Nerwica a ciśnienie

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Nerwica a ciśnienie

przez Barbra 01 lut 2013, 18:07
ja sie boje sobie zmierzyć ciśnienie bo nienawidze uczucia wyczuwalnego pulsu pod rekawem cisnieniomierza no i mam jakas fobie ze wyczuje ze jest nieregularny, za wysoki, ze cisnienie nie takie :shock: a wtedy znając siebie tak sie zaczne nakrecac ze tylko sobie zdrowie zepsuje :/
ogólnie to jestem z tych przewrazliwionych na punkcie swojego zdrowia od paru lat, wczesniej tak nie bylo - okaz zdrowia i tak sie tez czulam i nie myslalam nad tym duzo a teraz ... :silence:

Nerwica a ciśnienie

przez Beateczka 08 kwi 2013, 13:19
Moja mama myślała ze ma nerwice serca, co prawda miała bardzo wysokie ciśnienie. Mówiłam jej ze nie ma to słuchać nie chciała. Więc kupiłam jej testy sercowe Caretest Heart i mama zrobiła wszystkie 3 i okazało się ze miała zawał. Czasem objawy niektórych chorób są podobne. Moim zdaniem każdy takie testy sercowe powinien miec na wszelki wypadek w apteczce.

Nerwica a ciśnienie

przez Behemoth 09 kwi 2013, 15:26
Daj sobie spokój z tymi testami. One się nadają na drzwi do lasu a nie do testów.
Zaprowadź mamę na badania do kardiologa zanim nie jest za późno

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Nerwica a ciśnienie

przez cichyczlowiek 12 cze 2013, 18:22
Witam, ostatnio dużo denerwuje się, to mam 140/78 pomimo że tabletki biorę na nadciśnienie, uspokojące też biorę. Miesiąc temu miałem 126/70. Ostatnio często mierzę ciśnienie.

Nerwica a ciśnienie

przez julkaapril 12 cze 2013, 22:56
i ja :D norma u mnie to 100/60 i tetno 50 :D i też ciągle chodzę śpiaca..nawet jak spie 11 godzin to w dzie i tak chętnie sobie dośpię :D nie działają na mnie żadne kawy i energetyki..a jak jestem zdenerwowana to moje wysokie cisnienie wynosi uwaga 120/80 :D:D ale wtedy już się źle czuję..ale ostatnio mi moj psychiatra powiedzial że w moim wypadku 120/80 może być już za wysokim cisnieniem i wtedy może wystepować ból glowy i inne dolegliwosci skoro normalnie mam niskie :D
,,..Tak, na to wygląda. Odbiło Ci, zbzikowałaś, dostałaś fioła. Ale coś Ci powiem w sekrecie. Tylko wariaci są coś warci.." :)

Nerwica a ciśnienie

przez cinek428 02 paź 2013, 14:36
Witam

Od miesiąca biorę fluoxetyne, i było by OK gdyby nie ciśnienie które utrzymuję się na poziomie 150/80 ( przy stresie pewnie więcej) więc miewam bóle głowy i źle się czuje. Zacząłem brać lek na nadciśnienie w dawce 1/2 tabletki, ale nie pomaga on nic. Nie wiem co robić, nie chcę przestać brać fluo bo wtedy to nie ruszę się z domu. Czy powinienem zwiększyć dawkę leku na nadciśnienie?

Nerwica a ciśnienie

przez Mightman 04 paź 2013, 17:50
to nie są mentosy, takimi tabsami można się przekręcić. Idź do kardologa i pytaj , moze fluo negatywnie wpływa na tamten i go blokuje? albo faktycznie masz za mała dawke ale nikt tutaj nie zadecyduje takich rzeczach

Nerwica a ciśnienie

przez satinela 04 paź 2013, 17:57
Mightman jestem tego samego zdania,

w sprawach cisnienia jak z reszta wszystkich chorób tutaj dawkowania sobie nie zalecimy, ...
ja takze mam nerwice i cisnienie. i tylko lekarza moze zdecydowac o takich lekach, . :bezradny:
Introvert(11%) Sensing(12%) Feeling(38%) Judging(1%)

Nerwica a ciśnienie

przez bareten 09 paź 2013, 08:06
widze, ze wszyscy znerwicowani tutaj maja niskie cisnienie. Ja za to, mam stwierdzone nadcisnienie dziedziczne. Nawet z derealka i nerwica mam 155/90, czasem 150/70, pulsik roznie. Od 60 do 80. Musze isc do rodzinnego po tabletki bo sie skonczyly. Aczkolwiek nie wiem jak to sie ma do ssri.

