Fobia społeczna!

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Fobia społeczna!

przez woowoo 31 maja 2014, 22:23
MOIM zdaniem na fobie paroksetyna ;-)

Fobia społeczna!

przez sebastian86 02 cze 2014, 11:22
czy zaslabniecie moze byc objawem fobi spolecznej?
We Are The Champions 2016(L)

Fobia społeczna!

przez beladin 02 cze 2014, 11:34
sebastian86, Jedynie Tymożesz sobie odpowiedzieć. Istotne są okoliczności. Może być następstwem dużego napięcia psychofizycznego.
beladin

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Fobia społeczna!

przez Makabra 02 cze 2014, 19:18
Mając fobię społeczną macie znajomych i przyjaciół?
Makabra

Fobia społeczna!

przez beladin 02 cze 2014, 19:24
beladin, Mam. Kiedy kogoś poznam czuję się dużo bardziej swobodnie.
beladin

Fobia społeczna!

przez Makabra 02 cze 2014, 19:25
Ja w realu można powiedzieć, że nie mam znajomych, o przyjaciołach już nie wspominając... :(
Makabra

Fobia społeczna!

przez lony 02 cze 2014, 20:17
Makabra napisał(a):Mając fobię społeczną macie znajomych i przyjaciół?

Mam jedną znajomą, którą poznałam w podstawówce, ale i tak nie potrafię z nią za bardzo rozmawiać i rzadko się spotykamy i jedną poznaną kilka lat temu przez internet.
Poza tym nie mam nikogo, w rzeczywistości nie jestem w stanie nawiązać żądnej głębszej relacji, w wirtualnym świecie zresztą już też nie.
Nie ma wolności dla człowieka, jak długo nie pokonał on strachu przed śmiercią.

Fobia społeczna!

przez beladin 02 cze 2014, 22:44
Makabra, Znajomych poznaje się głównie przez swoich znajomych albo poprzez wejście w nowe środowisko - nowa praca,uczelnia, szkoła itp. Zalogowałaś się na forum i od razu masz wielu znajomych :) Zresztą i tak jedynie ułamek z poznanych osób w realu jest na tyle "fajna", ma podobne zwyczaje, poglądy by było warto utrzymywać stały kontakt.
beladin

Fobia społeczna!

przez braksił22 02 cze 2014, 23:37

Mimo głębokiej agorafobii, fobii społecznej, nerwicy lękowej mam spore grono znajomych i przyjaciół. Dlaczego? Dlatego że wiedzą, że mam takie problemy. Wyjaśniłem im, że rzadko będziemy się widywali, ale z czasem będzie coraz lepiej. Przyjęli to zupełnie normalnie, przecież w końcu każdy ma jakieś problemy. Ja mam taki :)
Normalnie pytają co u mnie, czy mam siłę się spotkać itd.
Duszenie w sobie tego wszystkiego jest najgłupszą rzeczą na świecie. Jeżeli się będziemy wstydzić tego co nam jest i jeżeli za wszelką cenę będziemy próbowali to maskować i odrzucać to nigdy z tego nie wyjdziemy :)
Tak jak Ty w tej chwili, kminisz nad swoim losem. Boisz się walczyć ze mną swoim wewnętrznym głosem. Padasz pod ciosem, paranoje Tobie niose, jak śmierć mam kosę w Twojej głowie sobie chodzę.

Fobia społeczna!

przez kokon20 03 cze 2014, 17:18
Zaproponuje lekarzowi żeby wypróbować któryś z tych 3 : Chlorprothixen,escitalopram,Citalopram.zobaczymy co powie.

Fobia społeczna!

przez Makabra 03 cze 2014, 17:53
braksił22 napisał(a):

Mimo głębokiej agorafobii, fobii społecznej, nerwicy lękowej mam spore grono znajomych i przyjaciół. Dlaczego? Dlatego że wiedzą, że mam takie problemy. Wyjaśniłem im, że rzadko będziemy się widywali, ale z czasem będzie coraz lepiej. Przyjęli to zupełnie normalnie, przecież w końcu każdy ma jakieś problemy. Ja mam taki :)
Normalnie pytają co u mnie, czy mam siłę się spotkać itd.
Duszenie w sobie tego wszystkiego jest najgłupszą rzeczą na świecie. Jeżeli się będziemy wstydzić tego co nam jest i jeżeli za wszelką cenę będziemy próbowali to maskować i odrzucać to nigdy z tego nie wyjdziemy :)

Tylko do tego trzeba ludzi, którzy to zrozumieją, a niestety nie wszyscy potrafią ;)
Makabra

Fobia społeczna!

przez lony 03 cze 2014, 18:43
braksił22, zazdroszczę znajomych;)
Mało kto jest w stanie zrozumieć taką przypadłość, a żeby jeszcze wykazać jakąś troskę? Niewiarygodne:)
Poza tym, nawet jeśli by zrozumieli, zaakceptowali, to trzeba najpierw ich mieć, a fobia społeczna, a nawet bardziej zaawansowane zaburzenia osobowości skutecznie utrudniają nawiązywanie i utrzymywanie nowych znajomości.

Fobia społeczna!

przez Makabra 03 cze 2014, 20:39
Najczęściej ludzie biorą nas za wariatów ;)
Makabra

Fobia społeczna!

przez lony 04 cze 2014, 11:02
Może i mają trochę racji :roll: ;)

Sortuj wg