Lęk przed snem-wątek zbiorczy

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Abbey 12 lut 2012, 21:57
Witaj, mam 16 lat i mogę się z Twym problemem utożsamić. Mając 10 lat rodzice wysłali mnie do psychologa, bo chcieli wolności w sypialni :mrgreen:
Od kilku lat śpię sama w pokoju. Na początku było ok, ale od świąt jest coraz gorzej. I tak samo jak Ty - nie mogę zasnąć, gdy wiem, że inni już smacznie śpią (a może nawet nie śpią, ale telewizor i światło są zgaszone). Cholernie wtedy się boję, muszę odsłonić roletę, serce wali mi jak młot, nie mogę zmrużyć oka, jestem wyczulona na każdy dźwięk, ruch, świst... Wtedy zostaje tylko słuchanie muzyki, wycie do samej siebie przez pół nocy; wtedy zasypiam ze zmęczenia... Ale jest to zazwyczaj niedługo przed godziną, o której mam wstać :mrgreen:
No i masz rację, przytulanie misia nie pomoże - chociaż mi te lęki pozwoliły uwolnić się od starego, wysłużonego kota. Był dla mnie podejrzany. :lol:
A masz wyczulony lęk na jakąś pozycję podczas snu? Bo ja np. mam straszny lęk przed snem w pozycji 'na umarlaka w trumnie'. Spanie na plecach u mnie zupełnie odpada, muszę leżeć twarzą do drzwi, żeby żaden nieproszony gość nie zaszedł mnie od tyłu :D
Pozdrawiam ;)
Obrazek
All my life I’ve been so lonely
All in the name of being holy

przez anotherworld111 12 lut 2012, 22:05
Vett napisał(a):A masz wyczulony lęk na jakąś pozycję podczas snu?

Właściwie mam tak jak ty. Musze obserwować drzwi, wszystko co jest dookoła mnie, każdy kąt przed zamknięciem oczu dokładnie obejrzec czy nie czai się na mnie COŚ. A co do tych poz to właściwie na tego umarlaka nigdy nie śpie bo mam taką dziwną paranoje, że w taki sposób mogę umrzeć :D Spię na boku, nogi podkulone, przykryta tak aby wystawaly tylko oczy i nos. I kompletnie nie mogą mi wystawać stopy. Nigdy w życiu!

przez Abbey 12 lut 2012, 22:16
Spię na boku, nogi podkulone, przykryta tak aby wystawaly tylko oczy i nos. I kompletnie nie mogą mi wystawać stopy. Nigdy w życiu!

No dokładnie. :D
I co kilka minut obracam się, przeglądam każdy możliwy kąt, czy nikt się nie ukrywa :mrgreen:
Obrazek

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez anotherworld111 12 lut 2012, 22:26
I teraz pytanie. Dlaczego tak się boimy? Tak sobie myśle o jakiś duchach, czy po prostu, że coś czai w ciemności, ale czy ja w to wierze? Tak właśnie myśle. Moja wyobraźnia lubi mi płatać figle.

przez Abbey 12 lut 2012, 22:33
anotherworld111, właśnie to jest dziwne; jestem niewierząca, również nie uznaję duchów i innych zjawisk paranormalnych. Zupełnie nie wiem, czego się boję, ale wiem, że się boję... :bezradny:
Obrazek

przez Lukaszekilllll 17 lut 2012, 14:18
Ratunku ja mam podobnie zobaczcie to mój temat dziwnie-si-czuje-boje-si-i-nie-tylko-pomocy-t34522.html , tyle że to co ja oglądałem było prawdziwe ! Tortury , gwałty , pedofile , etc . Moja ciekawość mnie często gubi nie raz wyszukuje takich głupich rzeczy że masakra i tyle czasu na to trace np jak wygląda żona jakiegoś tam aktora czy muzyka którego nawet nie znam albo mało co :D , a co do tych horrorów czy tych tortur realnych to miałem szczęście że nie znalazłem żadnego filmiku pedofilskiego czy jakiegoś psyhopaty co torturuje ludzi bo przyznam się że czasami szukałem z ciekawości . Zobaczcie na mój temat - i jak zobaczycie mam pytanie co ja mam teraz zrobić żeby moje lęki itp mineły ? jest to wielka udręka poważnie .

PS mam 15 lat , nie jestem jakimś słabeuszem czy coś mam 180 cm , waże z 80 kg , i jestem wysportowany .

nie wiem może mam jakaś chorobe ? jeździłem po psychologach i jeden mówi co innego drugi co innego , żaden tak naprawdę nie wie co mi jest i czy coś jest jedni mówią że po prostu taki moge być i + okres dojrzewania .

przez kris1992 18 lut 2012, 18:09
Witam.

Mam nietypowy problem z młodszym bratem a mianowicie ma on 13 lat i dalej śpi z mamą. Nie wiem co mam zrobić, próbowałam rozmawiać z bratem i z rodzicami, że jest już duży i ma spać sam. Rodzice próbowali kilka razy, aby spal sam, lecz niestety budzi się w nocy i biegnie z płaczem do pokoju rodziców po mamę. Wiadomo, że rodzice pracują i też chcą się wyspać, więc po długiej awanturze mama mu ulega, gdyż mamy dość nocnych awantur. Mój brat twierdzi, że boi się ciemności i nie chce spać sam chociaż ja dziele z nim pokój. Proszę poradźcie mi jak podejść moich rodziców i brata, aby on spał sam a moi rodzice nie ulegali mu. Mam już dość dzielenia jednego pokoju na trzy osoby. Czy mój brat powinien odwiedzić psychologa? Bo moim zdaniem to nienormalne aby taki duży chłopak spał z mamą.

Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano 12 mar 2012, 01:16 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z wątkiem zbiorczym

przez Abbey 18 lut 2012, 18:24
kris1992, rzadko wypowiadam się na temat czyiś problemów, ale tym razem coś napiszę, chociaż nie musisz mych uwag brać do głowy ;)
moim zdaniem to nienormalne aby taki duży chłopak spał z mamą.

będąc rok młodsza, nadal bałam się sama spać i pokój dzieliłam z ojcem. Uwierz mi, czasem na młodego człowieka działają różne rzeczy (a Ty? Nie obejrzałaś kiedyś horroru i miałaś stracha? ;) To działa na podobnej zasadzie, lecz dłużej. Czasem ludzie niby silni za dnia, cholernie boją się nocy i nic na to nie poradzą, boją się i już), na jednych mocniej, na drugich lżej.
Proszę poradźcie mi jak podejść moich rodziców i brata, aby on spał sam a moi rodzice nie ulegali mu.

Wiesz... Tu nie ma co patrzeć jak podejść... Ja bym wybrała się z dzieckiem (tu musisz porozmawiać z rodzicami) do psychologa. Bo pozostawienie dziecka samemu sobie tak nagle, bez żadnego przygotowania może wyrządzić więcej szkód, niż pożytku ;)

A, i błagam, bez żadnych szantaży 'bo powiem kolegom, że śpisz z mamą', to przynosi odwrotny skutek.

Na pocieszenie powiem, że już śpię sama. (a to, że mam lęki, no i 'śpię' to dość odważne słowo, bo cierpię na bezsenność, to już inna sprawa)
Pozdrawiam :smile:
Obrazek

przez Kołysanka 28 lut 2012, 00:18
Witam!
Od kilku dni staram się uporać z pewnym problemem, mianowicie kładąc się spać zaczynam panikować, trząść się. Po prostu się boję. Ostatnio oglądałam pewien horror i od tego czasu, wieczorem rozmyślam o nim. Nie mogę usnąć. Nie potrafię sobie z tym poradzić. Nawet w ciągu dnia nagle zaczynam się bać, panikować, ale wszystko nasila się wieczorem, w nocy. Jest na to jakiś sposób? Muszę to wszystko przeczekać? Jestem za wrażliwą osobą? Może kryję się za tym inna choroba? Bardzo proszę o jakieś rady, wskazówki.
Z góry dziękuję i pozdrawiam :)
Ostatnio edytowano 11 mar 2012, 20:07 przez Artemizja, łącznie edytowano 2 razy
Powód: połączono z uwagi na tematykę

przez Abbey 28 lut 2012, 00:28
Mówisz, że to od horroru? Najwidoczniej masz dużą wrażliwość na tego typu rzeczy...
od kilku miesięcy boję się zamknąć oczy, spać, nic na mnie nie działa...
Liczę, że uporasz się ze swoim problemem, być może dostaniesz tu radę (a może i ja czegoś się dowiem?)
pozdrawiam.
Obrazek

przez Nel 28 lut 2012, 00:32
Kołysanka, ja nie oglądam takich filmów....ciężko usypiam, mam koszmary a i w dzień mam większe lęki....
nie wszyscy mogą, zresztą ja nawet nie czerpię przyjemności bo w trakcie boję sie tak okropnie, zwykłych scen ze nie daje rady wytrzymać...
i czasami jedna dwie sceny z poczatku, zanim ucieknę, juz dają efekt opisany powyzej. Nie oglądaj.
...Wracam w siebie i znajduję świat!
Znowu raczej w przeczuciu i niejasnym pożądaniu niż w rzeczywistym kształcie i żywej sile...

Johann Wolfgang von Goethe
Nel

przez Kołysanka 28 lut 2012, 23:47
Najgorsze w tym wszystkim jest to, że ja nawet w ciągu dnia potrafię zacząć panikować, bać się. O nocy nie wspominając... Leże w łóżku i zaczynam myśleć o horrorze. Mam małe ,,ataki'' drgawek, w końcu nie mogę tego wytrzymać i wybucham niepohamowanym szlochem, aż w końcu jestem już tak wyczerpana psychicznie i mój organizm domaga się snu, że usypiam natychmiast. Rano budzę się z trudem i chodzę cały dzień przygnębiona, myśląc o tym, jak pójdzie mi ,,walka`` dzisiejszej nocy. Naturalnie jak najpóźniej staram się iść spać, odwlekam ten moment, słucham muzyki, czytam książkę, ale prędzej, czy później zaczyna się wszystko od nowa...

przez glubelek 02 mar 2012, 03:15
Myślałam, że to ja mam poważne problemy ze spaniem! Koniecznie potrzebujesz pomocy. Proszę, idź do psychiatry lub przynajmniej psychologa. Oni nie gryzą...
Ten horror zadziałał u Ciebie jako wyzwalacz, ale jeśli masz aż takie silne reakcje - musi być coś więcej.

przez Tukaszwili 02 mar 2012, 18:57
Kołysanka, a co to za horror? :P Jestem wielkim wielbicielem tego gatunku, ciekawe czy znam :P

Sortuj wg