Nerwica a ciśnienie

przez Mightman 09 paź 2013, 11:55
EE tam nie pochlebiaj sobie że tylko Ty jesteś nadciśnieniowcem :D u mnie dziadek, babcia, mama i jej 2 braci ma nadciśnienie mnie też to złapało rok temu wylądowałem w szpitalu i ciśnienie 180/120 :D dostałem początkowo prestarium ale gówno pomogło porobiłem badania wszelakie zapisałem sie prywatnie do kardiologa, dał mi betabloker :) i pulsik sie wyrównał, ciśnienie też i po 9 miesiącach stosowania leków odstawiłem to gunwo :) od maja nie biorę i mam się dobrze ciśnienie zazwyczaj 120/80 puls 60-65

Nerwica a ciśnienie

przez cichyczlowiek 05 lis 2013, 17:40
Dzisiaj mierzyłem ciśnienie to miałem 132/83, druga ręka 139/82 pomimo że biorę lekarstwa. Myślę że za bardzo denerwuje się bo nie mam pracy. Pójdę z tym do lekarza, może da mi inne leki.

Nerwica a ciśnienie

przez Lolek20L 06 lis 2013, 00:30
Ja odkąd pamiętam zawsze miałam wysokie ciśnienie.Już w 1 klasie podstawówki jak mi zmierzyli to dziwili się,że można w takim wieku mieć takie ciśnienie. :mrgreen: Oczywiście leków na to nigdy nie dostałam,bo zawsze mówili,że to od nerwów.
Ciekawi mnie czy aby przypadkiem nie mam nadciśnienia(w rodzinie jest kilka osób, które na to cierpią) czy może faktycznie zwiększa mi się pod wpływem stresu. Nie mam jak spr. Bo nawet w domu się denerwuję, szczególnie tym,że mierze ciśnienie :mrgreen:

Nerwica a ciśnienie

przez Mightman 06 lis 2013, 10:51
cichyczlowiek napisał(a):Dzisiaj mierzyłem ciśnienie to miałem 132/83, druga ręka 139/82 pomimo że biorę lekarstwa. Myślę że za bardzo denerwuje się bo nie mam pracy. Pójdę z tym do lekarza, może da mi inne leki.

A co w tych wynikach jest nie tak bo nie ogarniam? ;-) Drugie ciśnienie jest okej a pierwsze widać ewidentnie ze skacze z nerów ale tez jest w normie :)

Nerwica a ciśnienie

przez Niesiula 13 sty 2014, 22:16
Jestem pierwszy raz na tym forum.jakiś tydzień temu zdiagnozowano u mnie nerwicę lękową i stany depresyjne.Borykałam się z przeróżnymi "dziwnymi " objawami od 2 lat. Najgorsze są chyba te napady lęku i nagłe skoki ciśnienia.Tak jak niektórzy z Was piszą nie potrafię stwoerdzić czy najpierw jest lęk a potem skok ciśnienia czy na odwrót,to jakos tworzy się nagle.Czuję taką jakby falę w sercu ,jak by coś mnie przestraszyło i wiem od razu,ze ciśnienie już skoczyło.Ostatnio trafiłam na SOR,bo nie mogłam się uspokoić,i ciśnienie było bliskie 200/100.wcześniej już próbowałam leczenia u kardiologa,ale okazało się zupełnie bez sensowne,bo lepiej czułam się bez leków,a poza tym bywa,że ciśnienie jest miesiącami ok,a potem nagle zaczyna się ta jazda.Więc nie widze sensu brania leków na wyrównanie ciśnienia...
Przed godziną miałam atak,i cały czas powtarzałam sobie ,ze dam radę,mimo potwornej paniki i myśli,że umieram,że rano mąż znajdzie mnie martwą(pracuje na nocną zmianę).Trzymałam w jednym ręku captopril w drugim telefon....i kurcze udało mi się , uspokoiłam się...i tak się cieszę,że nie narobiłam afery.Nie ściągnęłam męża do domu czy nie dzwoniłam po pogotowie...ufff, Musiałam się z kimś tym podzielić..... :)

Sortuj wg