ja miałam objawy odstawienne jak z 40 zeszłam na dychę, lek mnie się kończył a załapałam sporego lęka przed telefonem do mojego psychiatry, i ostro mi dało to popalić jeśli mam być szczera objawy nerwicy się powiększyły było mi niedobrze ,słabo, i takie tam inne spotęgowane

-- 26 mar 2012, 22:32 --

dominika92,
Dominika Ty idziesz do psychiatry od ładnych paru miesięcy, weź się zbierz w końcu, bo z tego siedzenia nic dobrego nie wyjdzie, zaczynasz się z P. kłócić i ogóle , rusz się w końcu, proszę Cie, ostatnio poszłaś na spacer z mamą a do lekarza nie możesz się z mama w końcu jakoś wybrać:?: :arrow: :!: :twisted:
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez Sznycelka 27 mar 2012, 07:55
Cześć, proszę pomóżcie mi.
Zdiagnozowano u mnie nerwicę natręctw. Natrętne myśli, które pojawiały się sporadycznie miałam już w wieku 7 lat. Nikomu o tym nie mówiłam, nie wiedziałam, co to jest. Potem usłyszałam gdzieś o filmie Egzorcyzmy, zaczęłam się przez to bać, mieć myśli dotyczące szatana, że chcę żeby mnie opętał, lub coś takiego. 2 miesiące temu w szkole powrócił temat egzorcyzmów i wszystko się zaczęło ze zdwojoną siłą. Lekarz przepisał mi Sertagen, ale teraz chodzę do innego, bo tamten bagatelizował moje problemy, nawet nie chciał mnie wysłuchać. Podczas brania leków byłam na filmie w kinie "W ciemności". Bardzo to przeżyłam i zaczęłam sobie wyobrażać różne rzeczy, że jest wojna, że gdzieś chodzi Hitler. Potem zaczęły się myśli o Hitlera, że on jest dobry, itp. Kilka tygodni temu zaczęłam mieć dziwne wrażenie, które nie chce ustąpić. Jak wstaje rano i nic nie robię, np. jem śniadanie, myję zęby, mam takie wrażenie, że ciągle przypomina mi się Hitler, wojna. Czasem to są sceny z filmu wojennego, który kiedyś oglądałam, czasami to takie myśli, których nie pomyślę, ale o nich wiem. Nie wiem dlaczego, ale czuję się coraz gorzej. Boję się, że zacznę w to wszystko wierzyć, utracę świadomość, gorzej zachoruję. Jeśli nic nie robię to wrażenie wojny, hitlera towarzyszy mi ciągle, gdy odwrócę głowę, wstanę, to nie myśl ani wyobrażenie, po prostu o tym wiem, tak strasznie tego nie chcę...To nie jest, tak, że mam wrażenie, że jestem na wojnie, ale czuję, że to wpływa na moje życie, ciągle mi się przypomina, kieruje moim postępowaniem, że przez to będę zła. Nie potrafię tego opisać. Pani lekarz, powiedziała, że to na pewno nerwica, teraz mam zwiększoną dawkę do 150mg, Asentril. Biorę leki od dwóch miesięcy, nie ma żadnej poprawy. Podczas brania leków zaczęłam mieć te wrażenie, wyobrażenia, wcześniej tego nie było. Nie wiem już co robić. Mam dopiero 16 lat, a taki mętlik w głowie. :(

przez shinobi 27 mar 2012, 08:13
Te filmy to mącą człowiekowi w głowie, że ho ho... :) Mi ostro namiędlił na jakiś czas "Motyl i Skafander". Zmielił mnie ten film doszczętnie, choć podobał mi się średnio.
A co do Hitlera, to spokojnie, gryzie ziemię od dawna i nie ma szans na rezurekcję. Co do leków. To lekarz ma decydujący wpływ na zastosowaną farmakoterapię, może warto ewentualnie porozmawiać o zmianie leków, skoro te nie działają, a może jeszcze poczekać na efekty. Może na razie zrezygnuj z filmów wojennych, proponuję jakieś lekkie kino, lepiej działa na znerwicowanych.

przez Agraffka 27 mar 2012, 16:37
Chce się dowiedzieć od ludzi którzy na to chorują czy moje dziwne zachowania to może byc jakas nerwica i gdzie zgłosić się do specjalisty w razie gdyby okazało sie że tak. (śląsk)
Mam 23 lata studiuje pracuje. od pewnego czasu tz jakiś rok za kazdym razem kiedy musze zmierzyć się z sytuacja stresową mam biegunkę, robi mi sie nie dobrze, czasem wymiotuje, jest mi słabo mam czarno przed oczami kręci mi się w głowie poce sie. Do tego nie moge nic zjesc. Wiem że tak nie powinnam reagowac bo normalni ludzie tez sie strasuja ale nie maja takich "akcji" (nie wiem jak to nazwać sory) jak ja! Naprawde mam tego dość, zaczełam nie dawno nowa prace codziennie rano borykam sie z tym problemem boje się ze nie bede mogła wyjść z domu przez bigunkę i sie spoznie!! Boże to jest nie do zniesienia dlatego błagam kogoś naprawde kto może mi powiedziec co robić gdzie z tym pojsc ! Dodam jeszcze że obawiam się że przez to moje libdo spadło do poniżej normy...:/ Mam dopiero 23 lata nie chce miec takich problemów dlatego prosze o pomoc...
pozdrawiam wszytkich
Ostatnio edytowano 27 mar 2012, 16:42 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z uwagi na tematykę

przez dogomaniaczka 27 mar 2012, 16:53
tahela, ja idę do psychologa, leków nie chcę póki co.. :)
jakbym mogła to bym poszła to logiczne. :P szkoda że nie czytasz innych postów o moich postępach :( a z P. się kłóciłam z innych powodów..i ostatnio nie siedzę na tyłku..

przez tahela 27 mar 2012, 17:15
dominika92,
jedne powody, problemy przekładają sie na inne sfery życia, tak to już jest niestety,
poszukaj w necie nr i umów się na wizytę telefonicznie, i niech P. Cie zawiezie mama albo tata samochodem, to nie jest proste ,ale konieczne, jak umówisz się z NFZ to pewnie będziesz musiała czekać na wizytę pewien czas wtedy powiesz ,ze za miesiąc masz wizytę i niech ktoś sobie zarezerwuje czas, nawet weźmie wolne by Cię zawieść, jak widzisz można to zorganizować
Ostatnio edytowano 27 mar 2012, 17:22 przez tahela, łącznie edytowano 2 razy
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Sortuj wg