Nerwica a trudności z oddychaniem (astma,duszności)

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Schwarz88 09 cze 2016, 14:05
Od trzech dni mam ciężkie oddychanie nie umiem spać ból w gór ej części brzucha przy mostku i dość częste chodzenie do ubikacji. Czy to może byś nerwica?

przez marta1705 02 lis 2016, 20:30
Hej.
Od dłuższego czasu zdarzają się dni, że mam problemy z wzięciem głębokiego oddechu, oddycham przez buzię i często czuje, ze oddech nie jest pełny tzn. Zatrzymuje się jakby w połowie nie czuje po tym że porządnie oddychnęłam. Ostatnio zdarza się to barfzo często. I trwa po kilka dni.
Mam też takie uczucie jakby ucisku czy zapadania tej czescie ciala między pepkiem a piersiami , nad brzuchem. Czuje czasem dziwny dyzkomfort szyi jakby się zaciskała dretwiala ciężko to określić.
Mam też czasem dziwne uczucie w gardle jak bym nie mogła nic przełknąć zaraz. Co to może być ; (

przez RafalXX 02 lis 2016, 20:38
marta1705 napisał(a):Hej.
Od dłuższego czasu zdarzają się dni, że mam problemy z wzięciem głębokiego oddechu, oddycham przez buzię i często czuje, ze oddech nie jest pełny tzn. Zatrzymuje się jakby w połowie nie czuje po tym że porządnie oddychnęłam. Ostatnio zdarza się to barfzo często. I trwa po kilka dni.
Mam też takie uczucie jakby ucisku czy zapadania tej czescie ciala między pepkiem a piersiami , nad brzuchem. Czuje czasem dziwny dyzkomfort szyi jakby się zaciskała dretwiala ciężko to określić.
Mam też czasem dziwne uczucie w gardle jak bym nie mogła nic przełknąć zaraz. Co to może być ; (

Mam tak od 4 miesiecy non stop:) oddychanie przez usta, ktore wydaje sie niewystarczajace. co pare minut wdech ustami, ktory nie zawsze sie uda. piszesz tutaj. masz nerwice?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez marta1705 02 lis 2016, 20:46
Jestem osobą zestresowaną, ale nie mam stwierdzonej nerwicy chociaż pewnie coś w tym jest. Mam też potem tak, że czasem mi sie w glowie kręci, słabo mi, serce szybcirj bije. A masz czasem jakieś dziwne uczucie jakby nad brzuchem? Jakby zapadania, uciskania?

przez RafalXX 02 lis 2016, 21:02
marta1705 napisał(a):Jestem osobą zestresowaną, ale nie mam stwierdzonej nerwicy chociaż pewnie coś w tym jest. Mam też potem tak, że czasem mi sie w glowie kręci, słabo mi, serce szybcirj bije. A masz czasem jakieś dziwne uczucie jakby nad brzuchem? Jakby zapadania, uciskania?

uciskanie, zapadanie to może zołądek. Ja raczej mam ucisk na klatce. Jakies badania robiłaś? RTG pluc, spirometrie, gastroskopie?

przez marta1705 02 lis 2016, 21:25
RTG płuc tylko miałam ale to jakoś dobry rok temu. I tak lekarz zwalał to zawsze na stres. Ale kurcze ile można się stresować, nawet jak jestem spokojna to tak mam :( poza tym czasem jakieś dziwne uczucie w gardle itd. Eh juz sama nie wiem.

przez icrew 22 kwi 2017, 21:38
Od 2 dni męczy mnie hiperwentylacja, pewnie wiecie co to jest... ciężko wziąć oddech nawet jeśli nie czuje, że jestem zestresowany, radzicie sobie z tym jakoś? Już powoli nauczyłem się sobie z tym radzić.

przez Lisa2017 26 kwi 2017, 12:01
Nerwica to coś, co można kontrolować technikami relaksacji, np. metoda Jakcobsena – skanowanie ciała (możecie znaleźć na youtube) i odpowiednim oddychaniem , to jest to czego najtrudniej się nauczyć – odpowiednio oddychać, Przed podjęciem leczenia już lekarstwami warto również spróbować domowych, naturalnych sposobów chodzi mi o ziołolecznictwo. Tutaj znajdziecie bardzo fanjnei napisany blog o tym https://ziola-na.net/nerwice/

Sortuj wg