Derealizacja. Depersonalizacja.

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez .Kinga. 27 cze 2012, 16:24
monietta, dużo tu osób z tym problemem. Ja sama znam go doskonale i bardzo mi doskwiera. Nic na to nie biorę, terapeutka uważa że to minie wraz z postępem na terapii, ale towarzyszy mi to od kilku lat więc mam małą nadzieję ze kiedyś się to skończy.
Jak się u Ciebie objawia?
Wiem co to bezsenność,depresja,autoagresja,samotność,huśtawki nastrojów,brak tożsamości,bezsilna rozpacz i gniew,bezpodstawny lęk i podejrzenia oraz porażka. Wiem co to radość i pasja.

http://www.youtube.com/watch?v=_N_Ck1KcAEo - dla Was wszystkich chwila wytchnienia.

przez monietta 27 cze 2012, 18:11
Kinga na początku nie zdawałam sobie sprawy co to jest, czułam sie obco, jakbym nie była sobą w środku, jakbym wariowała, nie poznawała wlasnej tożsamosci, miałam wiele mysli egzystencjalnych typu"czym ja naprawde jestem", gdzie sie mieści dusza itp" gdy takie lęki przychodzily czulam sie tak obca ze bałam sie ze zaczne siebie nie poznawac i zwariuje. Teraz lęki są tak nasilone tylko czasami, zwlaszcza przed samym snem, wtedy bicie serca, problemy z oddychaniem itp. To jest poprostu koszmar, nienawidzeeeee tego tak bardzo, ze wyć mi się chce:(((a u Ciebie Kochana?

przez .Kinga. 27 cze 2012, 23:59
Zawsze wtedy kiedy w grę wchodzą uczucia. A zaczęło się podobnie jak u Ciebie od myśli egzystencjalnych. Najgorzej właśnie było kiedy jeszcze nie wiedziałam co się tak naprawdę dzieje. Jakbym zaczepiła się w obcym ciele. To są blokady które muszą pęknąć wraz z poznawaniem siebie. Czasem wiąże się to z całkowitą blokadą odczuwania i obojętnością na wszystko co ważne. Bo przecież to nie dotyczy mnie. Dotykasz swojej ręki i dziwisz się że to Twoje ;). Jeszcze nie nauczyłam się jak z tym walczyć. Brakuje mi też rozmów o tym na terapii.
Wiem co to bezsenność,depresja,autoagresja,samotność,huśtawki nastrojów,brak tożsamości,bezsilna rozpacz i gniew,bezpodstawny lęk i podejrzenia oraz porażka. Wiem co to radość i pasja.

http://www.youtube.com/watch?v=_N_Ck1KcAEo - dla Was wszystkich chwila wytchnienia.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez monietta 28 cze 2012, 07:23
Kinguś mój psychiatra też uznawał to za objaw nerwicy i nigdy nie poswiecil temu zagadnieniu jakos wiecej czasu, wydaje mi sie ze nasi psychiatrzy nie za bardzo wiedza czym jest depresonalizacja. Tutaj gdzie mieszkam(Australia) nerwice leczy lekarz internista a wizyta u psychologa jest mega droga. Nie musze Ci mówic jak sie moje dd za mnie wzielo na obczyznie, czasem mam takie leki ze boje sie ze zaraz umre czy cos:) to najgorszy objaw nerwicy bo uderza w to czym jestes sie jeszcze w stanie bronic, twoja swiadomosc, jak uwazasz skad to sie bierze, czy prowadzi do jakiejs choroby?ja tego sie obawiam:( pozdrawiam z zimowej australii :)

przez .Kinga. 28 cze 2012, 11:13
U mnie bierze się z lęku i z blokady własnego odczuwanie. Nie dopuszczam się do własnych przeżyć traktuję przedmiotowo i marginalnie. To rozbudowany mechanizm obronny, który zamiast spełniać swoją rolę obrony działa destruktywnie. Ja nie mam nerwicy (choc ostatnio mam jakieś napady lęków) tylko zaburzenia osobowości. Nie wiem czy prowadzi do choroby, raczej nie, ale myślę, że może pogłębiać stany lękowe i konflikty wewnętrzne. Burzy wewnętrzne bezpieczeństwo.

przez monietta 28 cze 2012, 15:34
masz jakieś swoje sposoby aby sie utwierdzac ze Ty to Ty i jakos starac opanować, mnie trzyma wiara...

przez .Kinga. 28 cze 2012, 16:29
Zawsze radziłam sobie destrukcyjnym sposobem, ale to do niczego nie prowadzi. Terapeutka powiedziała ze w takich chwilach muszę dopuścić do siebie uczucie które blokuję. Zawsze wtedy siebie obserwuję staram się dotrzeć do powodu to trochę odwraca uwagę od przykrości przenosząc ją na analizę przyczyny. A Ty?

przez kaczanov 28 cze 2012, 16:40
Mnie to często łapie, np. dzisiaj masakra.....To jest nieprawdopodobne co mój mózg produkuje. Jakieś chaotyczne obrazy z przeszłości, strzępki dziwnych myśli, jakieś lęki, to jest nie do opisania. Rzeczywistość wydaje się chora i popierdolona.

Tak się czuje
Obrazek

przez tahela 28 cze 2012, 17:01
kaczanov,
uwielbiam ten obraz, jest świetny
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez monietta 29 cze 2012, 09:28
praca fizyczna i modlitwa, to mnie uspokaja, ale sposobu na pozbycie sie tego świństwa nie znam, jutro lece na wyspy kokosowe z chlopakiem i jak sobie pomysle o podrózy w samolociew takim stanie to az mi niedobrze, jak jestem zdorwa(w trakcie remisji)to potrafie wytrzymać 30 h na pokladzie, ale jak mam nawrót to przeraza mnie nawet pare h, nie wiem jakie leki wziac, wiecej mniej, moze powinnam sie upić...:/

przez .Kinga. 29 cze 2012, 14:19
monietta, Spróbuj zatracić się w chwili i szczęściu jakie ona powoduje. Gdy się pojawi zacznij rozmowę, oderwij myśli.

przez Rad 30 cze 2012, 22:09
Kinga jak długo masz już derealizację ?

czy starasz się dopuszczać te uczucia i czy Ci się to udaje?

pytam, ponieważ Ja też mam derealizację i bardzo stłumione uczucia i tracę wiarę w to,że mogę je odzyskać :(
Rad

przez .Kinga. 02 lip 2012, 11:24
Rad, Mam to od 5 lat. Nigdy nie udało mi się tego przezwyciężyć. Kiedy jestem zajęta, nie mam czasu myśleć, pracuję intensywnie to tego nie ma. Kiedy mam chwile dla siebie, relaksuję się, jest chwila, w której mogę poczuć się szczęśliwa- zaraz mam d. Nie wiem jak to jest czuć siebie. Ale staram się wierzyć w to, ze w miarę upływu czasu na terapii problem zacznie się rozwiązywać.

przez Madzialenka 02 lip 2012, 13:53
Kinga, Rad bierzecie jakieś leki? Mi dd wróciła dokładnie po roku, nawet leki mnie przed nią nie uchroniły bo biorę cały czas Efectin. Wróciło jak dowiedziałam się, że jestem w ciąży, więc pewnie lęk znów ją wywołał. To jest najgorsze uczucie jakie może człowieka spotkać :(

Sortuj wg