I mnie dopadła ;/

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

I mnie dopadła ;/

przez rikarika 27 sie 2010, 19:33
Stwierdzono u mnie nerwicę lękową. Lekarz przepisał mi Sedam 3. Czy ktoś może go stosuje? Jak się po nim czujecie? Czy za niskie ciśnienie jest normalne przy nerwicy? Z góry dziękuję za odpowiedzi ;) pozdrawiam
Tylko wariaci są coś warci ;)

Re: I mnie dopadła ;/

przez TheGrengolada 27 sie 2010, 23:21
Nie mam pojęcia, co to za lek, ale co do ciśnienia to różne rzeczy się z nim potrafią dziać przy nerwicy. Ja zawsze ,,słynęłam" z tego, że miałam je za wysokie, ale podczas ataków paniki mi znacznie spadało.

przez Lajla 28 sie 2010, 12:43
Ja stosuje go od ponad 2 tyg, codziennie 1/4 tabletki. Dla mnie działa średnio, chyba, że zażyję 2 tabletki. Lęk znika, ale pojawia się senność, zmęczenie, zaburzenie koordynacji ruchowej . Nie wiem jak działa na ciśnienie, bo ja mam problem z mdłościami, i na te działa w miarę ok, ale oczywiście jak zażyje większą dawkę. Ogólnie to jestem z niego niezbyt zadowolona. Na ulotce napisane jest, że zmniejsz objawy wegetatywne, no i po części to prawda. Wiesz, każdy organizm reaguje różnie, może dla Ciebie to będzie idealny lek. I tego Ci życzę :smile:

A Ty w jakich dawkach go przyjmujesz? Jak długo? Widzisz jakieś efekty?
Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez rikarika 28 sie 2010, 12:54
Ja go stosuję dopiero od wczoraj ;) też 1/4 przez kilka dni, później 2x dziennie 1/4. Po pierwszym zażyciu przez moment wszystko mi się nasiliło, później przeszło. Ogólnie bardzo nasennie na mnie działa ;/ muszę się uczyć bo mam przełożone egzaminy, a nie mogę, bo zasypiam ;/ taka zamulona się czuję, raz mi jest ciepło, raz zimno; przez jakąś godzinę co chwilę bolała mnie chyba każda część ciała... Może na początku tak jest. Oczywiście niepotrzebnie przeczytałam ulotkę i już u siebie doszukuję skutków ubocznych ;p

przez Zenonek 28 sie 2010, 13:20
rikarika napisał(a):Stwierdzono u mnie nerwicę lękową. Lekarz przepisał mi Sedam 3. Czy ktoś może go stosuje? Jak się po nim czujecie? Czy za niskie ciśnienie jest normalne przy nerwicy? Z góry dziękuję za odpowiedzi ;) pozdrawiam

Kazal ci go tak po prostu lykac regularnie ?

Jezeli tak to lepiej zmien lekarza.

Nerwice leczy sie w pierwszym rzucie np :Seroxat czy Fevarin.

Leki te nie uzalezniaja. Czasami trza brac na poczatku np taki Sedam (przez kilka dni) zanim leki SSRI sie rozkreca.

Takie leki jak Sedam z reguly bierze sie tylko doraznie, zeby sie wyluzowac i dobrze poczuc, ale one bardzo uzalezniaja.

przez Lajla 28 sie 2010, 13:33
rikarika, ja zawsze zakładam, że skutki uboczne mnie nie dosięgną, bo producenci zawsze wypisują wszystkie możliwe działania niepożądane, żeby się "zabezpieczyć" przed oskarżeniami. Czasem mam nadzieje, że jedyny skutek uboczny jaki mi się przytrafi to spadek wagi ;)

Nie zgadzam się jednak z Zenonek co do tego, że powinnaś zmienić lekarza. Leki z grupy SSRI rozkręcają się dopiero po kilku tygodniach. Moja lekarka kazała mi przyjść po miesiącu, żeby sprawdzić czy dobrała mi odpowiednie leki. Faktycznie Sedam uzależnia i trzeba uważać, ale czasem objawy są tak silne, że bez zażywania go regularnie nie ma możliwości normalnie funkcjonować. Ja tak mam.

rikarika, a Ty bierzesz jakieś leki antydepresyjne, np paroksetyne?

przez rikarika 28 sie 2010, 13:34
Tak, na terapię będę chodzić. Nie chciałam żadnych leków brać ;/ właśnie z racji tego, że uzależniają, no i wolałabym przejść przez to bez faszerowania się czymś, co pomaga na chwilę... Właściwie o samą terapię mi chodziło, ale psychiatra, u którego byłam powiedział, że psychoterapię prowadzi psycholog (trochę mnie to zdziwiło). W pon zadzwonię i się umówię.
Sedam mam stosować: przez pierwsze dwa dni po 1/4 tabletki 3mg, przez kolejne trzy dni dwa razy dziennie po 1/4, później rano 1/4 i wieczorem 1/2 tabletki przez 9 dni- aż do następnej wizyty. Kurczę, daliście mi do myślenia ;/

[Dodane po edycji:]

Nie biorę niczego, poza tym sedamem. Udaje mi się 'to' kontrolować, czasem mniej, czasem bardziej, ale nie chcę niczego brać.

przez Lajla 28 sie 2010, 13:41
rikarika, najważniejsze są antydepresanty, ja nie mam zamiaru brać Sedamu dłużej niż 3 miesiące, bo nie chcę się uzależnić. Zapytaj się lekarz o nie.

przez rikarika 29 sie 2010, 13:24
Pewnie niewiele osób to przeczyta, ale czy ktoś z Was boi się śmierci? Nie tylko, że zaraz umrze, ale że w ogóle kiedyś umrze i wszystko się skończy, że nic dalej nie ma? Mnie to dręczy niemiłosiernie... Jestem ateistką, chciałabym znowu wierzyć, ale nie potrafię.

przez Aniołek19 29 sie 2010, 13:34
Czesc.Przeczytałam to co napsialas , ja w mojej nerwicy tez miałam takie etap ze panicznie bałam sie smierci, czasami wrecz uwazałam ze to wszytsko nie ma sensu , robienie czegokolwiek bo i tak sie na koncu umrze, ze ten czas szybko zleci i ani sie obejzre bede stara.Rozumiem co czujesz.U mnie nie trwało to dlugo rozmawialam duzo z terapeutka o tym i po kilku spotkaniach pzrestałam o tym myslec , zycie jest dlugie ,chociaz nam sie wydaje ze za krotkie, pozdrawiam!!!!

przez rikarika 30 sie 2010, 16:24
Czuję się fatalnie ;/ biorę Sedam 2x dziennie po 1/4 tabletki 3 mg i na chwilę pomaga ;/ poza tym, że ciągle chce mi się spać i nie mogę niczego zapamiętać, nie widzę różnicy... W głowie natłok bezsensownych myśli- tylko śmierć, śmierć, śmierć ;/;/;/ i pewnie mam rok w plecy ;/ pierwszy w dodatku. Musiałam przełożyć egzaminy, a nie dam rady ich zaliczyć, bo niczego nie pamiętam ;/ irytuje mnie to niesamowicie. Normalnie jestem zła na siebie przez tę 'niemoc' ;(

przez Lajla 30 sie 2010, 16:48
rikarika, ja też mam rok w plecy, z tym, że ja w ogóle z nich zrezygnowałam już na samym początku :cry:

przez rikarika 30 sie 2010, 16:56
Dla mnie to porażka ;/ wątpię, żeby dziekan pozwolił mi na 5 warunków ;/ cała sesja letnia przede mną... Połowy się nauczyłam i koniec. A miałam mieć załatwiony staż w kancelarii na drugim roku... I kurdę zaczynać w wieku 21 lat :evil:

[Dodane po edycji:]

Te tabletki chyba źle na mnie wpływają. Jestem zdołowana i przybita. Martwią mnie też moje zmiany nastroju. Od euforii, radości, po kompletne przygnębienie i to kilka razy dziennie :bezradny: najgorsze jest to, że ludzie nie potrafią zrozumieć z czym przyszło nam się zmierzyć. W kółko powtarzają: "Weź się w garść", co tylko pogarsza sprawę. I te myśli- chciałabym je zagłuszyć :silence:

przez Aniołek19 30 sie 2010, 19:37
moze powinnas sie wybrac do psychoterapeuty ?

Sortuj wg