Lęk

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Lęk

przez pawlo127 21 kwi 2009, 16:03
Witam
mam następujący problem: Fobie. Jest ich dużo. Boję się prowadzić samochód. Albo kiedy kładę się spać wieczorem i rano mam iść do szkoły to czuję się koszmarnie myśląc o niej. Kolejna to niechęć "zagadania" do dziewczyny. Kiedy nauczycielka mnie wyznaczyła do zagrania roli w szkolnym przedstawieniu to niemalże zemdlałem z nerwów. Pomóżcie. Co to może być?

Re: Lęk

przez shadow_no 22 kwi 2009, 13:37
Kolejna to niechęć "zagadania" do dziewczyny.

Niechęć czy niemoc?
Jeżeli nie chcesz to nie ma się czego bać, ale jeżeli chcesz a nie możesz - to już może być wynik np. Twoich kompleksów z którymi powinieneś walczyć właśnie rzucając się na głęboką wodę.
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

Re: Lęk

przez mix_plastic 23 kwi 2009, 20:24
pawlo127, hm..nie wiem czy to będzie trafne spostrzeżenie, ale te lęki, o których napisałeś są związane z kontaktem z ludźmi - może, jeśli klasyfikować jakoś Twój lęk ogólnie, należy szukać w tę stronę..
może boisz się wchodzić w interakcje z ludźmi, bo boisz się np krytyki z ich strony..
a jak z Twoją samooceną?
'otoczone powszechnym podziwem będzie melancholijnie obnosić po świecie dowód swojego nieistnienia'

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg