Czy to są objawy nerwicy?-WĄTEK ZBIORCZY

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Agorafobia ? Nerwica lekowa? czy moze jakas choroba?! pomocy

przez Mili89 23 sty 2015, 19:19
nie mam zadnych mdlosci itp... chociaz pierwszy dzien Setaloftu tak wygladal ;)
w domu tez mam to w mniejszym natezeniu...teraz sie nasililo i nie wiem czy to przez to, ze mysle o tym na okraglo czy to skute uboczny leku, ktory biore 7 dzien dzis...
po Cloranxenie 5mg jest troche lepiej, ale strasznie mnie zamula....
no i to serce tak wariuje- puls mam 90-100 w spoczynku, ale jak sie uspokoje, albo wezme proprananol 20mg to spada do 65...
prosilam lekarza o echo serca ze wzgledu na tachykardie zatokowa, ktora wykryl holter- ale lekarz stwierdzil, ze to wynik nerwicy, stresu, bo tachykardia nie wystepowala podczas snu....
badania krwi mialam w normie, ob crp, tsh, ft3, ft4 wszystko ok.. magnez, potas itp tez w normie..chociaz chyba mialam niedobor magnezu (mrowienia w konczynach) a po tygodniu brania magnezu przeszlo...

ale gdyby te zwroty uczucie slabosci byly na tle jakiejs choroby to chyb przez miesiac doszlyby jakies inne objawy? no i nie nasilalo by sie to w sklepach, poczekalniach itp ?
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez pimpek82 23 sty 2015, 20:01
Mili89, ja lekow nie biore,ale teraz sie zastanawiam czy nie zączac,chociaz tak jak czytam to duzo osób ma podobne objawy na lekach,wiec nie wiem czy jest sens sie w to pakować.ostatnio porównywałam objawy ze znajoma z forum i ona bierze leki i mamy jednakowe objawy.Oczywiscie nie che Cie zniechęcać do lekow itd.
Co do serca,skoro kardiolog uważa ze jest ok to jest :). Moj tez sie jakoś nie palił do zrobienia echa,wystarczyło ze osluchał(zrobilam sobie prywatnie,bo tez mu nie wierzyłam,jest ordynatorem kardiologi w szpitalu).U mnie puls tez byl wysoki do 135. Teraz przez ostatnie trzy dni miałam ciagle 89-115 mimo tego,ze biore betablokera.wieczorem mi dopiero spadał.Dzisiaj juz jest ok z pulsem,a juz sie balam,ze cos nie tak.wg. Przez te trz dni nasiliły mi sie ataki od dawien dawna.nie wiem moze wina pogody?
Kochana ja juz tak mam od ponad dwóch lat,to jak byc co by mi sie pogarszało :).
Ja jeszce zastanawiam sie nad zrobieniem rtg kręgosłupa szyjnego i dopplera szyjnego.
A i jestem przed endokrynologiem z usg wyszło mi zapalenie tarczycy,wiec moze i to tez ma wpływ na samopoczucie.

przez muffinka25 23 sty 2015, 20:04
Ja byłam w czwartek u rodzinnej, dostałam Trittico CR 75mg 1x 2/3 tabletki. Wczoraj i dzisiaj kilka razy zakuło mnie w klatce piersiowej , za każdym razem gdy to czuję to jestem przerażona, boje się że zaraz serce przestanie bić dostanę zawału i koniec....Nie wiem jak mam się opanować kiedy ta dolegliwość mnie dopada :zonk: :why: :bezradny: Do tego od kilku dni mam wędrujący dyskomfort w głowie albo ćmienie , raz z tyłu nad szyją po lewej, raz w czole , raz za uchem, albo jedno cieplejsze ucho i uczucie ciepła. Masakra jakaś...Ale wiem też, że jakbym rzuciła się w wir badań to wtedy bym dopiero oszalała...Zwłaszcza, ze wszystkie te dolegliwości pojawiły się po tym jak miałam zdiagnozowany stan przednerwicowy. Dziwne, za każdym razem jak mam to ukłucie to myślę, ze to chore serce mam..I jak ja mam się wyzbyć tej myśli ???? :bezradny: :shock: Oczywiście rano budzę się z ciarami po plecach....
Do­piero późną nocą, przy szczel­nie zasłoniętych ok­nach gry­ziemy z bólu ręce, umiera­my z miłości.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Mili89 23 sty 2015, 20:10
pimpek82, a mialas robione badania krwi na tarczyce ?
bo zwroty moga byc od chorej tarczycy, ja mialam kiedys zapalenie tarczycy po ciazy i puls mialam ciagle wysoki- wlasnie przez to ...

