Nerwica a głowa,zawroty, ucisk i inne dolegliwości głowy

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez renee.madison 10 maja 2013, 15:19
icrew napisał(a):Jesli chodzi o objawy ze strony glowy to mam tez od 2 lat ponad non stop, a od roku takie dziwne uczucie cisnienia w glowie, szczegolniej w tylnej czesci, uczucie ucisku, czasami klucia w karku itp. Do tego uczucie pelnosci pod mostkiem i jakby taki tepy scisk tez i ciezkosc oddechu, ktora juz mam codziennie od lipca 2012 roku, wtedy bylem kilka razy w szpitalu prawie sie dusilem, a pozniej bylo lepiej ale mam non stop. Odczuwam codziennie te wszystkie objawy w roznym nasileniu.
Czy to moze byc nerwica? W 2010 roku mialem duze przezycia i stresy i od wtedy sie zaczely moje rozne objawy.

Jak najbardziej to może być nerwica, szczególnie, że wspominasz o dużych przeżyciach i z tym wiązesz pojawienie się bólu. Poczytaj o kasku neurastenicznym- to dosc często objaw nerwicy. Ja miałam ucisk głowy przez pól roku, przeszło po lekach.
Ale najpierw wyklucz problemy z szyjnym odcinkiem kręgosłupa- on też często daje podobne objawy- usick w potylicy, szyi itp. Najpierw RTG, później psychiatra :) Nie ma co się męczyć.
all I wanna do is get high by the beach, get high by the beach

sertralina 250 mg / kwetiapina 25 mg /alprazolam

przez sebastian86 10 maja 2013, 18:07
a na ten kark bolący to lepiej stosowac zimne oklady czy cieple?
We Are The Champions 2016(L)

przez fatuma03 10 maja 2013, 18:38
misiekwwa, aie iserozdifhj aie soauję i konieczniets dfidiiam :D

-- 10 maja 2013, 17:38 --

misiekwwa, aie iserozdifhj aie soauję i konieczniets dfidiiam :D
Pewnego dnia zrozumiałam że ja nie umiem nic.....
Arketis20mg
Clonazepenum6mg
Hydroksyzinum25mg
Vetira 2000mg propranolol30mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez icrew 10 maja 2013, 21:38
renee.madison napisał(a): Jak najbardziej to może być nerwica, szczególnie, że wspominasz o dużych przeżyciach i z tym wiązesz pojawienie się bólu. Poczytaj o kasku neurastenicznym- to dosc często objaw nerwicy. Ja miałam ucisk głowy przez pól roku, przeszło po lekach.
Ale najpierw wyklucz problemy z szyjnym odcinkiem kręgosłupa- on też często daje podobne objawy- usick w potylicy, szyi itp. Najpierw RTG, później psychiatra :) Nie ma co się męczyć.

Robilem RTG kregoslupa szyjnego jak i MRI i TK glowy, wyszlo wszystko ok.
W tej chwili mam taki mocny scisk z tylu glowy jak i taki tepy bol pod mostkiem, okolice zoladka.
Do tego taki scisk i ciezszy oddech.

przez renee.madison 10 maja 2013, 22:11
Jeśli badania wykluczyły inne schorzenia to nerwica jest bardzo prawdopodobna. Czas najwyższy iść do psychiatry i z nim o tym porozmawiać:)

przez icrew 11 maja 2013, 18:59
Z badan to robilem mase: morfologie z 15 razy, gastroskopie, RTG pluc i kregoslupa szyjnego, TK glowy, MRI glowy, na wirusy HCV, Hbs, HIV, mononukleoze, panel odkleszczowych czyli borelioze, chlamydie, bartonelle, babesie. Pozniej jeszcze na helicobacter. Wiele innych, nie pamietam juz.
Jedynie co mi wyszlo to w IgG chlamydia pn 112, a od 22 dodatnia... ale chlamydia mi caly czas spada juz w IgG wiec chyba przebyta, bartonella w IgG wyszla 64 a od 64 jest dodatnia wiec na styku ale tez tylko w IgG, borelioza ujemna we wszystkim w WB i elisie.
Reszta badan ok wszystko. Spirometria 2 razy dobra.

Wiec chyba te objawy to raczej od nerwicy?

przez renee.madison 11 maja 2013, 20:18
Jesteś przebadany od stóp do głów. Ja stawiałabym na nerwice,ale diagnoze stawia lekarz- w tym przypadku powinieneś iśćdo psychiatry. Mogę zapytać czy robiłeś badania na własną rękę? Czy na wyrazne polecenie lekarza?

przez icrew 11 maja 2013, 22:59
Duzo badan na wlasna reke.

przez lutka 11 maja 2013, 23:08
rano czułam się zagubiona, krecilo mi się w glowie i czułam takie zacofanie pod kopula, potem przeszlo na klatke piersiowa, glowa ok, jak reka odjal, klatka doskwiera-kurna jak jedno się skończy drugie się zaczyna.

przez icrew 11 maja 2013, 23:29
Miesnie karku tez caly czas prawie czuje takie obolale...

przez renee.madison 12 maja 2013, 11:19
icrew napisał(a):Duzo badan na wlasna reke.

