Fobia społeczna!

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Fobia społeczna!

przez Reynevan 09 cze 2016, 12:12
ahoj napisał(a):Chytra baba to raczej nie dentystka :D A tak serio to musiałaby być nienormalna, żeby rozwiercać zdrowe zęby. Naprawi tylko to, co wymaga naprawy. Jeśli zacznie wyrywać zdrowe zęby to dzwoń po karetkę. Trzeba będzie zapiąć ją w kaftan i założyć konto na evocie :)

No mnie kiedyś jedna DOCHTÓR rozwierciła zdrowego zęba, bo to zła kobieta była...
Najbardziej podobało mi się użarcie za dzieciaka jednej mendy w palca, bo próbowała mi wpychać swoje graby na siłę do pyszczka. Później, kiedy chodziliśmy stadnie w przedszkolu na lakierowanie ząbków, ta sucz mnie unikała. :mrgreen:
Reynevan

Fobia społeczna!

przez fobik123 09 cze 2016, 14:01
Od sierpnia wchodzę na zestaw moklobemid+pregabalina.Mam nadzieję że mi pomoże na moją ostrą fobie społeczną z depresją atypową.Klomipramina okazała sie niewypałem,szkoda :(
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

doraźnie:klony,alpra,baclo

fobia społeczna,nerwica natręctw,depresja

Poznam dziewczynę z Fobią Społeczną lub depresją itp :) nr gg:3948508

https://www.youtube.com/watch?v=9fuCe6W8FUE

Fobia społeczna!

przez fobik123 17 cze 2016, 14:24
Jak ja mam iść do pracy jak ja czuję lęk jak mijam ludzi na ulicy ? Miesza mi się fs z agorafobią....
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Fobia społeczna!

przez lew 18 cze 2016, 09:55
fobik123 napisał(a):Jak ja mam iść do pracy jak ja czuję lęk jak mijam ludzi na ulicy ? Miesza mi się fs z agorafobią....

Z czego żyjesz i za co kupujesz leki? Bo niedawno chyba gdzieś robiłeś? Tak mi się coś kojarzy, że któryś twój komentarz na to wskazywał. Ja jestem na utrzymaniu rodziców a mam 25 lat.
Poszukiwanie odpowiedniego leku przypomina poszukiwanie świętego Graala lub kamienia filozoficznego.
F40.1
lew

Fobia społeczna!

przez fobik123 18 cze 2016, 10:41
lew, Jestem na utrzymaniu mojej mamy i to ona wykupuje mi leki.Nigdy nie pracowałem dłużej niż 2-3 dni,poprostu nie dawałem rady za silne lęki społeczne.Do tego mam 2 grupę inwalidzką w mopsie i zasiłek.Ciężko jest....kiedyś trza będzie iść do tej pracy w końcu czy tam szkołe ukończyć.....tylko kiedy?.....jeśli moklo nie wypali a następnie paroksetyna też nie to jestem skazany na silne benzo...nie chcę całe życie w domu przesiedzieć.....wolę się uzależnić i jako tako żyć....narazie testuje leki puki mam czas i możliwośći....Ja mam 26 lat.
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

Fobia społeczna!

przez ryska 18 cze 2016, 13:32
a mnie nie przyznali renty, żadne zasiłki mi się nie należą. A do pracy się nie nadaję. Mama nie jest w stanie nas utrzymać z jednej najniższej krajowej i babcia musi nam pomagać. Mam 30 lat. I żadnych perspektyw.
agorafobia, choroba sieroca, DDD, DDRR, mieszane zaburzenia lękowe, nerwica lękowa, nerwica natręctw, osobowość anankastyczna, osobowość unikająca, osobowość zależna, socjofobia, zaburzenia adaptacyjne, zaburzenia depresyjne... cdn. ?

Fobia społeczna!

przez lew 19 cze 2016, 00:24
ryska napisał(a):a mnie nie przyznali renty, żadne zasiłki mi się nie należą. A do pracy się nie nadaję. Mama nie jest w stanie nas utrzymać z jednej najniższej krajowej i babcia musi nam pomagać. Mam 30 lat. I żadnych perspektyw.

Zasiłek z mopsu byś dostała/dostał tylko twoja matula musi złożyć oświadczenie, że nie chce dalej Cię utrzymywać. I wtedy chyba muszą ci pomóc. Mieszkasz w Wa-wie?

fobik123 napisał(a):[b].....jeśli moklo nie wypali a następnie paroksetyna też nie to jestem skazany na silne benzo...nie chcę całe życie w domu przesiedzieć.....wolę się uzależnić i jako tako żyć....narazie testuje leki puki mam czas i możliwośći....Ja mam 26 lat.