tez mysle o dopplerze tetnic i rtg, bo ostatnio czesto boli mnie kark i moze to dwie sprawy rownoczesnie ?
co do holtera to wynik widzial tylko rodzinny i powiedzial, ze nie ma powodow do obaw. kiedys podczas ataku mialam robione ekg i bylo w normie ...
teraz zamowilam sobie ginko biloba, bo przeczytalam na wielu forach, ze pomaga przy tym uczuciu ...
ale juz poprostu nie mam sily :(

przez pimpek82 23 sty 2015, 20:25
Ja tez kupiłam Bilobil i Vertigoheel :) oba lezą bo sie boje wziac :).
Robiłam badania na tarczyce,wlasnie dziewczyny z forum o tarczycy napisały ze po usg widać ze mam pradobodobie hashimoto, endokrynologa mam juz w środę .byc moze wszystko jest ze sobą powiązane ta nerwica z tarczyca .
Nie bój sie o serce, jak miałaś holtera.
Szyja tez moze bolec od ciagłego napiecia.ja mam tak ze trzyma mnie napiecie w szyi mam ciezka glowe a potem mam spokoj i tak w kółko.
Co do serca mam zdrowe ,ale jak mnie cos zakłuje,albo mam dodatkowy skorcz to juz panika.
Mam tez tak ze ciezko mi sie oddycha czasmi i piecze w klacie,albo gule w gardle od razu tez panika.
Mozna oszaleć.
A te Twoje zawroty to jaki wyglądaja? Taki rodzaj bujania,bycia na łódce,jak bys troche wypiła?i takie czasmi jakby wpadanie w podłogę,jazda pod gore winda?

przez Mili89 23 sty 2015, 21:47
pimpek82, Vertigoheel tez kupilam i lezy w szafce :D
zobaczysz co endokrynolog powie- moze to wszystko to 2 w 1 ... wiesz objawy ze strony tarczycy dzialaja jak pozywka dla nerwicy i sie rozkreca ...

z tymi zawrotami to nawet ciezko wytlumaczyc - cos w rodzajju bycia na lodce, takie wrazenie jakby glowa sama mi sie przechylala, albo jakbym miala zaraz upasc, ale nic nie wiruje mi przed oczami, nie mam zadnych mroczkow, chodze tez prosto, ale czuje,, ze moje nogi sa wtedy albo zbyt sztywne albo jak z waty- z tym jest roznie...
a te zawroty to takie dziwne uczucie w glowie i zaraz wystepuje panika :(

Proszę o pomoc... gorączka = nerwica ?

przez krzysztof.kolski 23 sty 2015, 22:27
Fajnie byłoby wiedzieć jak te historie ze stanami podgoraczkowymi się rozwinely na przestrzeni tych lat, bo mi się zaczęły 5 lat temu (mniej więcej wtedy gdy powstawał ten temat) i trwają do tej pory.
Są to temperatury od 37 do 38.

W 2012 roku przez 3 dni byłem w szpitalu.Nic nie znaleźli chociaż nie dziwie się bo specjalnie nie szukali. Na przestrzeni tych 5 lat robilem tez kilka podstawowych badań :mocz , morfologia , kilka serologicznych i obrazowych, nic specjalnego: raczej mniej znana choroba bez problemu by sie w tych badaniach nie ujawnila.
Zaden lekarz nie zastanawiał się nad moim przypadkiem dłużej niż 5 minut.
powiedzmy sobie szczerze:moje życie i zdrowie nie jest tyle warte ile kosztowała by prawdziwa diagnostyka.

Przez pierwsze 2 lata miałem nadzieję że goraczki same przejdą albo choroba ujawni bardziej charakterystyczne objawy, żyłem na lekach przeciwgoraczkowych.
Potem już je przestałem brać (bo ile można je brać? )i juz raczej wątpię że kiedyś będę szczęśliwy.

