Nerwica a głowa,zawroty, ucisk i inne dolegliwości głowy

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez tasha321 10 lut 2014, 11:31
Witam,
Od ponad tygodnia szukam odpowiedzi na moje dolegliwości.
Jakieś półtora roku temu stwierdzono u mnie nerwicę lękową po tym jak miałam bóle w klatce piersiowej i atak podobny do zawału...
EKG nic nie wykazało, dostałam leki na uspokojenie i jakoś się z tym uporałam w ciągu kilku tygodni.
Od lat cierpię na bóle głowy, nie zdiagnozowane ale jak dla mnie migrenowe (dokuczają mi często przy zmianie pogody). Zawsze jak miłą atak obiecywałam sobie że pójdę z tym do lekarza ale jak ból minął to o tym zapominałam...
Ostatnio znajoma opowiedziała mi historię swojego syna który miał guza mózgu i po trzeciej operacji się nie wybudził.Jego objawy to był ból głowy. Jest w śpiączce od 1,5 roku... Po rozmowie z nią bardzo źle się poczułam, to było nagle... zaczęłam myśleć że to samo dolega mi. Moje objawy to przytkane ucho (laryngolog nie widzi żadnych zmian!!!), ból w skroni, ból mięśni karku szyi i połowy głowy.
Neurolog zleciła mi badanie tomografem albo rezonans. Decyduje się na to drugie bo dokładniejsze. Muszę czekać jeszcze pięć dni na badanie a potem kolejne 4 na wynik. od półtora tyg jednego dnia czułam się ok a tak to do bani...
Boję się wyniku i tego że jestem chora na coś przez co będę o kogoś zależna.
Mam małą córeczkę i chcę mieć siłę żeby ją wychowywać.

przez angie1989 10 lut 2014, 12:38
tasha321, hej ;* ja do nie dawna tez wmawialam sobie to samo co ty. Tez poszlam na rezonans...i nic nie wyszlo...wszystko ok. To tylko nerwica. W Twoim przypadku pewnie tez tak będzie. Ja w dzien rezonansu juz zapytalam technika który wykonywal to badanie czy cos tam widzial,i od razu mi powiedział,ze jeśli chodzi o,jakies guzy mozgu czy cos to noc tam nie ma. Potem odebralam wynik i jest ok.
Oczywiscie kosztowalo mnie to wiele nerwów...
Nie czytaj tylko o tych guzach bo ja tak,czytalam i przez to jeszcze gorzej sie nakręcałam.

przez tasha321 10 lut 2014, 13:41
angie1989 napisał(a):tasha321, hej ;* ja do nie dawna tez wmawialam sobie to samo co ty. Tez poszlam na rezonans...i nic nie wyszlo...wszystko ok. To tylko nerwica. W Twoim przypadku pewnie tez tak będzie. Ja w dzien rezonansu juz zapytalam technika który wykonywal to badanie czy cos tam widzial,i od razu mi powiedział,ze jeśli chodzi o,jakies guzy mozgu czy cos to noc tam nie ma. Potem odebralam wynik i jest ok.
Nie czytaj tylko o tych guzach bo ja tak,czytalam i przez to jeszcze gorzej sie nakręcałam.

Chcę w to wierzyć że to "tylko " nerwica.Udało mi się przełożyć rezonans na jutro.
Dzięki za wsparcie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez angie1989 10 lut 2014, 13:42
Na pewno tak będzie bo gdyby to bylo cos gorszego miałabyś o wiele gorsze objawy uwierz:)

przez tasha321 10 lut 2014, 16:50
Mam nadzieję że nic to badanie jutro nie wykaże
Zobaczymy

przez angie1989 10 lut 2014, 20:13
tasha321, daj znać jak będziesz miała wyniki.

przez Lu_80 11 lut 2014, 23:21
tasha321 napisał(a):
angie1989 napisał(a):tasha321, hej ;* ja do nie dawna tez wmawialam sobie to samo co ty. Tez poszlam na rezonans...i nic nie wyszlo...wszystko ok. To tylko nerwica. W Twoim przypadku pewnie tez tak będzie. Ja w dzien rezonansu juz zapytalam technika który wykonywal to badanie czy cos tam widzial,i od razu mi powiedział,ze jeśli chodzi o,jakies guzy mozgu czy cos to noc tam nie ma. Potem odebralam wynik i jest ok.

Chcę w to wierzyć że to "tylko " nerwica.Udało mi się przełożyć rezonans na jutro.
Dzięki za wsparcie.

Masz już wyniki?
Lexapro /Escitalopram/ - 10 mg

przez tasha321 12 lut 2014, 15:35
Powinien być jutro.
Zabija mnie to czekanie

przez angie1989 12 lut 2014, 16:36
A nie zapytałaś o nic radiologa?
na pewno będzie ok:) spokojnie

przez monar84 13 lut 2014, 17:11
a macie objawy: łzawienie, pieczenie oczu????

przez pimpek82 13 lut 2014, 18:14
monar84,u mnie oczy są jakby napięte,zmęczone,ale to pewnie od ciągłego napięcia w głowie. .Czasami to nie mogę czytać,a nawet patrzeć bo są takie dziwne, wkurzające.

przez Lu_80 13 lut 2014, 22:49
monar84 napisał(a):a macie objawy: łzawienie, pieczenie oczu????

Codziennie. Niektórzy pytają dlaczego znów jestem niewyspany, albo... co biorę (palę). Ehhh...
Lexapro /Escitalopram/ - 10 mg

przez angie1989 14 lut 2014, 10:34
Moje tez są takie zmęczone...od tego napięcia w glowie chyba...

przez pimpek82 14 lut 2014, 10:53
angie1989,kochana czy ty w tej głowie masz takie wrażenie waty w głowie,jakiegoś gilanie,gęsia skórkę na mozgu?Kurcze niby ta głowa sama z siebie nie boli,ale jest taki dyskomfort w niej.Takie dziwnie uczucie.Do tego czuje napiece od zuchwy w gore.W skroniach i nad nimi(bardziej lewa strona) czuje tez napiecie.kurcze boje sie ze cos mam w głowie.czasami piski w uszach przez chwile,no i te te oczy takie napięte,zmęczone,ze mam je ochotę wydłubać. :smile:

-- 14 lut 2014, 10:19 --

A i mam tak dzień w dzień.wczesniej meczylam sie z zawrotami i wrażeniem kasku na głowie,a teraz to.A jak mnie zaboli głowa to najcześciej po lewej stronie.

Sortuj wg