Ból zęba

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Ból zęba

przez kreatka 25 sie 2011, 15:53
Czy komuś bolałząb na tle "nerwicowym"?
Czy to możliwe?

Ból zęba

przez Paranoja 25 sie 2011, 16:10
hmmm... mnie boli, mimo, że teoretycznie jest przeleczony 2 razy kanałowo i nie powinno nic boleć.... nie slyszalam żeby ząb bolał na tle nerwicowym, ale skoro inne organy bolą z takiego powodu to dlaczego ząb nie może boleć?
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

Ból zęba

przez kreatka 25 sie 2011, 16:22
Mnie np zastanawia to, że boli w taki "nieregularny" sposób, npprzestaje na chwilę kiedy myśi mam zajęte czym innym albo jak dotknę policzka w odpowiedni sposób. I że tym bólem "zaraża" inne zęby które raczej zepsute nie są oraz pół szczęki, staw żuchwowo-skroniowy i pół głowy (jakby czaszka pękała) przy czym staw i głowa potrafią też boleć same bez zęba.
I zastanawiam się też czy nasilenie bólu nie ma związku z tym o czym aktualnie myślę. I że zaczął mnie najbardziej boleć po wyjściu od terapeutki.

A tak poza tym to taki nieuzasadniony ból zęba może czasem być objawem boreliozy,która teżmoże dawać objawy nerwicy/depresji.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Ból zęba

przez Noopii 25 sie 2011, 18:25
Kreatka nie masz Ty zapalenia nerwu trójdzielnego,?te objawy..ząb na tle nerwowym nie słyszałem o tym..
Noopii

Ból zęba

przez aggal 18 sty 2016, 11:57
Ja niestety cierpię na nerwicowe bole zębów ;/ zęby sa przebadane na wszystkie strony nic sie nie dzieje w nich. Mój bol polega na uczuciu odretwialych zębów i rozpierania miedzy nimi tak jakbym miała tam jedzenie. Zazwyczaj bola żeby z przodu gora albo sol albo to i to naraz. Dzis właśnie bola mnie 5 dzień i czekam aż meka sie skończy...

Ból zęba

przez Morphine90 18 sty 2016, 17:54
Jako asystentka stomatologiczna: nieważne czy ząb boli ciągle czy przerwanie - trzeba to sprawdzić, bo możliwe, że przebiega zapalenie miazgi (wtedy ból często właśnie jest i znika), albo zapalenie tkanek okołowierzchołkowych - zwłaszcza, jeśli ząb był kiedyś leczony (tzn. ma plombę). Lekarz sprawdzi wrażliwość na bodźce (zimno), ewentualnie zrobi zdjęcie RTG. Ze względu na specyficzne unerwienie okolic - zwłaszcza w przypadku żuchwy - ból może promieniować na inne zęby, a czasem można go odczuwać w innym miejscu niż faktycznie chory ząb, często promieniuje aż do ucha. Radzę nie zwlekać, bo konsekwencje to trudne do wyleczenia zgorzele, ropnie, stany zapalne kości, nie mówiąc o ewentualnych chorobach odogniskowych (kiedy stan zapalny w zębie zaczyna powodować stany zapalne w całym organizmie).
Fear is the hand
that pulls your strings

Sortuj wg