Doskonale rozumiem autorke tematu (to tak jakbym czytał wlasne slowa) np to ze wolalbym juz umrzeć na tą chorobę która powoduje tę gorączke niż tak dalej żyć.

przez Petek 24 sty 2015, 01:21
lunatic napisał(a):moje leczenie to jedno wielkie nieporozumienie, zacząłem 10 lat temu i jestem w gorszym stanie niz byłem, leczenie farmakologiczne polega na otumanianiu i znieczulaniu na rzeczywistość, jak odstawisz lek nie umiesz juz byc w tej rzeczywistości, jest tak zniekształcona lękiem ze jej nie poznajesz i nie umiesz sie w niej odnaleźć,mam zal do lekarzy ze zamiast w kierunku wyzdrowienie pociagneli mnie w kierunku uzależnienia
jedyna nadzieja w terapii, chociaz nie wiem czy dam rade zaakceptowac to ze zmarnowanych zostało tyle lat, praktycznie cała młodość, połowa zycia

Jak tak samo lunatiic 9 lat na lekach i taplanie się w bagnie watpie już czy przestane kiedy kolwiek brac lek. Nie zdziw się jak Ci terapia niepomoze ja już 10 razy miałem spotkan i niewidze poprawy bo u mnie chyba się nie da zmienić i tu pozytywne myslenie nic nie pomoze bo tyle stoi rzeczy na drodze ze hoho.
Pusta przestrzeń przypomni ci o błedach
Chciałeś ognia to z piekła ogień cie dosiega

przez lunatic 24 sty 2015, 13:43
miał ktoś z Was uczucie zimna na tle nerwicowym? od jakiegos czasu mam problemy z sercem, albo przyspieszone tętno od razu jak wstaje albo zwolnione przeważnie na wieczór, wczoraj lekarka wysłała mnie na ekg, najgorzej sie czuje jak przychodzi weekend i mam wolne od pracy, organizm sie chyba rozluznia, zaczynaja sie mysli nerwicowe/depresyjne i od razu wychodzi to w postaci objawow somatycznych, czwarty weekend z rzędu tak mam, nie wiem czy isc do kardiologa czy nie, skierowania nie dostalem wiec pewnie musialbym sporo zaplacic za wizyte plus badania

-- 24 sty 2015, 12:46 --

chyba ze to od Coaxilu ale wątpie, najgorsze jest to ze jak sie bierze leki to ewentualne złe samopoczucie nie wiadomo czy jest skutkiem ubocznym czy objawem chorobowym

przez warrior11 24 sty 2015, 14:06
lunatic,
Uczucie zimna i obniżona temperatura organizmu mogą być jednym z objawów depresji,ale może to również
wskazywać na problemy z tarczycą..długotrwałe,wieloletnie przyjmowanie psychotropów też może mieć na to wpływ,najlepiej żebyś zrobił sobie badania ogólne,jeżeli wszystko będzie somatycznie ok,to znaczy,że przyczyna jest nerwicowa.
Wolność kocham i rozumiem..wolności oddać nie umiem.

przez ryska 24 sty 2015, 14:15
lunatic Mnie jest zawsze zimno jak się stresuję, często aż widocznie drżę, trzęsę się, pocę się, czasem nawet mam gorączkę.
I przyspieszone tętno zaraz po obudzeniu też mi się zdarzało (ok. 120/min. i walenie serca). Wtedy bardzo szybko kompletnie opadam z sił i ogarnia mnie poczucie niepokoju.
agorafobia, choroba sieroca, DDD, DDRR, mieszane zaburzenia lękowe, nerwica lękowa, nerwica natręctw, osobowość anankastyczna, osobowość unikająca, osobowość zależna, socjofobia, zaburzenia adaptacyjne, zaburzenia depresyjne... cdn. ?

przez lunatic 24 sty 2015, 14:27
10 lat temu miałem robioną bardzo dużą ilość badań, moze jeszcze raz zrobie tarczyce teraz
ryska,
i co dostałaś na to leki kardiologiczne?

przez ryska 24 sty 2015, 14:41
lunatic nic nie dostałam. Akurat jak bywałam u lekarzy, to nie miałam żadnych takich objawów. (Zdarzyło mi się raz, jak akurat potrzebowałam zaświadczenia do pracy, że jetem zdrowa, a lekarka sama sobie wyjaśniła, że to na pewno dlatego, że się spieszyłam na wizytę.) A na słowo żaden mi nie uwierzył. Nigdy nie miałam żadnych badań zleconych a tym bardziej przepisanych leków.
agorafobia, choroba sieroca, DDD, DDRR, mieszane zaburzenia lękowe, nerwica lękowa, nerwica natręctw, osobowość anankastyczna, osobowość unikająca, osobowość zależna, socjofobia, zaburzenia adaptacyjne, zaburzenia depresyjne... cdn. ?

przez lunatic 24 sty 2015, 15:59
mi dwóch internistów dało propranolol, a kiedyś dał to samo kardiolog, ale boje sie zazywac leków na serce, poza tym jezeli przyczyną jest rozwalony układ nerwowy to zazywanie tego typu leków będzie tylko leczeniem objawowym

Sortuj wg