Myślę, że to nerwica, dlaczego tak bardzo bronisz się przed pójściem do psychiatry?
A na bolący kark polecam termofor z ciepła woda, albo lepiej- woreczek z grochem czy innymi ziarnami podgrzany w mikrofali. Ból mogą powodować napięte mięśnie.

przez bvb25 12 maja 2013, 12:00
ból karku to bym powiedział wręcz, że to typowy objaw nerwicy. Musisz się wyluzować i myslec pozytywnie.
Wrażenie, że znane miejsca wydają się obce i przerażające, zamazany spowolniony wzrok,śnieg optyczny, nadwrażliwość na światło(zwłaszcza na sztuczne), otępienie...

Doraźnie xanax

przez icrew 12 maja 2013, 15:01
No i caly czas tez w okolicy mostka i zoladka cos... taka pelnosc, ciezkosc, jakby nabrzmienie i ciezki oddech.

-- 16 maja 2013, 00:25 --

Mecze sie z tym sciskiem w mostku i taki dziwny ciezki oddech ... bardzo to meczy, a mam to non stop od miesiecy :(

przez Marcin S 20 maja 2013, 22:06
Prądy na głowie i inne..

Witam wszystkich forumfowiczów..chciałbym opowiedzieć swoją historię. Może ktoś pomoże. W 2008 roku pojechałem na terapię uzależnienia od hazardu, szczerze to nie bardzo chciałem tam jechac bo już nie grałem parę m-cy ale mnie namówili jakby i byłem poza tym bardzo nerwowy po zaprzestaniu grania. Także gdy przestałem grac zaczęły sie dziwne myśli i lęk dotyczący skrzywdzenia kogoś, mianowicie bałem się do noży podchodzić..To mi tak nie przeszkadzało..jeszcze. Potem pojechałem na tą terapię i tam w trakcie pracy nad objawami uzależnie splątałem się tzn. nie mogłem na głowę zaakceptowac tych objawów. Na poczatku stwierdziłem 7 potem zaczęło mi zaprzeczac cos w głowie i tak zmieniałem zdanie i doszedłem do 2 i wtedy, które nie stwierdzają faktu uzaleznienia, wtedy tez powstała taka fizyczna walka w mojej głowie chciałem to przepchnąć..no u przepchnąłem, mianowicie tak to zepchnąłe,że ustało mi to z tyłu głowy i jakby coś zaplątało się na supeł. Odczuwałem jakby piłkę w głowie. takie coś fiżycznego Od razu prawie miałem silna myśl samobójczą. Potem slyszalem głośniej jak ktoś wchodzi po schodach czy też było mi zimno. |Nie spałem. Straciłem koncentrację,nawet nic nie slyszałem i ledwo widziałem. Poszedłem do psychiatry na terapii i powiedział ze to nic, mam zespół natręctw, ze mam brac tabletki i dalej na terapie. Moje zycie z pilka w głowie było tragedia. Doszły jeszcze silne mysli o skrzywdzeniu kogos od razu po terapii, a na terapii nie miałem ich. CO daje do myslenia ze to diabel siedzi we mnie. Po 2 m-ch pojechałem do psychiatry-psychoterapeutki w W-wie bardzo szanowanej. Ona to rozbiła, przez chwile miałem pogod e ducha niesamowita było swietnie. ale to wróciło w postaci energii na bokach głowy dookoła uszu i skroni, czuje jak to sie przemieszcza..przeszkadza to w zyciu strasznie, boli, koncentruje sie na tej energii, znalazłem pracę i boje sie iść z tego powodu, jestem pewien ze nie będę się nadawał bo to odpowiedzialna praca, do tej pory nie miałem takich. Jak pojawiają sie mysli o skrzywdzeniu kogos to wraz z tą energią.Wtedy to się kumuluje na czubku głowy i wywołuje przymus zabicia mojej zony, byłem w psychiatryku 2 razy stwierdzili raz ze borderline, raz ze psychopatia inna powiedziala ze nic nie mam, ale zawsze mówili, że ta energia to nic. Ale mi to przeszkadza, dołuje, nie daje normalnie, żyć. Przed terapią nie miałem takich problemów i nie brałem nigdy tabletek. Żałuję ze tam pojechałem, ale widzę szansę bo już kiedyś ta terapeutka usunęła to z mojej głowy. Może myślę bajecznie. Poza tym mam okropne lęki, strach przed samolotem, właściwie w samolocie, strach przed pójściem do tej pracy, perfekcjonizm i masę zaprzeczen i walki w umyśle..nie daje rady a ostatnio jest bardzo ciężko. Poza tym nienawidzę siebie,nie wierzę w siebie i myślę, że do niczego się nie nadaję. Proszę o jakieś informację.pomoc
Ostatnio edytowano 21 maja 2013, 22:40 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: przeniesiono z działu Witam

Sortuj wg