Jeszcze dajesz szanse obecnemu zestawowi czy to rzucasz i moklo to już pewne?
Poszukiwanie odpowiedniego leku przypomina poszukiwanie świętego Graala lub kamienia filozoficznego.
F40.1
lew

Fobia społeczna!

przez bedzielepiej 19 cze 2016, 01:16
Nie odebrałam dziś telefonu bo się bałam gadać z człowiekiem

Fobia społeczna!

przez Lucid Dream 19 cze 2016, 07:17
bedzielepiej napisał(a):Nie odebrałam dziś telefonu bo się bałam gadać z człowiekiem

Mam to samo jak dzwoni do mnie jakiś nieznajomy numer, udaje wtedy, że nie słyszę telefonu :P

Fobia społeczna!

przez ryska 19 cze 2016, 09:34
lew, zasiłków nie przyznają ot tak sobie. Patrzą na dochody, wielkość mieszkania, czy jestem pełnosprawna. I niestety mi się nie należy. Mamy za duże mieszkanie, więc wg nich jesteśmy bogate a ja jestem "zdrowa" i mogę iść do pracy.
agorafobia, choroba sieroca, DDD, DDRR, mieszane zaburzenia lękowe, nerwica lękowa, nerwica natręctw, osobowość anankastyczna, osobowość unikająca, osobowość zależna, socjofobia, zaburzenia adaptacyjne, zaburzenia depresyjne... cdn. ?

Fobia społeczna!

przez lew 19 cze 2016, 09:51
ryska napisał(a):lew, zasiłków nie przyznają ot tak sobie. Patrzą na dochody, wielkość mieszkania, czy jestem pełnosprawna. I niestety mi się nie należy. Mamy za duże mieszkanie, więc wg nich jesteśmy bogate a ja jestem "zdrowa" i mogę iść do pracy.

Jeśli Twoja matula złożyłaby oświadczenie, że nie chce Cię dalej utrzymywać, i ty jesteś zostawiona sama sobie a nie masz pracy, dodatkowo leczysz się psychiatrycznie i aktualnie jesteś w takiej sytuacji życiowej, że ze względu na depresję ciężko Ci jest podjąć pracę to mi się wydaje, że powinni pomóc. Jesteś z Warszawy?
F40.1
lew

Fobia społeczna!

przez fobik123 19 cze 2016, 10:17
ryska, Dokładnie,lew ma rację.Może jakoś się da to załatwić.Napewno możesz se 2 grupę inwalidzką załatwić.I będzie ci się należeć 160zł zasiłku pielęgnacyjnego.Do tego masz spore zniżki mając 2 grupe.I możesz iść do pracy w zakłądach pracy chronionej.Tam się robi tylko 6 h.Więc ja myślę że warto sobie to załatwić.Co do zasiłku dostaję go w kwocie 500zł co miesiąc.Z tym było już trochę gorzej załatwić.Liczyły się niskie dochody mojej mamy oraz to że mnie nie utrzymuje a ja ze względu na leczenie i chorobę nie jestem w stanie iść do pracy.Zasiłek i 2 grupe mam przyznane na 2 lata.I co tyle czasu muszę się stawiać na komisję żeby znowu mi przyznali.

lew, Obecny zestaw leków testuję do połowy września,jeśli nie będzie poprawy mojego stanu, lekarka zmienia mi na moklobemid+pregabalina.Ja mam depresję atypową i na to podobno moklo jest lepsze od ssri/tlpd więc duże szanse są że pozytywnie zaskoczy.Chociaż nie ukrywam że jeszcze po cichu liczę że obecny zestaw jakoś zaskoczy.
A ty ile jeszcze dajesz czasu paro ? Nie myślałeś żeby podbić dawkę do 40mg ? Planujesz jakieś inne leki z lekarzem ?
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

Fobia społeczna!

przez lew 19 cze 2016, 12:03
fobik123 napisał(a):A ty ile jeszcze dajesz czasu paro ? Nie myślałeś żeby podbić dawkę do 40mg ? Planujesz jakieś inne leki z lekarzem ?

Kolejną wizytę mam w sierpniu jeśli nie będzie stabilizacji nastroju to nie wiem co dalej. Może jakiś inny stabilizator lub podwyższenie dawki lamo? Sam nie wiem. Paro nie chciałbym podwyższać. Wychodzę z założenia, że więcej wcale nie znaczy lepiej. Za bardzo pałki przeginać nie można. Choć lekarz mówi, że 20 to najmniejsza dawka terapeutyczna.
Nie planujemy żadnych leków w dalszej kolejności. Ja osobiście dałbym jeszcze raz szansę moklo. Choć z tego co pamiętam to mocno mi dokuczały uboki na nim, no i boję się jego potencjalnego działania stymulującego. Czas pokaże co będzie dalej.
F40.1
lew

Fobia społeczna!

przez ryska 19 cze 2016, 13:48
lew, fobik123, mam przyznany lekki stopień i nie jestem pod opieką psychiatry, tylko chodzę na terapię. Leków nie mogę brać. A o samej terapii moja matka też nie wie. Byłyśmy w MOPSie osobiście i powiedzieli, że nic nie mogą zrobić, nic się nie należy.

Sortuj wg